Walking Dead

• Česko Živí mrtví (viac)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvorcovia:

Frank Darabont

Réžia:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (viac)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

Havaj8

Hodně zdařilej zombie seriál. A jsem i rád za to, že sem si počkal až vyjdou aspoň 3 sérky a vlítnu na ně jak divej, než abych čekal po úvodních 6ti dílech a znova a znova. Dá se to zhlnout za pár dnů, sem toho příkladem a uchytí si vás to tak, že nejde přestat. Asi se budu opakovat jako u víc seriálů, ale když se dokážete sžít s rolema většiny lidí, tak nejde je nemít rád. Samozřejmě jsou i plívy seriály, ale tak to už musím poznat během pár dílů, že mi to nesedne. Každopádně první sérka, seznamovačka, celkem akce. V druhý a třetí se dost řeší společenský problémy, bydlení, zbraně, jídlo, někdo se ztratí, hledá se, někdo zemře, akce tam taky nechyběj i přes ty diskuze, ale baví to, a věřím, že se vytáhnou do další řady s pořádnou zápletkou... ()

Figu

Nadchla mě první série! Ta moje zažranost by mi neodpustila, kdybych neměl The Walking Dead v topce. Zombie movie jsou vždycky lahůdkou, ale musí se dobře zpracovat. Vypadá to, že Darabont nerozumí jen prostředí zamřížovaných cel, ale že i s nemrtvýma to umí báječně! 75% ()

ProNotor

Po tom, co jsem byl takřka donucen se na tento seriál kouknout, jsem zjistil, že to není zas tak špatný, první série taková rozehřívací, dvojka celkem ušla, málo akce, trojka boží, čtyřka boží, pětka zdlouhavá, šestka boží a uvidíme jak se to vyvrbí dále. Oblíbenci Daryl, Glenn, Michonne a nově Negan, ale taky mě občas pěkně vytáčí. ()

Vyhy

1. - 11. série - 100 % Neskutečných 13 let s tímto seriálem a klobouk dolů, co dokázali. I když ne všechny série byly povedené a občas šla kvalita dolů, jako celek je to obří kolos, který mě dlouho doprovázel životem a nezapomenu na něj. Proto se nebojím dát plné hodnocení. Jsou snahy o odbočky a jisté rozšiřování příběhu, ale už to nikdy nebude jako tento hlavní seriál, který vše započel a v jedenácté sérii to krásně ukončil. Lhal bych, kdyby mě poslední díl nedojal. Sice ne všechny linky se uzavřely, ne všechny otázky byly zodpovězeny, ale to vše očekávám v dalších seriálech. Tak jako tak, děkujeme za skvělý seriálový zážitek! ()

O´Neill

1.Den předtím než jsem objevil tento mini seriál jsem si zrovna říkal, že bych se potřeboval podívat na nějaký horor na styl Úsvit mrtvých. A druhý den bum - jak blesk z čistého nebe vidím tento skvost, a říkám si - to bude něco pro mě! Prvních pět dílů jsem zhltal na jeden zátah, a teď chci jen dvě věci - aby už byl šestý díl, a aby druhá série nebyla poslední! ---2. série---Po opravdu dlouhé pauze dostáváme další porci téhle skvělé zábavy, a rovnou v podobě hodiny a půl. Po pár dílech však následuje pauza, která dle mého seriálům vůbec nesvědčí, a já se k Walking Dead vracím až o několik měsíců později...Nicméně dnešním dnem mám již shlédnutou i celou druhou sérii, a musím podotknout, že se stále jedná o výborný seriál. Atmosféru zde bohužel nehledejte, ale jako survival záležitost je to skvělé. ()

MrPierc

Napínavý post-apokalyptický seriál se zombíky. Protože zombie filmy a zombie tématika je nyní v kurzu, čekal jsem buď tupé vyvražďování zombies nebo teenage nudnou srandu alá Zombieland. Byl jsem nadšený sledováním celé první série. Hlavním úkolem našich hrdinů je přežít a ochránit druhé. Příběh je zároveň okořeněn propojenými osudy či vztahy mezi přeživšími. Zombie tématiku rozebírá seriál velmi dopodrobna a vysvětluje základy. Pochmurná atmosféra a necenzurované popravy zombíků - těším se na další sérii ! ()

Skleena

Od zkouknutí Kruhu originálu jsem strašpytel. Ale hroznej. A všechny horrorové počiny jsou pro mě nekoukatelné už jen proto, že se prostě nerad bojím. Každopádně Walking dead je seriál, který diváka zvládne udržet i bez toho, aby se půlku stopáže třásl za židlí a jen čekal, kdy zas něco "přijde". A přestože vlastně nenabízí vůbec nic nového, má něco, co mnohé takovéhle žánrovky postrádají - atmosféru. Možná také proto si může dovolit sérii, ve které se vlastně vůbec nic nestane. No a co, těším se na další. ()

Mr.Zombie

slabší druhá polovina první série..a téměř celá druhá (ikdyž pořád mě to bavilo)...za to nářezová třetí série..a celkově zábava..a ty masky tam sou špička ()

Attta

Zatím mám zhlédnuty 4 díly a seriál se mi jeví jako nadprůměrný ze dvou důvodů. Seriál se zombie námětem se jen tak nevidí a komiks, podle kterého je seriál udělaný poskytl zajimavou půdu pro zajímavý seriál. ******* EDIT ******** (2.série) Začátek 2. série není až tak nabitý jako v předešlé sérii. Uvidímě jak se seriál bude vivíjet dál. Musím říct, že děj se v této sérii hodně táhne ******* EDIT ******** Po tom co jsem zkoukl druhou část 2. série musím říct že se seriál opět změnil k lepšímu.********EDIT******** Ze třetí řady jsem viděl asi 3 nebo 4 díly a následně seriál přestal sledovat úplně (NUDA). Zatím smáznu hodnocení a jestli se někdy odhodlám dokoukat i ten zbytek tak doplním i hodnocení. ()

Mefistofelle

Zombie seriál? Výborný nápad, který nemohl uniknout mé pozornosti. Zombie apokalypsa se velmi slibně rozjíždí úvodní scénou prvního dílu, kdy se postřelený policista probouzí v nemocnici, která je až podivně tichá. Záhy zjišťuje co se děje a vydává se na cestu za hledáním své rodiny. Postupně se přidá k větší skupince lidí, shledá se opět se svou ženou a synem. Posledí díl končí hromadným útěkem z místa poblíž města, o kterém si všichni až doteď mysleli, že je relativně bezpečné. Tolik stručný obsah, teď resumé. První díl slibuje opravdu hodně a slušně vás navnadí. Zombíci (kteří mimochodem vypadají opravdu suprově a náležitě odporně:)) se rojí jenom sem tam a ve skromném počtu, prostor je dán ponejvíc hlavnímu hrdinovi, přesto ale nechybí napětí a akce. Druhý díl pokračuje v podobném duchu, ovšem oživlých a následně zastřelených mrtvol tentokrát napočítáme víc a děj dostává větší spád. Až doteď to vypadá, že se bude jednat o kulervoucí seriál, který zaručeně musíte zbožňovat. Ale pak přijde třetí díl, který vám trochu zkazí náladu. Snaha o přiblížení hlavních postav, se kterými se náš šerif setká, se nakonec místy zvrhává v nekonečně vykecávání o mezilidských vztazích. Čtvrtý díl zase vytáhnu nahoru to, co třetí díl malinko shodil. Gangsteři, kterým se podaří unést jednoho ze skupiny přeživších, se ke konci dílu ukazují v opravdu dost nezvyklém světle:). Pátý díl - nuda... Šestý - závěrečný - díl zastihne naši skupinku na útěku z jejich dosavadního stanoviště. Dostávají se na místo, které ať vypadá sebelíp, má jednu docela podstatnou chybu a sice, /SPOILER!/ že co nevidět vyletí do vzduchu:). /SPOILER!/ Změna poslednímu dílu docela sedla vzhledem k tomu, že třetí a pátý díl se neukázaly jako moc silné. Dochází k novému oživení děje a zároveň s ním k chytrému utnutí první série, což vás navnadí na další díly, které ještě nevyšly. Celkově hodnotím seriál jako velmi slibný, i když si nedokázal udržet tempo prvních dvou dílů, a na další pokračování se rozhodně těším. A doufám, že když budu měnit hodnocení, bude to směrem nahoru:). Update k druhé sérii: Jsem velmi ráda, že nakonec můžu jít s hvězdičkama nahoru. Walking Dead se od poněkud nejistého oscilování mezi "hodně zombíků, málo kecání" a "hodně kecání, málo zombíků" ustálili někde uprostřed. Tudíž pro akci milující fanoušky toho mají spoustu co nabídnout, ale dají vám zároveň i šanci odpočinout si od celé apokalypsy a seznamovat se s postavami. Mimochodem, některé z nich prodělávají velmi zajímavý vývoj (Shane, Andrea). Na druhé sérii je zkrátka vidět, že tvůrci už mají o seriálu jasnou představu, které se drží. Celkově to působí mnohem více vyváženě a nemůžu říct, že by byl jediný díl, který by se mi vyloženě nelíbil. Oblíbené postavy: Daryl, Dale, Shane, Maggie. ()

lebowski!

Bohužel, potenciál zůstává silně nevyužitý. Je to škoda o to víc, že první díl v podání Franka Darabonta byl naprosto bezkonkurenční, jenže pak to jde rychle z kopce - druhý díl je jakž takž, pak velké nic a kecy a posledních 5 minut ve finále šestého dílu je opět koukatelných. Opravdu velká velká škoda, téma slibovalo více. Aspoň, že Darabont vyhodil celý tvůrčí tým týhle nudy. ()

Nach

První zombie seriál, který dělá čest svému žánru. A opět Frank Darabont dokázal, že mu horor není cizí (po Mlze už mu to ale věří snad každý). Netrpělivě čekám na další díly a doufám, že vysoko postavená laťka bude ve druhé řadě pokořena. Vše zde totiž sedí jak má. Příběh, herci, atmosféra. Kdo neviděl, těžko uvěří. /// Druhá série začala nadějně, ale tvůrcům velice brzy došel dech a tak začalo natahování. To příběhu velice uškodilo a tak ve výsledku své hodnocení z 85%, musím srazit na 80%. Uvidíme, co bude dál. Každopádně veliká škoda. O to větší, že od něj dal ruce pryč i Frank Darabont. ()

shyster

U takovýchto seriálů mě štve, že si nedokážu zakázat na ně dívat. Na druhou stranu jsem rád, že to mělo jen 6 dílů. Naprostá nuda, kde se za celých 6 dílů nic nestalo. ()

WoWoW

Právě jsem dokoukal poslední díl první poloviny druhé série před plánovanou pauzou. A musím říct, že jsem po druhé sérii lehce zklamán. První řada byla skvělá, akční, vypjatá a vůbec celá zajímavá. Ovšem v prvních 7 dílech druhé série nám seriál poněkud vyměkl, zpomalil se a chodci byli odsunuti na vedlejší kolej. Doufám, že další pokračování naváže na první sérii a já budu zase juchat radostí. ()

Pugo

Walking Dead je dobrý seriál, ktorý pri každom vydaní novej časti sledujem s rovnakou závislosťou ako niekedy dávno Prison Break a Lost. Napriek tomu je toho veľa, čo by sa mu dalo vyčítať. Hlavne pomalé tempo a straaaašne ukecané postavy (je pravda, že seriál je o vzťahoch, ľuďoch a ich činoch v krízových situáciach, ale občas to fakt preháňajú). Na druhú stranu musím vyzdvihnúť samotnú ideu (nespomínam si na zombie-survival seriál), skvelý casting, nadpriemerné efekty a v neposlednom rade vynikajúcu komixovú predlohu. Tej sa síce seriál drží iba tak na 50%, čo je ale asi na škodu, pretože je fakt výnimočná - dejovo určite lepšia ako seriál. Teším sa na tretiu sezónu. UPDATE 11/2012: Po zhliadnutí prvých 4 dielov 3 série mám chuť hodnotenie zdvihnúť na 5, zatiaľ tak ale kvôli predošlým častiam nespravím. Vynikajúce tempo, 3-krát viac zombie na úkor nezmyslených dialógov, nové zápletky. Konečne serál nabral správne smer. UPDATE 04/2013: Po prestávke po 8 dieloch sa stráca tempo a všetko čo sa mi páčilo na začiatku série. Ako keby vymenili scenáristov. Po finále znižujem hodnotenie, som neskutočne vytočený - umelé natiahnutie kvôli zisku, Lincoln vie asi len tri tváre a dve pózy zahrať. Štvrtú sériu budem sledovať už len zo zvedavosti. Komixu ostávam verný. ()

Nautila

Americky klišovitá nikam-jdoucí rodinná sága se zombíky v pozadí. Vykrádačka a mixáž všelijakých postav a dějových úseků z jiných sci-fi a horrorů. Akční začátek navnadí, pak se vše ale zvrtne v rodinné kecání a řešení situace se odsouvá kamsi do neznáma. Postavy se často chovají jak tlupa dementů s naprosto nelogickými nápady, příběh je děravý jak cedník, a charaktery tak šablonovité, že se divák občas cítí jak věštec budoucnosti (zdaleka nejzajímavější je snad jen Daryl). Přesto se to všechno dá na odpočinkovej večer s mísou jídla. Anebo jsem jen byla v sakra beznadějným rozpoložení. ()

Rodriguez

Walking Dead odstartoval nevídanou vlnu smrti kráčejících v ulicích měst. A nejen tam, protože ten neutuchající hlad po lidském mase je šílený! A tak mrtvoláci vyráží do akce... *** 1.série: 90%, 2.série: 70%, 3.série: 90%, 4.série: 90%, 5.série: 90%, 6.série: 90%, 7.série: 70%, 8.série: 75%, 9.série: 85%, 10.série: 55%, 11.série: ???! ()

Flaxik

Asi jsem viděl jiný seriál než bohužel většina mé topky. Po shlédnutí první série si pamatuju jediné - nic se tam nedělo a pořád žvanili, žvanili a žvanili. Dělat titulky k tomuhle seriálu muselo být peklo. Myslel jsem, že je to film o zombících a přitom je to film o tom, jak skupina lidí žvaní o zombících. Nevím, jestli dám druhé sérii šanci. Víc se žvaní snad jenom v Gilmourových děvčatech. ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

23.07.2022

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021