Walking Dead

• Česko Živí mrtví (viac)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvorcovia:

Frank Darabont

Réžia:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (viac)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

necisty

Dávám sice za plný počet, ale poslední dvě série mě minimálně mrzí. Co se stalo? Proč tomu nedokážete po 11 řadách dát úctyhodný konec? Nakonec to zase byl jen souboj s nějakým drsným záporákem a přitom to ani nebyl ten nejdrsnější (možná jen psychologicky), ty jsme potkali v dřívějších sériích. Ano, má to spoustu důležitých vyústění (např. Megie a Negan) a nepopírám, že se mnou po tolika letech cloumaly emoce. Přesto tam bylo tolik neuzavřených dějových linek, ale hlavně jak to vlastně s lidstvem dopadne? Najde se lék? Zlikvidují všechny mrkváky? (ne, neuklikl jsem se, tak jsme jim s mou přítelkyní po tolika společných hodinách u toho strávených, říkali) Co ti zdokonalení šplhací, nebo se šutry? Kde zmizel Rickům černošský soused? Kam letěl ten vrtulník? A proč tak moc podělali dějovou linku Rick a Michone? Když odkaz na něj byl v úplně každé úvodní znělce. Čekal jsem každý díl poslední série. Zdál se mi sen, že jsou všichni v bezvýchodné situaci a Rick přiletí vrtulníkem a všechny je zachrání. Stačily dva poslední díly, stačilo posledních 30 minut, ale jen těch pár nesmyslných záběrů nám mělo stačit?! Nebo jsem nepochopil nejlepší myšlenku všech dob? To jste si museli i po tolika letech nechat otevřené dveře, kdyby nahodou se k tomu dalo vrátit? Nevrátíte se... jen jste zkazili radost fanouškům, co to s vámi zvládli až do konce. Byl to strašně dobrý seriál, který dokázal hodně šokovat velmi neobvyklými krvavými zvraty, proto jsem přehlížel někdy až supermanské vlastnosti některých hrdinů, ale teď je konec a nejspíš jste mě zklamali. ()

c.tucker

Řekne mi někdo proč se to tak zvrhlo, když má první série jen 6 dílů. Pilot byl naprosto úžasný, atmosféra neuvěřitelně napjatá a držela hladinu, druhý díl taky velice silný, ale pak se to změnilo na neuvěřitelnou nudu s povrchními dialogy a a ani trošinku lepší, ale ne o moc, poslední díl tomu nijak nepřidal. Jsem tedy zvědavý jak si komplet nový tým poradí s další sezónou. ()

SHI-SHA

Seriál s překvapivě dobrou atmosférou, první série se povedla, jsem zvědavý, s tím přijdou tvůrci v té další. Některé díly dokonce téměř dosahují "zombie legend" typu Úsvit mrtvých, či 28 dní poté. Doufám však, že z toho nebude další nekonečný seriál. ()

papaJA21

Začátek je hodně napínavý s nadstandartně propracovanými triky. Seriálu ale naprosto schází propracovaný scénář. všechny postavy mluví jako v té nejpodřadnější telenovele a to nezachrání ani triky ani kulisa města plného nenažraných zombíků. ()

blitzer

1. série 90 %. Po druhé sezóně snižuju o hvězdičku. Důvodem je jednak přešlapování na místě (a to doslova - děj se v podstatě nehne z farmy), ale hlavně kvůli dementnímu chování některých postav (Rick, Lori, Dale...), které mě zejména v dílech okolo desátého už fakt dost vytáčelo. Ještě že tam byl Shane (pro mě rozporuplná, ne moc sympatická, ale zajímavá postava), kterej většinou fungoval jako motor dalšího dění... neodvažuju se proto radši pomyslet, jak asi bude vypadat třetí série. 2. série 80 %. * * * 1. 3. 2014 ...naštěstí vypadá daleko líp než druhá :-) Prvních pár dílů je solidní nářez a náramná zábava. Zhruba v prostředku (kolem Rickova blouznění) začne hladina zábavnosti poněkud upadat, aby se ke konci naštěsí opět vyšvihla nahoru. Doplnit zombíky o lidského padoucha byl dobrý nápad, pan guvernér je totiž vskutku sympaťák :-) 3. série 90 %. ()

dr.fish

První dvě série na hranici sledovatelnosti, třetí konečně slušná, takže by se zdálo, že se seriál povedl, protože jsem ho dokoukal s dobrým pocitem. V poslední sérii se mi podařilo i ztotožnit s některými postavami. Dost dílů je ale naprosto tragických, nehledě ke katastrofální nelogičnosti a nesmyslnosti všeho, co se ve filmu děje. Pokud si chce člověk seriál užít, nesmí přemýšlet o jednotlivostech, tam to jde úplně do kopru. Je třeba přijmout hru a nechat se bavit příběhem a nebazírovat na detailech, příběh není propracovaný a postrádá logiku a soudržnost. Průměrný seriál. 70% ()

KajusaK

1. serie -Velmi natahovaná série, která se dala dost zkrátit, ale nevadí. Velice hodně mi vadí dabování Sarah Wayne Callies, je to má oblíbená herečka a tohle je opravdu katastrofální..Spousta věcí byla "ukradena" z jiných filmů..Například hned začátek, kdy se probudí Rick v nemocnici a poté vyjde ven, kde najde "mrtvolky" , tak byla velice hodně podobna Resident Evil :)) nejen to..Tohle mě kapku zklamalo.. 2. serie - Celou dobu se v podstatě odehrává na farmě..Bylo to příliš natahované (v tomhle horší než první řada), příběh mě zaujal jen občas..Oblíbila jsem si Daryla a Kerol..Shane mě celou serii jen otravoval, tolik příležitostí ho zabít a oni to udělali až na konci, hrůza..Poslední díl byl ale zkrátka bomba - boje na farmě byly unikát, hlavně jak šel Rick se synem domů a skoro si nevšiml tisíců zombie co šli za nima :D) .. BEST..Moc se mi ani nelíbilo trapné řešení těhotenství..Zato Glen si u mě v téhle serii šplhl :)) je to prostě borec :)) snad přežije dlouho :D) .. PS: líbila se mi scénka, jak hledali Sophii a ona vyšla ze seníku :)) 3. serie -Tentokrát se celá odehrává v opuštěné věznici a v malém městečku Woodstocku..Zápletka se mi moc nelíbila, válčení mezi dvěma skupinama lidí - nelogické..Deryl, Kerol, Andrea, Mischol - hlavní tahači celé serie..Pár scének bylo zase skvělých (když Rick našel v kantýně vězně, smrt Lori, Merl a jeho pomsta guvernérovi..) škoda, že tam už poumíralo tolik lidí ..4. serie - 31.3.2014 dokoukáno. Ačkoliv bylo nelogické, proč se všichni nedohodli na místě kde se sejdou kdyby se něco stalo, tak se mi série moc líbila a strašně jsem se těšila na jejich setkání. Spooousta super okamžiků, scének, které mi uvízly v paměti.( Glenovo probuzení ve věznici, jeho setkání s Maggie v tunelu, návrat Kerol, smrt holek. Daryl a Beth - zapalování domu. Maggiino prohledávávání autobusu, a mnoho mnoho dalšího.). 5. série - Terminus svižný (až moc) spousta nečekaných překvapení a hodně dojemných chvilek. Hned zakončení prvního dílu bylo úžasné!! Návrat Kerol dokonalý a zakončení poloviny série ani nemluvě!! Druhá polovina série vypadala výborně, poslední dva díly byly ovšem opravdu blbé. Škoda, že to nedopadlo smrtí kněze a toho blbečka, co chtěl zastřelit Glenna. Jinak z Kerol dělají největší vyděračku všech dob :)). 6. série - zatím asi nejsvižnější, nejvíc se zde dělo. Už jsem si zvykla, že nikdy neumře nikdo hlavní tak uvidíme jestli mě ted překvapí, konec série mě opravdu až vytočil :) a nemůžu se dočkat pokračování :) ... Mischonne a Rickovi opravdu teda nefandím vůbec jim to neladí, Kerol a její proměně také ne, Abrahamovi a Sashe také ne. No tak ted to vypadá že sem moc negativní, a to můžu pořád pokračovat, ale naopak super byla doktorka s šípem :), Glenn zasypán mrtvolami a návrat do Alexandrie, poslední díl také super. Už se mi moc nelíbí takové válčení mezi lidmi a měli by to rychle ukončit než seriál klesne na samé dno. Ale Negan je luxusní :). Celkové shrnutí: 1. serie - 4* silné, 2. serie - 4*, 3.serie - 4* silné,4. serie - 5*, 5. serie - 5*, 6. serie - 5* Naprosto dokonalý výběr herců, úžasné líčení, hudba, ukázky na začátku, efekty, občas se i zasměju..Dramatické a napínavé scény jsou unikát. Oblíbené postavy: Deryl, Mischonne, Kerol, Glenn, Maggie, Tara. () (menej) (viac)

Icefist

Ačkoliv zombie obecně moc nežeru, tak tady jsem se dokopal ke shlédnutí a nakonec jsem se velice dobře zabavil. Z mého pohledu na to měly vliv hlavně dvě věci, z nichž ta první určitě stojí za řeč (samotní zombíci), ale teprve ta druhá je podle mého jádrem poutavosti (nejistota). Pokud mám tedy napsat alespoň něco málo k nakaženým, tak jsem velice rád, že se ještě dneska může na obrazovce ukázat stará dobrá pomalá plouživá hrozba namísto v poslední době protěžovaných sprintujících a skákajících infikovaných mutantů. Tvůrci zde ukazují, že to takhle jde taky a na hutné atmosféře to vůbec neubírá. Ale jak už jsem zmínil, podstatou Walking Dead je dle mě fakt, že autoři se nebojí zabít nebo zmrzačit hlavní postavy. Právě proto divák netuší, co se může stát a je napjatý jak struna při očekávání budoucího. Kvůli omletým záležitostem jako nepočítaně záchran v poslední chvíli, některým do očí bijícím nelogičnostem a také pro občas se zjevující zombie odnikud, nemůžu hodnotit za pět, ale dám velmi hezké čtyři hvězdy. 90 % Oblíbená část- objevení Sophie; Edit: zvedám o 10 procent ()

WolfR

Skvělý nápad, zombíci v seriál! Ale to je skoro všechno. Máme tu sice propracovaný postapokalyptický svět, ale jinak se to tu hemží nevýraznými postavami a skoro nic se neděje. Už dlouho jsem neviděl seriál ve kterém by byla tolik dílů jenom vata, 2 hvězdy. ()

LasT_Olt

Tak když ohlásili konec TWD, tak jsem si řekl, že to tady po letech konečně okomentuji. Moje pocity k tomuto seriálu jsou, ale tak hrozně moc rozporuplné, že absolutně nevím kde začít. TWD jsem začal sledovat při mid-season finale třetí řady, takže koncem roku 2012 a tehdy to přišlo fakt jak blesk z čistého nebe. Ten koncept zombie apokalypsy z pohledu obyčejného chlapíka a jeho skupiny přátel je podle mě prostě super...,ale má to svoje ale. Každé úspěšné dílo, ať už filmové či seriálové je úspěšné z velké části kvůli tomu, že dokáže u diváků vyvolat emoce. Může jít o smích, o šok, o nadšení nebo o smutek. Zatímco většina tvůrců se to snaží zkombinovat, tvůrcům TWD jde jenom o jedno - o to vyvolat v divácích smutek a to neustálým zabíjením sympatických postav. Celé je to vlastně na tom postavené. Jakmile, však přestanete představovat sympatické postavy a pokračujete v zabíjení těch stálých, začne to být neuvěřitelné nudné a otravné...Prvních, řekněme šest sérií jsou prostě tak mooc zábavné na sledování, že bych je sjel i dvakrát do roka. Pak, ten seriál, z pro mě naprosto nepochopitelných důvodů začne hrozně moc trpět, až tak moc, že jsem osmou sérii do dnes ani nedokoukal. Jasně devátá zase docela ujde, ale na to už je pozdě. Jeden můj kamarád chodil s holčinou tři roky, pak se rozešli a po dvou letech od sebe se zase dali dohromady. Říkal mi, že už to prostě není ono a je s ní jen protože rád vzpomínal na to jak ji měl rád před rozchodem. Přesně to je pro mě TWD k dnešnímu dni. Je to fakt škoda, komiksy, které jsem přečetl do všechny, jsou na tom stejně, ale i tak mě bavily až do konce, takže nevím kde showrunneři udělali chybu. Každopádně, i když tento koment, může vyznít jako hate, v jednom budu mít vždycky jasno. Celou moji střední školu jsem se v pondělky po škole těšil domů, abych z torrentů stáhl, a z titulky z edny shlédl dva seroše - GoT a The Walking Dead. Takže ano, tenhle seriál bude mít v mém srdci i přes to všechno vždy zvláštní místečko.. ()

Loki81

Mam zle tuseni, ze prave odstartovali dalsi podobne nekonecni a nastavovani zombie Ztraceni... Nijak originalni zapletka, prumerne berutalni akce omezujici se takrka vylucne na headshoty a rany krumpacem... postupne mordovani postav a prubezna vymena za novacky. Druha serie je nadohled... tentokrat s trojnasobnym poctem epizod. Mame se na co tesit. ()

okkac

Season 1: 80% . Darabont opět zabodoval, jak s myšlenkou adaptovat zombie komiks do seriálu, tak režií první epizody, která je skvělá a scéna s plazicí zombie/sniperka je jeden z nejemotivnějších momentů. Jinak nečekejte, že zombie tu bude plno, je to spíše o postavách, ale když už se objeví, tak vždy se dočkáme nějakého "pěkného" gore momentu. Bohužel v dalších epizodách děj běží strašně pomalu a občas se řeší nepotřebné věci. Navíc jsem se začetl do komiksu a tam je to ještě více odvážnější, jelikož zde umírá více postav, a to i hlavní. Více gore, více zombie a více situací, ve kterých jsou lidé větší svině. Seriál se zdá, že jde od odjezdu z tábora svým směrem (výzkumné středisko), tak druhou sezónou se nechám překvapit. Doufám, že bude kvalitní, jak první díl. Season 2 1/2: 65%. Tak první půlka druhé série trochu zklamání, s tím, že dění na Hershelově farmě se neskutečně táhne. Co by měla být záležitost tak 3-4 episod, se rozprostřela na délku 7 episod (počítám i episodu po pauze) a dějovost je řidká. Zachránil to v podstatě až konec se stodolou. Ale nesmím už moc počítat, že se tvůrci drží komiksu, jelikož i ta stodola je jinak, než v něm bylo a s postavami zacházejí také benevolentně. Charakter, který měl zemřít už v první sezóně je stále naživu a někdo, kdo je v komiksu stále naživu, byl teď odpraven. Snad druhá půlka nabere lepší tempo a přemístí se děj už konečně jinam. Season 2 2/2: 70% Tak zklamání z toho, že celá druhá sezóna je vlastně pořád na farmě a už to začínala být těžká nuda. Naštěstí finální 2 díly už zvedly laťku a SPOILER!!! přepadení farmy stádem zombíků bylo skutečně velkolepé. Shane to konečně schytal, ale zato umřel Dale dřív, než by měl. Ale už naznačení jiné skupiny Randallem a finální záběr na vězení skutečně potěší, co ve 3. sezóně přijde a i prodloužení na 16 dílů mi nedělá úplně obavy, tak doufám, že po zklamaní z farmy to vězení vylepší. Už i proto, že z komiksu lze čerpat podstatně více a dějem je to mnohem zajímavější. Season 3 1/2: 100% Neskutečné. Po nehorázné nudě v druhé sérii je první půlka třetí svěží vítr a úplně jiná liga. Těží se z nejlepší nejbrutálnější části komiksu, a je to znát (buť je komiks stále mírně drsnější). Již v prvním díle je zombie killcount vyšší, než za celou předchozí sézónu a další epizody z toho ani moc nesleví. Velké překvápko v odpravení jedné z hlavních postav již tak brzo, jelikož jsem předpokládal, že zahyne v posledním dílu řady při události, která patrně ve finále nastane a dle komiksu to tam schytala. Guvernér je fajn. Těším se na druhou půlku. Season 3 2/2: 80%. Tak po natěšení zklamání. Zatímco první půlka je opravdu nařachaná, tak tady už začíná se objevovat syndrom nudné farmy z druhé série a akce výrazně ubylo. A finální díl měl jako být co? Celkem velkolepá bitva ovězení se strhla v menší přestřelku a konec mne překvapil, jelikož když už dali sérii 16 epizod, tak jsem čekal, že se děj ve vězení a s guvernérem uzavře a ono to bude pokračovat v další sérii. To raději měli dát v tomhle opět 13 dílů. Navíc se odkrouhla další postava, která v komiksu stále žije. No sledovat budu dál, ale už si to neužívám jak předtím. Season 4 1/2:80%. No stále se pohybujeme ve věznici, ale nové postavy jsou jen masová potrava pro hladové zombíky. Finálle naštěstí je povedené a velmi kruté a celkem odpovídá komiksu při finální bitce o věznici, ale takovou epizodu jsem čekal ve finále 3. řady a tahle se měla už posunout někam dál. Takhle se cesta k onomu zlomovému okamžiku zbytečně natáhla o 8 epizod. Jsem ale zvědav na druhou půli řady a nové prostředí. Season 4 2/2:50% Po nedobrovolném opuštění vězení se skupinka přeživších roztrousila a nemůže se najít na pár kilometrech čtverečních a celých 8 episod sledujeme, jak jdou po kolejích. Rozplizlost je tu velká a v ničem si to nezadá s farmou ve druhé sérii. Snad cliffhanger na konci a nové prostředí v další sezóně bude lepší. Season 5 1/2:50% Pět sezón a postavy kurňa stále krouží okolo Atlanty.- Dokonce se tam v posledních dílech první poloviny vrací. Absolutní žádná změna prostředí. První díl byl fajn, další už zase se plácání v ničem. Ani smrt dalších postav to nevytrhne. Sleduji jen kvůli zombies, jelikož žádná další zombie produkce v současnosti není. (Z Nation nevím jestli koukat nebo ne) Season 5 2/2: 40% Nééé, zas nuda, kecy a řešení nedůležitých věcí. Nejslabší finále ze všech sezón. Snižuju hodnocení o 1*. Season 6: 40% Vracím se po mid-season finale sedmé serie, abych zjistil, že šestou jsem už ani nehodnotil komentářem. Stále nuda. Season 7 1/2: 50% Ani velmi vychrtlý Jeffrey Dean Morgan jako Negan (vždy jsm ho měl zafixovaného jako nabouchaného Komendianta), který si nás získá tím, že se svji pálkou Lucille se podívá na obsah vnitrolebečníh komor 2 hlavnějších postav, nezachrání zase od scénaristické hluchoty. Season 7 2/2: 40% Jde to do sraček () (menej) (viac)

3n3my

Bohužiaľ, koniec prvej série už neudržal vysoko nastavenú latku z prvých častí, preto "len" za 4*. No aj napriek tomu bolo od prvých minút jasné, že ide o nadpriemerný seriál, škoda toho menšieho scenáristického výbuchu ku koncu. ()

sir-dave

1. série (****/*) Jde poznat otisk Darabonta. První díl si od režíroval a tuším, že k prvním třem napsal scénář. Pilotem upoutal mou pozornost. Probuzení v nemocnici (mírná podobnost s 28 dní poté), postupné zjišťování skutečnosti na čem je, všude plno chodců, hledání své rodiny, vše působilo realisticky, co mě přimělo se ponořit do myšlení hlavní postavy Ricka Grimese. Mírné zklamání nastalo od nějakého 4. dílu, kdy to ztratilo svou atmosféru a začalo se více věnovat dialogům. Sarah Wayne Callies potěšila, Norman Reedus, Steven Yeun milé překvapení. Druhou sérii očekávám s velkým nadšením. / 2. série: (***) WD se řítí strmým pádem dolů. Ze zombie thrilleru se stává drama zaměřené vykreslování postav na nudné farmě, kde se prakticky nic neřeší a děj stojí na místě. Při takto koncipovaném seriálu s málo epizodami je zde až přespříliš hluchých míst. Z chodců se stal zbytečný kompars, z drsného šerifa uplakánek, z Dalea děd vševěd, z Shanea sobec, Lori psychicky nevyrovnaná. Daryl jediná normální postava. Poslední díl si vylepšil renomé, ale velké množství bugů mi zatím nedovolí zvednout hodnocení. Na třetí sérii se přesto těším. 3. série (****) Nová série přinesla prostředí věznice, noví záporáci, Líbila se.. 4. série (****) První polovina pokračovala situací ve věznici. Vyřešila se otázka Guvernéra. Postavy padají jak hrušky. Rick a jeho dítě stále nejméně oblíbené postavy. Při druhé polovině jsem si uvědomil (jojo to mi to trvalo), že WD není o zombie střílečce, ale o atmosféře a dialozích. Nejlepší postavy byl Darryl s Beth. Poměrně šokující moment z malými dvojčaty, asi nejvíc šokující ze všech sérii. Poslední díl v Terminusu mi připadal jako předposlední. Trošku netypické finále. Nějaké jatka začnou asi až začátkem nové série. Po 4. sérii začínám uvažovat o prázdninovém shlédnutí všech dílu najednou. 5-7. série Pátá byla mírně slabší, šestka zase lepší. Ohledně sedmé série a nastoupení Negana na scénu jsem spíše lehce zklamán. Jeff Dean Morgan podle mě herecký dost přehrává a nejde z něho strach jako z Guvernéra. Respekt u mě měl pouze za první díl. A docela jako otravné postavy se projevily ty lesby ze skládky. Ta vdova je naživu a kropí nás, jak by se nechumelilo lol 8-10. série Negan postupně zahnaný do ústrání. Kvalita občas kolísala. Hodně se povedlo oživení s šeptačema. Dá se říct, patřili mezi ty lepší záporáky. Hodnocení držím na 80% (hodnocení za 1. - 11. sérii - konec) ()

Benjamin-L

Skvělý seríál který jsem si v současnosti zamiloval pro mě jako fandu zombie poviný. 1. řada 99% 2. řada- po prvním díle se to ku*evsky rozjelo a je to paráda nechybí napětí, emoce, strach, atd..... zatim 100% ()

bartias

Napínavý seriál podle výtečného komiksu sympaticky tlačí na pilu. Zombie jsou velkou atrakcí, ale ve skutečnosti jde (jako v každém dobrém seriálu) o rozvíjení mezilidských vztahů v nesourodé skupince přeživších. Scénáristé ani autor předlohy Robert Kirkman hrdiny nešetří. První sezóna tak končí hodně zajímavým příslibem do budoucna. ()

Noviik

Skvělá atmosféra, připravenost (příběhu, scén, lokací, ...) na úrovni filmu. Vypadá to zatraceně dobře! ... a je to vážně dost dobré! ()

gambit

Po prvním díle jsem byl doslova nadšen. Skvěle vybudovaná atmosféra, zajmavé prostředí, PERFEKTNÍ zombíci/masky.. Šablonovitost a předvídatelnost, přesně jak to máme u zombie-hororů rádi, takže to vypadalo na skvělou jízdu a televizní událost roku. Bohužel má první série čistě klesající tendenci, postupem času se ze light-zombie-hororu stává jakési rodinné drama z prostředí táboriště nedalo za velkoměstem, kde se tak průměrně jednou za díl objeví pár nemrtvých. Navíc se v ději začinájí postupně objeovat hodně otravné nelogičnosti (jak mohli zombíci chodící asi 3 km/h požrat americkou armádu, když jim stačí dát jednu kulku mezi oči.. Podle toho jak se chovají by stačil jeden tank a pořádnej náklad munice..). Přesto se těším na druhou sérii s novými scénáristy, námětu a prvnímu dlu nemám absolutně co vytknout. ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

23.07.2022

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021