Walking Dead

• Česko Živí mrtví (viac)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvorcovia:

Frank Darabont

Réžia:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (viac)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

JM87

Po první serii nemůžu dát míň jak pět hvězdiček. Rozhodně de vidět, kdo to dělal, není to jen další Zombie námět se scénářem "Musíme se dostat z bodu A do bodu Bé". Darabont se snažil a de to vidět. Dál to snad ani rozepisovat nebudu, je to výbornej serial z post-apo prostředí, těším se na další sérku. ()

dosig

První polovina pilotního dílu je celkem průměr, ke konci se to začne vyostřovat a naštěstí je konec dost napínavý,abych se těšila na další díl. Začátek je okoukaná klasika alias člověk, co se probudí v nemocnici po "konci světa", ale budiž, nikomu se asi nechce vymýšlet jak to všechno začalo a rovnou skočí doprostřed zombie světa. Masky jsou skvělé, prostředí věrohodné, jsou tam prvky, které v jiných zombie filmech ještě nebyly, uvidíme co nám seriál přinese dál. Nicméně pilotní díl je na 5* ()

Furmi

Hodnotenie po zhliadnutí celej prvej série. Moje pocity opíšem veľmi výsťižným anglickým slovom : incredible. Zombie tématika je moje ale nie kôli krvy brutalite odtrhnutým končatinám a podobným nezmyslom ale presne kôli tomu o čo po celú dobu šlo v tomto seriály. Nádej, boj o prežitie a zase nádej (Darabondov obľúbený ľudský pocit). Atmosféra bola tak silná že som si niekedy musel tie epizódy stopovať a chodiť sa predýchavať na okno (dokonca som si sám sebe hovoril že nič takého sa nikdy stať nemôže). Na toľko ma dokázal Darabont odrovnať svojím majstrovstvom ktoré tu predviedol. Čo viac dodať ? Asi len toľko že druhá séria bude v budúcom roku (2011) najočakavanejšou záležitosťou.... 19.3.2012 - dosledovaná druhá séria a keby sa dala pridať šiesta hviezdička hneď ju tam pridám. Tento seriál je dokonalý, je perfektný, úžasný, nemá chybu. Diel čo diel lepší a lepší, atmosféra, napätie, nič nechýba, všetko je to privedené ku dokonalosti a druhá séria skončila tak otvorene že sa na tretiu už teraz neviem dočkať. Som veľmi veľký fanúšik tohto seriálu. 95% ()

maty39

Dokud jsou zombící na scéně, pak je vše OK. Jak se začnou řešit milostné, rodinné a jiné se zombíky nesouvisející problémy, pak jde seriál do kopru. V tom je krása zombie filmů, kde na podobné p******y není čas. Jestli bude druhá série, pak já budu sledovat. ()

RomeroIsGod

Hodnotím prvních šest dílů. Velmi příjemný překvapení. I když se jedná o sbírku klišé, tak mě to ani trochu nevadí. Děj odsejpá, postavy jsou vcelku sympatický (i když hlavní hrdina mi začíná trochu lézt na nervy, jeho žena je snad ještě horší), no a i nějakých překvapení se dočkáme. Zombíci jsou na úrovni a tak to máme rádi. Není problém vidět ženu mlátit krumpáčem týpka do hlavy, jindy vidíme krásné ustřelování mrtvolných palic apod. Prostě paráda, na seriál neuvěřitelný. ()

h6852

Tento seriál mě velice nadchnul a jakožto velikého fanouška zombie velice překvapil. První série opravdu vydařená jen škoda, že další bude až za x měsíců :O( ()

zdenur

Jasně, každý svého štěstí strůjce. Co byste dělali, kdyby svět postihla zombie apokalypsa? Hráli si na Lost nebo hledali nějakou pomoc? Pomoc? K čemu pomoc když je svět ve sračkách. Já vlastně už někde u čtvrté epizody přestal chápat o co těm lidem tam vlastně jde. Tenhle seriál totálně provařil veškerý svůj potenciál a ztratil ducha během prvních třech epizod. Je tam otevřený svět, svoboda, tvůrci si můžou vymyslet cokoliv, tak proč řeší přes kopírák všechno co se řeší v ostatních zombie filmech? Ještě víc dokáže nasrat, že tam ty náznaky svobody byly. Prostě vezmu auto a jedu za nosem. Nic neřeším, když vlastně není co řešit. ()

punk_zero

Je pravda že tých rozhovorov bolo dosť, dosť takých čo ma nudili. No celkový dojem zo seriálu mám dosť dobrý, tak dúfam že budú ďalšie série ale už vymakanejšie. Aj keď posledný diel sa mi veľmi nepáčil. Ta budova a celý dej okolo nej oničom. AKoby tam strácali svoj čas ()

Ondrej120

1.série: Nastoupila s něčím co nedokážu popsat. Byl jsem naprosto uchvácen tím jak syrově a "reálně" na mě seriál působil. Něco co jsem dlouho neviděl, aby se seriál o zombíkách staral víc o psychickou stránku přeživších než o střílení zombíků. A jsem za to rád protože Frank dokázal udělat tyto scény fakt emotivně i když se jedné o "pouhé" zabití mrtvé manželky. I když jsem spíše takový akční typ tak mi to vůbec v tomhle seriálu nechybí a když už se dostaví ten pocit že by se konečně mohlo něco stát tak přijde parádně natočená akční scénka, která mi ještě nějakou dobu tkví v paměti. Dále herecké obsazení je pro mě perfektní spolu i s jejich výkony. Samozřejmě perfektně udělané masky a vizáž zombíků, vždycky v každém díle se najde zombík z kterého mi běhá mráz po zádech. 1.série byla perfektní a ukázala mi konečně kvalitní seriál o zombících, který přesahuje svou kvalitou i velkou část zombí filmů. 1.série má zasloužených 5* 2.série:Spletl jsem se z druhé série se stala telenovela se zombíkama. Dávám tomu ale ještě šanci protože 7 díl mě zase uvedl do názoru že si tento seriál zaslouží obdiv. Pokud to ale bude pokračovat stejně jako 6 dílů 2.série tak s tímto seriálem končím. ()

Illy

Mám načteno cca 80 sešitů comicsu ze kterého seriál vychází a musím říct že se mu podařilo dost věrně vystihnout atmosféru kreslené předlohy. Na plný počet to není, pozornost si rozhodně zaslouží. ()

Jiu

S1 bola pecka, bolo tam všetko čo má poriadny zombie movie mať, v podstate sa od toho ani nedalo odísť. Potom sa ale niečo pokazilo... S2 začala v dramatickom diskusnom štýle a takto pokračovala až do konca, kde sa to zas rozbehlo. S3 začala superakčne a nabehla nazad do koľají po jednotke... A takto to ide ďalej, séria od série je buď super alebo nuda, ako na horskej dráhe, momentálne (7. séria) pomaly sa nám z toho stáva telenovela. ### Ale všetci to už pozeráme "live" a celkovo to je skvelý seriál a povinnosť pre všetkých zombie maniakov. 5* dávam za naozaj silný dojem, ktorý to vo mne zo začiatku zanechalo a za vytrvalosť s ktorou si to mňa a milióny ostatných fanúšikov drží, napriek pozvoľna klesajúcemu "hype" a strate čarovna. ()

kecinzer

Atmosféra, která by se dala krájet. Nejhrůznější různorodé podoby smrti. Tuhnoucí krev v žilách při dech beroucích scénách. Opakované noční můry. ()

tragicus odpad!

Vlastně je to, z širšího pohledu, velmi dobrý seriál, má atmosféru, příběh je pořád zajímavý, ... Ale trpíte jedním neduhem, na který jsem alergický - jak se každá postava, v zájmu zachování dramatu, občas chová naprosto nesmyslně, i když jindy je docela dobře racionální, jak se z nich stávají otravné karikatury, jejichž smrt si začnete usilovně přát. To se stalo Six feet under, děje se to i zde. Možná by někdo mohl namítnout, že je to tak "reálnější", že postavy nejsou černobílé, ale tohle je tak křečovitá, umělá "barevnost", "reálnost", že to má s realitou dost málo společného. Třeba proč Sophia nepočkala na Ricka, to prostě nedává smysl, ale je na tom založená celá druhá série. A pak takové ty stupidní seriálové, telenovelové výroky typu: "Jak jsi mohl něco takového před námi tajit?!" Škoda, jinak velmi zábavný seriál, ale na třetí serii to nevidím. ()

Blue.Shark

Teda, tohle bylo super. Těším se na další sérii. V seriálovém hávu prostě tahle zombie apokalypsa skutečně chyběla. Líbí se mi, že si nikdo s ničím nebere servítky, takže lze vidět nepřeberné množství vnitřních orgánů na mnoho způsobů. Seriál také staví na tíživé atmosféře boje o život, která se opravdu bravurně povedla. Problém pak není to, že se na dlouhé chvíle příběh nehne z místa, ale spíš to, že se postavy chovají jako sociopatičtí idioti, kteří se, místo toho, aby chránili jeden druhému zadek, raději poperou o to, kdo skočí zombíkovi do huby první. Tohle nelogické chování mi přijde jako jediná věc, která seriálu škodí...a ač je vidět snaha o postupný vývoj charakterů postav, ty pozvolné změny prostě nemohou vykompenzovat třeba situaci, kdy si všichni říkají, že budou šetřit náboje kvůli jejich nedostupnosti, ale při objevení "walkera" hned ládují brokovnici. Také jsem si všimnul, že tvůrci používají berličku, která mi přijde jako naprostá barbařina - každý walker při chůzi chrčí jak zadřený traktor, ale téměř vždycky se některé z hlavních postav jeden objeví za zády, aniž by si toho kdokoliv všimnul. Seriál má jednoduše svoje chyby, ale stále je to čtyřhvězdičková záležitost. Jak jsem říkal, těším se na další řadu. Edit: Po dokoukání třetí řady musím zvednout hodnocení na plný počet. Neduhy druhé řady jsou ve třetí napraveny a přibylo pár skvělých postav. Už dlouho se mi nestalo, abych o nějaké postavě říkal, že je hrozně hustá. Tady jsem to tvrdil minimálně o čtyřech (Carl, Michonne, Darryl, Guvernér). Z The Walking Dead se postupně stává postapokalyptické psycho drama, které má koule jako rugbyové mužstvo. Zombie jsou sice odsouvány na vedlejší kolej, ale popravdě nevím, co by jinak mohly nabídnout. Zdá se mi, že se seriál ubírá správným směrem. S koncem čtvrté série se začíná formovat další zápletka, která nejspíš bude mít ještě větší říz. ()

Florfila

V první sérii si říkám "docela dobrý". Protože kolik seriálů je soustavně koukatelných? Moc ne. Ani jsem se moc nenudila a docela mě zajímalo jak to všechno dopadne. Napětí a akce tu graduje dosti uspokojivě. Zombie filmy jsem nikdy nijak zvlášť nemusela, ale zřejmě jen proto, že nikdo zatím nic moc dobře nenatočil i když téma je to celkem dobrý. V druhé sérii jsem se mnohokrát vyloženě nudila, ale pořád ne na takové úrovni, abych to vzdala - večery se zase prodlužují, tak proč ne. Nedávno jsem rozběhla i sérii třetí a musím uznat - panečku pecka! Napínavé je to jak kšandy a každý týden netrpělivě čekám na další díl. Je to bezesporu nejlépe zpracovaná zombíovka. Konečně se někdo rozhodl využít vyspělosti filmové techniky a pořádně nespoutané krvelačné fantazie. Občas je to pěkně nechutné, ale tak to má být. Koukám se na to jako na pohádkový seriál, po kterém spím jako mimino. Nyní ve věznici zazvonil telefon a závěrečné titulky - umět tak v čase přeskočit týden. ()

Flopik

Neviem či je ešte nejaký seriál o zombie ale tento je jediný čo som videl a neskutočne ma chytil.Prvá séria bola proste famózna bavila ma vo všetkých ohľadoch a sledoval som hu s nadšením.Druhá séria no čo ja viem až na pár výnimiek je o ľuďoch čo majú piknik .Až na posledný diel ktorý to všetko zase posunie hore.No a tretia séria je proste veľký krok dopredu a neskutočne ma baví.4 diel ma dostal tak že som až vyronil slzu . Tento seriál doporučujem a len s nadšením čakám na ďalší diel .Tak 3 séria sa skončila a teším sa na 4 . Posledný diel je fakt skvelý a nechá dvere otvorené ďalej takže do toho .4 Séria myslím že zvládnutá super síce pár slabých dielov ale inak super teším sa na ďalšiu.Tak 5 séria mala skvelý rozjazd no po pár dieloch som prestal sledovať.Nakoniec som to ale dopozeral a musím povedať že klobúk dolu.Naozaj sa to vyvíja zaujímavo a som zvedavý čo môžme od tvorcov čakať v ďalšej sérii.6, séria priviedla na svet 9 diel a ja som mal orgazmus .Celkovo šiesta skvelá a bavil som sa nadpriemerne.Čo sa 7 týka, asi najlepší začiatok aký som mal tú česť vidieť.Bohužiaľ inak kvalita raz hore raz dole niektoré diely dokonca výslovne nudné.A koniec to teda vôbec nevylepšil dúfam že sa Walking Dead spamätá troška.Pochvala akurát pre Negana, ktorý je úžasný.8 séria asi najslabšia avšak rozhodne nie tak zlá ako sa píše, pár skvelých dielov.9 séria výborná , konečne máme naspäť náš seriál a čo sa týka 5 časti úžasná , neskutočná a poriadne emotívna. Plakal som ako malý chlapec. Rick Grames ďakujem. ()

Domec

Libi se mi, ze to neni o tom, jak zmasakrovat zombiky, ale jak se poprat se zbytky lidskosti ztracejici se s kazdou vystrelenou kulkou do tela, at uz mrtvyho nebo zivyho.Rychle se pak menici se charaktery postav a pomerne spad deje. A masky? Bomba! ()

Pitrsss

Musím říct, že první sérii jsem dokoukal dost těžce. Prázdné dialogy a vrcholně nesympatické postavy byly místy celkem utrpením, nicméně sem vytrval. Naproti tomu tolik kritizovaná série 2 mi sedla mnohem víc. Kašlu na nějakou malou akčnost a šetření na efektech nebo co, za mě to jenom přidalo na sžíravé atmosféře a takové té vnitřní stísněnosti a syrovosti. Přibylo pár zajímavých postav, změnilo se prostředí a já si WD konečně oblíbil. Ale 3. série? Po prvních deseti dílech naprostá šílenost, tvůrci se slušně řečeno urvali a já při sledování sral do výšky. Krutost, bezcitnost, zmar, spousta zajímavých a nečekaných zvratů...super. Edit: v půlce 4. série měním nekompromisně hodnocení na 5/5. ()

bebs

Milujem tento seriál !!! Páči sa mi na ňom, že takýto sú proste zombíci (pomalé pohyby) Príbeh je dobrý ale scenáristi sa veľmi nedržia komixu... Za slovenský dabing dávam palec dolu ale originálne znenie je fajn. Jednoznačne najlepší post-apokaliptický seriál zo všetkých ;D 100% ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

23.07.2022

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021