Walking Dead

• Česko Živí mrtví (viac)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvorcovia:

Frank Darabont

Réžia:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (viac)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

Carodej_pes

Příjemná, osvěžující první série – pravděpodobně nepřekonatelný vrchol seriálu; 4,5 hvězdy. Velmi nepříjemná a uměle natahovaná druhá série – jak už zde někdo psal v podobném duchu přede mnou, dokoukat ji celou je těžkým úkolem, sám jsem u jednoho dílu nevydržel a zbytečné pasáže jsem přetočil; 2 hvězdy. Svižná, i když okatě vykalkulovaná série třetí; 3,5 hvězdy. Nechuť sledovat sérii čtvrtou, potažmo další. ()

rcorp

Pokud máme věřit scenáristům Walking Dead, tak v případě zombie apokalypsy máme dvě možnosti - vpálit si kulku do hlavy, nebo strávit zbytek života v přítomnosti neustále ublížených ufňukánků s pudem sebezáchovy retardovaného lumíka. Aneb budujeme napětí tím, že se postavy chovají jak dementi a zatajují klíčové informace. Radši si zahrajte stejnojmennou hru. ()

kamil.i

Na Walking dead je najzaujímavejšie (a bolo to niekoľkokrát spomínané i zosmiešňované), že po úvodnom ukončení predošlého dielu (10%) nastane 80% novej časti, ktoré tvorí nuda a klišé a keď to už nikoho nebaví príde záverečných 10% vyplnených neskutočným, napínavým a výborne zrežírovaným masakrom. Diváci žerú túto schému aj s navijakom. Mne to vydržalo necelú prvú sériu. Potom som videl niekoľko úryvkov dielov nasledujúcich sérií, no len som znudene prepínal na iný kanál. Už to jednoducho nestojí za to a Walking dead sa opozerá ako všetky schématické seriály. ()

AndieSpark

Tak už koukám na třetí sérii a jsem do toho neskutečně zažraná :) Na tady tyhle 'zombíkovský' témata sice moc nejsem, ale tomuhle jsem se rozhodla dát šanci, a určitě nelituju :) !!! ()

Sunny.69

Další případ jako AHS. Dokud díly ještě za něco stály a měly i rozumný nápad a fabulaci... Tak to měli utnout. Tohle pokračování o ničem, vykrádání sebe sama... Achjo. ()

Thomm

Chtělo by to míň keců o morálce, lidskosti a jednotě skupiny a "trochu" víc akce. Jenom čekám, kdy bude Rick řešit dva díly morální dilema, jestli se nechat zavřít za to, že nezastavil na stopce nebo překročil povolenou rychlost. ()

darc

Pro někoho možná další seriál zasazený do prostředí postapokalyptického světa, ačkoliv to pro někoho může být velmi ohrané téma. V podstatě se jedná o takový Resident Evil v praxi, který avšak nesleduje příběh boje jedné osoby proti nadnárodní organizaci ovládající vše, nýbrž se zaměřuje na malou skupinku lidí, která se snaží v novém nemilosrdném světě přežít. Dějově se nejedná jen o prosté vylíčení zombie a epidemie, která lidi změnila, ale seriál se zaměřuje i na vývoj jednotlivých charakterů, vznikající vztahy, přátelství, ale i nepřátelství. Přesto za nejvíce zajímavou považuji psychologickou stránku jednotlivých postav. Herecký ansábl je tvořen méně známými herci, což je jen a jen ku prospěchu seriálu, protože nikdo na sebe zcela nestrhne výrazně pozornost. Seriál je především určen pro fanoušky zombie filmů, takže pokud k tomuto tématu neinklinujete, tak není pro vás určen. Ještě na konec zmíním, že je lepší vidět tento seriál v originálním znění, protože dabing se mi moc nelíbí. 90% ()

lardko

Miluju filmy , nebo seriály o zombie atd. A tenhle seriál mě zaujal hned od začátku. Skvělý scény , masky , hudba , herecké obsazení atd. Každá série i díl mi přišel zajímavý. Rozhodně 100%. ()

MatyM

První dvě série - ano, i tolika nenáviděný pobyt na farmě - jsou parádní, ačkoliv člověku trochu trvá, než mu postavy přirostou k srdci. Od třetí série je jedinou změnou k lepšímu stylovější intro, s příchodem Guvernéra a nových postav dochází i k nepatrné změně konceptu a je to děsná nuda. Do druhé poloviny čtyřky už jsem se musel doslova nutit a pětka v kolísavé kvalitě pokračuje, od dalšího sledování nicméně neodrazuje. ()

BlackHood

Dívání na toto jsem dlouho odkládal, bál jsem se, že bude pomalý a nudný rozjezd. Tak to naštěstí nebylo, zombie byly hned v prvních deseti minutách pilotu. Ale uvědomil jsem si, že tím pádem seriál přišel o to nejlepší, co na zombie filmech je - propuknutí nákazy :( . Dále jsem se bál, že nějaká skupinka lidí odcestuje na nějakou farmu, kde budou strávit celý seriál. To "jen" 1. a 2. série, které jsem dokoukal nějak za rok, rychlejším tempem to nešlo, to bych se zbláznil nudou. 3. série byla pro změnu ve vězení. Strašná nuda, vzdal jsem to, dokonce už podruhé... Když jsem tento komentář po dodívání půlky 3tí série dopsal, tak jsem pořád počítal s tím, že se k seriálu vrátím. Teď už vím, že ne. Postavy jsem si vůbec neoblíbil, pro mě za mě, ať si všichni (až na 1 vyjímku) pochcípají. A vzhledem k tomu, že vím, co se stane v 7. sérii (díky, mí úžasní spolužáci), tak na to kašlu. Oblíbené postavy: Glen. Postavy, kterým přeju smrt: Všichni ostatní, hlavně Rick. (no možná ještě Shana jsem měl rád, ale... ehm...) ()

Antaeus

Dôvody svojho (dozaista) opovrženia hodného hodnotenia som sebe vlastným spôsobom zhrnul v komentári ku Z nation. Ano, ide o (zasa nie až tak veľmi) skrytú reklamu. No fuj, hanba mi. ()

Hepy13

.Jeden z nejsledovanějších serialů USA. A jak všichni víme, američany baví sledovat katastrofické filmy. Ale jejich země zpustošená zombie apokalypsou, je pro jejich seriálovou pozornost ještě větší drogou. Po pročítání zdejších vysoce postavených komentářů, se opět začínám utvrzovat v tom, že čím víc uživatelských bodů, tím větší blbeček! Prostě lidi co jsou tu zaregistrovaní třeba víc jak deset let, a mají obsazené horní místo v žebříčku, se samozřejmě rádi naparují titulem ''filmový kritik''. A tak se musí předvést ve svém komentáři, aby nahodily svá ega. Jak jste přišli na to že WD je nuda? Už od prvního dílu je to slušně návykovej masakr, že jsem musel po každém dalším díle žhavit tlačítko ''Next". Nebo na to že se děj nikam neposouvá? Vždyť je to zombie seriál, a tam půjde vždy jen o jednu prostou věc - Přežít! Jestli jste čekaly poníky, kteří vám svým scénáristicky vyvedeným poletováním zamotají hlavu ještě na několik měsíců, tak to máte smůlu! Nebo že se děj natahuje...bože je to serial.. tady se nebude vecpávat příběh do devadesátiminutové stopáže. A přece nemůžou kosit zombíky ve čtyřicetiminutovém díle celých čtyřicetminut. U Walking Dead si museli maskéři vyhrát tak jako doposud u žádnýho jinýho seriálu. Druhá série se mi hrozně líbila, jak tábořily na farmě. No a to finalé...co víc si přát. Připomínky na nudu jsou naprosotu píčovinou. Třetí série zatím zůstává tou nejlepší, uplná pecka. Sral jsem blahem při sledování války mezi městem a věznicí. Moji největší oblíbenci jsou - Villem Tell, hunter a Daryl v jedné osobě, a amazonka Michonne. P.S. - Martin Stránský který dabuje Normana Reeduse je mu neuvěřitelně podobnej. ()

kluk z Na

No nadšenost z walking dead mi příliš nevydržela, ale stále sleduju. Pvní série jsem zhltl a pak se krapet nudil. Nakonec jsem rád, protože sérii na policejní stanici jsem si docela užil a v následující řadě bylo také pár zajímavých dílů. ()

Bezda202

Z 1* kterou jsem dal z nasrání v půlce 4 serie zvyšuji na 3-4*. Dal jsem tomu po třech letech znovu šanci a nakonec jsem 5 a 6 sérii sjel během týdne. Kvalita šla nahoru hodně i tím, že většina debilních a otravnejch postav pochcípala :D takže za mě nakonec dobrý a určitě budu sledovat dál, po nástupu Johna Winchestera očekávám kvalitu :D ()

bozka10

Paradna postapokalipticka drsna hororova drama,prve tri serie šlapú perfektne,potom sa to pomaly vari z vody,ale pre fanusika hororu urice kultova vec. ()

Jaroslaf

Seriál na druhé shlédnutí po X letech není zdaleka tak super jako kdysi, jednak Vás bude štvát Carl, který neustále nelogicky někam běhá a a je napřesdržku, a jediné co by mu pomohlo je pořádné domácí vězení, druhak jeho matka, která je hraná velmi nesympatickou herečkou a se svými vytřeštěnými výrazy a výchovou neukázněného syna je napřesdržku, dále Vám bude vadit neustálé nelogické chování hlavních představitelů (to je fuk, že na mě spolíhá můj syn, radši se vydám hledat manžela, budu se dívat za jízdy do mapy a vybourám se v autě) a někteří herci vám budou stoprocentně vadit. Jediná světlá výjimka je pěkná Lauren Cohan, jednak v seriálu není žádná postava se kterou byste vyloženě sympatizovali a fandili jí, nebo na ní alespoň spočinulo Vaše oko, a to je u seriálu celkem problém. Ze čtyř na tři po osmi letech. ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

23.07.2022

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021