Walking Dead

• Česko Živí mrtví (viac)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvorcovia:

Frank Darabont

Réžia:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (viac)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

Mikes.K

1. serie - ***** 2. serie - **** 3. serie - ***** 4. serie - ***** 5. serie - **** 6. série - ***** 7. série - ***** 8. série - **** (zatím) Miss you BETH ♥ ()

Marrow

Občas jde o nudu k uzoufání, díly jsou o ničem, jen se tam pořád diskutuje na téma "To přežijeme, má smysl si nepodřezat žíly, bla bla bla", pak díl zakončí nějakou peckou, že to člověka natěší na další díl. Jenže pak jsou díly, kdy skoro ani nedýcháte. Jinak suverénně nejlepší na seriálu je vývoj postav. Ti co jsou v první sérii poserové co nad vším moralizují, tak v pozdějších sériích jsou tvrdší a tvrdší a všechno mydlí hlava nehlava. Až najednou z celoseriálového klaďase vypadne nějaká fakt záporná myšlenka. ()

DassemUltor

Kvalita nahoru dolů jako horská dráha ale řekl bych že jak stárne začíná být lepší a lepší.. Pátá série mi přišla skvělá. Už se v tom tolik neorientuji, bo to sleduju od začátku tedy pět let ale mám pocit že ta poslední byla zatím nejlepší. :) Což se o mnoha séroších říct nedá. Každý kdo má rád gore, post apo, zombíky a bad ass postavy (pár jich tam je) tak by si to určitě měl zavdat. Vzhledem k tomu kolik se toho natočí a kolik z toho je totální shit tak tady nezbývá než dát 5*. Nejslabší stránka je ovšem přílišné natahování a nechutně trapný dramatický family scény, takový ty americký heky.. ale chápu že to nemůže bejt furt maso jen. A jak říkám poslední série zatím byla nejtvrdší a nebylo tam tolik té vyměklé moči (a občas je jí tam fakt hodně a říkáte si proč se na to vlastně ještě koukáte :D) ()

Toustovač

Vezmu to opisem. Ve webové sérii The Guild je krátce zmíněna "chlastací" hra při sledování The Walking Dead. Obsahem je dát si panáka pokaždé, když některá z postav udělá nějakou totální hovadinu. Jako hra tohoto typu funguje seriál opravdu skvěle. Jako nic jiného ovšem moc ne. Nedal jsem ani dvě řady a to obvykle bývám u seriálů trpělivý. ()

vitac.

Hodnotil jsem přibližně po třetí, možná čtvrté sérii. Ale za pátou a prvních pár dílů šesté bych skoro snad ještě i tu jednu hvězdičku přidal... možná časem. TWD zůstal už posledním seriálem, kterej jsem ochotnej sledovat tak nějak přibližně zároveň s tím, jak je pouštěn do světa. Což dávno neplatí např. o Game of Thrones, How I Met Your Mother (už ji potkal?:)) a dokonce ani o zkraje fantastickém Californication. Bez spoilerů by to asi nešlo, tak snad jen lehký nástin proč - hraje se tvrdším stylem, fyzicky i ideově, těší větší prokreslenost postav, zajímavější děj a o fous rychlejší tempo. Alexandra Breckenridge, taky pěkně:) ()

JosefTomas

Hodnocení jednotlivých sériích. 1. série: Nebyl to žádný světoborný start a většinou se jelo na jistotu. Jako úvod to šlo, ale držet se víc předlohy, bylo by to zajímavější. (60%)2. série: Perfektně uchopená série, která alespoň graduje a dokáže i překvapit. (70%) 3. série: Perfektně dodělaná druhá, konečně to nabírá plné obrátky a vrcholně graduje. (85%)4. série: Vzala to nejlepší z trojky a akceptovala to do drsnější podoby. Příběhově také pokročila a pár kroků vpřed, takže super. (90%) 5. série: Některé nové postavy ok, některé vám jsou de facto ukradený, ale umí to příjemně zpestřit. Nové prostředí také dokáže zaujmout a je to po vězení celkem dobrá náhrada. (95%) 6 série: Hodně silná série, která položí několik silných kamenů do velké skládačky. Poslední díl plně překvapuje a je pro fanoušky dost k vzteku. (95%) 7. série: Tato série jede enormně rychlou nudou, která nepoleví ani na chvíli. Buď se něco kecá, nebo se kecá ještě víc. Finále naštěstí vyvrcholí a zároveň navnadí k další sérii. Jen je škoda, že k tomu musíte vytrpět 15 epizod, pro tuto sérii jsou důležité asi jen tři díly (75%) Celkově ale série mají vadu, že někdy jsou díly, které vám nabudí adrenalin v žilách a jiné zase, že budete doufat, aby to už skončilo. Na závěr musím říct, že si drží poměrně dost vysokou kvalitu a AMC narazilo na zlatou žílu, ze které bude čerpat ještě dlouho. Rozhodně nejde o bezchybný seriál, ale nějaké to uznání si zaslouží. 8 série: Bohužel, po pár dílech jsem ztratil zájem, hold už se přesunu k něčemu "živějšímu" a tohle nechám být, pro mě začal seriál už ztrácet onu kvalitu a přesunul se k těm typickým, kde se jeden je, aby bylo dost dílů, ale mě to už holt nebaví. Možná to někdy zkusím, ale ne hned. EDIT PO PÁR LETECH: Nepřekvapující, nudné a na místě stojící. Prý to pak chytlo asi po stý další dech, ale mně to je upřímně úplně jedno. ()

adamix

Myslím si, že sa jedná o jeden z najlepších seriálov všetkých čias. I keď nechápem, prečo ho niektorí ľudia zle hodnotia. Postavy sú skvelo prešpekulované, každý z nás si nájde svojho obľúbenca. Dejovo je to kvalitné a myslím, že ani na chvíľu nezanudí. Kostýmy ,,walkerov'' sa svojou dokonalosťou ani nedajú opísať slovami. Je vidno fantastický výsledok kostymérov. Psychológia postáv nemá konkurenta v seriáloch, či filmoch. Proste čistá dokonalosť. Sem-tam sa nájde nejaká tá slabšia epizóda, ale to je v každom seriály. Takže ako vravím - vynikajúce ;). ()

Kucino

PIlot 9/10..od vtedy zle.(2012) Konečne som to videl všetko a to len kvôli tomu, že uvidím niečo nové nejaké vysvetlenia, pokusy, dôvody vzniku epidémie a podobne ... no vôbec bolelo to toľko vzťahových sračiek nemá hádam ani telenovela.. ľudia sa objavujú a zomierajú, úkryty sa vymieňajú rovnako ako "zloduši"... v podstate keď sa nad tým zamyslím je to len dookola skutočne to isté... 4 ->3 (2016) ()

regentor

Za první tři série absolutorim.Poté děj i akce začínají vadnout ale zřejmě si tam každý něco najde. To co nám však servírují v sedmé řadě ...Vem to hovno, rožvýkej to hovno , polkni to hovno.Žádná akce, žadné naháněčky o přestřelkách se ani nezmiňuji jen pseudo psychologické žvásty především týpka s bejzbolkou u kterého producent zřejmě podepsal dlouhodobou smlouvu a tak ho budeme vidět s jeho "Cecille" i dále. Občas ji bude mít sám , jindy mu ji podrží někdo jiný..Malou naději jsem vkládal do mladé generace ale i Kárl zklamal a tak místo kulky do palice zase psychožvatlanice.Po zkušenostech se zombíky asi nikdo nepochopil , že když padne hlava padne celé tělo...včetně toho psychotlachala. Uffff , lidé kteří si prošli takovým martýriem se nemohou chovat jako dobytek z chlíva který jde na porážku. Tady AMC přestřelila , respektive usnadnila si velice práci a do boje šel scénář žvanění,nudy a nelogického chování postav . V příštím díle zase určitě napřeskáčku navštívíme krále ze ZOO a ujistíme se , že černý chlapík s holí cvičí svého svěřence zdatně. Prasata žerou zombíky a ty pak Neganovi boys.Jistě, odplata Ricka a jeho ekipy je možná v plánu,někde na konci posledního dílu jen nevím jestli to až tam dokoukám... ()

Brano

Tomuto seriálu som sa dlho vyhýbal až som sa jedného dňa odhodlal si ho pozrieť. Prvá séria bola fajn, ale nijak zvlášť nezaujala. Herecké obsadenie mi prišlo tiež také nevýrazné. Ale nemal som veľmi čo pozerať, tak som sa pustil do dvojky. Druhá séria bola výrazne lepšie ako tá prvá, ale tiež to nebolo ono a mal som to chuť vzdať. Ale ku koncu tejto sérii akoby by to chytilo druhý dych a začalo ma to baviť. Praktický od tretej série som sa už nemohol odtrhnúť od obrazovky. Veľmi sa mi zapáčili jednotlivé postavy, keďže v neskorších sériách autori priblížili jednotlivé vzťahy medzi nimi bližšie. Začalo to byť akčnejšie, napínavejšie, od tretej série sa z toho stal thriller ktorý ani na minútu nenudil! Neskoršie série ako 4 a 5 boli tiež skvelé a zachovali si tempo predošlých časti. Bohužiaľ koniec piatej a polka šiestej série znovu začínala nudiť, ale znova prišli noví záporáci, ako výborná postava Negana a seriál opäť ožil. Na to že autori už začali točiť siedmu sériu, tak si to stále zachováva slušné tempo. Pre mňa sa stal tento seriál srdcovkou a označím ho ako jeden z najlepších aký som kedy videl, ak nie najlepší. Musím vyzdvihnúť aj skvelý slovenský dabing. Čo sa týka hercov, tak vyzdvihnem najmä tých, ktorí stvárnili postavy: Rick, Daryl, Michonne, Negan, Shane, Guvernér, Carol. Pre mňa top postavy ako aj herci! Ale samozrejme aj ostatní boli skvelí. Bohužiaľ od siedmej série to začalo byť takmer nepozerateľné a nudné, ale i tak zaradím medzi moje top seriály. Nedá sa donekonečna točiť aby to bolo stále zaujímavé. 1. séria: /60%/, 2. séria: /75%/, 3. séria: /100%/, 4. séria: /100%/ 5. séria: /80%/ 6. séria: /65%/ 7. séria: /40%/ ()

Pavlunka

První dvě serie mě moc nebavili. K postavám jsem si neudělala žádný vztah, protože všechny stály za hovno. od 3 serie se to začalo trošku rozjíždět a zajímat mě i vývoj postav. 4.5.6. serie pro mě naprosto super, zkoukla jsem několik dílů denně. Ovšem co nastalo 7 serie, to je stutné. Pan zaporak Negen je tak trapný, Rick by to měl zbalit, protože ty jeho psychopohledy už nemůžu dál snášet... No 7 serie mě opravdu dost nudí... ()

oasismanik

Po pár sériach sa z toho u mňa stala závislosť na úrovni Lost. No dobre...to možno nie, ale žerem to, napriem všetkým chybám, ktoré samozrejme stále vidím som veľký fanúšik Walking Dead. Základ je nehľadať v tom logiku, chovanie postáv a celkovo ich psychologický profil nie je na najlepšej úrovni, ale o tom tento seriál nie je, proste odreagovačka jeden krát týždenne...takýmto tempom to môže mať kľudne aj 15 sérií a stále bude o čom...mením na 5, stále ma to proste drží a dopozerám to už do konca, aj keby som mal byť sám. A Negan je najlepšia badass seriálová postava všetkých čias. PS: uprostred osmej série končím so sledovaním :) ()

Gamekeeper77

Seriál, který jsem znal jen z doslechu, mi připadal svým obsahem, který obnášel pouhé znovuzabíjení mrtvých a neustálé putování živých dost jednoduchý a primitivní. Ovšem až do dne, kdy jsem ho začal sledovat. Ano, zčásti je takový, ale je to taky pěkně napínavá potvora, která Vás na začátku nasaje a vyplivne až na konci. Budete na tom závislí :-). 90%. ()

donnovann

Projektu zombie apokalypse jsem se dlouhou dobu vyhýbal protože i přes velký úspěch mi toto téma nic neříká. O to více jsem byl překvapený jak moc mě začátek chytnul a nepustil, jeden díl střídal druhý a já jsem byl na vrcholu blaha. Po třetí sérii náhle zjistíte, že WD nepřichází už s ničím novým a jede stejnou notu pořád dokola. která postupem času člověka nudí. Zde by si měli lidi vzít příklad z Breaking Bad, udělat 5 našlapaných sezón a vyprdnout se na to. Proto já po 7. sérii končím se sledováním, trpělivý jsem byl až až. 1.Série - 85%, 2. Série - 75%,3.Série. 75%,4.Série - 65%,5.Série - 80%,6.Série - 75% 7. Série - 70%. ()

marek29

Rick a jeho parta to měli od začátku rozjeto na bezproblémových 5*, ale co se nestalo, že? Jak už to tak bývá u seriálů delších, než 7 sezón (ahoj HIMYMe, jo mluvím o tobě) došla šťáva a už i ze spaní jsem se přestal budit hrůzou ze zombíků :( Postupem času se pro mě stali nemrtví zkrátka běžnou denní součástí asi jako burákové máslo v Kanadě ke snídani. Co tím chci říct je, že vázl děj, usínal jsem u toho, protože se tam jen mlelo a chyběl prostě spád se zatajeným dechem v předposledních sezónách (6. a 7. např.). Jinak ale nutno podotknout, že se jedná o dosti kvalitní počin a doporučení je zde více, než na místě! 80% sedí a k nim připojuji taky své 4 hvězdy rudé jako krev stříkající ze shnilého growling walkera :) ()

DarweyD

Walking dead je jeden z těch seriálů, který je obětí svého úspěchu, jehož průměrný fanda je nejspíš mladý puberťák, koukající ve sklepě svojí opatrovnice, a líbí se mu to hlavně protože tam jsou zombíci a je to cool, pročež mu hodně starších lidí dá nízké hodnocení, z pocitu že je seriál nadhodnocen. Ovšem z mého pohledu se jedná o opravdu skvěle zpracované drama kde se skvěle využívá emoční stránka témat jakými jsou : ztráty blízkých, otázky přežít nebo nechat přežít, zabít nebo být zabit atd. ... tyto složky byste v normálním světě rozhodně mohli zpracovat také, ale ve světě oživlých mrtvých kde vám jde každou vteřinu o život??? to už je jiný kafíčko, když zapomenu že seriál má osmou řadu, dávám 90% ()

SilentMemory

po čase sa to skutočne stalo telenovelu, seriály by mali byť tak dlhé aby si ich aj človek pamätal v posledných dvoch sériách sa to stalo zliatými dialógmi o ničom a len to predlžovali, zabíjanie bez napätia, žiadna atmosféra iba taky akčný film, už to nie je viac zombie horor ()

Mamlas odpad!

Celkové hodnocení dávám někdy během 5. série. Déle jsem to už nezvládl koukat, či spíše proklikávat. Seriál je to velmi monotónní, procpaný vatou a nekonečným žvaněním. Celkově je to celé typu telenovely, velmi nevalné úrovně, herecky slabota, scénář mizerie. Asi je to jen pro fanoušky, kteří se s tím nějak ztotožní, ale já tam za celou dobu nenašel jedinou postavu, která by mě zaujala nebo oslovila. (8%) ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

23.07.2022

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021