Lisa (Reese Witherspoon) je žena, ktorá svoj život postavila na svojich športových výkonoch a športu sa venuje už od útleho detstva. Keď je vylúčená zo svojho tímu, príde o všetko, čo mala. Bezradne sa snaží viesť normálny a všedný život. To vedie k jej zoznámeniu s Mattym (Owen Wilson), profesionálnym baseballovým nahadzovačom a samoľúbym sukničkárom. Ešte predtým, než sa Lisa spoznala s Mattym, zúčastnila sa jedného rande s obchodníkom Georgeom (Paul Rudd) v deň, ktorý bol zrejme najhorším dňom v ich životoch: ona bola práve vyhodená z tímu a on dostal predvolanie na súd. Keď sa zdá, že sa im životy rozpadávajú pod rukami, spoznajú obaja, aké to je, keď vás stretne niečo neuveriteľné. (TV Markíza)

MATADOR

Od Jamese L. Brookse očekávám uvěřitelné charaktery, romantický příběh, ale už od dob Lepší už to nebude určitě ne komedii. To je největší chyba, co od tohodle čekat. Romantický film je to každopádně na standartní úrovni s nepochopitelným chováním některých jedinců! ()

Botič

Nebýt Reese Witherspoon, tak by bylo How Do You Know asexuální podívanou od začátku do konce. Pár zajímavých podnětů Brooks sice z kapes vysype, ale nestačilo to k mé plné spokojenosti. Od romantického filmu asi očekávám něco jiného, než duo hloupých spoluhráčů bojujících o srdce uvědomělé Smart Blonde. ()

Xmilden

Celý film si říkám že se jedná o neskutečně natáhlou hollywoodskou žvýkačku na téma vztahů ale nakonec to na mě, světe div se, docela účinkovalo. Jack Nicholson má své nejlepší už za sebou a budu opravdu dost s rozpaky sledovat jeho další role, stejně jako Owen Wilson, který nikdy moc herectví nedal, ale pobavit dokázal. Tady ovšem slabota. Naštěstí za oba zmíněla zaskočili Reese a Paul Rudd. Jak jsem zmínil, kdo film bedlivě sleduje, měl by se dočkat odměny. ()

HoneyBunny

Byla jsem jediná, komu připadalo, že skoro všechny postavy v tomhle filmu se chovají divně - ne zábavně divně, ale divně divně? Vůbec jsem si k nim nedovedla najít cestu. A to Witherspoonová a Rudd hrají dobře - jenom jako by se pohybovali úplně v jiné realitě než my ostatní. Tudíž ta romantická linka to nefunguje, bylo mi úplně šumák, s kým Reese skončí a jestli Rudd půjde do vězení. Jediné, co mě tu zaujalo, byl fakt, jak často se tu čekalo na autobusové zastávce... Jedna hvězda za ten rozhovor nad plastelínou, kde Paul Rudd zazáří a je k zulíbání. ()

Slartibarkfast

Víc sterilní film bez nápadu, akce a jakékoliv jiskry jsem už dlouho neviděl. A hlavně mi tam přišli všichni úplně tupí, či snad mentálně retardovaní. Naráželi snad na problematiku profesionálních sportovců? Promiskuity? Jardu Jágra? Ať už měl vyvolat příběh tragédů v divákovi jakékoliv pocity, já byl naprosto stoicky odloučený od všeho, co se tam dělo. Kdyby alespoň scénář nebyl naprosto jasný a předvídatelný. Mám nutkavý pocit, že i kdyby to bylo v čínštině, mělo by to na mne stejný dopad. Ubohý výkon. 40% ()

• Natáčení probíhalo ve Philadelphii a Washingtonu od 1.3 do 23.10.2009. (Terva)
  • Pro roli Charlese se chvíli uvažovalo i o Billu Murrayovi, který ale nakonec odmítl. (Greg)
  • Film měl obrovské ztráty a ze 120 milionů amerických dolarů, vložených do výroby, se vrátilo jen 40 %. (Terva)

Z Jacka Nicholsona bude Toni Erdmann

Z Jacka Nicholsona bude Toni Erdmann

08.02.2017

Snad žádná festivalovka se letos neřešila tolik jako Toni Erdmann. Německo-rakouská dramedie sice vydělala jen půl milionu dolarů, málem ale vyhrála Zlatý glóbus pro nejlepší cizojazyčný film (v… (viac)