Marmaduk se přestěhuje se svou rodinou do nové čtvrti v kalifornském Orange County. A tam extrémně velký mladý pes zjišťuje, že v novém bydlišti není snadné zapadnout, natož najít si potenciální romantickou partnerku... Marmaduk, nejmilovanější německá doga na světě, se konečně dostal z papírového komiksu (jeho příběh se objevil v 600 novinách ve 20 zemích) na filmové plátno. Extrémně velký pes měl vždy problémy zapadnout, nyní však konečně našel místo, které je přátelské k těm, kteří se jakkoli vymykají průměru. Marmaduk nyní žije se svou rodinou v kalifornské Orange County, kam se rodina přistěhovala ze středozápadu. A tak se devadesátikilový Marmaduk seznamuje s novým prostředím, ovšem najít se svou extrémní velikostí čtyřnohé přátelé není úplně snadné. Naštěstí však vždycky má nejlepšího kámoše a "nevlastního bráchu" Carlose a ruskou modrou kočku, kteří mu hlídají záda. (oficiálny text distribútora)

korbitch22

Typická infantilní rodinná komedie s mluvícími zvjerřátky, která donutí každého otylého honibrka s lahváčem v ruce pičovat do stratosfér o dementních scénářích a podobně.Člověk s rodinnou, bez komplexu méněcenosti a normálním, logickým uvažováním vpálí téhle natvrdlé veselé taškařici 3* kulaťoučký, za 85 minut děckého mlčení a smíchu.60%. ()

Olík

Lidské (nebo spíše dětské) problémy jako budování pozice outsidera v novém prostředí, souboj srdce a rozumu nebo drobné rozbroje v rodinném kruhu přenesené do zvířecí říše jmenovitě na bedra gigantické dogy Marmaduka. S mluvícími zvířaty se nám poslední dobou roztrhl pytel a nevím, zdali jde o tu správnou cestu. ()

playboxguest

Nemám nic proti filmům určeným dětskému publiku, ani proti filmům o mluvících zvířatech (jde-li konkrétně o psy, tak obě Neuvěřitelné cesty, Bolta, nebo Psí život si dovedu užívat dodnes) a ačkoli věřím tomu, že děti z tohoto filmu jistojistě budou u vytržení a tím Marmaduk splní svůj účel, z mého pohledu čtyřiadvacetiletého diváka je to oproti zmiňovaným kouskům docela nuda (ikdyž pořád lepší, než zfilmovanej Garfield). ()

iwusha17

Krásne vystihli všetky tie vzťahy. Pes ktorý sa stará o svoju rodinu viac ako jeho pán, počúva keď mu niečo hovoria je najlepším priateľom pre deti. Presne o tomto je život so psom :) . Naviac to bolo spracované celkom ftipné takže keď vezmem do úvahy že je to pre deti nemám dôvod strhávať hviezdičky. ()

blackJag

"WHO LET THE DOGS OUT?" Neurážející blbina pro děcka, celkem solidně trikově obdařená (psiskům se tlamiska pohybují věrohodně a rozdíl mezi čistým CGI a mixlým není bůh-ví-jak tragický) a vyloženě vhodně namluvená - Owen Wilson byl do role přerosteného psího mameluka dobrou volbou, přičemž ani ostatní dabingovému řemeslu ostudu nedělají. Psí výrazivo a jeho vynalézavé přizpůsobování se mi občas vykouzlilo úsměv na rtech, to musím přiznat. 50% ()

• Ron Perlman byl původně obsazen do role Chupadogry, ale z neznámých důvodů jej nahradil Sam Elliott. (Karlos80)
  • V Andersonově komiksové předloze Marmaduk nikdy nemluvil. (Karlos80)
  • Film se natáčel v Huntington Beach a v Santa Claritě v Kalifotnii v USA a ve Vancouveru v Britské Kolumbii. (rafix)