Janíčko a Marienka: Lovci čarodejníc

• Slovensko Janko a Marienka: Lovci čarodejníc (viac)

Príbeh sa začína 15 rokov po tom, čo súrodenci  Janko a Marienka utiekli čarodejnici, ktorá navždy zmenila ich životy, pretože im dala poznať, ako chutí krv. V súčasnosti dospeli na zrelých, skvelo vytrénovaných lovcov, ktorí sa rozhodli,  že začnú podnikať v tom, v čom sa ako malé deti preslávili - v love na bosorky! Vystopujú a zničia všetky čarodejnice v tmavých lesoch v najbližšom okolí, čím zároveň pomstia krivdy svojej mladosti. Ale ako sa začne blížiť neslávne známy "krvavý spln" a malé drevené mestečko začne čeliť nočnej more v podobe únosov nevinných detí, Janko a Marienka spoznajú zlo horšie, než predstavuje akákoľvek čarodejnica, ktorú kedy ulovili. Stoja tvárou v tvár samotnému diablovi, ktorý by mohol byť kľúčom k ich desivej minulosti! (TV JOJ)

BOURQUE

Jednoduchý dej, netradičné starodávne zbrane a moderné Hollywoodske čáry-máry. Možno aj takto by sa dalo charakterizovať tento nenápadný filmový kúsok, ktorý hlavne dvojici J. Renner a G. Arterton je tak trošinku nadpriemer vo svojej žánri. Dôležité je mať na pamäti, že od tohto kúsku nesmieme čakať veľa – práve preto nás môže tak trošinku prekvapiť. Som zvedavý. PS: F. Janssen je neskutočne krutá ježibaba, ale svedčí to jej. Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

Slava4

Konečně jsem se dozvěděl jak to vlastně s Jeníčkem a Mařenkou bylo. Žádné ušlápnuté, nebohé děti, ale dva malí, neposlušní, přisprostlí smradi, ze kterých se vyklubali masoví vrazi nebohých čaroďejnic! A pak, že pohádky jsou jen pro děti. ()

Luk Skywalker

Už podle traileru jsem si říkal, že to bude blbost a nechtěl jsem to vidět. Až zdejší dobré hodnocení a pár doporučení od bráchy a známých mě "donutilo" se na to podívat a hned v prodloužené verzi. A jo, je to zábavné a na nic si to nehraje, ale že by to bylo něco víc to ne, takže lehký nadprůměr, který pobaví. A určitě to není pro děti, bo krve, vnitřností a násilí je tu dost. ()

Puol

Spätne sa za seba trošku hanbím, keď sa zamyslím na čom som sa to vlastne tak príjemne zabával. Hodnotenie je subjektívne, takže u mňa poctivá B-čková spokojnosť. ()

Anduril

Jednoduchý príbeh, príjemný oddych, aj keď miestami dosť krvavý. Vôbec mi to nejako nevadilo. Skvelé spracovanie klasickej rozprávky. Hitech kuša, pichanie inzulínu, proste tento film má svoje čaro. ()

viktorka181

Těžko říct, jestli ten českej dabing, ve kterým jsem to viděla, byl výhra, nebo neštěstí. Nadabovaný to bylo strašně, jak je ostatně v posledních letech zvykem, ovšem když Gemma na po zuby ozbrojenýho Jeremyho s rádoby drňáckým lookem řvala tím svým roztomilým jedáčkem "Jeníčku" a on na ni pak na oplátku oduševněle a něžně "Mařenko", mohla jsem se počůrat smíchy. Myslím, že v originále to takhle vtipně vyznít nemohlo... Film sám o sobě byl takovej lepší průměr. Pobavila jsem se solidně, Renner je sympaťák a Arterton prostě kočka (může mi někdo vysvětlit, proč je v každým filmu o tolik víc hezkejch ženskejch, než chlapů? Neměly by se feministky místo kvótama do parlamentu a podobnejma píčovinama zabývat spíš touhle problematikou?)... Scénář je teda hodně oholenej a děravej, ale vynahrazujou to rozkošně nechutný a stylově masakrovaný čarodějky... Dala bych i za čtyři, ale na to by tam muselo bejt aspoň o chlup víc vtipnejch hlášek... ()

CyriC

Je to debilní sračka, která není ani tím množstvím zabíjení zajímavá. Jediná omluva pro tento film je, že byl natočen pro fanoušky Famke Janssen jako FAPmateriál. ()

Toka

Pohádka od začátku do konce. Ale né pro děti. Tenhle film splnil přesně to, co se od takových filmů čeká. Sem tam drsná hláška, nad hlavní hrdinku se dá slintat, těžce cool zbraně, vymazlený kostýmy a goodass troll... Jenom ty střihy mi přišly občas hodně zvláštní, jako kdyby se střihem ušmikli trochu víc. Nekazí to celý dojem, ale působí to amatérsky. ()

korok

Přiznám se, že když jsem šel na tento film nevěděl jsem do čeho jdu. Čekal jsem jenom modernější předělanou pohádku ve stylu Sněhurky alá Mirror, Mirror a ono ejhle toto. Jaké příjemné překvapení. Jeníček a Mařenka - to jsou bojovníci! Kam se hrabe Xena nebo Herkules. A za některé scény by se nemuseli stydět ani v sérii SAW. Nahánění a likvidování čarodějnic po lese, v pozadí se skvělou rockovou hudbou bylo úžasné. Celkově soundtrack výborný. ()

Heroine

Nevím jestli jsou moje nároky tak vysoké, nebo ostatních diváků tak nízké, ale tohle já nepovažuji za "drsnou zábavu" nebo "nářez", jak je to mnohými nazýváno. Celá ta béčková brutalita na mně působila spíš protivně, "hlášky" vyloženě trapně, a masky jak z televizní pohádky. Scénář šustí papírem, dějové "zvraty" jsou předem jasné, troll je jak z nekonečného příběhu, postavy jsou černobílé, a některé situace jsou vyloženě lacině scenáristicky vykonstruované (viz. když se Jeníček probere přivázaný za nohy ke stromu, poté co noc předtím neúspěšně bojoval s čarodějnicí, a místo aby se zajímal co se stalo, kde je jeho sestra a jak to dopadlo, stráví celý den koupáním v lese...). Co se týká obsazení... Podle mně Famke hraje trapně, Stormare už je trapně vybraný na tuhle roli, a na Rennerovi je tak trochu vidět, že je o 15 let starší než Gemma. Ale Gemma se mi líbila, a docela se mi líbí kostýmy. Za to jednu hvězdičku dám, ale jinak pro mně tenhle film spadá do kategorie shitu. ()

Faila

"Já jsem Mařenka a tohle je můj bratr Jeníček." Tahle jména u drsných zabijáků prostě tak úplně nevyzní ... Bohužel jsou ale v tomhle filmu tím nejméně debilním prvkem. ()

hororwatch

Renner jsou s Gyllenhaalem vzkvétající hvězdy.Každej jednou natočí podobnou ptákovinu.Nebudu to odsuzovat ani jsem z toho nebyl odvařenej. Nenudil jsem se u toho sice, ale můžu říct, že spojení ,,středověku'' s kulomety atp. se mi nelíbilo. Stejně jako čarodějnice, které sice měly hezké masky a kostýmy, ale jejich jednoduchý combat systém mi přišly jako zahození potenciálu a u pasáží s košťaty chyběla už jen zlatonka. Pokud bych si chtěl pustit nějakou lehkou odreagovávačku, rozhodně bych pod tím nehledal tuto směsku žánrů a příběhu. To už se mi víc líbila Červená karkulka, která měla dost blízko k Ospalé díře- tak něco na ten způsob bych si představoval. Co naplat, jeden z Jeremyho filmů, na který už se víckrát asi nepodívám. Slabší 3* ()

burton

Na začátku jsem se bála, že to ta děcka nedají a čarodějnice je umučí a sežere . No, ale ona to nakonec ta děcka dala a pohádkové zlo bylo poraženo dvěma starými dobrými, pohádkově vycvičenými a pohádkově vybavenými mariňáky. Jeník sice občas dostal záchvat cukrovky v nejnevhodnější chvíli, ale to byly také asi ty nejnapínavější chvilky pohádkového pekla. ()

Ydrosten

Bylo to dost jiné než jsem čekal ( dost mi kazily zážitky ty ucourané reklamy, které TV JOJ, neváhá dávat co 15 minut ) a když si oba protagonisté říkaly jmény, znělo to dost uhozeně. Vcelku zajímavá studie lovců čarodějnic. A Famke Jansen, to sluší i jako svinské čarodějnici. Dávám 3 hvězdy za celkem slušné scénky. ()

Jeníček a Mařenka mají nový dohled

Jeníček a Mařenka mají nový dohled

09.08.2015

Dva roky stará fantasy Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic, v níž se slavní sourozenci stali akčními hrdiny, vydělala 226 milionů dolarů. Vzhledem k padesátimilionovému rozpočtu jí tak bylo rychle… (viac)

Jeníček a Mařenka uloví další čarodějnice?

Jeníček a Mařenka uloví další čarodějnice?

22.09.2014

Loňská akční fantasy Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic vydělala 226 milionů dolarů. To je při padesátimilionovém rozpočtu jasná komerční výhra, kterou by studio Paramount chtělo přetavit do druhého… (viac)

Dwayne Johnson: Lovec démonů

Dwayne Johnson: Lovec démonů

02.09.2013

Hon na všelijaké ošklivé potvory a ježibaby je pořád v kurzu. Jeníčkovi a Mařence to šlo pěkně od ruky, Vin Diesel se čarodějnicím podívá na zoubek v akčním hororu The Last Witch Hunter a teď touží… (viac)

Jeníček a Mařenka podruhé a ještě šílenější

Jeníček a Mařenka podruhé a ještě šílenější

09.06.2013

Rozpočet 50 milionů, celosvětové tržby 226 milionů. Snadná matematika, i když vezmeme v úvahu, že téměř polovina utržených peněz zůstává kinařům. O možné trilogii se mluvilo už před premiérou, a teď… (viac)