Janíčko a Marienka: Lovci čarodejníc

• Slovensko Janko a Marienka: Lovci čarodejníc (viac)

Príbeh sa začína 15 rokov po tom, čo súrodenci  Janko a Marienka utiekli čarodejnici, ktorá navždy zmenila ich životy, pretože im dala poznať, ako chutí krv. V súčasnosti dospeli na zrelých, skvelo vytrénovaných lovcov, ktorí sa rozhodli,  že začnú podnikať v tom, v čom sa ako malé deti preslávili - v love na bosorky! Vystopujú a zničia všetky čarodejnice v tmavých lesoch v najbližšom okolí, čím zároveň pomstia krivdy svojej mladosti. Ale ako sa začne blížiť neslávne známy "krvavý spln" a malé drevené mestečko začne čeliť nočnej more v podobe únosov nevinných detí, Janko a Marienka spoznajú zlo horšie, než predstavuje akákoľvek čarodejnica, ktorú kedy ulovili. Stoja tvárou v tvár samotnému diablovi, ktorý by mohol byť kľúčom k ich desivej minulosti! (TV JOJ)

wick

Horor určitě ne, dobrá zábava ano, a i když trochu popkornová, u které jsem se i vzhledem k rozumné stopáži vůbec nenudil. ()

kokofek

Směsice ode všeho trochu,zklamaly mě souboje,které nemají žádný nový nápad a pro mě jsou příliš zrychlené.Jeremy Renner /ač je pro mě přitažlivý jako chlap/ je příliš nevýrazný. ()

vofo

Jednoznačně guilty pleasure roku. Vtipné, řádně gore, řádně blbé a v tak dobře vybalancovaném mixu, že není co řešit. Van Helsing a Bratři Grimmové se můžou jít zahrabat. ()

david666

Film přesně splnil moje očekávání, akční jízda bez hluchých míst, pár dobrých hlášek a solidně zpracovaný příběh o dospělých "sourozencích, kteří jako děti měly menší incident s čarodějnicí". Masky čarodějnic jsou pěkně zpracované v čele s démonickou Famke. Gemma na mě sice měla až moc oblečení:-) ale i tak v každém záběru sexy. Akorát musím říct, že v Cinestaru ve 3D byly barvy hodně tmavé, tak si člověk moc nevychutnal noční scény, kterých je tady hodně. ()

maluti

Mé očekávání to splnilo...Pravda je, že ve filmu je spousta krve, bojových scén je tam taky celkem dost. Rozhodně jsem se po dobu filmu vůbec nenudil a musím říct, že zážítek ve 3D to teda byl. Zaujala mě taky herečka Gemma Arterton. Už teď se těším na pokračování. ()

vrbicek odpad!

Příšerné zpracování, zbytečně moc efektů. Z milé pohádky udělali totální frašku. Nesmyslné nasazení supermoderních zbraní do doby středověku. A navíc mám teď obavy z otevřenosti konce tohoto filmu pro další pokračování. Alespoň teď vím, jak zabít čarodějnici samopalem. ()

tomco3131

Prekvapivo zábavné! V podstate som od filmu nečakal nič, nakoniec z toho boli celkom príjemne výkony hlavných postáv, pomerne dosť vtipných scén, skvelé zbrane a všetko dokopy to odsýpa v dobrom tempe. V scenári síce veľa medzier a zbytočne pár blbých chovaní postáv, ale aj napriek tomu to úplne kvalitne zabavilo. ()

p.a.douch

Fakt dobrý. Wirkola se s tím moc nepáře. Žádný zbytečný řečičky, má slušnej tah na branku. Gemma Arterton a Jeremy Renner jsou dobrá dvojka, zdatně jim na straně dobra sekundují Thomas Mann a Pihla Viitala (mňam). Na straně zla znovu výborný Peter Stormare se stejně dobrou Famke Janssen a jejich sekundantky Joanna Kulig a Ingrid Bolso Berdal (v civilu taky pěkný kůstky). Hudba Atli Örvarssona dobrá. Výprava, kostýmy slušný. Triky dost postačující. 3D funguje. Zkrátka příjemně strávených 83 minut. 80 %. ()

Scaevola

Úplně jsem nepochopil, kdo z koho si dělá legraci, ale zase tam byla Gemma... Jediné, co mne překvapilo - protože tohle byl jeden z mnoha filmů fungujících jako šablona -, bylo nadměrečné množství krve a jedna naprosto zbytečná (čímž neříkám škaredá) koupací scénka. Asi jsem si šlehnul málo perníku. ()

Hagu

No tak jak jsem čekala, film prostě nic moc. Když uvážím práci maskérů,efekty a akci, tak film ujde, ale to všechno okolo, zato bych se snad i styděla. Zbraně které do filmu opravdu nepaří,až moc blízký vztah bratra se sestrou,sex a všechno okolo... Jako tohle zpracování mě opravdu nenatchlo. ()

sew810

Šel jsem na maskr, dostal jsem masakr! Jen to 3D je furt nic mošt. Ode mne tento film nemohl dostat nic jiného než absolutórium. Patří do party filmů Van Helsing, bro Grimmové, Sucker Punch, Mutant Chronicles atd. ()

Jamall

Strašná ptákovina v dobrém slova smyslu. Ovšem není to taková řachanda, jakou jsem očekával. Gemma je sakra sexy, troll Edward boží. Ve výsledku nic strhujícího. ()

kreion

4 hviezdičkový akčný vlak v ktorom sa vezie veľa odtrhnutých končatín, cisterna krvi, fuckovacie hlášky (ktoré nejako zabudli preložiť v slovenských titulkoch v kine) a jedna sexi marienka ktorej prognóza by sa dala zhrnúť ako: pololesbička s fixáciou na brata, so záľubou sekať hlavy lopatou a rozbíjať nosy čelom. Veľmi dobre zostrihané a vďaka 80 min. dĺžke stopáže to naozaj ubieha rýchlo. Chcem dvojku :) ()

RyxiraAmy

Moderní zpracování pohádek, nynější trend, mi nevadí. Nevadí mi určitá předvídatelnost, přehnané množství krve, úporné hláškování ani žena s kulometem v ruce. Co mi tedy vadí na Jeníčkovi a Mařence? Snad z každého záběru je vidět úporná snaha šokovat a překvapit, bohužel výsledkem je pravý opak. Naprosto jasně je děj nalajnovaný přibližně v desáté minutě filmu. "Záhadná" odolnost sourozenců vůči kouzlům je pouze trapnou výmluvou, aby byla šance se v závěru s tou babou čarodějnickou pořádně poprat. Film v zásadě nenabízí vůbec nic nového, aspoň ne pro diváka zvyklého už téměř na cokoli, obzvlášť co se filmů podobného žánru týče, a podobné zklamání nezahojí ani Jeníček s těžkou cukrovkou. Jeremymu Rennerovi poloha cynického a na vše zvyklého Jeníčka celkem sedí, ale Gemma Arterton za ním těžce pokulhává (díváte se na ni a máte stejný pocit, jako když Kirsten Stewart ječela v brnění na ostřílené vojáky jako Johanka z Arku). Pro ty, kteří byli moudří a ještě nevyhodili peníze, mám radu: Pusťte se trailer desetkrát za sebou, přečtěte dva komentáře a prolítněte fotky. Ušetříte 200,-, čas a vyhnete se zklamání. ()

PONK

ach jaj... bola to srandovna po rezijnej a scenaristickej stranke odflaknuta oddychovka. Dva hviezdicky davam pre kostymy, masky, efekty a tu peknu dedinku. ()

geedee

No nevím, sir Wirkola, umíte to i líp, but nevadí. Bavil jsem se krev tam taky byla, i když mohlo jí být víc... Upřímně se těším na Vaši další prdu. Děkuji... ()

PunyHumanNo2

Začátkem roku zatočil s upíry Abe Lincoln, nyní se na listinu ohrožených druhů dostanou čarodějnice. Naštěstí bylo režisérovi jasné, že s tímhle žánrem se o žádné ocenění ucházet nemůže, a tak film nekazí ani sebemenší snaha o vážné pojetí. Jeníčkovi to v kůži sekne a Mařence jakbysmet, lovení probíhá ve slušném tempu, a nechybí ani výchovný element pohádky - děti, nežerte sladké! I když, rodiče by podobně jako u Sněhurky a lovce by měli zvážit, jestli je tento film tím nejvhodnějším pro předškolní ratolesti. ()

Jeníček a Mařenka mají nový dohled

Jeníček a Mařenka mají nový dohled

09.08.2015

Dva roky stará fantasy Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic, v níž se slavní sourozenci stali akčními hrdiny, vydělala 226 milionů dolarů. Vzhledem k padesátimilionovému rozpočtu jí tak bylo rychle… (viac)

Jeníček a Mařenka uloví další čarodějnice?

Jeníček a Mařenka uloví další čarodějnice?

22.09.2014

Loňská akční fantasy Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic vydělala 226 milionů dolarů. To je při padesátimilionovém rozpočtu jasná komerční výhra, kterou by studio Paramount chtělo přetavit do druhého… (viac)

Dwayne Johnson: Lovec démonů

Dwayne Johnson: Lovec démonů

02.09.2013

Hon na všelijaké ošklivé potvory a ježibaby je pořád v kurzu. Jeníčkovi a Mařence to šlo pěkně od ruky, Vin Diesel se čarodějnicím podívá na zoubek v akčním hororu The Last Witch Hunter a teď touží… (viac)

Jeníček a Mařenka podruhé a ještě šílenější

Jeníček a Mařenka podruhé a ještě šílenější

09.06.2013

Rozpočet 50 milionů, celosvětové tržby 226 milionů. Snadná matematika, i když vezmeme v úvahu, že téměř polovina utržených peněz zůstává kinařům. O možné trilogii se mluvilo už před premiérou, a teď… (viac)