Janíčko a Marienka: Lovci čarodejníc

• Slovensko Janko a Marienka: Lovci čarodejníc (viac)

Príbeh sa začína 15 rokov po tom, čo súrodenci  Janko a Marienka utiekli čarodejnici, ktorá navždy zmenila ich životy, pretože im dala poznať, ako chutí krv. V súčasnosti dospeli na zrelých, skvelo vytrénovaných lovcov, ktorí sa rozhodli,  že začnú podnikať v tom, v čom sa ako malé deti preslávili - v love na bosorky! Vystopujú a zničia všetky čarodejnice v tmavých lesoch v najbližšom okolí, čím zároveň pomstia krivdy svojej mladosti. Ale ako sa začne blížiť neslávne známy "krvavý spln" a malé drevené mestečko začne čeliť nočnej more v podobe únosov nevinných detí, Janko a Marienka spoznajú zlo horšie, než predstavuje akákoľvek čarodejnica, ktorú kedy ulovili. Stoja tvárou v tvár samotnému diablovi, ktorý by mohol byť kľúčom k ich desivej minulosti! (TV JOJ)

Rawar

SPOILER: Pohodová, dle očekávání kýčovitá, mozkové závity příliš nenamáhající, podívaná. Spíš než remake klasické pohádky se jedná o akční fantasy co se nechalo jen inspirovat skutečnou pohádkou. Pohádka to totiž není, ta musí končit dobře a tohle přece dobře neskončilo...Bílá čarodějka totiž zemřela, a to dost odfláknutě a zbytečně, proto jsem byl dneska, po druhém shlédnutí na blu-ray (první bylo v kině) na vážkách, zda-li jsem se prvně se čtyřmi hvězdami neunáhlil. Ale nakonec myslím že čtyři hvězdy jsou za mě v pořádku, hloupou smrt bílé čarodějky a poněkud přemachrované dialogy vyvažuje krásná Famke Janssen, stojící jako anděl smrti s dvěma vlky v lese a sympatický, flegmatický troll s dobrým srdcem. ()

Patrik200s

Parádička. Super rozprávka, ktorá mi pripomína bratov Grimmovcov rovnako ako Snehulienka a lovec. Tento kúsok je predsa len o level vyššie. ()

Doski

Kdyby neprznili pohádku a udělali prostě Lovce čarodějnic.. a být tam míň nesrovnalostí ve scénáři a více propracovanosti, tak bych se nebál říct, že je to opravdu moc fajn podívaná. Ale ušlo to a zábava je lehce nadprůměrná. A taky bych bral víc Mařenky. ;D 66% ()

Luckyman

Zaujímavé vypovedanie príbehu, čo sa stalo potom ako Janko a Marienka vhodili čarodejnicu do pekelne rozohriatej rúry 3:-) Keďže Janko ako malý sa trošku predávkoval cukrom zo sladkostí, tak cukrovka na seba nenechala dlho čakať. Podobné Helsingovi a jeho hračkám a Bratom Grimmovcom. Jedna čarodejnica je obzvlášť silná, tzv. veľká čarodejnica a keďže mestečko na to nestačí, prichádzajú im na pomoc Janko a Marienka, aby tomu dali definitívny koniec. Pekelná akcia nabitá guľkami, šípmi a rýchlym gradujúcim dejom s podtrhujúcou hudbou robí tento film skvelou zábavou, pri ktorej človek pekne zrelaxuje 8-) ()

Durgas

Nejdem riešiť jednoduchý, kvázi-naivný a miestami prvoplánový dej, pretože nič iné som od filmu nečakal. Čo som čakal, je kopec splatterovej akcie, boje, krv a rozmetané telá čarodejníc. A to mi aj bolo vrchovate nadelené (scena záverečného shootoutu má správny kulhánkovský nádych a veľmi ma potešila), navyšše konverzácie a interakcie medzi postavami sú tak milo a vtipne pritahnuté za vlasy, kvázi steam punkové prostredie sa k tónu a vyzneniu filmu tiež veľmi hodí. Jeremy podal celkom drsného Janíčka, Gemma je zasa damn sexy Marienka... No spokojnosť. ()

lakart

Jaký komentář k tomuto filmu napsat? Asi ne příliš pozitivní, ale pokud se na film dostatečně připravíte, seženete pár dobrých kamarádů a koupíte si trochu chlastu...docela se pobavíte. Postavy jsou ploché, scénář také a tvůrci museli být pěkně sjetí. Vcelku dobrá hudba a výprava (make-up čarodějnic byl dost dobrý). Nemohu ale nezmínit pár scén, ze kterých jsem naprosto šílel a válel se smíchy po podlaze...kulomet proti čarodějnicím, oboustranná kuše, Jeníček diabetik...to je jenom vrchol ledovce. Nakonec jsem se skvěle zasmál a pobavil. Nic duchaplného a logického to vskutku není, ale pro odreagování a pobavení to bylo. Na nic si to nehraje jako některé filmy, které se snaží být vážné a nejde jim to. Tohle byla alespoň cílená zábava. 50% ()

HonzaMag

Ale jo - nakonec celkem zábava. I když mi to nedá: "Ocitáme se v typickém středověkém městečku, kde se to supermoderními zbraněmi, techno-kostýmy a podobnými typickými vymoženostmi jen hemží." Perníkovou chaloupku jsem si taky představoval jinak (asi jsem zkonzumoval málo houbiček) - nebo jsem si měl taky něco šlehnout jako narko-Jenda hrající si na diabetika (myslím, že takovou výmluvu pan Komorous ještě neslyšel - to ho jistě složí). Člověk holt asi musí jít s dobou ... ()

Zodiak455

Film mne nijak nezaujal.Čekal jsem od toho víc a celou dobu jsem se převážně nudil.Ale 1* za bujné poprsí Mařenky od kterého jsem nemohl odtrhnout oči. ()

Henry Morgan

Parádní masakr a náser. Skvělej áčkovej horor, který v tomhle roce nemá konkurenci. Celkově to bylo dobře zvládnuté, fajn příroda, akce, napětí, násilí, sex, krev, akce. Bezchybné a vtipné. A navíc s nadhledem! ()

lol xD

Úplně jiné pojetí než klasického pohádkového filmu, jako byla třeba Sněhurka a lovec. Plus za akční scény, jak za boje s nejrůznějšími zbraněmi, tak i za boj na holé pěsti. I když ze začátku jsem si říkala, odkdy sakra čarodějnice umějí parkour ? !? Ale podle atmosféry celého filmu,se to tam celkem hodilo. Co mi teda vadilo byly tváře čarodějnic, které vypadaly nepřirozeně a uměle. Hlavní nestvůrka mi připomínala Samaru z parodie na kruh. Měla bych se jich bát a né být spíš znechucená. Ovšem když jsem si po dokoukání celého filmu pustila special features a viděla, jak maskérům dalo takovou práci vytvořit všechny ty masky, tak jsem si jenom říkala, co to do toho filmu dali ? Protože v tomto krátkém videu ty tváře byly skvělé a vůbec nevypadaly uměle a tak blbě jako ve filmu. Z toho plyne, že vůbec nevím jestli mám dát tři* nebo čtyři*. Ale asi dám na celkový dojem, který bych považovala za kladný, tudíž 4*. ()

LolopelS

Myslel som si, že Van Helsinga budem mať ako jediného zástupcu v kategórii pošahané a sprznené postavy z kadetade. Boha či som rád, že sa natáčajú aj ročné jednohubky na večer. Jano s plochou tvárou dáva hlášky dobré, také od srdca, Marienka zase do srdiečka zaráža veci nepríjemného charakteru. Aj sex bol! ()

darthhokro

Milé děti, dnes Vám povím pohádku o Jeníčkovi, Mařence, Šrekovi a rotačním kulometu :D Popcornová zábava u které můžete vypnout a jen se vesele bavit. A nezapomeňte: Mrtvá čarodějnice dobrá čarodějnice :) ()

Veronica27

Celkem pohledný Jeníček s Mařenkou si pěkně podávají zlé čarodějnice, které bych určitě v noci potkat nechtěla. Akční lahůdka u které jsem se dobře odreagovala. ()

Jaxx84

I přesto, že jsem nasadil, co možná nejvyšší nadhled, tak mě český dabing v rádoby drsných scénách, kdy zaznívá "Jeníček a Mařenka", uváděl do rozpaků. Takhle prostě ne. Nápad samozřejmě originální, scény místy zábavné a v kinosále to muselo být chvílemi opravdu drámo. Samotný příběh však místy dost pokulhává a bojové scény jsou zase někdy nelogické, když se to scénáři hodí, tak jsou čarodějky nepřemožitelné, pak je zas Gretel srovná pěstí...mno. Za zábavu dávám průměr. 5/10. ()

ER

Takový rock´n´ roll s čarodějnicemi,který nabízí čiročirou zábavu a s chlapáckého Renera udělal Jeníčka. Sice dávám přednost lidovějším rock n rollovým filmům,ale i na tento se dá dívat. Ne,že by něco bylo vyloženě špatně,jen to není můj šálek kávy. ()

Kritik.

Fantasy-akčná komédia o nebojácnych hrdinoch, natočená v jedinečnom štýle a s vlastným rukopisom autora. Krv, vtipy, dobrodružstvo, štipka nechutností, príbeh je správne pritiahnutý za uši. Zvlášť sa mi páčili niektoré efekty a napätie striedané s komickými situáciami, postavy (v rámci žánru akejsi paródie) sú prekvapivo autentické. Okrem toho, vidieť nasadať ježibaby na metlu a hneď štartovať a "ufujazdit" akoby šlo o motorku, bolo celkom zaujímavé. Pobavilo :) ()

Petulka88

Vypněte mozek a nechte se bavit. Tak si tuhle oddechovku skvěle užijete. Dobře se na to dívá a navíc se film nebere tak úplně vážně. A to je taky plus. ()

Jeníček a Mařenka mají nový dohled

Jeníček a Mařenka mají nový dohled

09.08.2015

Dva roky stará fantasy Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic, v níž se slavní sourozenci stali akčními hrdiny, vydělala 226 milionů dolarů. Vzhledem k padesátimilionovému rozpočtu jí tak bylo rychle… (viac)

Jeníček a Mařenka uloví další čarodějnice?

Jeníček a Mařenka uloví další čarodějnice?

22.09.2014

Loňská akční fantasy Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic vydělala 226 milionů dolarů. To je při padesátimilionovém rozpočtu jasná komerční výhra, kterou by studio Paramount chtělo přetavit do druhého… (viac)

Dwayne Johnson: Lovec démonů

Dwayne Johnson: Lovec démonů

02.09.2013

Hon na všelijaké ošklivé potvory a ježibaby je pořád v kurzu. Jeníčkovi a Mařence to šlo pěkně od ruky, Vin Diesel se čarodějnicím podívá na zoubek v akčním hororu The Last Witch Hunter a teď touží… (viac)

Jeníček a Mařenka podruhé a ještě šílenější

Jeníček a Mařenka podruhé a ještě šílenější

09.06.2013

Rozpočet 50 milionů, celosvětové tržby 226 milionů. Snadná matematika, i když vezmeme v úvahu, že téměř polovina utržených peněz zůstává kinařům. O možné trilogii se mluvilo už před premiérou, a teď… (viac)