Romantický príbeh mladej psychologičky Doubravky a dedinského mladíka Honzu, traktoristu, ktorý kvôli stávke prišiel o vodičský preukaz, takže teraz pasie družstevné stádo kráv.  Doubravka je na chate so svojim priateľom Bobom, ktorý študuje medicínu a pripravuje sa na opravné skúšky. Honzova bezprostrednosť a optimizmus ostro kontrastujú s Bobovou povahou a Doubravka si postupne uvedomuje, že jej cit k Bobovi sa vytráca a v skutočnosti má rada Honzu. Čo však na to povie jej konzervatívna rodina? (RTVS)

Hombre8

Poprvé viděno v patnácti. To byla samozřejmě bomba. A já nastupoval na zemědělskou průmyslovku jdouce v Macháčkových stopách. Co dodat? ()

jerisno

Moje opravdu oblíbená (letní) komedie se sympatickou ústřední dvojicí. Danielu Kolářovou s Jaromírem Hanzlíkem mám rád a vychutnával jsem si jejich herecké spojení i v jiných dílech. Příliš nekomplikovaný děj s výborným hereckým obsazením a již zlidovělými hláškami, které neomrzí ani po těch 47 letech : "Vletěl sem nějakej velkej, mokrej pták a sed´ si mě na hlavu. Asi husa". "Husa jo ? A ty seš druhá !" - "Uvědomujete si vůbec, že budete mít tři tchýně ? A učitelky ?" - "A skrz co jste tady Vy ?" ...  Od mého prvního shlédnutí (1976), až po to poslední (včera), vždy za nejvyšší hodnocení. ()

SkeeveTulp

Příjemná komedie, která sice nemá kdovíjak propracovaný děj, a občas trochu ztrácí dech, ale i tak pobaví. Velmi dobré obsazení, příjemná muzika. Nemá cenu v tom hledat nějaké hluboké poselství. Stačí se normálně bavit. "Uvědomujete si vůbec, že budete mít tři tchýně? A učitelky?" "Je, to, když jsem si poradil s celym st... já už si nějak poradim" ()

Jasnicka

Ideální letní komedie. No řekněte, chcete se neustále koukat na dospívající americké zbohatlíky? Kouzlo pasáčka krav a nudné psycholožky je prostě pořád k nezaplacení. ()

JSYSMHJF

Idyla a romantika, nenáročnost, pohoda, volnost, příjemná nálada, humor, hezky zahrané...proč ne. Zajímavé obsazení Věry Galatíkové jako zrzavé kosmetičky. ()

AmericanX

"Já znám široko daleko všechny krávy! Ale vás jsem tady ještě neviděl!!!" Úsměvná letní komedie s neodolatelným kovbojem Hanzlíkem, intelektuální rusalkou Kolářovou a poněkud přitroublým Bobem ( Vízner), nezapomenutelné hlášky a hlavně pohoda.... tohle je pro mě letní oddychovka, kterou si nikdy nenechám ujít ()

Jiskra

Letní komedie se vším, co k tomu patří - slunce, louky, láska mezi hodným Hanzlíkem a hodně naivní Danielou Kolářovou. Ukázka idylické vesnice, kde se všichni znají ( v tomto případě jsou dokonce povětšinou horní či dolní příbuzní) a pomáhají si, a veškerá protivenství jsou nešťastně zamilovaná Jituš a předsudky Pražáků, proč by se psycholožka měla "zahodit" na vesnici, je komedií, ke které se každý rok vrací nejen televize, ale i diváci. ()

Va33ek

Komedie na kterou jsem se díval jako malý a jsem si jistý, že se na ní budu dívat i jako starší. Filmek, který nestárne a jeho hlášky jsou bezkonkurenční. ()

danaruss

Na tohle se dá dívat znovu a znovu :-D Nejlepší film pro zlepšení nálady. A těch hlášek!!! - Já znám široko daleko všechny krávy, ale vás jsem tady ještě neviděl! / Nejste vy náhodou ten kovboj? / Máslo vozej ve středu! / Říká se cowboy! / Já se sama sobě taky nelíbím. ()