Misfits: Zmetci

• Veľká Británia Misfits (viac)
Veľká Británia, (2009–2013), 29 h 12 min (Minutáž: 43–51 min)

Tvorcovia:

Howard Overman

Hudba:

Vincent Pope

Iwan Rheon, Joe Gilgun, Nathan Stewart-Jarrett, Antonia Thomas, Lauren Socha, Robert Sheehan, Robert Sheehan (a.z.), Karla Crome, Nathan McMullen (viac)

Tunri

Paráda - super - úžasný - žeru to. O Nathanovi si řeknete "To je prostě úplnej kkt. To je takovej vůl, až se musím smát!" Simona prostě musíte milovat! A když ne v první sérii za jeho podivnost a věty typu "Chtěl bych ti třít péro o chlupy v podpaží", tak za druhou sérii (nechci spoilerovat). Kelly se zasmějete, její podivný slovník dokonale předabovaný česky (ukazující, že je Němka, nikoli z jiné části Anglie) je vyloženě nakažlivý. Pak tam je ten černej a ta štětka, ty čistě pro mé vnímání tak výrazní nejsou. Třetí sérii moc nepřicházím na chuť. Jasných pět hvězdiček, líbí se mi, že je to z VB a ne zas nějaká pos... Amerika, kde by bylo spoustu prdění a zvratek. Jasně, až na Nathana, už mlčím :-D ()

HanaM.

Po první, druhé a třetí serii. Končím se sledováním Misfit. Nechci si totiž kazit úžasný dojem z první a druhé serie. Ten byl totiž dokonalý. Uvažujme reálně, co by se stalo v našem opravdovém světě, kdyby někdo dostal hrdinské schopnosti? Opravdu jste tak naivní, že si myslíte, že by se z nich stali Supermani a zachraňovali by svět? Nebo by se spíš schovávali, dělali se svýma schopnostma neuvěřitelné hovadiny a čas od času vlastně náhodu zabili svého probačního pracovníka - mimochodem po tomhe seriálu musela v Británii popularita této profese opravdu hodně klesnout. Po druhé sérii však příjde zlom, odejde Robert Sheehan, čímž seriál hodně ztrácí na své břitké, humorné rovině, ale nejen to, začíná také ztrácet své poselství/neposelství - naši hrdinové totiž čím dál víc někoho zachraňují a činní dobro, kde se poděl "community blowback"? ()

Remini

Nedokážem pochopiť, ako mohla kvalita seriálu začiatkom 3 série tak drasticky poklesnúť. 1&2 séria = 100%, 3 séria: 20%. Aspoň že mám na prvých 12 epizód také super spomienky :)) ()

Kerbello

Je to opravdu hodně krutý seriál a to zejména k divákovi. Ze začátku jsem se ptal, kolik toho ještě snesu, potom jsem se ptal, kam na to chodí a nakonec, proč toho není víc. Nechme stranou mizerné efekty (ten blesk v prvním díle mě upřímně rozesmál), ale ať už jsem čekal cokoliv, tohle rozhodně ne. Děcka se s ničím nepářou. Mrtvola sem, mrtvola tam, zakopat, zalít betonem... i přesto je to celkem uvěřitelné v tom světe mladých sígrů, kterým jde všem jen o jedno a někteří k tomu mají i speciální schopnost. Nicméně hlavní tahoun seriálu je pouze a jedině Nathan (ačkoliv byl ze začátku nejméně oblíbenou postavou) a když po druhé sérii opustil, neměl jsem důvod sledovat dál. Škoda. Vánoční díl pasuji na hřeb všech teen seriálů. ()

Jaroslaf

Stejně jako u Matrixu se spíš snažim dělat, že další díly tohoto zpočátku božského seriálu neexistujou. Do třetí řady je to totiž ta nejzábavnější, nejstylovějc natočená a nejulítlejší věc jakou sem kdy viděl, avšak postupným odcházením hlavních postav jde pomalu ale jistě do fekálna. Seriál mne také o něco víc zdokonalil v britské angličtině i nadávkách (dickhead, wanker, bollocks .) V současnosti už je bohužel komplet přeobsazen, a já nechápu jak na něj někdo může koukat. Prvním třem sériiím tedy dávám pět hvězd a ostatní radši nehodnotím. ()

bambusacek

Prvé dvě série jsou jednoduše bezchybné. Anglický humor, nekompromisně podávaná mluva a záběry, skvělá pětka mladistvých na veřejně prospěšných pracích. Tip Ťop zábava. Díky Iwane. 90% Třetí série je stále fajn, Nathana vyměnil jednoznačně zábavnější Rudy, ale kvalita děje v těchto dílech už dost pokulhává. Ale přesto 70 % V zatím poslední čtvrté sérii ( doufám, že víc jich nebude) je špatně úplně vše. Původní pětice delikventů je kdesi v nedohlednu, v budoucnosti či mrtvá a nová čtveřice zakomplexovaných parchantů je stejně ubohá jako náš fotbalový nároďák. Aneb, když celý díl lze řešit nějakou zvláštní schopností ukradený penis naprosto nepodstatné postavy, tak už je nejvyšší čas věnovat se večer zábavnějším činnostem. Celou tuhle sérii jsem s přemáháním dokoukal a díky Rudymu si zaslouží 20% Děkujeme a prosím už dost. ()

doddo2012

Super , suepr a ešte raz super ! Nathan a Rudy úplnej najlepší a hlášky nevhodné pred 22:00 :) Avšak 4. séria pre mňa najslabšia :/..ale aj tak 5* ()

Greg25

První série to bylo něco. Seriálový nářez s pořádnou dávkou originality i nekompromisnosti. Drzé, své a kvalitativně skvělé. Druhá série už takové nadšení nepřinesla, ale stále to byl svěží seriál, který si držel svůj styl a svojí netypičnost. Ovšem zbylé tři série přinesly spíš rozčarování. Protože nejen že poztrácely původní představitele (což jim odpouštím, protože moje nejoblíbenější postava je Rudy Wade a ten se objevil až v sérii třetí) ještě tak nějak vykradly předchozí série (navíc u Misfits platí také to, že jak byl seriál originální, tak stejně rychle se vyčerpávala i celková životaschopnost konceptu v nastaveném stylu a pravdou je, že Britové umí, protože to nikdy nenechali spadnout níž než na průměr, a to se ne každému seriálu podaří). Nicméně to nemění nic na tom, že první série patří mezi nejkultovnější a nejlepší novodobé seriálové skvosty (protože to, jak si tvůrci hrají s "hrdinskými" schopnostmi party looserů s ne moc kvalitními povahovými vlastnostmi je prostě vynikající). 75% ()

FakyCZ

Po 4 dílech které jsem zatím viděl si to drží 5ti hvězdičkové hodnocení. Seriál s mladými lidmi pro dospělé konečně.. ne jen puberťáckej styl ale něco co trochu připomíná normální život(až na ty jejich schopnosti). ()

Brasi

Zkrátka: Výborný! Hledal jsem něco na kouknutí k obědu v přestávce mezi důležitějšíma věcma na práci, ale tohle je s přehledem odsunulo stranou. Skvěle (rozuměj vtipně!) napsaný charaktery a hláškující Nathan spolu s jednoznačně plusovou maintheme od The Rapture...ještě jednou: Výborný! edit k 21.11. 2011: Po čtvrtém díle třetí série kvůli mi dochází trpělivost, dávám hvězdu dolů a Misfits mažou pryč z topky. Není to kvůli absenci Nathana, ani tak moc kvůli těžce nekonzistentnímu ději, který jde ode zdi ke zdi, ale za vola scénáristům nebudu. Kéž by se to s koncem řady ukázalo jako ukvapený rozhodnutí... ()

H4N1CK4

Momentálně můj nejoblíbenější seriál, který odsunul na vedlejší kolej i dlouholeté stálice v mém soukromém žebříčku. Byť by Misfits mohli superhrdinskou tematikou připomínat Heroes, nenechte se zmást, tento seriál je úplně jiný - neuhlazený, sprostý a šíleně originální. Hlavní „hrdinové“ rozhodně nejsou žádní svatoušci a o spásu světa jim taky nejde. Ale zamilovala jsem si je okamžitě - divného Simona, hláškujícího Nathana, netýkavku Kelly s brutálním přízvukem… Každý díl je dějově neuvěřitelně výživný, dramatický i vtipný, podbarvený skvělou hudbou a na hercích je vidět, že si svoje role opravdu užívají. 100% pro obě série! ()

adussh

Dle mého názoru se (společně s The IT Crowd) jedná o nejpovedenější britský seriál posledních let. Je to svěží, vtipné a navíc pekelně napínavé. Hlavní (anti)hrdinové mne sice ze začátku dost štvali - ať už svým frackovstvím, fiflenkovstvím, naivitou nebo utahanými nadávkami za každým druhým slovem, přes to přese všechno si ale nakonec do jednoho získali mou přízeň. Seriál totiž dává vedle napínavé akce dostatek prostoru i vlastním životním příběhům hlavních postav a člověk je tak nějak začne mít rád takové, jaké jsou. Bravurní zakončení první série tomu všemu nasadilo korunu a já už se zkrátka nemohu dočkat další řady! ()

barteca

Je to maras ! Černý humor, napínavá atmosféra a dokanale vystižená mentalita adolescentů, herecky špičkové. Hodnoceno po dvou sériích. Souhlas Radek99. ()

Lukin413

Heroes sem neviděl, ale tento seriál je pro mne přehlídkou zajímavých charakterů, parádních hlášek a ve většině dílu i zajímavé atmosféry. ()

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

20.06.2012

Timur Bekmambetov horlivě propaguje svůj historický akční horor Abraham Lincoln: Lovec upírů a na tiskových konferencích se ho novináři často ptají na dlouho slibované pokračování komiksové adaptace… (viac)