Misfits: Zmetci

• Veľká Británia Misfits (viac)
Veľká Británia, (2009–2013), 29 h 12 min (Minutáž: 43–51 min)

Tvorcovia:

Howard Overman

Hudba:

Vincent Pope

Iwan Rheon, Joe Gilgun, Nathan Stewart-Jarrett, Antonia Thomas, Lauren Socha, Robert Sheehan, Robert Sheehan (a.z.), Karla Crome, Nathan McMullen (viac)

Silencia90

Tak tohle je parádní. Prvně u nějakého seriálu vidím, že ačkoli se tam objevují superschopnosti, ani na chvilku seriál nezkouzne k trapné absurditě (viz Ztraceni) a nemožnosti představit si toto všechno v reálném životě. Připustíme-li existenci schopností, všechno ostatní je tak drsný, vtipný, zajímavý a přitom "nehrdinský", že to snad nikoho nemůže nebavit. První série byla fajn, i když u hodnocení jsem jaksi váhala, ale druhá série to rozštípla. :) Uplně geniální postavy, které mají propracované charaktery u mě vedou na plné čáře. Nejvíc mě dostává, zezačátku pro mě velmi neoblíbený Simon. Jak se může pouhou změnou pohledu na svět a sebevědomí, změnit kompletní pohlížení na celého člověka? Koukám jak blázen... :) ()

molokolo

Jeden z najzaujímavejších seriálov, ktoré ma v poslednej dobe oslovili. Na tretíkrát ho hltám s rovnakým nadšením ako na začiatku. Stále vtipný, stále originálny, britsky surový, s jedinečnými charaktermi (áno, Nathan trošku vyčnieva :D) ..a hlavne s najlepším hudobným podmazom (prevažne) z britskej produkcie. Pevne verím, že 3. séria ma nesklame a budem sa tešiť na jej opakované zhliadnutie :) ()

Flagg

Neskutečně zábavný, sprostý a velice nekorektní nářez, a zároveň jeden z nejzajímavějších seriálů posledních let. První série bez výhrad, prakticky jsem se od toho neodtrhnul a shlédl ji v jednom kuse. Druhá série o něco slabší, ale nejde o nějaký výrazný kvalitativní propad. EDIT: U třetí série naopak zaznamenávám výrazný kvalitativní propad. Ať si říká kdo chce, co chce, mně tam prostě Nathan chybí. Rudy je výborný, ale je to úplně stejná postava, to bylo od scénáristů hodně impotentní. Hlášky má dobré, má výborný přízvuk, ale Nathan byl Nathan. Třetí série je jinak celkem nápaditá, ale postrádá to vtip a lehkost prvních dvou. Naopak čím dál víc se mi líbí Simon, který ostatní postavy svým herectvím těžce válcuje. První série 5*, druhá 4*, třetí 3*, celkově mi z toho vychází 4* :o) ()

ElManiacus

Jeden z nejnapínavějších seriálů, který se jen tak neokouká + parádní "Hrdinové", kteří mají průměrné schopnosti, co víc si přát , jediné co bychom si mohli přát by bylo, aby seriál přecházel i do dramatické polohy ... počkat on to přesně tak dělá, co víc si přát, ovšem čtvrtá a pátá série jsou na hranici 2 až 3 hvězd bohužel .. 80 % . ()

chrispe

Po prvním dílu jsem si dala menší maraton a zkoukla hned celou první řadu. Baví mě to. Se vším. Se sprostýma slovama, všudypřítomným sexem, partou zmetků, lidmi které změnila či ovlivnila bouře. Baví mě i neokoukané tváře hlavních hrdinů. Postupem času se mi začali líbit všichni. Se Simonem to byla láska na první pohled. Záhy to byla Kelly, pak Alisha a Curtis a nakonec i Nathan, jehož chování je mnohdy na blití (pere se ve mně vědomí, že takový zmetky nemám ráda a každý vyprsknutí smíchem, který dokáže způsobit). No... jestli je tohle vzorek dnešních mladých lidí, tak potěš koště. Nicméně... hurá na další řadu! // Druhá řada začala dobře, u třetího dílu jsem brečela smíchy (i když.. buráky?!) a říkala si, co to tady všichni na ČSFD mají, když píšou,že jde kvalita dolů. Já byla nadšená. A pak to přišlo. Ne nijak strašně, jen se ten svět pěti lidí více rozrůstá, začínají se měnit charaktery a mně to moc nevyhovuje. Ale vyrovnám se s tím! :D Jedeme dál! // Třetí řada... no, doporučuju se na ni podívat s krátkým odstupem, zvlášť když jste viseli pohledem na Nathanovi a čekali na vše co vypustí z pusy. Jeho odchod je velká škoda, ale to je holt život. Jeho náhrada Rudy není vůbec špatná, zprvu sice vypadá jako podivná Nathanova náhražka, ale zjistíte, že to tak není (prostě jen vyplňuje místo - toho srandovního z party). V čem mám ale s Rudym problém je ten, že mu vůbec nevěřím, že je to pubertální zmetek, vzhledově na to vůbec nevypadá. Simonovu postavu (ách jo) zprasili jak mohli. Alisha je tu šedivá, Curtis docela zábavný. Hvězdou na nebi je skvělá (a stále stejná) Kelly + jako bonus nový "dospělák" do party sexy Seth. Řekla bych, že seriál si drží laťku už jen podle toho, jak jsem se u něj nasmála. // Čtvrtá řada super, i když mě dost rozladilo, že tam nebude Kelly, a vlastně ani Seth. Leč co se dá dělat! Nově příchozí jsou fajn, nejvíc se mi líbí Jess, ta mi hned padla do oka. U Finna, Alexe a Abbey mám zatím rozporuplné pocity. Těším se na pátou řadu! ()

johnymdoe

Dvě hvězdičky z lítosti. Po pátém díle už to dál nesleduji... Sci-fy to ani nevidělo, komedii také ne(to že vzniklo v Británii??) a je to celé obrovská nuda s příšernými a nehrajícími herci, ale holt místní ovce všichni budou hodnotit stejně. ()

G900

Po prvni serii 80%... Ale od pulky druhe a predevsim pak treti serie je to na 90 %. I kdyz jsem si po druhe serii nedokazal predstavit serial bez Nathana, popravde, Rudy me dostal mnohem vic! :D ()

tenced

prvni dve serie jsem si musel zamilovat, obhroubly humor a socialni pojeti hrdinskych pribehu me bere, kiksy nebo nezajem o nejake hlubsi vysvetlovani udalosti bylo jen k dobru... pronikava linka a milostny pribeh s pritelem z budoucnosti plus rozvinuti konkretnich postav me nenechalo spat... zabavne zapletky a paradni postavy me nutili se k serialu vracet, skvela prace na soundtracku od Vince Popa celou zalezitost jen podtrhla... ale treti serie ac si nesla stejnou atmosferu a vysvetlila par veci, nenesla sebou silneho tahouna Nathana ani sympatickeho ducha predchozich serii... spise odrazujici... jen se potvrzuje, ze cim silnejsi napad.. tim tezsi ho udrzet ()

Tred2

Zatím viděny první dvě sezóny. Popravdě je to zábavné a originální, má to svoje "kouzlo". Britská představa o lidech se superschopnostmi v různých podobách s velkou nadsázkou. Pro mě osobně ale seriál hodně stojí a padá na Nathanovi, a tak díly ve kterých je ho méně mě zase až tak nezaujaly. Jinak je to celé natočeno velmi cool stylem, který takovémuto seriálu padne jako ulitý, nicméně slabší scénář mi nedovolí jít výš. 75% ()

Košoun

Hodně netradiční a odvážný seriál, který si na nic nehraje a servíruje čistou nekonvenční zábavu. Skvělé postavy, britský humor, akcent :), napínavý příběh. První dvě série jsou naprosto dokonalé, třetí série... Raději nemluvit. Odchod táhnoucí postavy Nathana hodně uškodil, i když se Rudy snaží jak může. Co je ale horší, tak nehorázný nelogičnosti aneb cestování v čase zlomí vaz každému scénáristovi. Díly jsou nezáživné, nenavazují, nic je nepropojuje, vše je hnané do zbytečných extrémů. Takže 1.+2. série za mě opravdu "f*cking brilliant", 3. série "f*cking mess" - hodně nedoporučuji pokračovat v koukání, akorát to zkazí dojem. Přesto nechávám 4*, v úctě k prvním 12 dílům. ()

Narciska

Zmetci umí napětí, umí střih, atmosféru i zachytit mimiku herců tak, že skvostně ukáží emoce, umí vtip i smysl pro parodii a absurdno... Neumí vyváženost mezi jednotlivými díly, neumí opomíjet logické chyby a propracovat scénář a hlavně neumí nebýt dekadentní a ostentativně (!) pornografický. Prostě misfits. ()

Aere

Výborné, skvělé, tolik černého humoru jsem už dlouho v žádném seriálu nezažil. K postavám přilnete téměř okamžitě, obzvlášť Nathan je úžasný, a děj vás pohltí. Musím také vyzdvihnout naprosto parádní výběr hudby. První série skvělá, druhá drží tempo, z třetí jsem zatím viděl jen první díl, ale už z toho můžu říct, že to prostě není ono, bez Nathana to nemá šťávu, navíc i děj se pomalu stává poněkud klišovitý, nudný. Nová postava mě také moc nezaujala. Abych pravdu řekl, nemám už moc chuť pokračovat, asi tomu šanci ještě dám, ale ten potřebný drive prvních dvou serií je ten tam. ()

AndreyCSFD

Mám velmi rádá britskou produkci, líbí se mi britský humor, ale tihle Zmetci mě jaksi neberou. Nelíbí se mi hrubá civilní kamera, nelíbí se mi herci, nelíbí se mi prostředí VéPéPéček a scénář chvílemi kulhá jako Žofré. Upřímně mi vadí i ,,slušná" mluva hlavních hrdinů, protože tahle zbytečná vulgarita mi zkrátka přijde jako blbý a laciný trik k upoutání pozornosti mládežníků. Je možné, že je třeba dát téhle partičce více epizod, aby si člověk zvykl na netypické pojetí seriálu o ,,hrdinech", ale kolik, aby to nebyla ztráta času? Pokud budu chtít vidět VéPéPéčka v akci, tak mi stačí podívat se na ty reálné, co běhají po našem městě, protože ti umějí dělat občas taky pěkné kousky - zašijou se na půl dne do hospody, takže jsou neviditelní, blbě natočí radniční hodiny, takže umí manipulovat i s časem a občas jde za nimi vidět i kus práce. Jo, a nejsou tak sprostí. ()

El-Barto

Misfits jsou jeden z nejzábavnějších a nejhravějších seriálu, co znám (kam se hrabe většina sitcomů). Je daleko odvážnější, hraje si s různými žánry (sci-fi, zombie roztleskávačky), je to krvavý, sprostý, nahláškovaný, ale pořád je každý díl dostatečně promyšlený, aby to působilo seriózně a ne jako béčková blbost se superschopnostma. Celý seriál je hlavně podložený výbornými charaktery. Třetí série se snaží hrát na trochu osudovější notu a bere se víc vážně a právě to poněkud škodí. Po čtvrtý sérii musím jít o hvězdičku dolů, protože ta propast, která zeje mezi postavami z prvních dvou a posledních dvou sérií je na konci předčasně utnutný čtvrtý série obrovská. ()

melloun

Neortodoxní hra na hrdiny po anglicku. Odvážný až zvrhlý humor. Excelentní zábava, která však utrpěla odchodem jedinečného úchyla Nathana. ()

Fuckmaker

První dvě série jsou naprosto excelentní. Nechybí jim humor, napětí a dobrá zápletka. S další dvě, od dost slabší a bez původního nápadu, jsem zhlédl jen kvůli závislosti, kterou jsem si na tomto seriálu vytvořil. ()

Kimm2

Strašně sprostý seriál, s drzými a přesto sympatickými teenagery, z nichž každý má něco do sebe. Druhá série je o něco málo slabší a třetí není na plný počet v žádném případě. I tak jsem hodnocení nesnížila, protože ty první dvě série si to prostě fakt zaslouží. Uvidíme co přinese čtvrtá. ()

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

20.06.2012

Timur Bekmambetov horlivě propaguje svůj historický akční horor Abraham Lincoln: Lovec upírů a na tiskových konferencích se ho novináři často ptají na dlouho slibované pokračování komiksové adaptace… (viac)