Misfits: Zmetci

• Veľká Británia Misfits (viac)
Veľká Británia, (2009–2013), 29 h 12 min (Minutáž: 43–51 min)

Tvorcovia:

Howard Overman

Hudba:

Vincent Pope

Iwan Rheon, Joe Gilgun, Nathan Stewart-Jarrett, Antonia Thomas, Lauren Socha, Robert Sheehan, Robert Sheehan (a.z.), Karla Crome, Nathan McMullen (viac)

Noomi

Úplná lahôdka! 10 dôvodov, prečo sa oplatí vidieť a prečo je to u mňa za 5*. 1.Humor na popukanie. 2.Robert Sheehan (a to aj napriek tomu, že som od začiatku fandila Simonovi). 3.Záplava naozaj zaujímavých schopností. 4.Skvele vybraté prostredie (kde inde sa väčšina seriálu odohráva v komunitnom centre v partii VPP?). 5.Parádne zamotané situácie. 6.Každá postava má svoj osobitý charakter a celkom spontánne sa rozvíja. 7.Humor na popukanie (že už to tu bolo? jedenkrát nestačí...). 8.Celá atmosféra je veľmi nákazlivá, až je na tom človek závislý a to je najväčším úspechom každého seriálu. 9.Hoci v tretej sérii zmizol Nathan, stále je to za 5* (aspoň jeden seriál som nepozerala len kvôli svojmu obľúbencovi, som na seba hrdá). 10. Hoci som sa štvrtej sérii vyhla, aj tak je to za 5* a to už o niečom svedčí! ()

Matli

Při sledování poslední páté řady jsem váhal mezi 3 a 4 hvězdičkou, ale nakonec jsem se rozhodl tak jak jsem se rozhodl. Možná za to může menší měrou úplně poslední díl celého seriálu, který je hodně hustej, ale když to po celkové stránce zhodnotím s nadhledem, tak 4 jsou zasloužený. První řada (a asi i druhá) je bez debat, ta to nandala americkem Heroes na plný čáře. Ale potom to šlo rapidně dolů s postupným ubýváním hlavních postav z první řady. Byly originální, byly prostě super (moje favoritka Lauren Socha). V dalších řadách bych i vytknul scénáristům schopnosti všech vedlejších (ale i hlavních) postav - občas trošku trapný. Je to hodně dobrej seriál, jen člověk musí brát tu britskou mentalitu (a ten jejich ''fock you'' :-) ) 80% ()

Darren98

Ve světě americké nadprodukce příběhů, z nichž superschopnostmi oplývají především díla ze světů Marvel a DC, která se z velké části soustředí na efekty, přichází tento britský unikátní seriál dokazující každou řadou, jak kvalitní práce se odvedla při produkci i psaní scénáře. Misfits: Zmetci jsou nejvýjimečnější v tom, že nadpřirozené schopnosti, které obsahuje, nejsou každé postavě vystavěné bouřce přiděleny halabala, ale podle jejího psychologického profilu - když někdo touží být zase mladý, dokáže se omladit, pokud někdo touží opustit své tělo v kómatu, dokáže si s jiným člověkem vyměnit tělo, když někdo tráví život tím, že denně nalévá mléko do kávy, dokáže ovládat mléko, a jestliže je nějaká holka frigidní a chladná vůči ostatním, je schopna vytvářet led. Tato závislost dovednosti na psychice je klíčem ke dvěma největším pilířům kvality Misfitů - v prvé řadě, postavy mají důmyslně propracovaný charakter, velmi zde totiž záleží na reálnosti povah a chování, a na základě nejrůznějších psychických stavů až dokonce psychických nemocí se ve formě souvisejících dovedností projevuje ten druhý pilíř, a sice vysoce kreativní různorodost těchto nadpřirozených schopností; od nejznámějších jako je neviditelnost a čtení myšlenek, se průběhem sérií dostaneme až k originálům, jako třeba schopnost teleportovat se do nejbližší skříně, jestliže dotyčný odmítne přiznání své sexuality, schopnost přepsání své osobnosti na osobnost fikční postavy, nebo i schopnost způsobit násilnou posedlost penězi dotyčného komukoli, koho se dotyčný dotkne. Tento obsáhlý sortiment schopností je navíc obohacen možnostmi odebrání, dání, či obrácení libovolné schopnosti za určitých podmínek, což několikrát v seriálu způsobí potřebné promíchání karet. Mimo toho funguje seriál i jako zdroj humoru, nebojí se hovorové, vulgární řeči ani mírně erotických scén. Neobvyklé zajímavé schopnosti na poli reálných a emočně propracovaných charakterů obdařeném humorem a záležitostmi ve skutečném světě činí z Misfits: Zmetci dokonalé dílo pro každého, kdo rád sleduje příběhy prostých lidí s nadpřirozenými schopnostmi. ()

Yarwen odpad!

Herecké výkony obstojné, ústřední zápletka špatná, ale scénář a reálnost děje táhne tento seriál dolů. Takto se přece lidé nechovají ani nemluví. Možná že přijde někomu cool oslovovat své rodiče kreténe/kurvo, zatímco se oni na to usmívají a sdělují, že "tě máme rádi, i když si myslíme, že jsi gay". Nebo když holka na celou hospodu oznámí, že si jde vyměnit tampón. Tvůrci žijí asi v jiném světě, pak ale nemohou točit podobné nesmysly pro ten náš... ()

Mallinali odpad!

Když mě ani nepřijde originální, že někdo v Británii při srovnání nablýskaných Marvelovek a reality vlastních ghett dostal nápad to spojit, když mají obojí každý den před očima. Ale celý mi to přijde jako štempl na vlastní bordel a jeho mytologizace. Mě to fakt nebavilo, jenom děsilo. Ale ne tím atmosférickým filmovoseriálovým způsobem, ale tím skutečným, který vypovídá o společenském průšvihu dnešního UK víc než jednosměrný výlet do severního Londýna. ()

sirien

Výborné samo o sobě - poměrně dost cynické zrcadlo celému superhrdinskému žánru a všem jeho klasickým "tropes", počínaje samotnou identitou postav a podstatou jejich schopností, přes zápletky až po jednotlivé dílčí scény. A excelentní parodie vůči mnou nijak nemilovaným americky patetickým Heroes. Má to nápad, je to vtipné, inteligentní, funguje to... první dvě série. Pak najednou jakoby někomu ruplo v bedně (možná došly nápady? Nebo nevim) a všechno se to nějak rozpadlo - ztratí to tah, napětí, postavy se pro mě náhle "odosobnily" a ztratil sem o ně zájem a s tím sem seriál opustil. ()

vojo

Výborne zmixované motívy od inokadiaľ sú lepšie využité ako v "predlohách", herci sú viac než dobre obsadení,hudba správne dofarbuje dej a mne osobne vôbec nevadí obmedzené prostredie v ktorom sa dej odohráva. Práve naopak, okrajové sídlisko s jazerom je ďalším dejotvorným prvkom a dokazuje svoju fotogenickosť každým záberom. Pre bežných seriálových konzumentov bude asi ťažko stráviteľná "drzosť" autorov, ktorí si neberú servítky pred ústa a super?hrdinov dostávajú do bizarných situácií, no tí čo (ne)majú problém s autoritami budú pri sledovaní grgať blahom. ()

Loooki

Ak niekto vraví, že toto je niečo ako britská verzia amerického seriálu Heroes, nemá pravdu. To je iba obyčajný seriál o britskej mládeži, ktorej sa nechtiac priplietli do cesty schopnosti. Hodnotené po absolútnom finále seriálu. (po II.sérii spôsobil výpadok Nathana trocha smútku, ale Rudy je vcelku veľmi fajn, reštart po III. sérii sklamal ale našli sa časti, ktoré pripomenuli počiatky, IV.séria wierd na V. som sa ešte trocha bavil) ()

Ben Nevis

Tomu seriálu by slušel víc sitcomový háv. Nápad dát nadpřirozené schopnosti bandičce mladých kriminálníků mi připadá výborný, ale dějová zápletka je předvídatelná a místy nudí. Jakoby se autoři nemohli rozhodnout, jestli začnou rozvíjet sociální drama z prostředí neúplných rodin nebo budou točit bezbřehou srandu plnou neslušné mluvy a sexu. EDIT po dvou a něco sezónách Jde vidět, že jde o britský humor, který má tendence sklouzávat k trapnostem, ale přesto baví. Ve druhé sezóně má už schopnosti kde kdo a hlavní hrdinové musí dělat to, co se od supermanů očekává - zachraňovat. Samozřejmě nezachraňují svět, ale hlavně sami sebe. Bohužel tvůrci hodně vysílacího času věnují romancím, a tak si musíme protrpět sladkobolné trápení celé pětice. ()

K_A_MK_A_M

Čtvrtý díl první série - hodně slušný remake na "Lola běží o život". Aktéři jsou naprosto dokonalý - Kunderova teorie existence hovna v poddání pětice ztracených existencí, kterým v životě chybí v první řadě šarm a pak všechno ostatní, vyjma jedné schopnosti pro každého... Ty ale nejsou zadarmo a oproti americkému kýči spíše dost bolí..... ()

Jaa(c)

Hodnotím ke konci druhé řady. Druhá polovina první řady mě moc nebavila, tak jsem si dal chvíli pauzu, nicméně druhá řada se rozjela hodně dobře, jen tak dál! Zatím 4*, ale ještě pár dobrých dílů a půjdu na 5... Za zmínku určitě stojí vynikající soundtrack, opravdu supr.. ()

Pet 510

Ano, je to v podstaťe blbost to uznávám, ale možná právě proto je Misfits tak neodolatelný. Skoro nic mu nechybí. Je to vtipný, svěží, akce, skvělá atmosféra i hudba. S tou promyšleností si, pravda, už tak jistá nejsem (a nejsem si ani trochu jistá jestli chci opravdu vědět jak to nakonec bude s Future Simonem) ale tenhle seriál se prostě nesmí brát vážně. Sex, vtip, vraždy a Simon. Co víc si přát? ()

Radek.SCH

Víte, viděl jsem tři díly a prostě jsem neměl pocit, že o něco přijdu, když neuvidím zbytek. UPDATE: Po pauze dokoukána první série, a nemám žádné nutkání k puštění si druhé. ()

Ukubumbahoo

Kam se hrabou Heroes! Je to britské( londýnské), je to vtipné, je to drzé, je to "superhrdinské", je to šílené! Misfits mlátí Heroes hasičákem po hlavě a zakopávají pod nejbližší most, aby tam vklidu dohnili. Nikdo jim v jejich cestě už stát nebude. ()

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

20.06.2012

Timur Bekmambetov horlivě propaguje svůj historický akční horor Abraham Lincoln: Lovec upírů a na tiskových konferencích se ho novináři často ptají na dlouho slibované pokračování komiksové adaptace… (viac)