Joy Millerová (Fran Drescherová) je pôvabná, šikovná a vtipná mladá dáma, ktorá sníva o tom, že si svojimi schopnosťami podmaní jedného dňa celý New York. V skrášľovacích procedúrach a tajomstvách sa vyzná ako žiadna iná. Miesto slávy sa jej však lepí  smola na päty a vrcholom všetkého je požiar vo večernej škole „krásy“, kde Joy vyučuje. Ale kým mohlo byť dielo skazy dokonané, Joy sa stihne ukázať svetu ako neohrozená záchrankyňa  všetkého živého, obzvlášť laboratórnych zvierat z kabinetu. To natoľko zaujme vyslanca diktátora z istého východného totalitného štátu, že práve túto mladú dámu najme ako učiteľku k diktátorovým deťom. Joy vycíti, že je to možno životná šanca a vydá sa smerom na východ. Boris Pochenko (Timotky Dalton) pôsobí ako neotesanec s obrovskými fúzmi a ráznym krokom, bez zmyslu pre humor a moderný svet vôbec. Profesia Joy je teda zbytočná, ale bystrá žena sa skoro naučí „byť“ dobrou učiteľkou. Diktátorove tri deti rozkvitnú a neotesaný panovník dostáva prvú rafinovanú ženskú lekciu... (TV Markíza)

InJo

Musím se přiznat, že mě tenhle film docela dostal, a to i přesto, že nejsem velkým příznivcem romantických komedií. Postava Joy Millerové zahraná Fran Drescher je totiž tak krásně americky naivní a živelná, že jsem si ji prostě musel zamilovat. Nenudil jsem se snad ani chvíli. (Jinak také možno brát jako celovečerní verzi seriálové CHŮVY K POHLEDÁNÍ.) 70 % ()

Elyssea

V celku pohodová krávovina. Bohužel Fran je totální dřevo, ale Timothy Dalton je prostě sympaťák. Všichni víme jak to dopadne už po prvních deseti minutách filmu, ale ani mi to moc nevadí. Zámek Sychrov mě v hlavní roli celkem pobavil. Klišovité, klišovité a zase klišovité. Ale na dlouhé sobotní odpoledne to celkem jde. P.S: Nééééé, mlčení kuřátek to srazilo hvězdičku (z původních tří) a to jsem si říkala, že to není tak strašný. Mlčení kuřátek????!!! ()

mina_harker

Co si budeme povídat - příběh je předvídatelný a velmi málo uvěřitelný, herci toho moc nepředvádí, Timothy Dalton má příšerný účes, celkově je to vykrádačka Chůvy k pohledání ... ale dobře jsem se u toho bavila. Fran je charismatická a její kouzlo vytahuje film o třídu výše. Když k tomu přičtu vtipné hlášky a Husáka a s Gottwaldem na zdi, tak mi vychází přijatelný průměr. ()

otík

Kdo měl rád upištěnou Chůvu k pohledání, tomu se bude líbit i v obdobném duchu vedený celovečerák Fran Drescher o kosmetičce, která se shodou okolností dostane jako učitelka do rodiny vládce smyšlené země Slovecie a napáchá tam nedozírnou "škodu", když uzurpátorského a namyšlenézho diktátora přemění v civilizovaného vládce. Hodně nereálná a za vlasy přitažená romance by vyzněla do prázdna, kdyby se obou hlavních rolí se slušným zaujetím neujali Drescher a především Dalton, který si roli vládce země vyloženě užívá. Hudba: Cliff Eidelman ()

JosefTomas

Docela OK film, který nikoho neurazí. Pro Čechy (a Slováky) je nicméně zajímavější víc, než pro jiné národy. Když vidíte v titulkách jméno Lisa JAKUB, vykouzlí to jemný úsměv na tváři, ale české texty, které Timothy Dalton podepisuje, to už se culí i ten zbytek. (Nehledě na pár českých lokací). Jinak to je ničím nevyčnívající film, který si pustíte po náročném dni, když nemáte chuť na nic, co by mozek musel důkladněji analyzovat. ()

• V scéne, keď sú Joy a Boris v továrni, môžeme vidieť varovné nápisy na strojoch, ktoré sú v slovenčine. (Reacon)
  • Ve dvou záběrech, kdy Timothy Dalton podepisuje předložené dokumenty, lze rozeznat, že ony dokumenty jsou psány českým jazykem. Uvnitř zámku můžeme na zdech spatřit portréty našich bývalých prezidentů. (Pepinec)