salalala

Pro mě obrovské překvapení a klaním se. Hillcoat atmosféru budovat umí, o tom žádná. Tady konečně dostal do ruky i (alespoň pro mě) fungující scénář, který snad nemá jediný problém. Od začátku je to zajímavé a s přibývajícím časem to úplně strhne a vtáhne do děje. Závěrečná přestřelka je vysoká škola režie a Hillcoat ji zvládá absolutně s přehledem. Připomínalo mi to filmy Coppoly a De Palmy a nemyslím to vůbec špatně, ba naopak. Fantastická výprava, působivá hudba, zkrátka všechno si tu sedlo. No a navrch ještě skvostné obsazení - famózní Hardy, který se mi líbí čím dál víc, velmi dobrý LaBeouf, skvělá Chastain, která se vyšplhala do mé top 10, stejně jako Mia Wasikowska, která zvládne snad opravdu cokoli. Zvláštní uznání zaslouží Guy Pearce jako nechutný slizoun, který fakt momentálně nemá obdoby a konkurenci. Škoda jen, že Oldman tu je tak málo. Ať přemýšlím, jak přemýšlím, nemám moc co vytknout a proto neváhám vystřihnout plný počet a nejraději bych si to dal znovu. 100% ()

Tuskík

Je to opravdu pecka. Skvěle vykreslené i zahrané postavy, v čele s neuvěřitelným hajzlem Pearcem (mám rád záporáky, kterým během filmu toužím dát pořádně přes hubu) a drsným Hardym. Když se někdo mlátí, běhá mráz po zádech a vidět to v kině, mohlo by to začít i skutečně bolet. V rámci žánru nadprůměrný film a letos určitě další adept na oskary. ()

FilmFan24

Prohibice, tři bratři, krev, brutalita a krásná žena...Stručně a pár slovy jde charakterizovat tuto zvláštní gangsterku z amerického zapadákova, kde lišky v tomto případě nedávají dobrou noc. Pomalé tempo pomalu a jistě mě vtáhlo do příběhu bratrů (Tom Hardy, Shia LaBeouf, Jason Clarke), jejichž představitelé je nehrají, ale jimi jsou. No a když je jejich protivník (Guy Pearce) hnusný tak, že se chce zvracet není co řešit. Jenom dost podstatnou vadou na kráse je české vydání Blu-ray, kde je hodně znát, že obraz je ořezaný...To mě fakt naštvalo. ()

Hamaradža

Gangsterská pochutina, režijne, scenáristicky, hudobne a herecky vyboostovaná na strhujúci žánrový dezert. Nie dokonalé, ale nesmierne pestré a príjemné. Pritlačiť na pílu, predĺžiť stopáž na tri hodiny, rozvinúť postavy (Ešte viac, nie že by boli nedostatočné) a mohlo by ísť o masterpiece. ()

JohnMiller

Takouto drsnou formou mali natočiť aj Lovcov gangstrov . Je to s čista jasna chladná na reálnosť sa hrajúca dráma o vypaľovaní ohnivej vody v čase prohibície. Je to trpké a brutálne na šťastie je tu pomenej manekýnov. Hercov sa snažili nastajlovať čo najviac južansky-buransky a hoci to pri hlavných postavách tak nevyzeralo ostatným to sadlo. Milo som sa prekvapil autentickým pocitom ktorý vo mne pretrval až do konca. Takisto skvelo zvolená hudba. Drsné momenty pri ktorých túžite po pomste a vražde záporáka. Celí čas ma to držalo v napätí a keď prišlo posledné zúčtovanie a koniec zostal som trocha sklamaní.... Neviem prečo... bolo to síce drsné ale čakal som asi niečo epickejšie... Po technickej, formálnej aj umeleckej stránke je to výborné. ()

AlistairMir

Tak nevím co bylo drsnější jestli to jejich pití nebo Tom Hardy, který je co se hraní týče prostě pro mě o level jinde než bráškové i když i Shia a Jason jedou dobře. Bondurantovic kluci se neuměli před nikým ohnout a byli doslova jako z kamene (i Shia nakonec ukázal, že má v žilách krev a ne vodu) za což mají moje sympatie a velmi mě zajímalo, jak dopadnou. Ono čelit záporákovi jako je v tomto filmu Guy Pearce, který předvádí s Tomem za mě nejlepší výkon, to není jednoduchý a od začátku bylo jasné, že krev poteče proudem. Škoda, přeškoda, že Gary Oldman nedostal více prostoru, ale jeho scéna s lopatou byla skvělá. a Tom alias Forrest dokázal dokonale rozesmát svou udivenou větou : "JÁ NEŠEL PĚŠKY?" Parádní film a pálení alkoholu, rodinných poutech a ukázce, že i drsný chlap co řeže koule, může mít srdce a ví co je čest a láska. ()

dom156

Než jsem shlédl tento film, nevěděl jsem co čekat. Nakonec to byla příjemná podívaná, ikdyž pro někoho to může být prvních 20 minut jen prázdné tlachání. Období prohibice v Americe je velmi zajímavé a jsem rád že jsem viděl i nějaký film. Film má velmi dobrou atmosféru, jen by mohli trošku více využít Oldman, dělat křoví mu moc nesluší. Jinak vřele doporučuji. ()

Vědma

Vzhledem k tomu, že jsem očekávala gangsterku s bojem alkoholových gangů v prostředí velkoměsta, jak už to tak bývá, velmi mě potěšilo, že šlo vlastně o western. Sourozenecké trio, které by se asi v normální době živilo normálně, využívá své vrozené předpoklady v tomto "Lawless" světě po svém a drsnost, jakkoliv občas pro mě neúnosná, nebyla bezúčelná. Děj občas ztrácel dech, občas se věci zbytečně zpomalovaly, aby se potom nedořešily a konec byl trochu bezzubý. Záporák byl tak démonicky zlý, až jsem mu to semtam nevěřila. Ale v podstatě jde v té letošné mizérii o jeden z nejlepších, pokud ne nejlepší film, který jsem zatím viděla. ()

Dont

Tenhle snímek se mi nehodnotí lehce. Popravdě, očekávání jsem měl vyšší, nebo možná jen jiná. Nečekal jsem zábavné vsuvky (např. pud sebezáchovy Forresta Bonduranta) a asi ani takovou míru brutality, i když trailer to trochu naznačoval a do drsné venkovské atmosféry to perfektně zapadlo. Legrační scénky byly nakonec taky celkem fajn. Celý film jsem ale čekal na nějaké velké finále a to se konalo jen zčásti. Místo, aby závěr pořádně gradoval, trochu se rozplynul do tuctové přestřelky s očekávaným zakončením. To beru jako největší minus filmu. Co mě vůbec nezklamalo, byli někteří herci. Pokaždé, když byl v akci Tom Hardy, Gary Oldman nebo Jessica Chastain, stálo to skutečně za to. Překvapil mě i dobrý výkon Jasona Clarka. Na opačném pólu je pro mě Shia LaBeouf, ten mi místy připadal nepřesvědčivý a bohužel také Guy Pearce, i když to asi není úplně jeho vina – jeho postava pro mě postrádala civilnost, byla to spíše karikatura padoucha. Role Garyho Oldmana měla určitě větší potenciál, ale nebyl jí dán téměř žádný prostor. Celkem vzato to ale rozhodně stojí za vidění, hlavně pokud máte rádi westerny, gangsterky z 30. let, nebo prostě jen nacházíte zalíbení v pomalém stylu vyprávění, kdy herci nepotřebují příliš mluvit a o to více a lépe hrají. ()

Skip

Řekl bych, že jde o hodně chlapáckou podívanou, čímž nechci říct, že by to byl film pouze pro chlapy. V podstatě se jedná o vcelku jednoduchý a přímočarý příběh, jeho zpracování je ale na hodně vysoké úrovni. Karty jsou jasně rozdány, černá a bílá má jasné hranice a kdo je mezi, musí se rychle rozhodnout, na kterou stranu se dá. Asi to není film na častější opakování, ale jednou za čas určitě ano. ()

kajas

Celý den bych mohla poslouchat Hardyho neodolatelný britský chraplák, celý den bych mohla sledovat Shiův roztomilý kukuč. Pearcovi se jeho slizoun také velice vydařil. Snad mi vadila Wasikowska a také nedostatečný prostor pro Oldmana. JInak velice pěkná gangsterka. ()

Foma

Jo, dost dobrý, kdyby tam nebylo tolik explicitně krvavých scén (žena musela několikrát zavírat oči :-)), tak by dojem byl ještě o něco vyšší. Všichni to hlavně dobře zahráli a vůbec se na to příjemně koukalo. ()

higuain

Rozjezd je pomalejší, ale gradace v druhé polovině filmu funguje. Hillcoat se mi trefil do noty v obsazení. Hardy, Shia, Pearce, jako bonus velice zajímavá zrzka Jessica Chastain a v neposlední řadě geniální Oldman. ()

Chrysopras

Herecky nabušená gangsterka s cavovsky drsným scénářem a taky jeho ( překvpivě! ) slabší muzikou. Čistá žánrová práce jak má být! A k tomu říznutá dobrejma vtípkama. Hardy and Pearce rulezzz... ( 47. KVIFF ) ()

stuntmanMIKE

Takze v prvom rade musim vyzdihnut herecke vykony. Asi najlepsie hra Guy Pearce ktory stvarnil jedneho z najpodarenejsich hajzlov vramci zanru... hned zanim opat skvely Tom Hardy ktory sa pre postavy drsniakov narodil. LaBeouf hra dobre ale jeho postava ma srala rovnako ako postava Parisa (Bloom) v Troji,... Nick Cave okrem dobreho scenara sa postaral o skvely vyber hudby ktora dotvara atmosferu... charaktery postav su skvelo vykreslene a filmu prospieva aj miestami odlahcena a vtipna atmosfera. Jedina vec co by som filmu vytkol je jeho dlzka... dalo sa to podla mojho nazoru trosku skratit lebo miestami su tam nudnejsie sceny ale to je detail... Rozhodoval som sa medzi plnym poctom a styrmi hviezdami ale nakoniec davam styri pretoze je pravda ze zazitok z kina byva trosku lepsi... /// po opatovnom zhliadnuti davam plny pocet... ten film za to stoji... 90% ()

Fanucci

Parta buranů vyrábí vlastní chlast a nehodlá se o zisk dělit se zkorumpovanými policajty. To je vše:-) Film nemá rozvinuté postavy, příběhu chybí nápad, zápletka:-/ Vše je postavené na brutálním násilí...Nic proti, asi to samo o sobě některým lidem stačí na kvalitní gangsterku. Mně ale určitě ne...Ve filmu naprosto chybí napětí i moment překvapení. Slabý, průměrný snímek a taky totálně nevyužitý herecký potenciál. Hardy, Oldman, Clarke...ti všichni jsou schopni zahrát o dost plastičtější a zajímavější postavy...čestná výjimka v tomto směru je LaBeouf. Opět nepřesvědčivý, afektovaný...mně osobně kazí každý film, ve kterém se objeví. To nepřeháním. ()

Bonaparte.

Nosit klobouk, mít v hubě narvaný žváro a opasek zdobící revolvér je zřejmě "cool". A když to dělá Tom Hardy, tak to platí dvojnásob. Lawless baví, baví svojí zápletkou, místem a dobou, kde se děj, jak jinak než podle skutečných událostí, odehrává. Nikdo si nejde pro ránu daleko a kudla v zádech se vidí častěji, než oceán v Cameronově Titanicu. Guy Pearce je ten správnej, slizkej záporák, kterého chcete vidět v kaluži krve. Bratři Bondurantovi zrají s filmem, až si onu trojici zalíbíte. A jak to vlastně celé dopadne? Je Tom Hardy opravdu nesmrtelnou legendou? 4* 75% ()

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

26.04.2014

Nejblonďatější sexbomba z padesátých let má momentálně víc pozornosti než řada jejích současných kolegyň. V Mém týdnu s Marilyn dostala tvář Michelle Williams (Prokletý ostrov, Blue Valentine),… (viac)

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

22.07.2013

Tohle bude krvavé. Režie kriminálního thrilleru Triple Nine se totiž ujme australský drsňák John Hillcoat. A stejně jako v Zemi bez zákona se obklopí kvalitními herci. Charlie Hunnam, který aktuálně… (viac)