Táta XXXL

(TV film)
  • USA Half Ton Dad
USA / Veľká Británia, 2008, 50 min

Ken je starší muž, který je doslova uvězněný ve své posteli kvůli váze 467 kilogramů. Druhým pacientem je mladík Billy, který je s váhou hodně přes 250 kg zřejmě nejtěžším teenagerem na světě. Oba jsou rozhodnuti podstoupit léčbu v houstonské nemocnici, kde je čeká cílené zhubnutí na váhu, která umožní sérii chirurgických zákroků. Americko-britský dokument o dvou pacientech trpících monstrózní obezitou, která je dostala do situace, kdy hrozilo, že se doslova ujedí k smrti. (oficiálny text distribútora)

gemi

Prožerou se do podoby kupy hnoje a pak mají pocit, že by je svět měl litovat. Za to čtyřměsíční mimimo, kterému cpali hambáč, bych je nechal sežrat 30 hot-dogů na posezení a zapít to pětilitrovkou Coly. ()

Werde

Průměrný dokument o nadprůměrných MCfrankensteinech.. Mně osobně to přišlo jako ze sci-fi...Teda ale když jsem viděl jak máma cpe šestiměsíční dítě burgrem, tak se asi sen stane skutečností a třeba i takovou vobludu potkám u nás v Jaroměři..to bude Amerika.!!! ()

Stejšn

Jedna hvězdička za dokumentární přiblížení, ovšem obsah byl natolik nechutný, že víc dát nemůžu. A jako vždycky - za všechno můžou ostatní, já nic. Euthanasie by byla levnější a užitečnější. Zas na druhou stranu mi bylo sympatické, že pořad se nesnaží, aby ty lidi divák litoval. ()

kubik 7

Celkem zajímavý dokument, který reflektuje problematiku civilizačních chorob dnešního světa. Zajímavý pohled na extrémní případy obezity v USA. V dokumentu se pěkně zrcadlí i americká mentalita a jejich nahlížení do této problematiky. Chápu, že pohled na takhle obézní lidi není nic moc příjemného, zároveň věřím, že za samotnou obezitou stojí nějaký psychický problém - startér, který spustil řetězovou reakci přejídání se ve fast foodech. Celkem mě mrzí názory níže se vyjadřujících diváků, kteří tyto osoby odsuzují a tvrdí, že na obrazovky, v některých případech ani do našeho světa, nepatří. Myslím si, že každý z nás je svobodný a může se rozhodnout, zda se bude tento pořad dívat, nebo ne... Nikdo nikoho sledovat tenhle dokument nenutil... Shrnuto: zajímavý dokument, bohužel někdy se zbytečným senzacechtivým znázorněním osudů lidí, kteří se vymykají normalitě. Daleko zajímavější, by bylo se hlouběji zamyslet nad samotnou podstatou-příčinou vzniku takovýchto případů. ()

Pacas

Nadzvedlo mě neskutečně idiotské chování rodin těch zúčastněných v tomto dokumentu. Malé dítě cpou hamburgerem a hranolkama, máma svému klukovy cpe všechno možný aby si vykompenzovala smrt svého prvorozeného syna. Další věc která je řečena i v dokumentu, když ten muž ležel a nemohl se hýbat, jak může být jeho rodina tak blbá a neustále mu cpát ty sračky kterým v USA říkají jídlo? To mi hlava nebere!! To opravdu nedokázali pochopit když jejich příbuzný vážili už notně přes 150 kilo že to nemusí dopadnout dobře?! Debilita některých lidí je neskutečná. Dávám 3 *, protože todle by měl vidět každý. Nepovažuju to za odpad, jistou dávku poučení to má. ()

Kratasedf

Jako nic pekneho to neni ale je to ukazka americke demence, nic neresi, ono to nak dopadne. Vymasteny jsou tam jak plech na buchty, kdyby nad sebou trochu premysleli a nezrali by jak utrzeny, tak by tak nevypadali jak vypadaji. Hold v USA tam myslej uplne jinak a proto taky tak vypadaj. ()

Adoshek

Nudnej dokument jak ze Zone Reality o amerických prasatech cpoucí se jejich přemaštěným fast foodem.... Miminu dát hamburger může dát opravdový blbec ()