Dantovské peklo

• Japonsko Dante's Inferno: An Animated Epic (viac)
všetky plagáty

Koncept snímky je postavený na motívoch videohry Dante's Inferno vyvíjanej spoločnosťou EA Games. Vývojári sa nechali inšpirovať svetoznámym klasickým spisovateľom a básnikom Dantem Alighierim a jeho dielom Božská komédia - konkrétne časťou Peklo (ang. Inferno).
Hlavný hrdina Dante Alighieri sa musí prebojovať všetkými deviatimi kruhmi Pekla a čeliť samotnému Luciferovi, aby mohol byť opäť spolu so svojou "láskou" Beatrice. Satan ju pomocou intríg a klamstiev stiahol do samotných útrob svojho kráľovstva, aby ju mohol spraviť svojou nevestou. Skutočnou výzvou však pre Danteho bude postaviť sa vlastným démonom a hriechom, ktoré spáchal ako fanatický križiak počas života na Zemi. (SaNiGU)

dr.fish

Na animované filmy moc nečučím, tohle jsem si dal. Nebylo to špatné, život mi to nezměnilo, nic nového jsem se nedozvěděl. Takže jsem se trochu podíval na peklo, vadil mi neustálý řev Danteho a příšerně velký prsa Beatrice, která vypadá jak Pamela Anderson a ne jemná dívka. Jinak vcelku slušná podívaná. Konec byl jaksi rychlý a zmatený, ale za vidění to stálo. 70% ()

campix

Nevím jestli by byl Dante Alighieri s touto konverzí spokojen spíš si myslím, že pokud má nějaké to místečko kolem v hrobě tak se obrací ostošest. Sice je to občas velmi slušná rubačka,ale to je tak asi všechno. Přišlo mi to jak nějaké lineární hra na nejlehčí úroveň, typu a tak tu je další level zabít ta otravy kolem a šup na bosse, který taky není žádný oříšek a šup na dalšího bosse a za pár dní už ani nevíte jak se to jmenuje. ()

liquido26

Nápad udělat z prvního dílu Danteho epické básně temnou krvavou řežbu je vskutku pozoruhodný. Musím taky ocenit skvělou animaci, perfektní atmosféru, dabing a hudbu. To je bohužel vše. Příběh mě absolutně nevtáhl do děje. Celý film sledujeme náboženského fanatika Danteho na cestě skrze 9 kruhů Pekla, aby osvobodil svou milovanou Beatrice, která se má stát Satanovou nevěstou. Bohužel Dante pobíhá peklem, máchá kolem sebe nejdřív mečem a potom nějakou obří kosou, všechny své nepřátelé zabíjí bez váhání jedinou ranou, všude spousta krve a nakonec si troufne i na samotného ďábla. Jistě tušíte jak to dopadne. No prostě jsem měl pocit, jako kdybych sledoval nějakou počítačovou hru, kterou ale nehraju já. Zajímavé na filmu jsou jen ty flashbacky, ve kterých se odkrývají hříchy hlavního hrdiny zasunuté kamsi do podvědomí. ()

TomX2

Dante's Inferno je nápaditý a zaujímavý film s pekným vizuálom, dobrým príbehom a námetom, ktorý má veľa čo ponúknuť. Pochopiteľne však nie je žiadnym majstrovským dielom, za čo môže pokrytecký, nesympatický a nie veľmi znesiteľný hl. hrdina a k mojej maličkosti aj celkom jednoduché a nie veľmi filozofické a rozsiahlé dialógy. ()

JJ.Gibson

Kdybych měl hodnotit hru, tak dám jasných 5*. Pač už jsem ji dvakrát dohrál :) Tudíž vcelku vím, co a jak kde bylo. Animový snímek se sice hry držel v jistých částech, ale některé si až příšliš upravil ke svému obrazu. Né, že by kreativita byla špatné věc, jenže zde to působilo spíš na škodu. Hra prostě byla o třídu víš svým zevnějškem a propracovaností! Co mi taky úplně něsedělo, byly proměny Danteho a Virgila, první byl super, pak fuj a pak ještě ta jeho namakaná reinkarnace docela ušla a pak zas fuj :) Když to shrnu, jsou to pěkné 4* ()

• Jako předloha pro film sloužila kniha "Božská komedie" od italského básníka Danta Alighieriho, přesněji část knihy s názvem "Peklo", která vznikla v letech 1307–1308. Stejně jako ve filmu je i v knize hlavní postavou sám autor Dante. (Hannibal92)
  • Jak to bylo doopravdy?
    ○ Dante, celým jménem Durante degli Alighieri, se nemohl potkat s králem Richardem I. Lví srdce a zúčastnit třetí křížové výpravy, jelikož skončila 73 let před tím, než se vůbec narodil. Ale jeho prapraděd, rytíř Cacciaguida degli Elisei, bojoval za křižáky ve druhé výpravě a pravděpodobně padl ve vzdálené Svaté zemi.
    ○ Dante, jako dítě zasnoubený se stejně starou Gemmou Donati z ghibellinské aristokracie, měl několik synů a jednu líbeznou dceru jmenující se Antonia, která se po přijetí do kláštera přejmenovala na Beatrice. Dantova drahá, fascinující Beatrice di Folco Portinari, byla pouhý rok vdaná za bohatého bankéře jménem Simone de' Bardi a pak skonala při nelehkém porodu již ve svých 24 letech. (ČSFD)
  • Mezi animovaným filmem a konzolovou hrou je jen několik málo rozdílů. Například bojovou kosu, ke které Dante přijde až porážkou jednoho z okřídlených démonů, obdrží po bolestně rychlém duelu se samotnou Smrtkou. (ČSFD)