Pokojný a bezstarostný život tínedžerky Bethany Hamiltonovej (AnnaSophia Robb) s rodinou na prekrásnom Havaji je v podstate úplne podriadený jej najväčšej vášni a srdcovej záležitosti od chvíle, čo začala chodiť – surfovaniu. Má obrovský talent a obrovskú šancu stať sa veľkou hviezdou profesionálneho sveta surfingu. Teda, vlastne mala, do toho osudného októbrového dňa v roku 2003, keď ju počas tréningu napadol žralok tigrovaný. Bethany totiž síce jeho útok prežila, no prišla o ľavú ruku! Z obrovského šoku z prežitej traumy a zničených snov sa jej vďaka obdivuhodnej odvahe a sile, ale tiež láske a podpore jej rodičov Toma (Dennis Quaid) a Cheri (Helen Hunt), našťastie predsa len podarí vrátiť sa späť do života... I na surfovaciu dosku! A nielen to, jej bojovná povaha, nezlomnosť a silná vôľa jej totiž umožnia dych vyrážajúci návrat medzi surferskú elitu, čím dokáže svoj krutý osud zmeniť na výnimočné posolstvo nádeje pre iných, ktorých život sa z toho-ktorého dôvodu ocitol v troskách! (TV Markíza)

hellstruck

Citová ždímačka o tom, že s vírou, trpělivostí a vytrvalostí se dá zvládnout i téměř nemožné. Skoro po celý film jsem měla na krajíčku, ale to mi vůbec nevadilo, příběh byl dojemný a motivující zároveň. Surfařské scény mě už tolik nebraly, holt jsem opravdu antisportovec ve všech směrech.A u Carrie Underwoodové bylo znát,že se jedná o její první roli (příšerně přehrávala..) Ale AnnaSophia odvedla výbornou práci a skutečné Bethany držím palce :) ()

Marek1991

Známy príbeh o surferke, ktorá sa stala inšpiráciou, no pritom išlo len o návrat do života po ťažkom úraze, kde navyše začala znovu surfovať, lebo sa to už predtým dobre naučila sa dá považovať za zaujímavý a silný príbeh, aj keď existujú aj silnejšie a toto z toho pohľadu nebolo nič, stále to nie je normálna záležitosť. Film by však musel byť inak spracovaný, veľmi sa tu striedal pátos, nuda, úsmevy na všetky strany, plno znakov tej anglosaskej kultúry, ale nijak zvlášť som sa pri tých srandičkách ako z komerčnej čiastočne hudobnej stanice MTV striedaných priam kresťanskými obrazmi a rečami nenašiel. Obyčajný priemerný životopisný film od zatiaľ nie príliš úspešného režiséra, ktorý sa drží u ľudí v dobrom povedomí asi len pre ten silný príbeh. ()

teutates

Začátek... Bethany smyslný pohled na moře, cca 20.min. Bethany opět vážný pohled na moře (obzvlášť na jednu vlnu). Aaaaa žralok aaaa, chybí ruka, co teď?! Beznaděj, smutek, utrpení a opět smyslný pohled na moře. Možná to má silný biografický podtón, no ne v podání McNamary. Hodně slabé, takže nechápu tady ty opičí mozky, co se vyžívají v šestém smyslu surfistů a podobných gagech, co tady padly. 3/10 a to 2* jen za Hawai jako... ()

Renton

Scénář: Sean McNamara, Deborah Schwartz, Douglas Schwartz, Michael Berk .. We spent more time wet than we did dry. _ Ideální letní film. Zahřeje. Malebnost havajského prostředí a síla příběhu převažují režisérskou průměrnost, která ovšem z pohledu amerického publika předvádí vysoce standardizovanou práci. Bolest, nezlomnost jedince, podpora rodiny, náboženské a humanitární podtóny - prostě je tam všechno, co (nejen jejich) život přináší. K tomu jsou ty surfařské záběry skutečně zdařile natočeny a doprovází je sympatický kukuč AnnaSophia Robb. ()

Marsik

NOVA - Rozhodně ne nezajímavé sportovní drama se sympatickým obsazením (Hunt, Sorbo, Quaid). Příběh také nejednoho diváka zaujme, možná i dojme, obzvlášť pokud je to podle skutečné události. Ovšem na můj vkus to mělo jednu velkou vadu na kráse - příliš americké. Věčné hecování, radování, objímání, atd. Možná bych toto měl ignorovat a soustředit se na samotný děj, ale mě to prostě nejde a už začínám na toto být alergický. Mám zkrátka za to, že se vše může obejít bez přehnaných výlevů a emocí. Dávám 3,5 hvězdičky a v procentech to vidím takto: 69% (with J.) ()

• U inspirace námětu skutečnými událostmi ve filmu nezůstalo. Do snímku byla vpravena i řada detailů, které potkaly Bethany, její rodička i psa. (fimler)
  • Šest týdnů před natáčením AnnaSophia Robb tvrdě trénovala surfing pod dohledem profesionálky Bethanny Hamilton. Trénovat musel také Denis Quaid, zatímco Helen Hunt už byla amatérská surfařka. (Kacitr)

01.01.2012

01.01.2011