Nohou šliapu na pedál plynu na doraz, jednou rukou šoférujú a v tej druhej držia zbraň alebo aspoň ukazujú vztýčený prostredník. Sú jednoducho rýchli a zbesilí. Už po piaty raz. Toto pouličné besnenie sa bude odohrávať v rozpálených uliciach brazílskeho Ria. Až sem utiekli pred spravodlivosťou notorický zločinec s dobrým srdcom Dom Toretto (Vin Diesel) a Brian O'Conner (Paul Walker), bývalý policajt, ktorý mu naposledy pomohol utiecť z väzenia. Nie však náhodou. Do mesta pod obrovskou sochou Ježiša ich priviedol plán, na konci ktorého na nich čaká vstupenka k slobode. Problém je v tom, že ten plán, v nominálnej hodnote 100 miliónov dolárov, ktoré na nich čakajú v trezore policajnej stanice, je úplne šialený. (TV Markíza)

Kanibal

Já nevím, asi je to nejfilmovější díl série, ale všechny ty existenciální moudra o svobodě a pomstě a bla bla... je to pořád stejný. Není to špatně natočený film, akční scény mají náboj, ale nelogismy z tohodle "vážného" filmu čumí víc než kdy jindy. Jinak obsazení exRocka Dwayne Johnsona byl skvělý krok, je perfektně drsnej a proti klasickému záporákovi s prachama je rovnoceným soupeřem pro tlustocha Diesela. ()

Nassau

Aright listen up! The guys we're after are professional runners. They like speed and are guaranteed to go down the hardest possible way so make sure you've got your thunderwear on. We find 'em we take 'em as a team and we bring 'em back. And above all else we don't ever, ever let them get into cars. Na závěrečnou akční část s trezorem určitě jen tak nezapomenu. Parádní jízda, sympatičtí herci a především vypnutý mozek. To se musí ocenit! (80%) ()

maren33

Vin Diesel vs. Dwayne Johnson? Jo na to se dá koukat! Justin Lin vyspěl a servíruje nám hodně přepálenou akční jízdu a s ničím si nebere servítky. Auta poletují vzduchem, všechno bouchá a padá hláška za hláškou. Místy sice hloupé a trapné, ale v rámci žánru naprosto snesitelné. ()

bari68

Keď si odmyslíme zbytočné nelogičnosti, či miestami hlúpučkú naivitu, tak je z Fast and Furios 5 pokračovanie, ktoré sa pôvodenému filmu v pohode dorovná.Rýchle naháňačky, akciou nabité scény, plus napínavé situácie. Dej je plynulý, svižný, nenudí, takže aj filmová minutáž cca 2 hodiny utečie ako voda. ()

Testament

Ano, ano, ano. Takhle si představuji akční film v 21.století. Jde to. Po Expendables a Transformers´je tu další důkaz,že tento žánr není mrtvý. Vin Diesel a Rock, který mu,coby policista jde po krku, jsou ve špičkové formě (tím nemyslím jen fyzicky). Věřím tomu,že mlaďasové po shlédnutí Fast Five půjdou do posilky nahonit bicáky. Je to adrenalinová jízda se vším všudy. Už jen ta úvodní scéna s autobusem dávala tušit,že pátý díl série bude nářez. Samozřejmě pěkné baby a stroje nechybí,ale není na ně kladen takový důkaz jako v předchozích dílech. Nejlepší "Rychle a zběsile" vůbec, alespoň v mých očích a uších. ()

Benedygtus

Vyborna zabava, musim uznat, ze se mi vice ci mene libili asi vsechny dily nebo ne libily, ale nikdy jsem se u Fast & Furious nenudil. Tento dil, byl vsak pro me necim jinym. Prislo mi, ze vsechny negativa, ktera jsem videl u predchozich dilu, se tady vytratila a zustalo jen to nejlepsi, zustalo to tak, jak jsem si to predstavoval a pritom me to vazne nenudilo ani minutu. Proste tento dil, je opravdu vyladeny a vyvazeny. S prekvapenim jsem zjistil, ze jeste minimalne dvou dalsich dilu se dockame a to je pro me prekvapenim velice milym, ikdyz se obavam, ze tak dobre uz to nebude i presto, ze to stale drzi v rukou J. Lin. ()

Wicky

Justin Lin opět naservíroval dosti dobrý, nadupaný, adrenalinový díl. PS: Justine doufám že tvý další díly budou stejně tak dobře zvládnuté! 90% ()

klukluka

Spíš zběsile, než rychle. Místy se totiž dost vleklo, ale když už se něco dělo, tak to bylo opravdu šílené a zběsilé. Lidi (na plátně) při tom umírali přiznaně (povalovali se všude kolem) i nepřiznaně (káry rozbitý na maděru) po desítkách, to já, přiznám se, dvakrát moc nemusím. Zlobivým klukům a holkám holt pojem čistá práce vůbec nic neříká, o to víc se řídí heslem účel světí prostředky. Takže za všechnu tu prolitou krev tomu něco ubírám, stejně tak za to, jak jsou tady všichni hrozně dobří a cool. Co do hodnocení nepromítám, ale nebylo mi to jedno, to je odpornej brněnskej dabing, zvukařovy třesoucí se ruce, který mě přinutily neustále přenastavovat volume a chybějící titulky nebo překlad u portugalsky namluvených pasáží, kterých tady bylo celkem dost, když si vezmu, že jsem nerozuměl ani prd. Tož tak. ()

jondoe

Prehnane ako kazda cast serie, ale zatial najlepsie natocena. Akcia spickova. V buducej casti sa ma vratit moja najvacsia oblubenkyna tejto serie Michelle Rodriguez. Tesim sa. ()

jirijost

Dostal jsem přesně to co jsem očekával, přestože tenhle díl všichni vychvalují mě nepřišel ničím lepší než ty předchozí. Je to stále o tom samém, nesmyslný příběh, silné řečičky a k tomu řazení do nekonečna. Tady mi ještě navíc přišlo že těch aut tu nebylo ani tolik kolik bych u Rychle a zběsile očekával a když už jsem se jich dočkal tak to bylo v té závěrečné honičce se sejfem za zády, což bylo snad ještě horší. Proto stejně jako u všech dílů co jsem zatím měl možnost vidět dávám průměrné tři hvězdičky. ()

MARTIN*I

Comeback jak se patří a z mého pohledu jednoznačně nejlepší díl celé série. Příběh nás zavádí do nebezpečného Ria, kde se partička Kolem Doma rozhodne vyjebat s místním kartelovým bossem. Bitku mezi Vin Dieselem a Dwayne Johnsonem si rozhodně nenechte ujít. ()

Loki_Six

"Let me tell you a true story. Five hundred years ago, the Portuguese and the Spanish came here, each trying to get the country from their natives. The Spaniards arrived, guns blazing, determined to prove who was boss. The natives killed every single Spaniard. Personally, I prefer the methods of the Portuguese. They came bearing gifts. Mirrors, scissors, trinkets. Things that the natives couldn't get on their own, but to continue receiving them, they had to work for the Portuguese. And that's why all Brazilians speak Portuguese today. Now, if you dominate the people with violence, they will eventually fight back because they have nothing to lose. And that's the key. I go into the favelas and give them something to lose. Electricity, running water, school rooms for their kids. And for that taste of a better life, I own them." ()

HiddenDragon

Dosud nejlepsi FF, tentokrat v brazilskem Riu a vpodstate jako plne akcni zanr, kde auta jsou jen cool doplnky. Je to sice silene az na pudu, ale tak cool od zacatku do konce, ze to sbastite se vsim vsudy. Po ctverce se do tymu "zavodaku" vraci dalsi zname tvare - Roman (Gibson), Tej (Ludacris) i Vince (Schulze). A k tomu vsemu prichazi konecne poradna protivaha Dieselovi - Rock Dwayne Johnson :) Ma to parkur, prestrelky, poulicni zavody, krasny holky (v cele s "Wonder Woman"), bezva soundtrack...nechybi tu asi nic. I zaporak je spravne ulisny, takze clovek Torettovi a jeho parte fandi, aby mu poradne nakopali zadek. Urcite by se v deji daly najit nejake preslapy, ale film ma takovy spad, ze vas moc nenecha vydechnout a odpustite mu i nektere okatejsi CGI momenty. Celkem vtipne taky je, jak opet poukazou na to, ze Han (Kang) stale jeste neodjel do Tokia, cili ze se film odehrava pred FF3 :) Tim z tohoto tretiho dilu autori vice a vice delaji jakousi podivnost z jineho vesmiru, coz taky ve sve podstate byla :) [v titulcich, ktere obsahuji hezke flashbacky, je jedna velmi dulezita dotacka a cameo] ()

MareT.

Takhle vysoké hodnocení ode mně dostala naposled jednička:) Jinak musím říct, že serie celkem kvete. Ne po dějově nebo celkově scénaristické stránce, ale hlavně po akční a charakterové. Už jsme s nima přece jenom něco zažili a tvůrci na to dost spoléhají, takže si můžou dovolit co chtějí. Při tom nepřekračují nějakou větší životní figuru, Vin se pořád jenom mračí, ale v tomhle díle se usmál i několikrát. Walker se pořád tváří nevinně, ale místama u něho vidíte starost atd. Po akční stránce je to opravdu paráda a věřím ještě v lepší zítřky, protože režisér má pár dobrých nápadů, které by se daly rozvinout. Prostě pokud máte rádi auta (mě vůbec nezajímají, přesto mě většina filmu zaujalo) a pěkné holky, tak se vám film bude líbit. ()

kery-

Po průseru ve formě čtyřky je to určitě posun k lepšímu, o hodně. Když se sešli téměř všechny hvězdy tak jsem málem i uronil slzu. Akce pořádná, vše v poho, ale jednu musim dát dolu, moc nefandím spojení "Americký akční film" které s sebou přináší scénky jako táhnutí sejfu přes celé město, k tomu jaká to byla blbost se asi nemusím vyjadřovat. A laciný konec "máš rád duchy?" to taky docela zabil. Snad další díl nezakope sérii do země, protože i přes uvadající atmosféru díl po díle od prvního dílu je to pořád jedna z mých oblíbených sérií akčních filmů vůbec. btw. jsem zvědavý jak dlouho chtějí sázet díly pro dvojku Diesel-Walker, protože příběh pořád končí třetím dílem, nerad bych v RaZ 10 ještě viděl toho vietnamce co rád žere křupky. Hold si Lin pěkně zavařil :) ()

B4TM4N

Po tom, co se kolem Fast Five rozjel skoro až "hypest hype", jsem byl na snímek převelice nadržený...a nyní se cítím lehce zklamán, ale pouze příležitostně, to je třeba zdůraznit. Tak především: akční scény jsou špičkové. Očekávaný testosteronový boj dvou hlavokožců se sice z důvodů takzvaně dějových neodehraje velkolepě na závěr, ale i tak funguje od expozice postavy Rocka jako skvělý magnet. Děj je tradiční "rychlozběsil", stejně tak i obsazení. Trestuhodně ovšem povětšinou selhává hudební složka, kdy tentokrát "lokální repery" chca nechca museli představovat ti brazilští - a dopadlo to teda všelijak, to už radši Maxe Cavaleru, nebo tak něco. Co je však největší slabinou filmu, je pohříchu tak trochu i jeho zpětnou kvalitou: zhruba uprostřed se dostaví velmi zbytečná závodní výplň, která je z hlediska událostí předchozích i další absolutně zbytečná; na druhou stranu je ale cool, takže to u téhle záležitosti zase tak nevadí. ()

Holina

Konečně. Sérii Rychle a zběsile nějak extra nežeru, ale je vidět, že pětka se vydává trochu novým směrem. Méně tuněných aut a lesklých zadků - zato více akce a zábavy. Jasně, jednání postav je nelogické, spoustu situací řeší nepravděpodobné náhody, ale to nevadí. Takže Justine odpouštím ti katastrofální trojku a to především za závěrečnou akci, která ač přitažená za vlasy nemá zřejmě v kinematografii obdoby. Jo a abych nezapoměl malé ohlédnutí: Dwayne Johnson (nebudu mu říkat Rock, přijde mi to trapné) je namakaný hovado a sedne sem jak prdel na hrnec. ()

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

09.05.2014

Akční série Smrtonosná zbraň patří vedle Smrtonosných pastí nebo Mizerů k základům žánru. Její čtvrtý díl jsme viděli v roce 1998 a od té doby si detektivové Riggs a Murtaugh užívají zasloužený… (viac)

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

22.03.2013

Byl vydatnou posilou v Rychle a zběsile 5. Vlastně kdykoliv byl na plátně, kradl si show pro sebe (není divu, že právě on měl privilegium pronést jedno povolené „f*ck" v PG-13 filmu). Drsný agent… (viac)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Rychle a zběsile 5 bylo hodně fajn, takže se těšíme na Fast Six. Natáčení je za rohem, Justin Lin zavelí do akce už příští měsíc v evropských lokacích. Logicky právě finišuje obsazování. Kromě Vina… (viac)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011