Sherlock Holmes býval najmúdrejším mužom salóna ... až doteraz. Na scéne je nový kriminalistický mozog - profesor Moriarty (Jared Harris), ktorý sa intelektuálne Holmesovi nielen vyrovná, ale jeho cit pre zlo spolu s absolútne chýbajúcim pocitom svedomia mu vlastne môže pomôcť slávneho detektíva predstihnúť. Keď nájdu rakúskeho korunného princa mŕtveho, podľa dôkazov, ako ich interpretuje inšpektor Lestrade (Eddie Marsan), to vyzerá na samovraždu. Ale Sherlock Holmes usudzuje, že princ sa stal obeťou vraždy, ktorá je naviac iba kúskom väčšej a ďaleko a zlovestnejšej záhady, ktorú skonštruoval profesor Moriarty. Pri výkone služby spojenej so zábavou Holmes nájde stopu v podzemnom pánskom klube, kde Holmes spolu so svojim bratom Mycroft Holmesom (Stephen Fry) zapíjajú poslednú noc slobody Dr. Watsona. Práve tu sa Holmes zoznámi so Sim (Noomi Rapace), cigánskou kartárkou, ktorá vidí viac, ako prezrádza. Vyšetrovanie sa stáva ešte nebezpečnejším, keď sa Holmes, Watson a Sim dostávajú na starý kontinent. Prefíkaný Moriarty je stále o krok napred a spriada siete smrti a skazy. Všetko je súčasťou väčšieho plánu, ktorý, ak vyjde, zmení celé dejiny. (TV Markíza)

Čako

U tohoto pokračování filmu o nejslavnějším detektivovi na světě jsem již musel snížit hodnocení, na rozdíl od prvního, podle mě opravdu vychytaného dílu. Dlouze se táhnoucí dialogy, bez nějaké kloudné akce, už od začátku strhávají tento s radostí očekávaný mysteriozní počin do hlubin neznáma. U prvního dílu jsem vydržel téměř nehnutě sedět a dívat se až do samotného konce. V tomto případě jsem však po pár minutách stopoval přehrávač, abych se podíval, kdo mi píše na FB a to se mi moc nestává. Přitom, se zbožným přáním, kdy už to utrpení skončí, jsem se dokoukal až do konce. ()

Epco

Príliš dlhé a rozvláčne. Silné zbrane jednotky sa buď vytratili úplne, alebo boli rozdrobené natoľko, že skôr vadia ako prospievajú. Jared Harris ako profesor Moriarty odohráva svoj štandart, ale na geniálneho zločinca je štandart málo. ()

Javo26

Zatímco jednička mě vážně překvapila a bylo to skoro na 5*, tak dvojka mě sice stále bavila, ale prostě bylo tam až moc soubojů a dalších akčních částí, což bylo trochu na škodu. Následný účinek je pak ten, že se divák může ztrácet v příběhu, který sám o sobě není vůbec špatný, takže tentokrát také 4*, ovšem s odřenýma ušima, očima a vůbec vším. ()

holyvac

Prvnímu z dosavadních dvou dílů jsem se vyhýbal jako čert kříži, tak nějak jsem tušil, že půjde o průšvih...úspěšně jsem tlaku ze všech stran odolával tak dlouho, až se mi do rukou dostala druhá část s podtitulem " Hra stínů". Neskutečná nuda a v polovině filmu bílá vlajka. Ritchie, tak pro koho chceš točit filmy? Uvažoval jsem i nad hodnocením "odpad", ale přeci jen mám nějakou soudnost... 0,6* ()

chaosteory

Ve výčtu všech těch žánrů, které film reprezentuje, chybí ještě pohádka, scifi a komiks. Minulý Houmless překvapil ztvárněním a tím, jak se prezentoval (alespoň mě, nemusím ho), ale fantas-magorii, kterou ukazuje teď už snad nic nepřekoná. Guy si totiž řekl, že Downey jako Ironman stojí za hovno a svého detektiva upgradoval na smrtící kombinaci MacGyvera, Chucka Norrise, Jacka Sparowa a agenta 007. Buď jsem na to už trochu přežranej nebo se pokračování jaksi taksi posralo. Ani výborní herci a ani styl scén alá Anderson nezamaskuje, že scénář je tak na 30 minut a že zbytek je do očí bijící kravina. Za 2* z úcty k hercům. ()

wilks

Vlažnější začátek, ale jinak důstojné pokračování jedničky. Zpomalené scény mi u prvního dílu drobátko vadily, tu jsem se na ně těšil. Bravo Guyi, jen tak dál. ()

ZekiZeki

O dost slabší než první díl a docela zklamání. První dvě třetiny jsou očividně narychlo spíchnuté. Poslední třetina dojem napravuje, ale celek nezachrání. Ukazuje se, že dvouletý odstup mezi dvěma díly je k vytvoření propracovaného příběhu zatraceně málo. Ukázalo se to už v případě Iron Mana, resp. Iron Mana 2. Jednička překvapí a zaujme. Dvojka nudí. Že v obou sériích hraje hlavní roli Robert Downey Jr. je asi jen náhoda. Na trojku si pánové prosím dopřejte tak 3 až 4 roky. Jako Christopher Nolan. Děkuji. ()

Pavlo

Ani som nedúfal, že sa toto pokračovanie vydarí. No našťastie som sa mýlil. Je takmer na 100% rovnaké ako jednotka – vtipné, chytré so skvelými akčnými scénami, vizuálne zaľahodí očiam a super zahraté. Guy Ritchie je opäť v sedle a dúfam, že skoro z neho nespadne. ()

pavont

Dostojne pokracovanie aj ked trocha slabsie. Asi najviac mi vadilo ze karty boli vylozene na stol velmi rychlo a akakolvek tajomnost si vzala dovolenku. Kazdopadne filmarsky urcite na urovni. ()

jarmil8

Vzít slavnou literární postavu, jejíž hlavní zbraní je mozek a postavit ji do situací, kde tento orgán až tak není třeba se může nakonec vymstít a ve výsledku i nudit. ()

Shaman::..

Natřískané efekty a technicky dokonalé, ale o čem byl příběh (zejména v první půli), to říci opravdu nedovedu. Postavy S.H a doktora W. a jejich laciné dialogy netřeba komentovat. Sir A.C. Doyle by se asi divil. ()

Pavelkedar

Audiovizuálně atraktivní, ale toť vše! Po cca 40 minutách otráven slaboduchým žvaněním obou hlavních protagonistů a čekáním, že se to možná "rozjede" jsem to vypnul a šel spát. Móóóžná to jednou dokoukám............ ()

Akrub

Výborná záležitost...styl tohoto filmu mě fascinuje. Moment, kdy si v mysli probírají hlavní rivalové souboj, je naprosto úchvatný:) No ale bez Downeyho by to nebylo :) ()

Tomulka

Aja ajajaj to se to nepovedlo. Nebo možná povedlo, ale já jsem to tak nevnímal. V jedničce jsem psal, že se mi to zpracování až tak moc nelíbilo, ale Jude Law a Robert Downey Jr. zahráli skvěle a pasovalo jim to a měli velmi dobře zahraného protivníka. Ve dvojce bohůžel jaksy tohle spojení nefunguje. Jared Harris byl výborně vybrán do role prof.Moriartyho a zahrál jej skvostně, ale bohůžel dostal málo prostoru a vzhledem k tomu jak distingovaně působil tak je velká škoda, že proti němu je šaškovský Holmes. A tak se film v mých očích řadí do průměrné podívané a není to nic excelentního jak jsem čekal. ()

Declen

Mám pocit, že autoři zapoměli, že točí film s Sherlockem v hlavní roli. Kulisáci, kostiméři a CGI tým to pochopili, ale scénaristé bohužel ne. Příběh je jaksi zredukován, kdy by očekával rafinovaně logické sherlock vyšetřování bude zklamán. Nedejbože aby člověk zkusil srovnat s výborným seriálem BBC, to by Game of 'Shadows vylezla na úrovni pátečního akčňáku na Nově. Ta třetí hvězda je za piknik v lese. ()

fratros

Až na pár s efektama onanujících scén, mě to vůbec nebavilo. Dokonce jsem ani nedostal nic zajímavého od Noomi Rapace, která se ve většině filmu zamyšleně dívá do dáli. A slavný profesor Moriarty (Jared Harris) mi jako hlavní záporák taky nesedl. Nejspíš proto, že jsem se ho vůbec nebál. ()

Ritchie chystá novou gangsterku

Ritchie chystá novou gangsterku

05.05.2018

Guy Ritchie se v roce 2009 přesunul od gangsterek k blockbusterům. Po dvou dílech Sherlocka Holmese se vrhnul na Krycí jméno U.N.C.L.E. a loni mu propadnul Král Artuš, na kterého příští rok naváže… (viac)

Další špionáž pro Cruise?

Další špionáž pro Cruise?

20.03.2013

Tom jede. Brzy jej uvidíme v postapokalyptickém Nevědomí, nedávno dotočil další akční sci-fi All You Need Is Kill, počítá se s ním pro nového Van Helsinga a šíří se dohady o Mission: Impossible V a… (viac)

Proč se loni nechodilo do kina?

Proč se loni nechodilo do kina?

03.01.2012

Americká (ale nejen ta) kina zažívají krizi. Loni je navštívilo nejméně diváků od roku 1995. Zklamání z tržeb druhého Sherlocka Holmese či Fincherových „Mužů, kteří nenávidí tetované dívky“ jen… (viac)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011