Rituál

• Česko Obřad (viac)

Film Obřad je inspirovaný skutečnými událostmi, sleduje poněkud skeptického amerického studenta kněžského semináře Michaela Kovaka (Colin O’Donoghue). Ten navštěvuje školu exorcizmu ve Vatikánu. Michael se během svého pobytu v Římě seznámí s neortodoxním knězem Otcem Lucasem (Anthony Hopkins), který mu ukáže i temnou stranou jeho víry. (oficiálny text distribútora)

Han22

Hafstrom není špatný režisér a Obřad není úplně nejhorší film. Jen je to asi stá kopie Vymítače ďábla, kde se celý film nic neděje. Hopkins jako starý kněz veterán to pochopitelně táhne, ale hraje pouze vedlejší postavu. Tou hlavní je nikterak zajímavý pochybující kněz stvárněný nepříliš zajímavým hercem. Vymítání je standart a nějaké "tyvole" scény jsou ve filmu přesně dvě (telefonát s otcem, nehoda na kole). Budu se opakovat, ale Obřad je další nudný moderní horor. ()

iXtr3m3

Jeden z tých lepších "vymietačských" snímkov, ktorých je hororová kinematografia plná snáď viac ako čohokoľvek iného. Skvele zahrané úlohy je zbytočne komentovať, keďže to malo fakt slušné obsadenie mojich obľúbencov na čele s Anthony Hopkinsom, Toby Jonesom, Rutgerom Hauerom a pod. Dobrý obrat pred koncom a atmosféra sa v niektorých momentoch dala krájať. Jeden z posledných hororov, čo som pred rokmi kedysi pozrel s manželkou, pretože potom ich prestala pozerať, keďže ju pri niektorých scénach tak trhlo, že mi "odvalila" operadlo na kresle. :) ()

MareT.

Je to pravěpodobně tím, že jsem od toho čekal trošku něco jiného. Celý film tak na mě působil, že už jsem to viděl jinde a ještě lépe. Exrocism scény nejsou taky nic moc, jede se spíše na tu hororovou notu, takže scény ani tak nepůsobí reálně. Hopkins je vždy zárukou kvality, teď se ale trošku mějte na pozoru, není to více než jen průměrná tuctovina. ()

Tydlidáš

7/10 - Velice slušná lekačka s dokonalým Hopkinsem a neokoukaným Colinem O'Donoghuemem. Nejzajímavější je asi scénář podle zkutečný události a sama tématika posedlosti ďáblem, kterou film ukazuje. Mladší filmy od Håfströma sem neviděl takže nemam jak srovnávat, ale rozhodně sem na ně zvědavej. Mě to nepřišlo vůbec špatný a sám bych chtěl nějáký to vymítání vidět na živo a pokecat s Baalem... ()

cab

Nahled pod poklicku exorcizmu podle skutecnyh udalosti, kde mladik, ktery se uci na kneze, se vydava na cestu do Italie s nejistotou ve viru a dava se dohromady se starym praktikantem vymitacskych obradu. Az na (Anthony Hopkins) se jedna o beckove podani znameho americkeho fenomenu s nicim novym a jako horor se neda brat ani omylem. Slabych 40% ()

Orthank

Je jasné, že tento typ filmu nemusí byť veľa ľuďom po chuti, a to ani zďaleka nie pre svoj námet ako paradoxne skôr pre svoj objektívny postoj. Práve účelné spochybňovanie udalostí, ktoré sa v Rituáli odohrajú je jeho najsilnejšou zbraňou, ktorá nedáva za pravdu nikomu. Aj keď je záver priklonený očakávaniam, nedá sa povedať, že sa jedná o jednostranné dielo. Takto nasadený príbeh inak skončiť nemohol, nech má s tým ktokoľvek akýkoľvek problém. Hafstrom sa snaží priniesť čo najviac hororovej atmosféry a patričnej vulgárnosti, no cítil som ako mu niekto stál za chrbátom, aby náhodou nemuseli dvíhať reating. A miestami je toto dýchanie na chrbát cítiť viac, než by bolo zdravé. Nepochybne, Exorcistovi z roku 1973 sa hustou atmosférou nemôže rovnať, no dovolím si tvrdiť, že filozofiu vymetania diabla a jeho podstatu vystihuje Rituál omnoho presnejšie. Okrem toho sa tvorcovia snažia zakladať si na objektívnosti a faktoch zdravého ľudského rozumu, čo filmu dodalo istý kus mrazivosti. Toľko podarená myšlienka, ktorú ale podlomili herecké výkony na čele s Colinom O´Donoghue. Tomu neuveríte ani jeho pochybovanie. Hopkins sa snaží, no jeden priemerný herecký výkon celý film z biedy nevytiahne. Nič to nemení však na tom, že sa jedná konečne o jedno "nestranné", jasné a pravdepodobne najpravdivejšie zobrazenie povolania exorcistov resp.kňazov ako takých. ()

Holina

V závěru sice zbytečně naivní, ovšem předtím moje gusto. Nesnese to samozřejmě srovnání s exorcistou. Výborné obsazení - Hopkins rulez. ()

pipapaja

Docela průměrný horor s provařeným scénářem předvídatelným příběhem a průměrnými hereckými výkony. Ale zase na druhou stranu scény vymítání jsou nádherně zvládnuté exteriéry Říma jsou pěkné a atmosféra je někdy až dusivá a hlavně film zachraňuje brilantní Anthony Hopkins. Bohužel mohlo to dopadnout o dost líp, protože takto vznikl šedý průměr. ()

dopita

Průser. Napětí žádný, herecký výony o hovně a tempo vyprávění uvadá už po dvaceti minutách. Téma je směšný, nebo jinak - směšně podaný. William Friedkin kdysi na téma vymítání ďábla natočil jeden z nejlepších hororů všech dob, ale rozhodně mě nepřesvědčil o tom, že by se něco takovýho mohlo stát. Ale aspoň to byl parádní biják. Kdysi dobrej režisér Mikael Hafström natočil nudnou a směšnou sračku a ze sebe udělal uplnýho trotla. Tohle můžou baštit akorát jeptišky, černoprdelníci a celý polsko. Sračka roku. ()

matias32

Viete v čom sú si RITUÁL a Colin O'Donoghue podobný? Obaja dobre vyzerajú, no pod povrchom sú nevýrazní, nudní a predvídateľní. Hodnotenie v modrom rámčeku si toto dielko nezaslúži ani od najväčšieho optimistu v dejinách filmu. Nie je sa čoho báť. Slabota. ()

Hanys_

Zatím nejslabší Hafstromův snímek, který i přes zajímavý námět - navíc ověšený dnes již klasickým sloganem "Based on the true story", prostě a jednoduše nudí. Hopkins je sice zase po delší době fain, ale jinak to až na pár světlých chvil postrádá pořádnou atmosféru (přitom tu Haftrom umí skvěle - 1408)...4.5/10 ()

kolemjdouc

na mě to budilo dojem že spíš by se mělo vymítat na opačné straně..Vzhledem k tomu že i u nás v ČR se vymítá někde v nějakém kostele uprostřed vesnice takže je to stále aktuální ()

ondrula

Velmi pěkný film o vymýtačích. Nic víc, nic míň. Anthony Hopkins hraje výborně, zvlášť když ho posedne démon Baal, ale tak nějak mi trochu přišlo, že furt hraje Hannibala Lectera. ()

Bathoryčka

Úžasná duchařská a tajemná atmosféra prostupuje celým filmem, všichni se tváří velice vážně vzhledem k tomu, že film popisuje vymýtání démonů z lidských obětí, avšak našly se tam i dvě scény, které celou tu vážnost filmu trochu odlehčily: když otec Lucas uprostřed vymýtání vytáhne z kapsy mobil a s kýmsi mluví, druhá když si Michael, právě začínající exorcista, zajde ve Vatikánu do McDonaldu pro kafe z automatu...Film se mi líbil, bylo tam přesně to, co by měl pořádný horor mít - ponurán atmosfére, lekavé scény, strašidelné jevy...jediné, co bych tomu vytkla, byl až příliš šťastný konec. Nechápu, co je to za hloupý zvyk, že musejí všechny filmy končit dobře... :-D ()

Harapes

Film na mě působil nějak omšele a dokud se neobjevila postava Anthonyho Hopkinse,tak jsem se nudil,ale s nástupem tohoto herce bylo se nač dívat a Hopkins vytáhl svým umem tento film z podřadného bahna filmových bažin na solidní průměr. ()

Rendiss

Dávám 3* jenom za Hopkinse, protože jsem ho už dlouho v ničem novém neviděl. Příběh stojí za starou belu, proto nám taky na konci narvou, že je příběh podle skutečných událostí, jinak by na to lidi snad ani nešli. Pro mě rozhodně zklamání od hodně očekávaného. ()

boro123

Nudný a zbytečný film na námět, kteří jiní natočili dřív a lépe... Jediné, co na filmu stojí za vidění, je výkon Hopkinse. I když o hlavu převyšuje všechny ostatní kolem, tak zdaleka nejede na plný plyn a celé to na mě působí tak, že si udělal výlet do Říma a bylo mu celkem jedno, v čem to vlastně hraje. ()

Teabag

Lhal bych, kdybych řekl, že to bylo úplně špatné. Stejně tak bych lhal, že jsem z toho byl nějak odvázaný. Pro mě se jedná o víceméně podprůměrný horor, který z propasti zapomnění zvedá vynikající Anthony Hopkins. ()

Crackonosc

Zpočátku krásná nejednoznačnost se bohužel ke konci zlomí v klasickou průměrnou žánrovku. Škoda. První půlka má díky konfliktu mezi rozumem a nadpřirozenem dobrou atmosféru. ()

vander19

Stiahol som, videl som, bál som sa.....hlavne scény s klincami po ktorej som pre istou skontroloval izbu a schodisko...u mňa žáner po ktorom tažko zaspávam...A hlavne postava kňaza v podaní Hopkinsa ma zlákala na tento film... ()

Anthony Hopkins vymítá Ďábla

Anthony Hopkins vymítá Ďábla

26.02.2010

Zdá se, že mu nadpřirozené zápletky zachutnaly. Momentálně se v kinech potýká s Vlkodlakem, zároveň už natáčí komiksovou adaptaci Thor, v níž hraje nejvyššího boha Odina, a mezitím podepsal smlouvu… (viac)