Gravitácia

• Česko Gravitace (viac)

Sandra Bullock vo filme hrá doktorku Ryan Stoneovú, skvelú lekárku - inžinierku na jej prvej vesmírnej misii. George Clooney stvárnil vesmírneho veterána Matta Kowalskeho, ktorý velí svojmu poslednému letu pred odchodom do dôchodku. Lenže počas zdanlivo rutinnej výpravy do kozmu dôjde ku katastrofe. Loď je zničená a Stoneová a Kowalsky zostanú vo vesmíre sami, odkázaní jeden na druhého. Hlboké ticho dáva obom jasne najavo, že stratili akékoľvek spojenie so Zemou... a tým aj akúkoľvek šancu na záchranu. Strach sa pomaly mení v paniku, najmä keď si obaja uvedomia, ako málo kyslíka im zostáva. Pritom paradoxne jediný možný spôsob návratu je pokračovanie v ceste do hlbokého vesmíru. (TV Markíza)

flouny8

Ze začátku je to nuda, pak příjde nuda a nakonec vše graduje v úžasnou nudu. Příběh žádný, dialogy naprosto stupidní. Jediná věc co stojí za zmínku jsou efekty. Ale když chci vidět vesmír, tak si pustim dokument BBC. Krásný příklad toho, jaký kraviny dostávaj Oscary. ()

solver

Film je řemeslně velmi dobře udělaný (kromě hudby - Sunshine vážně lepší :-) a člověk má chuť dát 100%, ale s tou psychologií, dialogy a prokládat kosmickou misi tolika klišé, to už tak dobré prostě není. ()

Dvyt

Velkolepá epická nuda, pospával jsem už v první půlce. Pozérsky nadhodnocené, jak je už zvykem, reálně jde o velmi průměrnou nezáživnou podívanou. Visuální dokonalost? Ale no tak. ()

raru

Tak na tento film som bol výnimočne v kine,3D.Vidieť ho doma na videu,dal by som slabých 60%.Skoro žiadny dej,proste holý boj o prežitie,technicky zvládnutý na hranici dnešných filmových možností.Ide tu čisto o zmyslový 3D zážitok z vesmíru.Nič podobné som predtým nevidel a asi ani neuvidím. ()

006.Trevelyan

Měl jsem tu smůlu, že jsem před Gravitací viděl Europa Report, tak mi všechny ty výbuchy a zlikvidované 3 vesmírné stanice přišli naprosto zbytečné a vůbec nic to ve mě neprobudilo. Člověk alespon doufá, že se ke konci film vylepší, když má tak vysoké hodnocení, bohužel jsem se musel smát nad naivitou.Sandra Bullock tuctová. Ke konci mi chyběli jenom utíkající hasiči k Sandře, naštěstí se tak nestalo. ()

janeczek

naprosté zjevení. Vlastně o ničem, ale přesto naprosto famózní survival thriller, kde se myslí na detaily (zapomeňte na zvukové a hořící efety z Armagedonu!), a nedává prostor v podobných snímcích tak typickému americkému patosu. clooney opravdu zemře....a Bullock se zachrání opravdu jen silou vůle...a ..revskou porcí štěstí. Jak jen jemožný být tady a zároveň být tam? ()

zeromen

Největší průšvih roku, co se týče koupě filmu i samotného filmu. Bez děje, bez nějaké zápletky, nějaká pidi akce tam sice je ale nevím proč tolik povyku kvůli ničemu. Dvě hvězdy a to sem se musel hooodně přemlouvat. NUDA, NUDA, NUDA!!! ()

Rom4n

Infarktové stavy. Film pri ktorom vám bije srdce ako splašené a ak ste niekedy v detstve snívali že sa raz stanete kozmonautom tak po tomto filme si to definitívne rozmyslíte. Veľmi ľutujem že som to nevidel v kine a že mi moja zraková vada neumožnuje vidieť 3D aj keď to osobne moc neuznávam tuto to muselo byť dych berúce. Ak ste videli minimálne predošlý Cuarónov film Children of Men tak viete že máte čakať dlhé zábery. Tuto si ich tak isto vychutnáva. Máte nejakú scénu v ktorej sa na začiatku nič neobvyklé nedeje a potom niečo začne byť zle a všetko sa mení. Ešte k tomu veľmi dopomáha hudobné gradovanie scén. Navyše myslím si že lietajúce vybuchujúce predmety ktoré vás priamo ohrozujú na živote pôsobia bez zvuku ešte hrôzostrašnejšie. Scéna s rozpadávajúcou sa ISS je proste EPIC. Najlepší vesmírny ,,realistický" film aký som kedy videl. ()

Aresto

Pouze vizuální podívaná.. Film udělaný pro propagaci nových technologií. Sandra měla velmi dobré výkony ale asi mimo kameru. Natáčení prý velice vyčerpávající. ()

lepinla792

Naprosto intenzívní zážitek. Chvilkama film vnímám jako romantický, i s drsnou a nepříjemnou realitou ve vesmíru z pohledu kosmonautů v dané době, ale také jako napínavý a okouzlující film pro mně. ()

WikingVik

Gravitaci jsem si pustil pár minut po půlnoci a vlastně mě jen zajímala krátká ochutnávka s tím, že se na film podívám druhý den. No a najednou byl konec. Jednoduchý, ale neotřelý příběh, perfektní efekty, děj a atmosféra, které dovedou zapomenout na čas. ()

(fun)tomas

Nádhera. Transcendentálny zážitok. Film, ktorý nepozeráte, ale vnímate celým telom. Do konca života budem ľutovat, že som ho nevidel na veľkom plátne. ()

kaller

Úchvatné komorní drama, které neopakovatelným způsobem využívá hlavní kulisy (vesmír) pro skutečně působivou survival story, jež vás přiková do jakéhokoliv kokpitu. ()

Suchoš

Film je natočený velice poutavě a Sandra je navíc jedna z mých oblíbených hereček. Když člověk moc nepřemýšlí nad tím co je a není ve skutečnosti možné, tak si tento film určitě užije. ()

klaranapoli

Tak nějak jsem si myslela že když si tenhle film zapnu, asi u něj usnu a ono to tak nebylo. Já na to zírala s otevřenou pusou od začátku do konce. Naprosto famózní snímek kterej mě dostal do kolen. Ale jen ještě jedna věc by mě zajímala. Zda - li je toto možné i ve skutečnosti, protože jestli jo, tak si myslím že už žádné dítě nikdy nebude chtít být kosmonautem :D ()

luco323

„I wanna fly fly high with you baby“.Aj Clooney sa vo filme radšej odpojil a uletel akoby mal ďalej počúvať drísty tentej ochechule. Film bez akéhokoľvek zmyslu a príbehu.Gravity ma taktiež presvedčil o tom, že v dnešných filmoch sa ich kvalita meria počtom digitálnych úprav na záber. Aj tu sa však potvrdzuje, že všetky efekty hrajú druhé husle a príbeh tvorí aj naďalej pevnú kostru a je prvoradý. A mňa teda neoslovil, ničím nezaujal, ani inak nenadchol. Samozrejme že zábery na Zem sú krásne a ohromujúce, no nemohol som sa zbaviť pocitu ako by to bola len Pc hra a mne chýbal joystick na jej ovládanie. 60% ()

Gyl

"Hrají ve Vašem filmu nějací koně? Naši čtenáři mají rádi koně"...."Bohužel ne, děj se odehrává ve vesmíru." ()

AdamDudas

Audio: 30% Vizuál: 70% Scenár: 0% Veľký rozruch okolo Gravitácie, ktorému som sa bránil dosť dlho, ma nakoniec pohltil a pozrel som si film, ktorý som nepotreboval vidieť. Pekne vyrendrovaný kúsok vesmíru, ktorý nám nič neukazuje. Nezaujímavý príbeh hlavnej protagonistky, ktorý sme videli už 3x krát. Ničím zaujímavé vyvrcholenie. Celkové hodnotenie Gravidity: 15% ()

Syn Alfonsa Cuaróna natočí komiksárnu pro Sony

Syn Alfonsa Cuaróna natočí komiksárnu pro Sony

05.10.2022

Jonás Cuarón, scenárista, režisér a taky syn slavného Alfonsa Cuaróna (Potomci lidí, Roma) dostal na starosti chystaný komiksový spin-off Spider-Mana El Muerto. Cuarón mladší má za sebou zatím jen… (viac)

Venom je rekordní

Venom je rekordní

07.10.2018

Přestože kritici mají z nového komiksového filmu Venom s Tomem Hardym (Dunkirk) v hlavní roli spíše smíšené pocity, snímek sám o sobě v kinech překvapil. Za víkend si totiž z amerických kin odnesl 80… (viac)

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

01.08.2017

Cuarón mladší oživí Zorra

Cuarón mladší oživí Zorra

05.02.2016

Jonás Cuarón sepsal se svým otcem Gravitaci a režíroval spřízněný kraťas Aningaaq. Loni pak vyslal do kin svůj celovečerní debut Desierto, který se líbil minimálně produkčním společnostem Lantica… (viac)