Môže byť nevera základom šťastného manželstva? Šarmantný Rudolf (Bolek Polívka) je o tom presvedčený: "Ženská má mať pocit, že o chlapa musí bojovať, musí sa snažiť, aby si ho udržala. A hlavne, ženská sa nesmie nudiť! " Rudolf s úspechom uplatňuje svoju divokú teóriu v každodennej praxi, a to s neutíchajúcim elánom, ktorý je u čerstvého šesťdesiatnika závideniahodný. O to viac potom nechápe naivitu svojho neznesiteľne korektného zaťa Ondreja (Jiří Macháček), ktorý pre samé svedomité plnenie povinností nevníma, ako nebezpečne sa jeho žena Alica (Petra Hřebíčková) začína nudiť. Milujúci otecko a kamarátsky svokor Rudolf preto ponúkne Ondrejovi niekoľko preverených rád, ako vniesť do umierajúceho manželstva potrebný vzruch. Koniec koncov ide o rodinné šťastie jeho jedinej dcéry... Z nudného Ondreja sa potom vďaka romániku s krásnou Šarlotou (Vica Kerekes) skutočne stáva sebavedomý pán tvorstva, obletovaný milenkou a obdivovaný vlastnou manželkou. Situácia je to síce krásna, ale dlhodobo neudržateľná. Už preto, že skutočnými pánmi tvorstva sú pochopiteľne ženy. Ondreja čaká smršť komediálnych situácií, ktorým čelí s odzbrojujúcou kombináciou typicky mužských vlastností - hravou vynaliezavosťou a nezničiteľnou nádejou, že všetko dobre dopadne. (TV Markíza)

bloodline

Rozlúsknuť rébus, kto trpí horšou formou deviácie, či Ženy v pokušení alebo Muži v naději, je skutočne sizyfovská úloha. Pán Vejdělek si urobil zo vzťahov trhací kalendár, čo považujem za najväčšie mínus. Konštrukcia námetu postavená na veľmi slušnom, strihu, výprave a kamere, nie celkom korešponduje s mojim pohľadom na vzťahové rošády. Určite sa dalo dráždiť so cťou a nie s až perverzným podtónom, kde už sami protagonisti nevedia či majú dieťa a ak, tak s kým. Tu už končila sranda... Skutočne ma potešil efektný záver, to bolo pohladenie pre oči a brnknutie na dojemnú notu. ()

Speedy01

Hrozně rozporuplný film. Chvílema jsem se strašně nudil a chvílema jsem se strašně bavil. Herecky docela dobře obsazené, akorát Éva Vica Kerekes se mi nehodila do role kterou hrála... Po chvíli vnitřního boje mě ale příběh hrozně pohltil a když to spojím s tím, že mám velmi rád české filmy tak dávám 4/5. ()

Witta

Není to úplně špatnej film, ze začátku se mi to celkem i líbilo, jenom mě pak trochu zaskočila situace kolem Stašové, to jsem fakt nečekal a přišlo mi, že se to do toho filmu vůbec nehodí. Není to nic kvůli čemu by člověk psal domu, ale ani vás to nijak neurazí, takovej film na nedělní odpoledne.. ()

EKLEKTIK

"Pitomci! Nepoznají, co má vopravdovou hodnotu." Hořká tragikomedie se sladkým koncem, která omlouvá manželskou nevěru a jež je zároveň, tím nejvýraznějším, co tento žánr komerčních "Product placementem", nasáklých "Life style" magazínů, resp. filmů nabízí a ve které je kromě všech, těch líbivých, či nablýskaných interiérů a dekorací, navíc i pořádná dávka lascivního humoru, plného sexuálních narážek. ()

syphonn

Tak tohle jsem fakt nečekal... Scénář - velmi dobrý, herecké výkony - slušné, ale ty fóry - ty sedly jako prdel na nočník... ()

Harapes

Tak trochu přehrávaná zápletka z filmu Ženy v pokušení...stejný režisér a i velká jistota kasovního trháku jsou důvody proč neměnit jádro zápletky.Jen jinak vyměněné role,ale podobnost s výše uvedeným filmem až velice podobná.Vyzdvihuji herecký výkon Petry Hřebíčkové,která dokázala,že v seriálu Ulice by měla mít více výraznější roli jen díky tomu,jak v tomto filmu zahrála. ()

peetriss

Muži v naději jsou vlastně Ženami v pokušení v obráceném gardu. A musím opět zazpívat chválu - Muži v naději jsou ještě o krůček lepší. Slabá místa by se ve filmu našla, ale i přesto jsem se výborně pobavil a zasmál, především scéna vykreslující svízelnou situaci Jiřího Macháčka v kavárně v závěru filmu je zábavná a originální. Film je vlastně takovu encyklopedií, vykreslující s nadhledem a šarmem Vejdělkovi vlastním záletnickou filozofii, pravidla, všechna pro i proti, včetně možných následků. Jiří Vejdělek opět vše v dokonalém poměru promíchává i s jemným náznakem dramatické příchuti, jinými slovy diváka jen lacině nebaví, ale snaží se jej také přimět k přemýšlení, možná i o sobě samém. Trochu šokem byl tragický konec Simony Stašové, ale bohužel i takováto nemilá překvapení k životu patří a tudíž i do tohoto filmu. Chvála patří velmi kvalitnímu scénáři, jistotou je už i hudna Jana P. Muchowa, výborní byli i herci a to včetně Petry Hřebíčkové. Vica Kerekes je zatraceně sexy, velice rád bych si s ní zahrál kulečník - scéna, kdy použije svá tanga jako gumičku do vlasů je skvělá. Po shlédnutí této komedie jsem plný pozitivních dojmů, a to už se mi u české komedie dlouho nestalo! ()

tokyno

Tuhle komedii jsem si pustil víceméně jenom proto, že v ní hraje můj oblíbený herec Jirka Macháček. Po shlédnutí ale vůbec nelituju, po dlouhé době dobrá česká komedie, u které jsem se bavil od začátku do konce. ()

Fauxx

a me se to libilo na cesky film jsem se paradne bavil a ani chvilku jsem se nenudil.... jak je videt, kdyz se do toho clovek zamota az moc, tak pak neni jednoducheho uniku a to neni jen se zamilovanim... ()

Sasanka20

Ano, je pravdou, že občas jsem se u některé pletichy Jiřího Macháčka nebo vtipu z úst Bolka Polívky upřímně zasmál, ale ani tak to nemění nic na tom, že "romantické komedie", které zpracovávají téma manželské nevěry nemám zrovna dvakrát v lásce. A tenhle snímek není výjimkou! ()

Prochy38

Nejsem obhájce nevěry ani omylem. Pro mě je to nejtěžší zrada vůči partnerovi a rozhodně bych ji nikdy v životě netoleroval a už vůbec neodpoustil. Ale tento film, hlavně díky skvělému obsazení opravdu neměl chybu! Snad jen v tom, že prostě nesouhlasím. Trochu mě mrzí, že dnes nejsme schopni najít krásnou prsatou (když to musí být) českou herečku. V. Kerekes je nádherná ženská, ale je to škoda. Macháček s Bolkem jsou fakt úžasní. Stašová s Hřebíčkovou fakt dobří. Fajná malá role L. Langmajera :). Film super, nasmál jsem se, závěr drsný, ale dobrý. Místy vtipné, často drsné, trochu smutné, ale hlavně koukatelné, což dnes není u českých filmů běžné. ()

Schuldiner

Co se scénáře týče, každý dobrý nápad (kterých tu přeci jen pár bylo) byl v konečném důsledku a následujících minutách zadupán do země něčím úplně debilním. Odpad to samozřejmě není, ale dobrá komedie taky rozhodně ne. Chvílemi jsem se vyloženě nudil. Herci, i když Polívku i Macháčka docela můžu, fakticky jen odříkávali nějaké naučené, ale hlavně neslané/nemastné a někdy i vyloženě blbé dialogy. V podstatě to vůbec nehráli. To o čem film je, není rozhodující a hlavně je mi jedno jestli to někdo podává jako lehce přibarvený nebo i do extrému vyhoněný normální život. Někde jsem se tu dočetl, že se někdo bojí ´´strašidelného vlivu tohoto filmu na společnost´´. Tak toho já se opravdu nebojím. Nebojím se, že by jakýkoliv film měl strašidelný vliv na společnost. Že by měl vůbec VLIV na společnost. Krom toho, společnost je tak zkažená, že tenhle film je proti tomu opravdu komedie v pravém slova smyslu. Jinak - samozřejmě člověk se rád podívá na pěknou ženskou, ale tahle skutečnost nedělá z filmu film kvalitní. Navíc - ta melancholická linka filmu působí prostě nepřirozeně. Je to takový paskvil. Ale já chápu, že to někoho může bavit. Vždyť existuje např. televize Nova se svými seriály a má spousty diváků... ()

Hanes88

No já sice takové filmy tohoto druhu nemám rád, ale tento se povedl. Polívka s Macháčkem hráli opravdu dobře a ten závěr se mi líbil. 65%. ()