Môže byť nevera základom šťastného manželstva? Šarmantný Rudolf (Bolek Polívka) je o tom presvedčený: "Ženská má mať pocit, že o chlapa musí bojovať, musí sa snažiť, aby si ho udržala. A hlavne, ženská sa nesmie nudiť! " Rudolf s úspechom uplatňuje svoju divokú teóriu v každodennej praxi, a to s neutíchajúcim elánom, ktorý je u čerstvého šesťdesiatnika závideniahodný. O to viac potom nechápe naivitu svojho neznesiteľne korektného zaťa Ondreja (Jiří Macháček), ktorý pre samé svedomité plnenie povinností nevníma, ako nebezpečne sa jeho žena Alica (Petra Hřebíčková) začína nudiť. Milujúci otecko a kamarátsky svokor Rudolf preto ponúkne Ondrejovi niekoľko preverených rád, ako vniesť do umierajúceho manželstva potrebný vzruch. Koniec koncov ide o rodinné šťastie jeho jedinej dcéry... Z nudného Ondreja sa potom vďaka romániku s krásnou Šarlotou (Vica Kerekes) skutočne stáva sebavedomý pán tvorstva, obletovaný milenkou a obdivovaný vlastnou manželkou. Situácia je to síce krásna, ale dlhodobo neudržateľná. Už preto, že skutočnými pánmi tvorstva sú pochopiteľne ženy. Ondreja čaká smršť komediálnych situácií, ktorým čelí s odzbrojujúcou kombináciou typicky mužských vlastností - hravou vynaliezavosťou a nezničiteľnou nádejou, že všetko dobre dopadne. (TV Markíza)

kajacharlie

Je to dobré!!! Dokonce hodně dobré!!! Scénář je neokoukaný, občas sice trochu divný a nelogický, ale to ve výsledku zas tolik nevadí. Herci jsou vyborní, dokonce i Bolek Polívka z kterého jsem měl z počátku obavu. Éva Vica Kerekes byla také víc než skvělá a kulečníková scéna stojí za to. Celkově vzato je to jeden z nejlepších českých filmů a Jiří Vejdělek se dle mého názoru ubírá správným směrem :-) 80 % ()

karmalat

Absolutní průser to nebyl, ale to je tak jediné kladné. Smíchané styly bez ladu a skladu, chvíli bláznivá komedie, pak melodrama, skoro tragedie, pak konverzační komedie, no prostě hrůza. Ale samozřejmě pár hlášek tam je dobrých, dobří herci zachraňují hodně a pak nádech sexu je zpestřením a důvodem proč neodejít od televize. Co je naprosto hrozné je děj filmu a hlavní myšlenka, kdy jsou si nevěrni všichni a ještě je to bráno jako klad. Nejsem vůbec puritán, naopak, ale tohle bylo opravdu špatné. ()

dr.who

Po dlhej dobe konecne cesky film, ktory nie az tak ocividne a jednoznacne sleduje liniu toho, co uz je minimalne sto krat pozuvane a vyplute.. Naozaj po dlhej dobe som mal pocit, ze pozeram nieco nove, svieze, v poslednej tretine sice straca dych kvoli prilisnej prekombinovanosti, ale ako celok vyborne.. Polivka hra obstojne, protiklad je Kerekes, ktora straca na slovenskych dialogoch.. Odporucam.. ()

PeterLBerger

Mezi českými filmaři se vžila představa, že má-li film lechtivé téma, úplně to stačí. Potom může jít režisér domů a nechat osvětlovače nebo závozníka, aby to odrežíroval za něj. Není přece co zkazit! Muži v naději jsou dalším z takových filmů. Se zajímavou zápletkou a skvělými herci to mohlo být komorní vztahové drama, mohla to být brilantní situační komedie, mohlo to být i třeba dílko s erotickým nábojem. Ale takhle to není nic z toho, jen metry zbytečných a nudných scén. Místy si nese zřetelnou inspiraci staršími díly Juraje Jakubiska... ale ta neumělost! Divákovi je vyloženě líto hlavně Simony Stašové. Je na ní vidět, že by měla takovou chuť zahrát něco opravdového, jak se snaží vymanit z koncepce hloupého tupého filmu, do jakého si Vejdělek cpe. Ale snaží se vymanit marně. Režisér vyhrál. Takže nic víc než další úspěšný pokus vydrancovat státní fond podpory kinematografie. ()

Lumpicek1979

Nevím, normální česká komedie, která není nijak vyjímečná, ale do reality má hodně daleko, takhle to rozhodně v životě nechodí, spíše film pro naivní povahy. ()

Darken01

Od Bratří Karamazů dobrej českej film... Tak trochu mi to připomíná můj život :) Nicméně spíš film pro muže než pro ženy co si nechtějí připustit jakej ten svět mužů je :)Musím vyzdvihnout dobrou muziku, skvělý herecký výkon Bolka Polívky ( což je spíše standartem než překvapením ) a cyhtlavým scénářem podpořeným ucházející režií.Film pro nedělní večer, který pobavý a možná i zaujme hlavu k tomu aby se alespoň na chvíli zamyslela... ()

pan Spock

Tak jsem se při pohledu na obsazení těšil na oddychovou českou komedii. Všechno, dokonce i zdejší hodnocení, nasvědčovalo tomu, že jí Muži v naději skutečně budou. Zklamání se ovšem dostavilo poměrně záhy. Zjištění, že se děj bude točit okolo nevěry nebylo až tak hrozné jako to, že to bude téma jediné a o nic jiného vlastně nepůjde. Nevěra samotná by až tak neobvyklá nebyla, nebo že by mě nějak výrazně pohoršovala, to ne. Ale s tím, jak nám jí tvůrci servírují, jak je to vlastně normální a nikomu to příliš nevadí, mám docela problém. A aby nám to dobře dopadlo, tak někdo umře, někdo podvádět začne a nakonec se podvádějí všichni navzájem, aby někdo nepřišel zkrátka. Protože je to vlastně v pohodě a utužuje to vztah. Co dodat. Škoda promarněné šance a talentu hlavních představitelů. Vica Kerekes mi taky bůhvíjak nesedla. Evidentně toho má víc v dekoltu, než v hlavě(platí pro její postavu). A kdybych měl dceru a ta by měla manžela, rozhodně bych ho nenutil, aby si našel bokovku, protože je to pro mojí dceru vlastně dobře:) ()

Mr.grimmb

Nakonec to nebylo tak hrozné, jak jsem očekával. Jen škoda, že těch okamžiků, kdy jsem vyloudil úsměv, nebylo víc. Takže jen pár střípků a náznaků, které samotný film neudrží a nedosáhnou na víc než 50%. Komu se neokoukal Macháček a Polívka a mají je pořád rádi, tak jako já, mohli by snad 10% přičíst. ()

jessica29

Podle mého názoru,nejlepší česká komedie!Dlouho jsem se nezasmála tolik jako u tohoto filmu.5 hvězdiček za výborné herce a zajímavý děj! ()

BaronMartyn

To je Bolek, zahral to s ľahkosťou. Film vystihuje problém nevery a priam ju oslavuje. Dobrá komédia, len by ju nemal vidieť každý. Nie je to návod na život, ale na pobavenie. BM ()

The Count

Moc si nejsem jistý, za co ta jedna hvězdička, ale jak řekla moje mamka, když to viděla: "No k žehlení dobrý. Vůbec nevadí když ti něco uteče." Palec nahoru pro mamku. Jinak mi to přišlo až moc jednoduchý, až moc prvoplánový, až moc bez nápadu, až moc nelogický občas. ()

ouf

Zase je to tu , nevěra slouží pro pobavení diváka sice formou trochu přijatelnější něž-li u k pozvracení vybýzejících seriálů tv nova ale . Bolek se na taxi-chlípníka hodí a macháč vyhul na joudu taky. Odmítám se smířit s nepravdivou skutečností -v česku každej s každym. Komerční seriály tim motaj hlavu dělnický třídě a chudáci tomu podléhaj.Za valacha dva. ()

denissm odpad!

Začínám mít odpor k českým filmům. Neskutečně úchylná fantazie a trapnost. Nevím proč ,ale mám pocit ,že takových českých filmů je dost a jsou si až moc podobné.Neumí natočit dnes film bez trapných nevěr který cpou do každého filmu a přehnaně kombinují,Děj nijaký a zničeho nic se zjistí ,že i manželka spí s jiným to už bylo příliš.Trapné a vím ,že další film mě už nezláká. ()

audinka

Mírně sexistický a nevěru obhajující film. Ale byla to sranda . Musí to člověk brát trochu s nadhledem a pak se mu to bude líbit .Výkony herců myslím výborné. ()

Calvus77

Chtěl jsem něco lehkého po celodenní dřině a toho se mi dostalo. nic víc nic míň, bohužel. Je pravda, že jsem se těšil na chlapácké pokračování Žen v pokušení, jejich veselé živočišnosti, ale těm nesahá tento snímek ani po paty. Najdou se tu dobrý fórky a rajcovní Kerekes, kdy scénu s kalhotkami považuju za srovnatelnou s tou ze Základního instinktu. Ale naopak šokující scénu se Simonou Stašovou považuji za naprosto mimózní a pro tento film nevhodnou. A filmu nesvědčí ani zbytečně dlouhá stopáž. Vejdělek talent má, ale tady ho rozhodně neuplatnil, škoda. ()

Regig

Super jízda, která se zastaví až na konci titulky. Tento film má správný šmrnc, který je doplněn humorem, vzrušující akcí a nádhernou Éve. ()

Zetkee

Pro milovníky spíše romantických kemedií je tenhle film jedna velká BOMBA! Celý film je založený na podvodech partnerů a zároveň jak dlouho někdo dokáže lhát s tím že mu to vždy projde. Film popisuje jak milujicí život dokáže být zapeklitý. ()

Fanys

Na české poměry překvapivě povedená komedie. Vyjímka potvrzující pravidlo, že se na tuzemské hořké komedie nedá dívat a že je to s nimi rok od roku horší. I přes neustále se opakující obsazování těch samých herců do hlavních rolí mě příjemně překvapil především pan Polívka, který tu má několik podle mě skvělých scén. A slečna Kerekes - proti té nemůže snad chlap říct křivého slova. 75% ()

terezkys

Zase ty zdejší kecy. Mně se to líbilo, hlavně ta příběhová linka okolo Bolka Polívky a Simony Stašové. To bylo pro mě to hlavní. Zasmála jsem se, trošku se dojala. Konec. Pokud má někdo i u komedie potřebu dělat chytráka a ve všem se piplat, prosím, jak je ctěná libost :-) ()

Henkyi

Čeští filmoví fanoušci mají sklony posuzovat filmy z dílen domácích tvůrců poněkud přísněji, než-li těch zahraničních. Přesto je zdejší hodnocení poměrně pozitivní. Muži v naději je oddechový film, který nijak neurazí, ale zároveň ani příliš nenadchne. Poskytne však divákovy špetku humoru, špetku zábavy, zamyšlení i trochu té nostalgie. Možná je to všechno podivně poskládané dohromady, slepené žvýkačkou, aby to drželo, nicméně na první shlédnutí je film stravitelný. Herecké výkony hlavních postav jsou dle mého názoru nadstandardní. Kamera krásná, barvy lahodící oku. Střih neotřelý. Tři hvězdičky a příjemný zážitek s českým filmem. ()