Farmársky syn Albie (Jeremy Irvine) z britského Devonu je spojený s koňom Joeym od jeho narodenia. Zdieľa s ním trpký údel ťažkého vidieckeho života, až kým ich osud nerozdelí na začiatku prvej svetovej vojny v roku 1914. Albertov otec Ted (Peter Mullan) predá Joeyho britskej vojenskej jazdeckej jednotke. Joey so svojím vojnovým druhom, koňom Topthornom, odchádza s kavalériou až na francúzsky front, kde sa začína jeho pozoruhodná púť na pozadí veľkej vojny. Navzdory vojnovému chaosu a všadeprítomnej smrti, Joey pozitívne ovplyvňuje životy ľudí vo svojom okolí. Vo Francúzsku prežije ťažký útok kavalérie, potom službu v nemeckom lazarete a napokon strávi krátke obdobie pokoja na farme s francúzskou dievčinou Emiliou (Celine Buckensová) s jej deduškom (Niels Arestrup), až kým ho neodvlečú nemecké vojská, aby ťahal ich ťažké delá. Po Topthornovej smrti sa Joey ocitá medzi zákopmi v zemi nikoho, zapletený do ostnatého drôtu. Dvaja vojaci z nepriateľských strán ho spoločne vyslobodia a kôň sa konečne stretáva so svojim pánom Albiem, ktorý medzitým narukoval a zranili ho vo vojnovej vrave. Albie je oslepený a jeho zraneného koňa chcú vojaci utratiť. Podarí sa Albertovi zachrániť život svojmu zvieraciemu priateľovi, aby sa spoločne vrátili domov? (TV JOJ)

Viky.05

POZOR, OBSAHUJE SPOILERY. Filmu neni co vytknout, po všech strankach( at už vyprava nebo kamera) vše funguje jak ma. Ale co mi vadi u takovych filmu je, že se snáži za každou cenu dojmout a nijak zvlašť se jim to nedaři. A přitom stačilo tak malo- na konci kůň přežije a to je největši zklamani filmu. Kdyby se shledal se svym "panem" a byl natolik raněn, že by umřel, rozplakalo by to daleko vice lidi a myslim že i mě. Viděno v kině ()

ClayGirl

Mně se to líbilo. Kdo nemá rád filmy o krvavých zločinech proti Bohu, kterými jsou války, ať se na to nekouká. Na druhou stranu, Válečný koník neumře, divák se dočká úlevy a odchází uspokojen. ()

matt85

Spielberg se snažil oživit kouzlou starých sentimentálních filmů. Nepovedlo se mu to úplně, ale z části určitě. Zorání pole je v tomto ohledu nepřekonatelná scéna, epizoda s Hiddlestonem obstojná, Irvinovy oči se hodí do atmosféry a konverzace dvou vojáků je krásná. Když k tomu přidáte Williamsovu hru na city, vyjde vám skvělé nostalgické ohlédnutí za určitým žánrem filmů a zároveň celkem povedené svěděctví o válkách jako takových. Spielberg nesenilní, spíš si plní sny. ()

Candy.de

Pěkný příběh, ale bohužel všechno co se koní týče, tak přitažené za vlasy. Takový kůň nikdy nedokáže zorat celé pole, nedá se vycvičit jako pes, nevydrží sám vytáhnout kaňon, nepřežije běh skrz ostnaté dráty bez šrámu a za týden ok a nakonec to je nádherný kůň, který si během války ještě vylepšil kondici a exteriér. Pokud se na to kouknete z tohoto hlediska, tak je to blbost. Škoda, že se autor s koňmi před filmem víc neseznámil. ()

Gabretta

Být malá, probrečela bych celý film jako želva. Jako velkou mě to k slzám opravdu nedonutilo. Spíš jsem se divila, co všechno ten kůň dokáže přežít. Dokud se děj odehrával na farmě, líbilo se mi to. Potom už to nebylo nic moc. ()

Lucas87

Na začátku jsem si říkal, že to Spielberg natočil opravdu zajímavě, mé dojmy byly spíš tří hvězdičkové, ale poté jak sem viděl spolupráci německého a britského vojáka při osvobození koně zamotaného v drátech na území nikoho, a následně setkání Alberta a jeho koně po jejich dlouhém odloučení, tak se moje předchozí myšlenka na hodnocení změnila. (Možná to bylo tím soundtrackem a tím jak miluji tyhle happyendy) ()

Adiemus

Není to nic jiného než pohádka, ale co jiného je Jurský park, Indiana Jones nebo E.T.? Pokud přistoupíte na režisérovu hru, je to v pohodě; pokud ne, vaše smůla: budete hledat hnidy a nudit se. Mně v tomto případě nedělala problém ani stopáž a tvrdím: víc takových pohádek. Pravda, ten kýčovitý konec si mohl Spielberg odpustit, ale to je jeho chronický problém, který začal už Purpurovou barvou. Velkou část filmu jsem měla v hlavě - navzdory tomu, že jde de facto o příběh koně - myšlenku o nelidskosti války. Zvláštní, až díky Spielbergovi jsem si uvědomila, že první světová válka byla bodem zlomu, kdy technika začala postupně získávat nadvládu nad našimi životy. ()

Torgal

Pekné obrázky (fantastická kamera), zarámované spielbergovsky hrejivým príbehom. Stopáž je samozrejme prepálená, ale nemôžem povedať, že by som sa nudil. Našťastie to nie až tak gýčovité ako som sa obával, ale inak som od na Oscara nominovaného filmu čakal viac. Remeselne je to dobrá práca, ale i napriek očividnej snahe režiséra ma koník za srdce až tak nechytil. 7-/10 ()

SiMMaS

Originální pojetí tématu stokrát omletého. ALE! Chvilkama jsem se nudila. Pár scén bylo prostě navíc, nebo zbytečně dlouhých. Konec filmu ale zabrnkal na mé citlivé já, ačkoliv byl až přehnaným happyendem. Koníka bych přála někomu jinému. ()

darkreider

Čo k tomu chcete napísať? Dve a pol hodiny rozjímania nad vzťahmi, kde na jednej strane je vždy kôň. Vojna je tu ako katalyzátor a ťažko sa tlačí na pílu emócií. V závere až tak, že ľudia menia názor bez väčšej logiky, len aby ten pátos poriadne vyznel. Steven má na ten svoj režijný štýl cit, každá scéna je vymaľovaná veľmi pekne, ale celková idea vojnového koňa je sama o sebe dosť nadsadená a záver jeho cesty je už ťažko prestrelený, takže divák s trochou kritického pohľadu tie zvraty a kolotoče len tak neprekusne. ()

pepa3rd

Příjemné vyprávění o osudech jednoho koně na pozadí první světové války s kterým divák zažívá její naturalistickou krutost i dobrosrdečnost lidí, kteří v sobě i v těžké době dokáží najít lidskost. Výborné strhující drama bohužel místy sráží až příliš neuvěřitelné prvoplánové náhody. Film tak často balancuje někde na hranici příjemné nostalgie a přeslazeného patosu. Přesto nadprůměrných 69 % ()

Alice02

Krásně odvyprávěný, slzy-ždímající, téměř epický příběh o přátelství, životních cílích a touhách. Jen by mě zajímalo, jak by film asi vypadal, kdyby se držel předlohy v tom, že celý příběh je vlastně vyprávěný z pohledu koně. A vůbec mi nevadí, že to třeba bylo jednoduché, nebo moc americké, sežrala jsem jim to i s tím západem slunce na konci :) ()

cerbygerby

Opravdu působivé válečné drama jak se tu píše... Spielberg to fakt umí, z takového příběhu o koni a klukovi kde mě to od začátku chytlo to umí fakt jen on.. ale přeci jen musím vytknout nějaké drobnosti, pomalý rozjezd, a najivní scény, to že ten kůń nikdy není potrestán, nebo střelen, i když je v popředí... no ale jako zase jinak by to nebylo o tom koni, že :) takže celkově 4* a 80% ()

Jakubik

Tak trochu jiné drama, ve které není hlavním hrdinou člověk ale kůň. Natočit tento film pro Spielberga nebyl žádný velký problém, protože on moc dobře ví jak točit a zaujmout diváka jak po vizuální stránce tak po té citové. Je to sice hromada kýčů, ale ono to prostě funguje. Velkým nedostatkem respektive přebytkem je příliš dlouhá stopáž. Ostatní je ve filmu v pohodě a na diváka působí jak má. Mě se film líbil a i mě potěšil… ()

sackrebleu odpad!

Byť Spielbergom, tak po tomto filme si dám spraviť plastiku, zmením identitu a emigrujem niekde do Severnej Kórey, alebo podobnej krajiny, kde sa nemôže stať, že by toto dielo niekto náhodou videl. Patetické, prvoplánové a až prekvapilo naivné. Ale zase som si z tohto filmu odniesla ponaučenie, že v prípadne vojny stačí na front poslať koňa a všetci zastavia paľbu a začnú spolupracovať, pretože.. kôň. Taktiež je nutné uznať, že ten kôň bol skutočne výnimočný, lebo aj tie západy Slnka v závere filmu s ním pôsobili tak nejak viac gýčovo ako v nemeckých romantických filmoch z 90-tych rokov, čo som si nikdy nemyslela, že je možné. ()

HOFMAN

Krásný a dojemný film. Že je to kýčovitá pohádka? No a co. Oceňuji, že Spielberg točí to, co chce. Komu při tom neukápla slza, je prostě z kamene. ()

Hpatrik

Z mého pohledu parádní podívaná - sentimentální, kýčovitá, předvídatelná ale s obvyklou kvalitou Stevena Spielberga a jeho věrných, neméně talentovaných spolupracovníků. Pokud příběh vnímáte jako adaptaci knížky pro děti a divadelní hry zároveň, dá se jeho pohádkové pojetí snadno ospravedlnit. Nesedlo mi příliš rozkouskované vyprávění, kdy se seznamujete s novými postavami ale než se stačíte rozkoukat, objevuje se nové prostředí a nové postavy, a místy až příliš kýče. ()

Slyšet Vltavu očima

Slyšet Vltavu očima

14.07.2018

Česká filharmonie ve spolupráci s renomovanou londýnskou společností 59 Productions připravila k 100. výročí založení Československa audiovizuální instalaci Má vlast – zblízka a nahlas. Speciální… (viac)

Trojnásobná dávka Spielberga

Trojnásobná dávka Spielberga

13.09.2015

Láska nadčasová se Zooey Deschanel

Láska nadčasová se Zooey Deschanel

01.04.2012

Richard Curtis, tvůrce nejlepšího romantického filmu všech dob (na protesty ve vzkazníku nereaguji ;)), si od režírování odpočinul scenáristickou prací na Válečném koni a epizodě Vincent and the… (viac)

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky