Päste zo železa

• Česko Pěsti ze železa (viac)

V odľahlej dedinke kdesi pánubohu za chrbtom v Číne 19. storočia prinútia súperiace klany tajomného cudzinca (RZA), obdareného mimoriadnym kováčskym talentom, ukuť im špeciálne zbrane, akých inde na svete niet. Keď sa jedného dňa v ich dedinke objaví legendárny Jack Knife (Russell Crowe), konflikt znepriatelených gangov, v ktorom majú čo povedať aj vplyvná kurtizána Madame Blossom (Lucy Liu) a jej neviestky, sa nebezpečne vyhrotí vďaka hriešne veľkej zásielke zlata, ktorú chce získať... Asi úplne každý! Mladému kováčovi neostáva nič iné, len siahnuť až na dno svojich možností i fantázie a uzavrieť pár naozaj nečakaných spojenectiev, aby zachránil svoj biedny život i životy nevinných dedinčanov pred vražednou presilou! (TV Markíza)

Maraboy

Za mě kvalitní snímek ve stylu "starých" Kung-fu filmů s moderním pozlátkem . A ono to funguje já jsem se bavil a ani chvilku nenudil. Neříkám že je to dokonalé dílo,ale jako celek fo funguje skvěle. Akce,krev,epičnost,krásné ženy,prostředí. 4/5 ()

Elassar

Dobře, místy jsem se musel posmát (ta demence soubojů byla geniální), takže občas pobavilo, ale jinak slátanina nejhoršího stupně. Jediná otázka - Russelle, co v tom děláš? ()

ludovit14

VO FILME:Pěsti ze železa,netreba hľadať žiadnu pointu alebo logiku-jednoducho si film treba užiť a vychutnať si veľké množstvo akčných scén,resp.bojové umenie,sú tu aj veľmi pekne spomalené zábery,šišky,halušky,krémeše z každého niečo.Je to taký veľký úlet,ktorý občas nezaškodí vidieť.Takto podobnú paródiu(ktorá,ale nie je na škodu) som zažil aj v Thajskom filme z roku 2004: Zrozen k boji,len stým rozdielom,že tento film nebol FANTASY(Sci-FY). Taká milá oddychovka,ktorá zaujme svojou akčnosťou.HOD:60%.Potešia aj sympatické výkony známých tvári. Škoda,že niektoré akcie sú dosť chaotické.PS:plusom je aj,že film je natočený za prijateľný rozp.$15miliónov. ()

MiniRecenze

Už když se podíváte na poster,tak Vám něco říka,že se nejedná o inteligentní podívanou.Film se totiž odehrává v dobách kdy čínští bojovníci kung-fu se udrželi ve vzduchu a letali alespoň 30 vteřin...Jo,přesně tak i přes slavnější osobnosti ,které se ve filmu objeví,poznáte,že máte co do činění s podprůměrnou béčkovou capinou,která nemá vlastně ani hlavu a ani tu patu.Setkáme se zde i s fantasy prvkem,který se snaží filmu dát nový nádech,ale nepodaří se.Snímku neprospěje ani krvavý efekt,který je příjemným osvěžením,ale časem začne slábnout a vy tak z digitální krve poznáte kečup.Celé herecké a produkční osazenstvo se potřebovalo zřejmě vyblbnout ,protože se jedná o : VÝPLACH!!! ()

Benjo

Nebýt Russela a Lucy Liu stálo by to za prd. RZA neumí hrát vůbec a celkově to je samozřejmě strašná blbost, ale to jsem čekal :) ()

Goumen

Jediné, co se mi na tom filmu líbilo byly asiatky v bordelu, kde se velká část filmu odehrávala. Jinak je to hrozná ptákovina. Šílené postavy, jako např.Batista, jehož tělo se při nárazu mění v mosaz. Souboje a zbraně taky přehnaně ujeté, že jsem několikrát uvažoval o vypnutí tv ()

Raziel811 odpad!

Nejspíš to měla být pocta od fanouška asijských filmů (RZA), ale výsledek je opravdu katastrofální. Opravdu nechápu, jak se k tomuto snímku mohlo upsat tolik známých herců včetně Crowa. Každopádně, choreografie bojových scén je chaos, zbraně působí plastově vzhledem i váhou, režie nezajímavá a příběh milionkrát viděný. Bylo to útrpných 95 minut. ()

Mukade

pathetic, ale dalo sa , ako tak, niečo bolo za 4* dokonca až 5 niečo za 2 či 1. priemer 3..............update 2015 (po zhliadnutí dvojky) - 4* :) ()

Tomulka

Slušná podívaná ve stylu starých kung fu filmů. Bohůžel má film na to jak má malou stopáž příliž mnoho hluchých míst. A nástup smrtících pěstí byl dost pozdě a velmi divně pojat. Jeho boj pak byl slušný, ale velmi krátký. ()

Pavlo

Chcelo sa to podobať najlepším ázijským akčným filmom a mať dej a postavy obohatené americkým heroizmom, „originálnym“ príbehom s čiernym kováčom v Číne (WTF) a cool hláškami. Vzišlo z toho dielo, v ktorom nič nesedí, v ktorom nie je nič zapamätihodné, a v ktorom nie je ani jediná akčná scéna státia za pozornosť. Nuda, častá demencia a slabá zábava spôsobí len šokovanosť, že takéto dielo vzniklo a že si tam zahrali i známi herci. Zjavne sú ako opičky a za peniaze budú hrať v hocičom. ()

DEADek

I bych dal 4*, ale zkazil to RZA jakožto plně nevhodná postava a dost mi nesedí, povětšinu filmu, hudba. Jinak se na to dalo dobře koukat. Lucy Liu supr, Russell Crowe dostal konečně správnou roli :-) a postava Bautisty nemá chybu! ()

Paokara

polostupidní-pologeniální akční nářez,celkem to ušlo,nejlíp zahrál Russell to je bez debat..role RZA ůplně k ničemu,prostě neumí!!55% ()