Píše se rok 1973 a britská tajná služba MI6 se pokouší ve svém středu nalézt sovětského špiona a udržet Spojené království v bezpečí. K odhalení „krtka“ je povolán z předčasného důchodu George Smiley (Gary Oldman). Seznam podezřelých ze zrady je zúžen na čtyři a Smiley má jediný úkol – označit, kdo z nich kompromituje britskou tajnou službu. Je to ambiciózní Percy Alleline (Toby Jones), jemuž přidělili krycí jméno Švec; zdvořile sebevědomý Bill Haydon (Colin Firth), přezdívaný Krejčí; statečný Roy Bland (Ciarán Hinds), zvaný Voják; pokuřující Toby Esterhase (David Dencik) vystupující pod jménem Chudák; nebo samotný Smiley, zapsaný jako Žebrák? Jen tomu nejlepšímu špionovi je radno věřit. Ale kdo jím je a na čí straně stojí? Klasika, která změnila špionážní drama v režii Tomase Alfredsona (Ať vejde ten pravý) a s hudbou génia Alberta Iglesiase (skládal hudbu k většině filmů Julia Medema a Pedra Almodóvara). (oficiálny text distribútora)

Shredder

Spionazny thriller pre fajnsmekrov. Po filmarskej stranke nemam co vytknut, rezia, kamera, proste vsetko na prvotriednej urovni. Vobec som sa nenudil, prave naopak film je po cely cas atmosfericky a napaty. Minimalisticke avsak bravurne herectvo vsetkych zucastnenych skvele zapada do celkoveho koloritu filmu. Samozrejme ak ocakavate zbesile akcne sceny ako v Bondovi, ocitili ste sa na zlej adrese, ale sledovat co predvadza Gary Oldman je priam gurmansky zazitok. Jedna vec mi vsak velmi prekazala a to, ze film je skutocne neprehladny a aj ked som sa plne sustredil, obcas som mal problemy sa zorientovat. Napriek tomu vravim bravo Alfredson, pre mna osobne prekvapenie roka 2011. ()

celticek

Pro mě zklamání obrovské, doteď jsem si nemyslel, že by šlo špionážní drama natočit nudně. Chyba lávky,jde to. Vyobrazení doby i výběr herců se mi líbil, ale prostě to u mě nefunguje. Asi nejsem salónní intelektuál. Ale líto mi to není.. ()

pushover

Skvělé obsazení a atmosféra, padnoucí soundtrack. Velmi, velmi, velmi pomalé tempo díky němuž jsem občas upadal do mikrospánku a podivné střihové experimenty, díky kterým jsem se chvílema ztrácel v ději. Konec bez pointy (teda nějaká byla, ale po 2 hodinovém utrpení mně byla tak nějak u .... ) pouze utnul to trápení. Čekal jsem asi moc. ()

singone

Film svojí poklidnou atmosférou, celkem nudí, ale i napíná a nutí diváka chtít vědět, kdo "mole" vlastně je... Suprové herecké obsazení, které ale není plně využito a nic moc závěr to pro mne shazuje na slabé 4*. ()

Indyi

Naprosto vynikající film. Skvělá atmosféra, perfektní herecké výkony. Nemůžu souhlasit, že by to bylo nepřehledné a už vůbec ne nudné! Výborný, strhující film o špionech, který umí zaujmout mnohem důmyslněji než pouze divokými přestřelkami a automobilovými honičkami. ()

Looka

80% Abyste si takovýhle film užili chce to hodně soustředění už od začátku. Jakmile se do toho postupně ponoříte, tak je to napínavé jak sviňa. Přesto si myslím, že takovouhle látku je lepší číst, než se na ni dívat. ()

JohnVodka

Můj otupělý mozek se ze začátku příliš nechytal, protože tvůrci nezanechali mnoho vodítek a nápověd pro pochopení některých faktů a tak jsem musel přemýšlet více než jsem byl zrovna schopen. Ocenil bych větší vtáhnutí do děje, ale jinak musím hodnotit velmi pozitivně. Pro mě byla celková atmosféra filmu skvěle realisticky postavená, možná proto nebyla tak strhující jak bych si přál. Ve filmu se sešlo hned několik mých oblíbenců a ti se spolehlivě postarali o to, aby mě film bavil. ()

Marek 11

Nečetl jsem Le Carrého knižní předlohu, ale měl jsem možnost zhlédnout stejnojmenný britský seriál z roku 1979. Ve srovnání s ním nedopadá Alfredsonova filmová verze příliš valně. Největší nedostatek spatřuji v tom, že snímek působí neuvěřitelně zmateně a ploše zároveň. Autoři se snaží nacpat do dvou hodin ohromné množství údajů a situací, což jde na úkor jejich důkladnějšího vykreslení. Mnoho scén je ledabyle vměstnáno do pár vět. Aby divák úplně neztratil nit, jsou tyto krátké dialogy často velmi povrchní (skoro až stupidní). Druhý zásadní problém snímku do značné míry souvisí s výše zmíněným. Všechny postavy kromě Smileyho mají ve filmu vyhrazeny zoufale málo místa. Divák není s jednotlivými protagonisty dostatečně obeznámen, neví nic o jejich chování a vlastnostech a není tak schopen porozumět jejich jednání. Herecké výkony jsou průměrné. Oldman je výborný, ostatní spíše nevýrazní a často též nezajímaví. Vyloženě mě iritoval Benedict Cumberbatch, v jehož podání vyzněl Peter Guillam jako puberťáckej trouba. Nepochopitelným „oživením“ pro mě zůstává přesměrování Prideauxovi mise z Československa do Maďarska. A ten závěr je taky nějakej zpatlanej. ()

godspeed

Alfredson je slibný kandidát na titul "nudil rekrut jak řemen", který se v budoucnu snad vyrovná i samotnému králi hollywoodské sebranky, totálně topornému a vyčpělému Stevenu Soderberghovi. Jak to tihle kluci dělají, že dokážou sehnat peníze a natočil za nemalý peníz velkofilm, který je chladný, unylý, nudný, dlouhý, zbytečný, formálně dokonalý a se zápletkou, která je tak obehraná, že i reklama na prací prášky vedle toho vypadá jako vrchol inovativnosti a vypravěčství, to mi zůstává rozum stát. Posledních 30 minut filmu jsem se už jen modlil, ať je konec. Sledovat 127 minut bílou zeď je mnohem větší zážitek. ()

Euchrid

Všechny formální náležitosti na úrovni a poslední pětiminutovka tak luxusní, že mám chuť ještě přidat. Možná i proto že se v ní konečně něco zajímavého dělo :) Jenom škoda že není retro jenom feel filmu, ale i jeho příběh a děj. ()

boo-boo

Vrchol špionážneho filmu posledných x rokov. Vtiahne, pohltí, NÚTI uvažovať ich spôsobom - sledovať každý detail, ktorý Alfredson podhodí, pre prípad že by mohlo ísť o záležitosť kľúčového významu. Zato, že som mohol byť na dve hodiny špiónom so všetkým, čo k tomu patrí, nemôžem inak. 90% ()

štófy

Výtečné herecké výkony, velice precizně natočený film, ale možná právě přehnaná preciznost a perfekcionalismus, který z filmu čiší, byl důvodem, proč mě snímek tolik nebavil.Ne že bych se nudil, příběh má velký potenciál, který se podařilo naplnit, ale zbytečné prostoje a roztahanost mi trochu dojem kazily, bohužel. ()

.killer.

Scénář: Bridget O'Connor & Peter Straughan. Velké zklamání. Knihu jsem nečetl, ale věřím, že je parádní. Bohužel film není kniha a tolik postav si prostě nemůže dovolit, nebo může, ale musí být vše natočeno tak, aby se v tom divák neztrácel. Scénář tomu ale tak nechce. A právě to mě na tomto filmu tolik štve. Nesnažte se mi tvrdit, že se ve filmu ihned zorientujete! I přesto, že je zde prostý námět, který je v podstatě znám každému, kdo si o filmu něco před projekcí přečetl, je na něj nabaleno tolik postav a tolik prapodivně zamotaných momentů, že se v tom všem dá bezvadně ztratit. Věřím, že ten, kdo má přečtenou knihu a potom film zkoukne, bude nadšen. Já mezi takové ale nepatřím. Film je i přesto parádně natočen - skvělá kamera, brilantní herecký výkon Garyho Oldmana. ()

eqmatters

Inu, když zkombinujeme pečlivou, neokázalou režii, kvalitní herce, a hlavně si dáme záležet na scénáři, který nedělá z diváků idioty - naopak je nechá spoustu věcí domýšlet a malinko tápat, dílem i díky plně obhajitelnému syžetu - nemůže vzniknout špatný thriller. Jen ta nešťastná hudba by měla jít z kola ven. Silné ***. ()

dj_kure

Skvělé od hereckých výkonů až po do puntíku vyladěný scénář. Sice to není to zrovna můj šálek kávy, ale přesto se mi na to koukalo dobře a celkem rychle mi film uběhl. Jinak velká zkouška pozornosti a vnímání, protože se snadno můžete ztratit v minulosti/přítomnosti. Doporučil bych spíše milovníkům trochu komplikovanějších a promyšlených thrillerů, než fanouškům klasických blockbusterů. 78% ()

wOOzIe

Dlouho jsem neviděl, takhle sofistikovaný a složitý thriller, pokud neudržíte stoprocentní pozornost, ztratíte se, a nebude se vám film líbit, pokud máte rádi přemýšlivé filmy a udržíte pozornost potom se vám určitě líbit bude... Jistě jsou lepší filmy, ale od přeakčnělé americké tvorby příjemná změna. Film vedou samí páni herci, kteří podtrhují úžasnou atmosféru filmy v čele s Garym... Je Pravda , že film je místy zbytečně natahován, a přece jen aspoň trochu akce by se tam někde vyhrabat dalo , ale přesto film výborně funguje a řada flashbacků dovysvětlovává děj až nakonec do sebe všecko zapadne, tak jak má a ten kdo si skočil na záchod vůbec neví o čem film byl... 4* ()

štíple

Přestože jsem film sledovala s českými titulky a soustředila se, co to šlo, nedá se říct, že bych se v dusné atmosféře dobře orientovala. Byla jsem připravená, že se mi film bude líbit . Ať už protože je britsko-.francouzsko-německý, tak kvůli obsazení - Colin Firth, Tom Hardy .... kdo by výsledku nevěřil? Závěr mi sice trochu zvedl náladu, ale ještě 15 minut před koncem jsem váhala, jestli se mi film líbí nebo ne. ()

hamir0

Mám z toho rozporuplné pocity. Samozřejmě jsem nemohl přehlédnout skvělé herecké výkony, výbornou výpravu a nádherně zachycenou atmosféru. Na druhou stranu, ač jsem se snažil sebevíc, zkrátka jsem byl dobrou půlku filmu úplně mimo a nechápal jsem, co se vlastně děje. Zatím tedy tři hvězdy, až se podívám znovu a pochopím víc, zřejmě své hodnocení zvýším. ()

Bounded

Bez problému přiznám, že jsem to napoprve všechno nevstřebal. Příběh obsahuje příliš mnoho událostí a já jsem doplatil na lenost, když jsem si přestal pamatovat jména. Jedná se ovšem o jeden z mála filmů, na které se těším, až si je pustím příště. Když ne kvůli konečnému rozuzlení, tak kvůli excelentní herecké plejádě, která se vůbec nikde nezadře. Atmosféra sedmdesátek je výborná, paranoia hmatatelná a Cumberbatch v knihovně patří k jedné z nejlepších scén filmu. ()

Režisér Sněhuláka hledá vykoupení

Režisér Sněhuláka hledá vykoupení

25.06.2018

Tomas Alfredson, režisér univerzálně nenáviděného Sněhuláka s Michaelem Fassbenderem, by si rád napravil reputaci. Autor oceňovaných snímků Ať vejde ten pravý nebo Jeden musí z kola ven se proto… (viac)

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

28.01.2017

Většina herců je ráda, když za život nastřádají hrstku výrazných rolí. John Hurt, jenž nás právě opustil ve věku 77 let (zákeřná rakovina...), ale na tak malé ambice kašlal. Hurt začal hrát ve… (viac)

Scorsese předává Nesbøva Sněhuláka

Scorsese předává Nesbøva Sněhuláka

01.05.2014

Tři roky staří Lovci hlav, kteří byli adaptací stejnojmenného románu Joa Nesba, konečně dostanou „bratříčka". Kolem další knihy slavného norského spisovatele, ponuré detektivky Sněhulák, dlouho… (viac)

Další špionážní adaptace na cestě

Další špionážní adaptace na cestě

30.03.2014

John le Carré je britský klasik thrillerové špionážní literatury a v poslední době se s kvalitními adaptacemi jeho knih roztrhl pytel. První vlaštovkou byl Nepohodlný, zfilmovaný před 10 lety, ale… (viac)