Píše se rok 1973 a britská tajná služba MI6 se pokouší ve svém středu nalézt sovětského špiona a udržet Spojené království v bezpečí. K odhalení „krtka“ je povolán z předčasného důchodu George Smiley (Gary Oldman). Seznam podezřelých ze zrady je zúžen na čtyři a Smiley má jediný úkol – označit, kdo z nich kompromituje britskou tajnou službu. Je to ambiciózní Percy Alleline (Toby Jones), jemuž přidělili krycí jméno Švec; zdvořile sebevědomý Bill Haydon (Colin Firth), přezdívaný Krejčí; statečný Roy Bland (Ciarán Hinds), zvaný Voják; pokuřující Toby Esterhase (David Dencik) vystupující pod jménem Chudák; nebo samotný Smiley, zapsaný jako Žebrák? Jen tomu nejlepšímu špionovi je radno věřit. Ale kdo jím je a na čí straně stojí? Klasika, která změnila špionážní drama v režii Tomase Alfredsona (Ať vejde ten pravý) a s hudbou génia Alberta Iglesiase (skládal hudbu k většině filmů Julia Medema a Pedra Almodóvara). (oficiálny text distribútora)

Michi88

Gary, Benedicte, Tome a Coline proč jste museli hrát v téhle nudě, u které jsem ani děj nepobral? Nebýt hvězdného obsazení, tak jde velkým obloukem kolem mě a ani by mi to nevadilo. ()

VasaX

Hodně pěkná špionážní "Cold war" šachovnice se skvělým hereckým obsazením. Dvě hodiny stínového dramatu a rozplétání ztvárněného s elegancí a grácií. Takové drama se v podstatě sleduje samo. Nechci jít úplně do superlativů, mám za to, že tento film může být v rámci žánru stále překonán. Ale nepochybně to bude náročné. Velmi náročné. ()

dANo

Okrem brutálneho hereckého obsadenia nie je na tomto filme (podľa mňa) nič zaujímavé. Prekvapivý záver by som považoval za nedotiahnutý a takmer nevysvetlený. A celkovo by som to ani zďaleka nenazval thriller a už vôbec nie mysteriózny! ()

ghatos

Jeden z nejpomalejších filmů, co jsem kdy viděl. Nevadí, když je tempo přibržděnější, ale tady to je extrém. Zápletka není marná, ovšem nekonečné minuty plné pomalého mluvení, pomalé chůze, pomalé mimiky - všechno je statické. Napínavé to rozhodně není, spíše zvědavost a povinnost to dokoukat vleze divákovi do mysli. Probudit emoce v mrtvém šerosvitu špionských místnosti...to nevyšlo dobře. 40%. ()

svobik

Pecka. Kdybych se v závěru nezačal místy ztrácet, solím bez váhání plnou palbu, takhle je to spíš 8-9/10. Rozhodně ale velká spokojenost, o zklamání nemůže být ani pochyb. A to už jsem si myslel, že jsem poslední dobou nějak moc náročnej narozdíl od ostatních. Alfredson zaválel. ()

RumbleFish

Asi jako fotbalový zápas mezi veterány plný parádních přihrávek, který se ale hraje v pomalém tempu a je v něm jen pár střel na/mimo bránu... Ovšem výjimečně vás i zápas na 0:0 může bavit... ()

cpt.Lynch

Zcela atmosférické, reálně podané špionážní drama... ohromné nadšení z filmu tlumí snad jen jistá nepřehlednost! 4,5* Po druhém shlédnutí absolutní top, vše do sebe zapadá. Herecký koncert. 5* ()

V.Silver

Skvěle obsazené, zahrané a bavilo mě to rozhodně víc než Kauza C.I.A., jenže... bylo to takové hodně britsky suché. A britská suchost u špionážního dramatu - to není úplně vončo. Dokázal bych si představit lepší využití špionážní paranoie "kdopak je krysa?", tento motiv mi tam přišel hodně nedotažený. Taky pokud se někdo těšil na výkony Colina Firtha, Ciarána Hindse nebo třeba Johna Hurta, bude hodně zklamaný - dostali prostoru méně, než si zaloužili. Každopádně obsazení takových jmen do vlastně "epizodních" roliček je chvályhodné, ostatně na něco diváka v traileru nalákat museli :) Takže můj verdikt je: líbilo, ale čekal jsem víc. 80%. P.S. Překoná vůbec někdy něco minisérii "The Company"? ()

Krosmen

Oscara pro režiséra..traileru k filmu! Možná budu za duševně oploštělého, film nechápajícího a žánr špionážního drama absolutně neoceňujícího idiota, ale tohle byla prostě nuda. Celou dobu jsem čekal na nějaký moment, u kterého bych si řekl - jo, nebyl to ztracenej čas. Bohužel tahle chvíle se nedostavila. Herecky absolutně natřískaný film ze mě, bohužel v průběhu vytřískal pouze - zív, zííív, uuuaaaazíííííív. Samozřejmě věřím tomu, že někdo zažije při sledování vrchol blaha. Já těmto lidem gratuluji a ze srdce jim to přeji. Pro ostatné vzaz - trailer je tak to nejnapínavější a nejakčnější, co v souvislosti s tímto filmem uvidíte. ()

J-o-k-e-r

Kvalitně natočený špionážní film, skvělé herecké obsazení, kterému vévodí mlčenlivý G. Oldman. Pro mě bohužel místy nepřehledné, místy nudné pasáže - asi se na to budu muset podívat ještě jednou, a třeba změním názor. Ale 3* by byly málo. ()

Elleannie

Přestože mám podobné filmy ráda, tenhle mě až tak nezaujal, protože se mi vůbec nelíbil jeho začátek, a v podobném duchu se to táhlo zhruba až do poloviny. Film je opravdu zamotaný, a souhlasím s jedním uživatelem - kdyby byl rozdělený do několika dílů, bylo by to mnohem lepší. Ale samozřejmě své klady měl také, a když jsem se konečně vžila do děje, začalo to být trochu napínavé. ()

klima777

Film studený a odtažitý. Pomalý. Konfusní. Nepříjemný. Hypnotický. Moc dobrá práce, která není pouhým řemeslem. Což je v dnešní době třeba náležitě ocenit. Jen doufám, že se nechystá free-cool-in remake. ()

Gurtha

Originální název je parafrází na dětské rozpočítadlo a celý počin je vlastně velkou hrou; je to jako jít na němý film a zjistit, že se v něm mluví, ale naopak – gesto a pohled je zde důležitější než slovo. Jde o detektivku, ale režiséra její řešení zdánlivě nezajímá – divák místo nápovědy dostane jen barvitý, leč bezvýznamný detail a paradoxně právě ten, nikoli „akce“, vás drží v napětí. Vlastně se jedná o sled všedních dnů – neb, když už jednou jste špionem, byť v jakémkoli ohrožení, dokud jste, není na vašem dni celkem nic neobvyklého. ()

MI-380

Špionážní drama spletené z náznaků, pocitů, detailů a pohledů Gary Oldmana v columbovském baloňáku. Všechny záběry jsou studenější, než ve skandinávském thrilleru a snad ani jeden není normálně dokončen. Pochmurné, tísnivé, napínavé, originální. 75%. ()

FrajerTom

Britská lahůdka.. Neskutečně nabité herecké obsazení v čele s exceletním Gary Oldmanem. Úžasná atmosféra 70.let a skutečně silný scénář, který by kapacitou vystačil na několikadílnou sérii. Tinker Tailor Soldier Spy je jiný než současné špionážní filmy a možná právě proto jde o jeden z nejpříjemnějších počinů posledních let. Výborné komentáře napsali Nathalie a Gilmour93... už bych se jen opakoval :o) ()

Bagr_007

Špiónský film pro náročné. Vrstevnatý děj, velmi hutná atmosféra, dokonale zahrané britskou elitou. Opakovaná zhlédnutí mě možná pošoupnou k té páté hvězdě. ()

Puyi

No, ale jo... Chvíli mi to trvalo, chvíli jsem se vůbec nechytal, ale jo, nakonec musím říct, že to bylo velmi dobré. Nevím tedy jestli bych byl tak spokojen, kdyby filmu chyběl Gary, ale na kdyby se naštěstí nehraje. Ale nebyl to jen Gary, celé herecké obsazení a jejich následné výkony stály za to. V konečném výsledku byla jen otázka zda dá 3 nebo 4 hvězdy, protože výjimečně souhlasím se zdejším hodnocením - 70%. ()

mkubalikova

Dokud jsem minulý týden neviděla Tinker Tailor Soldier Spy, žila jsem v přesvědčení, že agenti Jejího Veličenstva jsou sexy krasavci, jezdí v Aston Martinu, pijí protřepané drinky a souloží s nejkrásnějšími dívkami bez omezení. Povolení zabíjet zůstalo, jen agenti pracují pro úplně jinou organizaci - organizaci, která je prohnilá, nudná a rozhodně ne sexy, zato zatraceně uvěřitelná! 100% ()

Režisér Sněhuláka hledá vykoupení

Režisér Sněhuláka hledá vykoupení

25.06.2018

Tomas Alfredson, režisér univerzálně nenáviděného Sněhuláka s Michaelem Fassbenderem, by si rád napravil reputaci. Autor oceňovaných snímků Ať vejde ten pravý nebo Jeden musí z kola ven se proto… (viac)

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

28.01.2017

Většina herců je ráda, když za život nastřádají hrstku výrazných rolí. John Hurt, jenž nás právě opustil ve věku 77 let (zákeřná rakovina...), ale na tak malé ambice kašlal. Hurt začal hrát ve… (viac)

Scorsese předává Nesbøva Sněhuláka

Scorsese předává Nesbøva Sněhuláka

01.05.2014

Tři roky staří Lovci hlav, kteří byli adaptací stejnojmenného románu Joa Nesba, konečně dostanou „bratříčka". Kolem další knihy slavného norského spisovatele, ponuré detektivky Sněhulák, dlouho… (viac)

Další špionážní adaptace na cestě

Další špionážní adaptace na cestě

30.03.2014

John le Carré je britský klasik thrillerové špionážní literatury a v poslední době se s kvalitními adaptacemi jeho knih roztrhl pytel. První vlaštovkou byl Nepohodlný, zfilmovaný před 10 lety, ale… (viac)