Insidious

• Česko Zákeřný (viac)

Když se rodina přestěhuje do nového domu, začnou se dít podivné věci. Zjevují se zde děsivé postavy a je slyšet šepot. Situace vygraduje ve chvíli, kdy se jeden ze synů neprobudí. Lékaři příčinu jeho kómatu nedokážou vysvětlit... (TV Prima)

Wartord

Hořká pilule a ještě větší komedie. Není snad víc cool, než dítě, jehož duše zabloudí do spárů samotného ďábla. a jaké je překvapení, že nebloudí jen děti, ale i rodičové. Tato choroba je totiž dědičná, zpravidla z otce na syna. A jak tedy duše bloudí v mlze, ostatní duše pekelné se snaží do těla nasoukat, aby mohly rozpoutat to pravé peklo mezi námi, smrtelníky. Ale ještě není nic ztraceno, přivoláme na pomoc tetičku plynovou masku, která troubením na chobot bubáky vystrnadí. Typická lekačka, která těží z hudby, nahrané dřevorubcem s velkou pilou a smyčcem a instalatérem foukajícím do novodurové trubky. ()

horrormaker

Tak toto bolo výborné, no nie dokonalé. Vytkol by som tomu trocha viac kecov, jemné klíše a niektoré slabšie scény. Zvyšok skvelé. Nechápem, ako sa do toho rozpočtu zmestil, ten Wan je kúzelník. Scény v úplnej tme sú top filmu, napätie grádovalo pomaly, ale isto. Na večer skvelý film, pre tých náročnejších. ()

MartinSTFC

Tento film by klidně mohl skončit hned po úvodní scéně a už tak by to byl nejlepší horor za poslední dlouhá léta. Brilantní herecké obsazení, výborná děj, špičková hudba. Z mého pohledu nelze od hororu očekávat více. ()

Robbie

Spočiatku sa Insidious príbehom javí ako úplne klasická ducharina. Nevyhne sa pomalému rozbehu, ale napätie postupne graduje, entity o sebe dávajú stále viac a viac vedieť a atmosféra príjemne hustne. Potom sa to celé prehupne do niečoho pre mňa úplne nového, čo som teda nečakal a v horore ešte nevidel. Každopádne túto (miestami absurdnú, ba až priam komickú) originalitu hodnotím veľmi pozitívne. Čo sa strašenia týka, bol som veľmi spokojný. Film sa úspešne vyhýba klasickým sračkovým lakačkám a hrá sa hlavne s atmosférou a striedaním zlovestného ticha s ešte zlovestnejšou hudbou. Postavy až na jednu bezvýznamnú výnimku nie sú dementné a nelezú na nervy, čo taktiež hodnotím pozitívne. Ale aj napriek všetkým pozitívam mi stále niečo chýbalo aby sa mi ťažko zaspávalo. Možno to, že som to nevidel v kine.. Celkovo jeden z najlepších hororov, čo som v poslednej dobe videl. Bravo režisérovi a scenáristovi! ()

Graeme

Velký potenciál, málo využitý, bohužel. Myslím si, že tomu uškodilo i rádoby dokumentární pojetí, za další film až příliš skákal od jednoho k druhému - nejdřív jen obyčejné lekačky, poté Krotitelé duchů, a když to začlo být zajímavé, tak přišlo vysvobození. A samozřejmě otevřený konec pro druhý díl. Lipstick-Face Démon byl fajn, jen kdyby dostal víc prostoru, a scéna, kdy si brousí drápy či co byla vtipná, děsivá a kouzelná zároveň :))). ()

pisvejc

Teda velký potlesk. Tento horor se (dle toho, jak jsem byl strachy bez sebe) velice podobá Sinisteru. Hodně dlouho jsem se k tomuto filmu dokopával. A když jsem se k tomu dostal tak jsem stuhnul a bál se jak malej. Teda jako horor špičkový a herecké výkony byly také povedené. 95%. ()

Zaza_3121

Jak tohle může mít tak vysoké hodnocení? Každý film, kde mi je ukradený osud hlavních postav, není dobrý. Horror by měl být v prvé řadě strašidelný, což tohle bohužel nebylo. Strašná kamera a střih. ()

copstp

Mám rád horory a tak je s podivem, že mě Insidious až do teď míjelo. Jenže já se do toho nemohl pořád dokopat. A upřímně nevím, jak se po shlédnutí jedničky dokopu do dalšího dílu. Asi nejlepší by bylo, sledovat tuhle lekačku s nějakou fajn holkou a při každém baf jí přitisknout blíž k sobě. Teda zase tak často by to nebylo, protože upřímnýho "baf" v tom hororu zase nějak moc není. Takže co na to říct? Krásné tři hvězdičky za pěknou plynovou masku, kterou by si milovníci zvrhlého sexu jistě oblíbili. Já však ne a pro mě za mě, nechť klidně Dalton zůstane v mězisvětí, jeho matka ať si klidně řve i nadále a jeho nesymaptickej tatík, ať třeba táhne za synkem. No a ta krotitelka duchů. Fakt jí to věříte? ()

Baroque

po zhliadnutí oboch dielov môžem povedať, že je to jeden z najnudnejších kúskov v žánri. klišé nad klišé. tvorcovia sa snažili vytvoriť tak strašidelnú atmosféru, až som sa bál, že sa pogrciam znechutením z úbohosti tohto "majstrovského kúsku." totálne nabubralé nič. menej je niekedy viac. neviem, ako to mysleli s atmosférou, ale vyznela skôr trápne a nudne. strašidelné ako je kameňák vtipný. nuda nad nudu. radšej si pozriem blair witch project, kde musíte pracovať s fantáziou a obrazotvornosťou, ako narvať do seba celý švédsky stôl neoriginálnej slabotiny. viac ako 70%? ani náhodou. to už tu ľudia nemajú fakt súdnosť? jeden bod za vegeťáckeho tuckera. takéto filmy robia hororovému žánru skôr hanbu. sú skôr na migrénu ako na zábavu. cítil som sa ako žena v tridsaťročnom manželstve po menopauze, keď po nej chce uslintaný a upotený obtlstlý chlap za každú cenu sex. skrátka, všetko čo ste už stokrát videli, je práve v tejto sračke. horor roka? nuda roka.desaťročia. storočia. ()

Bogrant

Ničím veľkým to neohúri, ale má to pomerne slušné ľakačky, dobrý príbeh, Wanovu ostrieľanú réžiu a na taký malý rozpočet je to vydarené malé dielko, na ktoré si odskočíte, keď si chcete dať pauzu od Conjuringu. Jeho kvalít to však nedosahuje ani náhodou. ()

NikiVai

Mně zas až tak úplně tenhle horor nesedl. V prvním domě to vypadalo jako rodinný film o stěhování, kde jen kluk spadne z žebříku, máma má bujnou fantazii a v domě vržou staré vodovodní trubky. V novém domě to asi mělo nabrat grády. No paní vyvolávačka duchů v plynové masce, co nakonec zodpovědnost hodí na tátu, ten sáhodlouze bloudí kdesi v jiné dimenzi... Nemohu si pomoct, ale ďábel s kopyty to zabil. Pro mě by byla strašidelnější neurčitá postava s rudě žhnoucíma očima. Ale ta kopyta už byla moc :))) Takže celkový dojem je průměrný, nic nad čím bych se rozplývala a hořela touhou pustit si znovu. ()

JB001

V žánru hororových filmů nejsem zas tak moc v obraze a dívám se na vlastně jen výjimečně. Na tohle mne nalákalo vysoké hodnocení a tak jsem to zkusil. Tak vidět se to dalo, ale přišlo mi to poněkud zdlouhavé a chvílemi jsem se i nudil. A to je prostě špatně. Obzvlášť když říkám, že v běžném životě slovo nuda neznám. To ten poslední Vřískot to byla mnohem větší sranda a zábava. ()

flyer.nick

Dnes už vlastně klasika. I když s věkem to nijak nezraje, že by to s každým podíváním bylo lepší a lepší, tak je to pořád dobré. ()

Jansuper

Já se do těch hororů zase teď tak dal že to ani nestíhám vše hodnotit a recenzovat, a musím uznat že z insidious mi padala čelist a musím uznat že tohle sem teda fakt nečekal, reálně já si říkal původně že to bude nějaká nadhodnocená ptákovina zase, a těch prvních asi cca 10 min to tak vypadá a ze začátku se tam nic moc neděje, a pak ale je to teda opravdu psycho nářez, je to opravdu velice zajímavé a složité, musím uznat že sem v průběhu sledování tohoto filmu mýval husí kůži a nepříjemné pocity, musím uznat že sem se furt lekal, byl sem opravdu pořád pod tlakem napětí, a měl sem skoro potřebu si někdy skoro zakrývat oči, musím uznat že je to zatím nejděsivější a nejstrašidelnější horor který sem zatím viděl, opravdu by mě nenapadlo že to bude horor u kterého se budu nejvíc bát, opravdu sem se zatím u jiného hororu více nebál, musím uznat že ta hudba, tomu fakt eště dodává šťávu, ta hudba je fakt hororově až nepříjemná, musím uznat že démoni tohoto filmu sou fakt děsivý a nepříjemný ()

DFA

Hustá, dusná atmosféra. Prvá polovica filmu mi sadla lepšie, astrálne cestovanie až tak nie, niektoré scény mi prišli dosť predvídateľné, ale aj tak slušná práca. ()

soukyd33

Dobrý horor. Zdá se, že tu všechno funguje. Hudba dobrá. Prostorový zvuk výborný. Efekty super, až na démona. Herecké výkony velmi dobré. Herecké obsazení super. Scény dobré až velmi dobré. Poznámka: Červené dveře budou ještě hrát roli. Poznámka: Po skončení závěrečných titulků, následuje jedna kratší scéna. Doporučuji. Hvězdiček 4 ()

ronyyy

Extrémně dlouhý stereotypní rozjezd AKA rodinka se přestěhuje do nového domečku, kde se tu a tam něco pohne nebo se jednou za čas ozve nějaký podivný zvuk. Následuje zvrat v podobě synáčka v kómatu, doktoři samozřejmě bezradní. No a kdo jiný by dokázal pomoci než babča v plynový masce a její dva poskoci, kteří přijdou na to, že se chlapec ve spánku vydal na wandr a už asi netrefí zpět. Horor pro mě oficiálně skočil ve chvíli, kdy se na scéně objevil démon s rudým ksichtem, kterej směšněji už vypadat fakt nemohl. ()

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly

19.11.2022

Páté Insidious zná režiséra

Páté Insidious zná režiséra

29.10.2020

Protože hororových zpráv v období Halloweenu není nikdy dost, přichází i jedna pro fanoušky duchařských filmů. Studio Blumhouse dnes oznámilo, kdo bude režírovat pátý snímek v sérii Insidious. A… (viac)

Blum, Wan a vražedná panenka

Blum, Wan a vražedná panenka

19.07.2018

James Wan (Saw, Aquaman, V zajetí démonů) už má s filmy o děsivých panenkách nějaké ty zkušenosti. Jak se tak zdá, pořád jej tohle téma ale neomrzelo, čerstvě totiž oznámil spolupráci na novém hororu… (viac)

Spawn míří na velké plátno

Spawn míří na velké plátno

22.07.2017

Comicsový tvůrce Todd McFarlane konečně oznámil nový celovečerák se Spawnem. Kultovní démonický antihrdina byl v kinech už v roce 1997, drsný eRkový reboot se tedy rozjíždí přesně 20 let po prvním… (viac)