George (Paul Rudd) a Linda (Jennifer Aniston) sú manželia, ktorí sa prisťahovali do New Yorku, kde si kúpili malý byt. Z nového bývania sa však dlho netešia, Georga vyhodia z práce a Linda, hoci je všestranná, prácu ani nemá. Zamilovaný pár je preto nútený byt predať a odsťahovať sa z mesta. Odchádzajú do Atlanty, kde býva Georgov neznesiteľný brat. Cestou sa rozhodnú prespať v menšom hoteli. Ako sa však ukáže, nie je to len taký obyčajný hotel. Býva tu totiž komunita hippies, ktorá Lindu a Georga privíta s otvorenou náručou. Bude to pre nich znamenať nový štart alebo tento pobyt spôsobí len množstvo problémov? (TV Markíza)

Fifer

Opravdu netuším odkud vycházela luksatka z obsahu filmu, ale připadá mi, že přeložila úplně jiný obsah. Nejde tu o konflikt vesnice vs město, ale život v hipisácké komuně vs obyčejný život pracujícího člověka. Navíc hrdinové si vůbec nemyslí, že jsou burani. O co tedy jde (nebojte, bez spoilerování), mladý manželský pár přijde o práci v New Yorku a je nucen se z něho odstěhovat. Pár tedy odjede za bratrem manžela, který mu nabízí práci. Cestou však narazí na hipísáckou komunu, která je nadchne, takže najednou neví, zda by tohle nebyl lepší způsob života. Toto vše se odehraje v prvních 10 minutách. Nicméně i průměrný divák asi tuší, jak to v americkém filmu dopadne? Co myslíte, zůstanou s hipísákama a budou vesele fetovat až do smrti? Jak jste tedy pochopili, od tohodle filmu rozhodně nelze očekávat nějaký překvapivý děj. Vše plyne podle zažité šablony a typizovaných postav, vše už bylo stokrát jinde. Má tedy smysl se na film dívat? Řekl bych, že má smysl jej proklikat. Jsou tu slabší scény i poměrně vydařené gagy. Mně se nejvíc líbila scéna jízdy autem z New Yorku. Jenže konec je tak klasicky přeslazený a kýčovitý, až člověk lituje, že se na to vůbec díval. Asi o nic nepřijdete, když zvolíte jinou, lépe hodnocenou komedii. ()

caffelina

Som vážne rada, že ma tak slabé hodnotenia neodradili od pozretia si tejto skvelej komédie. Neviem či to je tým , že som divná, alebo to bolo Jennifer Aniston..ale na mňa to 100% zaberalo! Miestami som sa doslova váľala od smiechu a to ich nebolo málo. Párik z New Yorku sa náhodou ocitne v komunite hippiekov žijúcich podľa svojských pravidiel a rozhodne sa tam na istý čas zostať. Určite nejde o lacné primitívne vtípky hodné nejakej teenage usa komédie, založené len na prasárňach. Zrejme nie každého chytí štýl humoru a scén v tejto komédii, no už len Jennifer stojí za pozretie a keď máte podobný , zrejme úchylný zmysel pre humor ako ja, tak rozhodne nebudete ľutovať. ()

Martin741

Ja som sa hodne tesil, ale teda sklamalo ma to na celej ciare. Dzenyfer Aniston sa snazila, snazila, ale ostalo len pri snahe, rezisersky je to take kostrbate, aj pribeh sam o sebe je kostrbaty, viem akuratz, ze ta dvojka chcela uniknut pred ruchom velkomesta. A zase to bol new York, udajne mesto, ktore nikdy nespi - no, v tomto velkomeste sa daju bezpecne zony spocitat na prstoch jednej ruky : 5 % ()

ThomasCrown

Filmy s Jennifer Aniston mám rád a vyhľadávam ich a ak by tu nebola, po filme nikdy nesiahnem. To vraví za všetko. Označenie komédia sedí, len občas je problém nájsť si scénu, pri ktorej sa úprimne zasmejete..napríklad úplne obyčajná nehoda auta v jazere..it happens. Na viac než jedno pozretie určite nie, hoci Alan Alda sa snaží zo všetkých síl a ide mu to. ()

hellstruck

Jen při zmínce o veganech nebo o komuně, která přijala alternativní styl života, se mi dělají osypky. Naštěstí Wanderlust není žádným závažným dramatem, který by se bral vážně - humor je takový zvláštní a jednoduchý, stojí převážně na vtípcích s nahotou, nebo řečích o koulích :) Někdy to bylo tak akorát a jindy prostě příliš (porod mimina..), ale zasmála jsem se a můžu říct že jako film, od kterého absolutně nic nečekáte a podíváte se na něj pouze jednou, Wanderlust obstál. Vrásky mi dělala trochu hlavní herecká dvojice, nehodili se k sobě a jednoduše mi nebyli ani za mák sympatičtí. Štěstí, že se tam objevil alespoň Alan Alda, který to po herecké stránce zachránil. Jen ho bylo příliš málo. Stručně a jasně oddychový film, na který se kouká docela dobře - ovšem s vypnutým mozkem. ()

• Georgeův (Paul Rudd) tzv. „Mirror Talk“ byl improvizací Paula Rudda. (žvanimírek)
  • Pro Jennifer Aniston a Paula Rudda se nejedná o první spolupráci. Společně si zahráli již v seriálu Přátelé (od r. 1994) a filmu Objekt mé touhy (1998), kde mimo jiné jednu z vedlejších postav ztvárnil i Alan Alda, který se na tomto filmu také podílel. (Elbarto08)
  • Wayna Davidsona měl původně ztvárnit Fred Armisen, nakonec jej ale nahradil Joe Lo Truglio. (R´Hell)