Namiesto evolúcie... revolúcia!
Cesta do pekla býva dláždená dobrými úmyslami. Aj nevinné gesto plné súcitu môže viesť k vojne, aká nemá obdobu a dokáže premeniť Zem na Planétu opíc.
Mladý talentovaný vedec Will Rodman pracuje v prestížnej farmaceutickej spoločnosti Gen Sys a vyvíja liek proti Alzheimerovej chorobe, ktorou trpí aj jeho otec Charles. Sľubný výskum však viazne pre nežiaduce vedľajšie účinky, ktoré pokusné živočíchy vykazujú po aplikácii účinnej látky. Sklamaný vedec opúšťa výskum, odchádza sa starať o otca a ako bonus si tajne odnesie šimpanzie mláďa, ktorého rodičia zomreli pri jeho pokusoch. Dospievajúci šimpanz Caesar začne prejavovať vysokú inteligenciu a Will zjistí, že je to dôsledok pôsobenia jeho lieku. Začne mu ho znova podávať a nechtiac tým otvorí bránu ku skaze ľudstva. Čoraz inteligentnejšie zviera sa v dôsledku nedorozumenia ocitne uväznené v prírodnej rezervácii, kde sa postaví na čelo ostatných opíc a pomaly začne pripravovať vzburu proti tým, kto zabili jeho rodičov a jeho uväznili. A bude to vzbura proti celému ľudstvu! (TV JOJ)

Mistickzz

Výborné. Vizuálna bomba s veľmi silnými dávkami emócii a parádnej opičej akcie. Od začiatku na Vás film hrá citovú pesničku, malého Caesara si nesmierne obľúbite a potom už len s otvorenými ústami sledujete skvelo sa vyvíjajúci dej s veľmi kvalitnou hudbou a príjemným hereckým výkonom Jamesa Franca. A nesmierne ma potešilo ako dopadla postava Toma Feltona, ten herec je na záporákov ako stvorený. Nebyť menších detailov a chybičiek tak by to mohlo byť aj na viac. Zatiaľ najlepší film roka. Uvidíme s čím prídu Fincher, Scorsese, Spielberg a Eastwood. 84% ()

keoma26

Ne!To slovo odlišuje zvířata od lidí ne proto, že by znamenalo vzpouru (bouřit se mohou i zvířata), ale protože představuje základní formu abstraktního myšlení - "ne" vlastně nepřímo označuje "nic", "nicotu", negace je opakem konkrétního, věcného, proto často působí destruktivně, ale současně konstituuje člověka jako (sebe) vědomou osobu, individualitu, která dokáže přemýšlet sama o sobě (proto právě mimochodem "osoba"). Ve vývoji dítěte se toto poznávání nazývá nepřesně "období vzdoru" a je často redukováno pouze na tu "destruktivní složku" onoho ne... Tento moment definitivního přerodu Caesara, stejně jako finální inferno na mostě, jsou ve filmu obrovsky silné a názorné, spojené navíc s hledáním dalších abstraktních pojmů jako domov nebo oběť (např. domov už pro něj není jen "konkrétní" pokoj, ve kterém vyrůstal, ale prostor, kde může dál růst, rozvíjet se, prostor, který může prakticky být kdekoli, kde jsou jeho blízcí a kde nachází přijetí své osobnosti). Co na tom, že celá premisa filmu je nelogická - těžko by pokusná opice, která je pod neustálou kontrolou personálu a dohledem doktorů "utajila" svoje těhotenství. ()

MARTIN*I

Když jsem viděl titulek, řikal sem si "další planeta opic? Neni už tohle téma vyčerpaný?" A ukázalo se že neni. Tvůrcům se povedl vymyslet zajímavý a dokonce i uvěřitelný příběh. Gradace, napětí a závěrečná scéna na mostě.. plus silnej závěr, jsem spokojen. ()

iXtr3m3

Dve vety, ktoré urobili z tohto snímku megaprekvapenie a ja ľutujem, že som nebol prítomný na premiére v kinách ako nikdy - "No" a "Caesar is home"... Film so srdcom, film s dušou, film s posolstvom, film s atmosférou, film so skvelými výkonmi aj živých hercov aj techniky, film s obrovskými emóciami, film s príbehom, film na ktorý len tak ľahko nezabudnem, film, ktorý mi bude vŕtať hlavou ešte veľmi dlho, film, kde fandíte viac "zvieratám" ako "ľuďom", druhý film za posledné dva roky, kedy sa hanbím za ľudstvo (Avatar)... Jednoducho FILM s veľkým F, veľkým I, veľkým L, veľkým M. Ďakujem tvorcom za úžasný zážitok a zároveň ich preklínam za toho chrobáka, ktorého mi nasadili do hlavy... Teším sa na pokračovanie a zároveň ho nechcem vidieť... Nekompromisných 100%, pretože ide doslova o udalosť, vzkriesenie legendy, posunutie nemožného, zviditeľnenie nechceného a prehliadaného... ()

Spike23

Celkem překvapení na to, že jsem vůbec nevěděl, o co jde a poslední planeta opic, kterou jsem viděl, byla ta od Burtona s Wahlbergem. Co řeknu narovinu už ze začátku, je že se bezpochyb jedná o jeden z nejlepších filmů nového tisíciletí. Perfektní zpracování opic a celkově úžasná vizuální stránka ( ne jako ten totálně směšný a graficky 10 let zaostalý Captain America ) , až mě každou chvíli mrzelo, jak moc jsem byl nedočkavý a zkouknul jsem to na koleji na notebooku. Prostě celou hodinu a 40 minut to nemělo chybu a i když to vypadá nelogicky, tak v tom byl možná ten problém. Takovýto film si totiž tak krátkou dobu rozhodně nezaslouží. Jako celek funguje všechno skvěle a je tedy skoro nemožné soustředit se na něco jiného a ( nedej bohu :D ) pauzovat. Vše je tak perfektně rozložené, že zábava za celou dobu ani trochu neustává. Hlavní příběh tedy bez chyby, ale postupem času mizí všechny maličkosti a dokonce i zpočátku hlavní postavy najednou z ničeho nic zmizí, jako by už s dalším postupem příběhu neměly mít nic společného. Detaily jsou nedílnou součástí každého filmu a bohužel v nové planetě opic jich většina mizí tak rychle, že tu jednu hvězdu navíc nemohu přidat, ač bych to strašně moc rád udělal. ()

korndaddy

Sice si pravděpodobně pár let na podobně nadupaný zvířátka počkáme, ale i tak je Wyattova planeta opic, brána o něco více reálně a ne tak přehnaně jako díly doposud, jenž sem měl možnost vidět. Opice byli fajn, efekty zajímavé a to, že Caesar mluvil minimálně bylo jen a jen dobře. Sice kdyby držel hubu uplně, bylo by asi líp, ale dá se to přežít. Prostě takový milý překvapení. ()

Pavlík

12. 11. 2011 (349.); Caesar nikdy neodpustil, pan Hunsiker si trest zasloužil, ale lidstvo nemělo nikdy tak katastrofálně skončit ()

dj-chrosto

Pamatam sa, ked som bol v kine, cely cas som si to vychutnaval, doteraz je pre mna najsilnejsia chvila, kedy Caesar spravil nieco, vdaka comu som na niekolko sekund prestal dychat a so mnou zvysok kina, nieco tak silne som vo filme hadam este nevidel. Nejak neviem pochopit, preco ma tento film take male hodnotenie, ma vsetko co ma mat, vynikajuci pribeh, skvele herecke vykony a este lepsie "herecke vykony" opic a hlavne Caesara a kopa dalsich aspektov, davno sa mi nestalo, aby ma nieco chytilo takto velmi, ako vravi BadoXXII, keby bolo kino zadarmo, som tam kazdu chvilu :) Videne v kine 2D (100%) ()

divak84

už dlouho jsem neviděl film u kterého jsem se bavil každou vteřinu. absolutně bavící, plné duvtipu, oramované perfektní hudbou i dokonalými efekty (včetně kamery). tomu filmu se prakticky neda nic vytknout, pokud nejste vyloženě filmový kritik. osobně mi možná chybělo propracovanější vzestup caesara na pomyslný trůn během žaláře, ale i s touto formou jsem spokojen. 105 minut uteče tak rychle jako pracujícímu víkend. film se jistě zařadí mezi nejlepší snímky nejen poslední čtvrtiny ale hned celého roku. po technikcé stránce dokonalost, po obsahové mám malilinkaté, nechci říct výhrady ale spíš jiný vkus, ale to každý... perfektní film ! navíc opice vypadají opravdu jako živé, pohyby obličejových svalů na ultra high settings takže caesarovo první "noooooooooooooo!!!!!" si opravdu vychutnáte s hubou dokořán. ()

Rudinsky

Film, ktorý má všetko to, čo som už dlho v kine nevidel. Ktorý sa nesnaží šokovať svojou silenou komplikovanosťou, ale plne sa oddáva rukám režiséra a ráta s tým, že je to on, kto nesie pochodeň. WETA digital dokážu doslova upliesť z hovna bič, a to, čo dokazujú za tretinové budgety iba svedčí o tom, že buď to robia pre čistú zábavu, alebo sa vysmievajú súčasným možnostiam filmovej produkcie. Perfektné triky, kráľ Serkis, účelný soundtrack a nebezpečne sa rozbiehajúci Wyatt. Navyše to obsahuje scény, ktoré evidentne smerujú do kultu. Fakt sila, takúto filmovú mágiu som si naozaj nepredstavoval - čakal som digitálny bullshit v stopách súčasného Hollywoodu. Chcem pokračovanie, chcem ho hneď a vôbec - nech sa Burton zakope pod zem. ()

Jane18CZ

Nejlepší film roku 2011! Nejdříve jsem se obávala, jelikož veškeré filmy týkající se tohoto tématu zbožňuju a bála jsem se, že tohle bude slátanina. Byla jsem velmi velmi mile překvapena, že tomu tak není. Tenhle snímek má hlavu a patu! 100% ()

Nemik96

Tak jsem rozbalil dárek od ježíška a hle, BLU-RAY Rise of the Planet of the Apes. Hned jsem ho hodil do stroje pročistil si oční bulvy a šel na to.Takže, výběr herců je v pořádku všichni zahráli obstojně, hlavně James Franco kterého jsem zaregistroval poprvé ve filmu 127 hodin kde byl výborny.Ovšem tenhle film je přeci o opicích a až poprve spatříte opičáka CESARA, bude vám naprosto jedno i kdyby vedle něj stál Jiří Lábus a Jiřina Bohdalová. Neskutečné propracování postav do posledních detailů,pohyb opic na mě působil přirozeně a hlavně neskutečná mimika tváře, která Vám doslova vyrazí dech. Děj filmu je od své dramatické části kdy se CESAR rozhoduje kde vlastně patří, až po útěk plný nabušených akčních scén které Vás posadí na pr*el skvělý.Jedinou menší kaňkou je závěr filmu, s kterým si mohl Rupert Wyatt více pohrát proto uděluji 4**** a běžím do ZOO jestli nemají jednoho šimpanze navíc :) ()

Michalechal

Film, při kterém se mi ze začátku svírá žaludek nervozitou z dramatických okamžiků a ke konci mě téměř nutí vzrušením stát rozhodně stojí za to vidět vícekrát. A takovým filmem Zrození Planety opic rozhodně je! Naprosto dokonale zpracovaný vývoj, Caesara a i jeho role vůdce ... Ano, víc takových filmů! :-) ()

wooozie

Parádní příběh, efekty a celkově film snad nemá sebemenší chybu. Jeden z aspirantů na nejlepší film tohoto roku. Závěr možná trochu ne úplně dotažený do toho správného konce, ale to nic nemění na 5* ()

BluT

Nic převratnýho, ale v porovnání s předchozími díly, které jsem ze srdce nesnášel, můžeme bejt rádi, že to dopadlo alespoň takhle. 70% ()

see_sawandrew

Boulleova Planeta opic je jedna z nejispirativnějších knih, co znám, ale filmové plátno jí dle mého nedělá dobře. Tento náhled mi ale plně vyhovuje. Svižný film plný úchvatných scén, parádní kamera a hlavně skvělý Serkis ve stejně emoční roli jako v Pánovi prstenů. K plné spokojenosti mi chybí jen dojem ze scénáře, který by nemusel tolik opomíjet lidské postavy. 85% ()

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru