Ultramarines: A Warhammer 40,000 Movie

První oficiální film z universa Warhammer 40k pojednává o mladém Proteovi, který se chystá na svou první misi, coby člen věhlasné kapituly Hvězdné pěchoty, Ultramaríny. Se svou jednotkou přistávají na planetě Mithron, aby zkontrolovali Imperiální svatyni, odkud se jim místo celé posádky hlásí pouze nouzový signál majáku. Brzy po přistání zjišťují, že jejich podezření bylo opodstatněné a opravdu mají co dočinění se zhoubnými silami Chaosu... (Crowen)

tartan

Moje prvé (a asi aj posledné) stretnutie s Warhammerom. Nedá sa tomu uprieť pre niekoho možno atraktívna ponurá atmosféra a mimoriadne morbídny vizuál (najmä skutočne impozantné brnenia vojakov takými detailami priam hýria), príbeh samotný je však miliónkrát prepraný a ničím neprekvapí, nie je tam ani štipka sympatickosti (rozdiel medzi tými "zlými" a tými "dobrými" som si nevšimol takmer žiadny), celé to vôbec pôsobí odpudzujúcim dojmom (vrátane toho ultranáboženského pozadia). Jedna hviezdička dole za fakt úbohú akciu. ()

Vanguard77

Celkem průměr a pro mě osobně spíše zklamání. Mám rád knihy ze světa Warhammeru 40k, ale tohle jim a ani Ultramarines velkou čest nedělá. Animace bohužel vypadají spíš tak na rok 2000 (skoro bych řekl, že cinematic videa, která byla použita v Diablu II vypadají lépe), postavám chybí jakákoliv hloubka (jasně, je to Warhammer, ale i tak), takže mi žádná nepřirostla k srdci ani minimálně. Na světě je spoustu temných animáků a mnoho z nich je zvládnuto o poznání lépe. Nakonec bych asi kladně hodnotil závěr, kdy ve mně Protheus konečně vzbudil alespoň špetku zájmu a pak je taky sympatické, že film není nikterak dlouhý. Díky bohu za to, protože už takhle se rozjíždí tak 40 minut a v celku se tam děje prd. Jsem rád, že Warhammer 40k se konečně dopracoval do filmové podoby, ale příště prosím lépe. ()

MartinTerran

Bohužel jediný film ze světa Warhammeru, protože herní sérii znám docela dobře, tak jsem se těšil. Sice to není úplně nejhorší, ale žádný zázrak se taky nekoná. Dalo se z toho vytěžit víc, ale i tak je to nadprůměrné akční sci-fi z Warhammerovského světa se všemi náležitostmi (tradiční hesla, zbraně ...). Film by mohl mít podtitul: Standardní den Utramariňáka :-D. Hodnocení: 65/100 ()

Nathaniell

Warhammer je univerzum jako blázen. Je to tak velký univerzum, že Star wars se můžou vzít za ruku s Hery Potrem a jít se klouzat. Je to tak brutálně ohromný univerzum, že Pratchettova Zeměplocha vedle něho působí jako rybník vedle moře. A vlastně tak nějak nechápu, proč se toho dodnes nikdo nechopil a nenatočil pořádnou sérii áčkových velkofilmů. O to víc to nechápu, když vidím všechny ty hnusy od mrvelu a dc, plus - když mohli zfilmovat celej ten šit jménem Hery Potr, můžou u některých idiotů vsadit fakt na cokoliv... Sice se možná jednou dočkáme, ale vsázet se na to nedá. Tenhle kraťas je sice super, ale nezasvěcený nepochopí vše. Každopádně jako ukázka to není vůbec špatné. Až na (podle mě) zbytečně dlouhý rozjezd. 4* ()

sidcom

Slušně koukatelný nízkorozpočťák z mého oblíbeného scifi settingu, na první pokus to nebylo špatné, i když bylo dost vidět že autoři museli šetřit kde se dalo, nakonec to zvládli se ctí a podařilo se jim slušne vystihnout atmosféru Warhammeru 40.000 (a za sebe jsem rád že práva na tenhle materiál nezaprodali holywoodu). Jen je škoda že to nemohli pojmout víc ze široka, takhle se člověk Warhammerem netknutý nic moc o historii vesmíru nedozví. ()

m.xFuck

Konečně po dlouhé době animák, co mě skutečně bavil. Reálné hodnocení někde kolem 60i% Působí to jako piloťák kseriálu a já bych byl jen pro. ()

Filousik

Téda překvapivě dobrej animák. Samotná animace není zcela úchvatná, příběh je také poněkud předvídatelný, ale atmosféra je zcela dokonalá. ()

diahexik

Geniální film pro fanoušky univerza, kdokoliv jiný bude absolutně zmaten a nebude toho moc chápat. To, společně s vizuálem z roku 1990 tomu filmu neskutečně ubližuje, jinak je to vážně masterpiece, jen si myslím, že by si 40K univerzum zasloužilo spíše seriál, kde by byl čas rozvinout příběh jednoho z největších (a nejchaotičtějších) Sci-Fi vesmírů, který by dle mého mezi spoustou dnešního braku opravdu vynikl. Jako fanoušek univerza dávám čtyři hvězdičky, kdybych na to ale koukal bez jakékoliv vědomosti, o čem ten film vlastně má být, dal bych tak dvě. Fajn zábava na odpoledne, ale asi bych si radši místo filmu pustil Bolt Thrower a vypil pár piv. ()

spawnxp

Válka není o slávě. Válka je o vítězství - "Čest řemeslu smrti." - "Sloužíme pouze císaři!" - "Čest zbroji padlých." - "Služba je jediné, co žádáme!" - Warhammer 40.000 - Darkness & Doom - co dodat - snad jen to, co verbal111. ()

morwen

Pro milovníky série her W40k povinnost, nechystá se žádné vysvětlování a jde se rovnou do akce. Ano a možná to vysvětlování je kámen úrazu ruku v ruce se slabým příběhem, který zavrhne mnoha lidí ale já jsem si liboval byl jsem v sedmém nebi, neboť je to první film z téhle té série, která si filmeček zasloužila udělat už mnohem dříve. Příští film bude snad delší a bude mýt propracovaný příběh jinak nevím, ale tak vysoké hodnocení mýt nebude. ()

jukyn

U mě více než dobré. Po Res.Evilu nejlepší CGI film...hlavně ohledně atmosféry a hororového nádechu. Neznám universum WH, ale rád si nyní přečtu pár knížek. ()

Trinculo

Dobře dejme tomu, že to bylo pateticky invenční ... ale dělat z Warhammeru 40.000 psychologické drama, když v tomhle světě jde zejména o zabíjení různých nepřátel v obrovském množství za recitace polofašistických a emperor-chaos fundamentalistických hlášek není podle mě jaksi to pravé ... ()

HennessyVSOP

Warhammer 40k je fajn, nicméně tenhle film stojí za prd. Animace předpotopní, scénář hluchej i přes krátkou stopáž a jediné, co se povedlo je postupná hradace strachu. Víc toho hodnotit nejde. Bohužel slabota, a to jsem fanda warhammeru. ()

Scaevola

Úsporná, ale kvalitní animace dobře vrství atmosféru, ale nic víc film bohužel nenabízí. D. Abnett se při psaní scénáře příliš nepředvedl a kdo nemá potuchy o fatalistickém fikčním světě, musí být ztracen. Celou bodu se mašíruje z jedné strany na druhou a velebná korupce Chaosu se pouze mihne v pozadí předvedena svým nejnudnějším démonem. Při Císaři - velká škoda. ()

kolly13

Netlačte na pilu s grafikou a budeme odměněni skvělou kamerou, scénářem a ultra mariňákama bez okras. Do půlky, pak už se trpěliovst začíná zadrhávat a ani souboje tomu nepomůžou. V druhé půli vyprchá nadšení a nastupuje spíše zklamání. A konec to nevylepší. ()

morlumak

Jako dlouholetý fanda Warhammeru nemůžu jinak. Je pravda, že film je hlavně pro fandy, s nějakým vysvětlováním okolností se tady nikdo moc nezabývá. Atmosféru světa Warhammeru se podařilo vystihnout dobře, ultramarines jsou drsňáci jako mají být, Chaos je správně zákeřný...Kdo svět WH nezná, asi mu to nic moc neřekne, ale jak říkám, pro fanoušky je to povinnost. ()