Sherlock

Krimi / Mysteriózny / Dráma
Veľká Británia, (2010–2017), 17 h 51 min (Minutáž: 88–90 min)

Predloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Una Stubbs, Louise Brealey, Rupert Graves, Mark Gatiss, Andrew Scott, Amanda Abbington, Jonathan Aris (viac)

Nové spracovanie kultového detektíva, vsadené do súčasného Londýna.
Jednotlivé časti: 1.-Štúdia v ružovom -Tam kde nie je možné vyriešiť prípad, tam nastupuje Sherlock Holmes spolu s Johnom Watsonom. Herec Benedict Cumberbatch dal postave Sherlocka Holmesa nový rozmer, za čo získal niekoľko televíznych cien. Detektív Holmes má najúžasnejšie odhaľovacie metódy. Má schopnosť analyzovať stopy tak ako nikto iný na svete.
2.-Slepý bankár -V Londýne sa začnú na najrôznejších miestach vyskytovať záhadné symboly a vraždy, ktoré Sherlocka a Watsona pivedú k čínskej zločineckej skupine zvanej Čierny lotos. Zavraždení sa vyskytujú na miestach, kam sa vrah nemal ako dostať, ani odtiaľ ako uniknúť. Okrem tejto záhady sú tu symboly ako odkazy, ktoré sa vyskytujú na miestach činu alebo v ich blízkosti. Jediná žena, ktorá by dokázala symboly rozlúštiť je nezvestná a Sherlock vie, že ju musí nájsť, aby dokázal prípad vyriešiť.
3.-Veľká hra -Sherlock sa nudí, pretože nemá žiadny zaujímavý prípad. Má pocit, že mu zahníva mozog a túži po niečom naozaj pikantnom. Ani sa však nenazdá a začnú sa diať veci. Centrom Londýna otrasie mohutný výbuch, na koľajniciach nájdu mŕtveho úradníka a Mycroft mu oznámi , že pracujú na novom raketovom obrannom systéme, no všetky tajné plány, ktoré boli uložené na fleške, sa stratili. Sherlockov mozog začína znovu pracovať na plné obrátky a jeho dedukčné schopnosti mu pomôžu vyriešiť všetky záhady.
4.-Škandál v Belgravii -John Watson píše blogy, ktorými je už v spoločnosti povestný a vďaka nim zásobuje Sherlocka prípadmi, ktoré ich živia. Sherlockovi sa všetko máli a túži po niečom výnimočnom. To sa mu splní, keď ich s Johnom pozvú do Buckinghamského paláca a v najprísnejšom utajení majú pracovať pre najvyššie postavenú osobu v štáte. Dostanú fotografiu mladej ženy, ktorá je často ústrednou postavou viacerých škandálov v spoločnosti. Má prezývku Domina a vlastní kompromitujúce fotografie, ktoré sa nesmú dostať na verejnosť...
5.-Psy baskervillské -Sherlocka navštívi mladý muž, ktorý tvrdí, že pred dvadsiatimi rokmi bol svedkom toho, ako v mokradiach pri Baskerville beštiálne roztrhal jeho otca akýsi netvor s červenými očami. A je presvedčený , že podobné monštrum zbadal predchádzajúcu noc na tom istom mieste . Sherlock pozná fámy o genetických pokusoch na zvieratách v Baskerville a preto ho prípad zaujme . Dostanú sa s Johnom do vojenskej základne a na prísne utajované pracovisko, kde sa naozaj pod rúškom vedeckých výskumov dejú čudné veci. S nasadením vlastného života sa rozhodnú záhadu vyriešiť.
6.-Reichenbašský pád -Úhlavný nepriateľ Moriarty pritvrdil a hrá sa s Shelockom nebezpečnú hru. V rovnakom čase je hlásené vlámanie do Toweru, kde sú uložené korunovačné klenoty, do trezoru Centrálnej banky a zlyháva bezpečnostný systém v najprísnejšie stráženej väznici v krajine. Všetky tri vlámania má na svedomí Moriarty a dráždi tým Sherlocka, ktorý nevie prísť na to, ako to urobil. Moriarty sa dokonca nechá chytiť a Sherlock proti nemu na súde vypovedá, no i napriek tomu Moriartyho prepustia. Sherlock čelí doteraz najväčšej záhade vo svojom živote, ktorá ho zrejme privedie do záhuby. (oficiálny text distribútora)

Krt.Ek

Docela zklamání. Nápad převést Sherlocka, jeho přítele Dr. Watsona a ostatní postavy z péra Sira A. C. Doyla do 21. století byl skvělý. Herci byli taky vybráni perfektně, ale bohužel z tři odvysílaných epizod mě zaujala jen ta poslední. Další sérii, ale určitě zhlédnu (v TV). Možná potom změním hodnocení. 60% ()

depony

It's brilliant! Skvělá kombinace humoru, zápletky, charismatických postav, velmi temného záporáka a hlavních hrdinů, kteří prostě společně skvěle ladí. Chci další příběhy!!! ()

Krissty

Andersone, nemluvte nahlas! Snižujete IQ celé ulice. Tohle je absolutně dokonalé. Tak dokonalé, že jsem si troufla přidat hodnocení až po první sérii a komentář až po zkouknutí druhé. A to už od prvního dílu jsem začala uvažovat, že si dám seriál do oblíbených... Okamžitě mě úplně okouzlil a dostal geniální a sexy Ben s tím jeho úžasným hlubokým hlasem, vykrojenými rty a dokonalým hereckým koncertem. Hodně mě překvapil Martin Freeman, kterého jsem doteď brala spíše jako směšného malého poloherce (za což se teď vážně stydím!)... Ale posledním dílem první série se vše změnilo a já ještě víc než Sherlocka začala obdivovat Moriartyho. To bylo něco neuvěřitelného! Ten jeho hlas a to vystupování... To je prostě WÁÁÁU!!!! On je skvělý a posouvá seriál ještě dál ve chvíli, kdy to vypadá, že už to lepší ani být nemůže. Těším se na každou scénu, ve které se objeví... Nikdy bych do Scotta, který na první pohled vypadá trošku jako takový malý nekňuba, neřekla, že to bude natolik geniální herec... Nejvíce se mi líbily asi díly The Great Game a The Hounds of Baskerville, ačkoliv všechny byly skvělé... No, tak nevím, jak to vydržím do další řady. Asi budu celou tu dobu muset vymýšlet teorie, jak že to ten Sherlock udělal? (Nechci spoilerovat :P) Vždyť je to geniální! Volej Lestrada, že hledáme uprchlého králíka! ()

agentmiky

Downey,jdi se zakopat.Už jsi staromodní.Dnešní lidé žijí v přítomnosti a tak si myslím,že tento Sherlock Holmes je přesně pro ně.Vždycky mě fascinovalo,jak vše tak dobře věděl.Benedict Cumberbatch ho ztvárnil výborně a Martin Freeman coby doktor a bývalý voják John Watson byl výborným pomocníkem.Hodnocení:90% ()

Cimr

Jakmile jednou naskočíte do vlaku jménem Sherlock, připravte se na to, že nebudete moci vyskočit, dokud nedojedete na konečnou. I nejkonzervativnějšímu milovníkovi Conana Doyla musí převedení do moderní podoby přestat vadit asi po pěti minutách a pak už nezbývá, než si pouštět jeden díl za druhým. Prostě jen místo plynových lamp a drožek tu jsou mrakodrapy a taxíky, ale princip zůstává stejný. Dokonce bych řekl, že některé věci jsou zmodernizované lepší - když hlavní hrdina o svých případech píše na blog a místo dýmky si lepí nikotinové náplasti, člověk se dokáže do příběhů tak nějak lépe vžít, nepřipadají mu tak vzdálené a viktoriánsky odtažité. Sherlock Holmes (dokonalý Cumberbatch) se ukáže jako postava překvapivě moderní - skvěle zapadá do galerie lehce autistických zábavných asociálů, jakých je současné seriálové nebe plné (Dr. House, Monk..). Asi největším kladem je neuvěřitelné tempo a celková dynamika. Příběh se vine tolika kličkami a divák je co pět minut překvapován nějakým zvratem, takže se nestihne ani chvíli nudit. Sherlock vždycky někam přiletí, pomocí dedukce řekne v tempu kulometu, co dělali všichni lidi v místnosti, pak prohlásí, že má nový zvrat v případu a běží dál. Sherlock je zkrátka ukázkou, jak to dopadá, když seriál dělaji lidi, co to vážně umí. Dokonalé je tu všechno - od herců, přes scénáristy a kostyméry až k autorovi hudby. ()

SaNcHeZ_cz

Jeden z nejvýraznějších imaginárních detektivů převeden do současné británie. Úderné podání této britské klasiky v současných poměrech je překvapivě výtečně zvládlou televizní produkcí ze stáje BBC která baví až nečekaně skvěle. Navíc chemie hlavních postav a zvláště pak herecké výkony jejich představitelů opravdu stojí za to. Celé to navíc působí jako ukázka Ritchiemu, že se tato látka dá pojmout i moderně a přesto s grácií a velmi, velmi zábavně. Seriálový objev sezony 2010. ()

RasputincZ

Televizní událost roku. Guy Ritchie ve své verzi spoléhal především na nesmírné charizma Roberta Downeyho Jr. a mně upřímně nový Sherlock Holmes – hezoun, vymetač barů a rváč vůbec nesedl. BBC mi představu o Sherlockovi vrátili, a aby toho nebylo málo, posunuli ji do současnosti. Benedict Cumberbatch hraje Sherlocka perfektně. Je chladný, arogantní a jeho nadprůměrná inteligence je zřetelná z každého dialogu. Martin Freeman (známý především z dalších kvalitních britských seriálů jako Kancl nebo Black Books) funguje skvěle jako spojka mezi nepřístupným Sherlockem a jeho okolím. A nesmím zapomenout pochválit výtečný scénář. Pilot – 100% Napínavá zápletka zpestřena skvělými vtípky (policista Anderson FTW). 2. díl – 85% Z celé první řady nejslabší, přesto se stále o nadprůměr. 3. díl – 90% V tomto dílu diváka tvůrci opravdu nešetří. Divák musí bedlivě sledovat několik případů, které v průběhu dílu ztrácejí a nabírají na zajímavosti. Od bitky v planetáriu začně děj pěkně gradovat (během ověřování obrazu jsem byl napnutý jak struna) a závěr u bazénu je sice trochu rozporuplný, ale vzhledem k tomu, že už je ohlášena další série, nemusíme mít žádné obavy. Jen doufám, že další díly neztratí na zajímavosti a kvalitě. ()

Paxxx.cz

Sherlocka Holmese jsem měl vždycky rád a to jak originálně tohoto chytrého detektiva vhodili do dnešní doby mě zaujalo. Sherlock je velmi inteligentní a místy i vtipný seriál, který se rozhodně neztrácí v obrovské hromadě krimi seriálů- 80%. ()

phoebess

Tenhle seriál patří k těm, u kterých je mi líto, že je tu možnost udělit pouhých 5 hvězdiček. Benedict Cumberbatch a Martin Freeman dělají čest památce svým literárním předlohám a nejen to, tahle dvojice se k sobě tak chodí, že každý vtip, každé poštuchování mezi nimi se pohybuje na hranici geniality. Britové nám zase jednou vytřeli zrak! And I'm SherLocked! ()

Alqarin

Zdvižený prostředník všem ostatním epigonům Holmese. Můžete namítnout, že nový Sherlock přichází tak trochu s křížkem po funuse (House, Ritchieho Holmes), ale ta britskost, kterou Laurie i Ritchie v Americe zahodili, to už samo o sobě smrtící tempo neskutečně nakopává. A o vynikajícím duu Cumberbatch Freeman ani nemá smysl plkat. Britain rocks! ()

Rosana

Dlouho jsem se tomuto seriálu bránila kvůli fanouškovské základně, který úplně šílí po hlavních hrdinech. Navíc se mi příčila myšlenka umístění klasického Sherlocka do současnosti. Kupodivu mě zpracování a scénář nesmírně překvapil. Bohužel stala jsem se taktéž fanouškem a třesu se na další díly. ()

Praxis

Tak trošku jiná verze příběhu, který známe všichni velice dobře. Nový Sherlock pro novou, dravou youtube generaci s neskutečně zábavným Cumberbatchem. Po prvním dílu nemůžu jít na méně než 5 hvězd. Rozjíždí se to velice slibně. uvidíme v dalších dílech. ()

Lamiczka

I ve druhé řadě si drží Sherlock svůj vysoký standard a finále je velkým oříškem pro všechny fanoušky tohoto kultovního hrdiny Velké Británie. Kdo ještě neviděl, doporučuji urychleně napravit. ()

Tayen

Pro mě dokonale zpracovaný Sherlock Holmes. Ritchie je podle mě prznitel a se svou filmovou verzí nesahá tomuto seriálu ani po kotníky. Britský Sherlock je ten, kterého chci vidět. Zasazený do současnosti, moderní a přitom sebou nesoucí všechny artikly, které mu přisoudil Conan Doyle. Texty SMS a myšlenkové mapy vznášející se ve vzduchu jako myšlenkové bubliny jsou originálním a ne jediným prvkem, který vás překvapí. Svižný seriál s dokonalými herci, hlavně charismatickým Cumberbatchem v roli Holmese. Jediný pohled do jeho tváře a vidíte, kdo je tady pan herec. Pro mě pecka loňského roku. ***Update: hvězdička dolů za třetí sérii. Co to mělo být? Náběh na vztahovou telenovelu s děravým dějem?*** ()

_Moon_

Season 1: A Study in Pink - 90%, The Blind Banker - 70%, The Great Game - 100% Season 2: A Scandal in Belgravia - 70%, The Hounds of Baskerville - 70%, The Reichenbach Fall - 90% ()

Laxik

Najdou se tam hluchá místa (S01E02), najdou se tam chyby v logice. Hlavně v druhé sérii jsem našel dvě tři za epizodu. Ale co na tom. Já to stejně žeru a celá hlavní čtveřice (Holmesovic bráchové, Watson a mistr M) je naprosto bez chyby. Jo a jestli bude Watson ještě chvíli zapírat, sbalím Sherlocka sám. :-) /// Třetí série je opět o něčem trochu jiném. Aby se neokoukal koncept, byly epizody trochu pozměněny. To někoho uráží, jinému to vadí a další to přijímá. Já se řadím do třetí skupiny a musím uznat, že svatební díl se hodně povedl i tím, že byl jiný. Bohužel mě zklamalo vyvrcholení sezóny, které bylo tak nudné, jako předvídatelné. Takže trochu, ale zato zásadně. ()

Vxxx

Naprosto mě to pohltilo. Dlouho předlouho jsem to odkládala, jelikož jsem se bála velkých očekávání. A ono ne. Je to ještě lepší! První tři série jsem zkoukla za víkend a teď zas čekat... Je to opravdu úžasné. Koukám na to stále dokola a konečně jsem objevila další sexy hlas. Na prvním místě vždy bude Alan Rickman, ale na paty mu šlape Benedict Cumberbatch. (Ano, jsem jedna z těch, co ho nezná, jelikož nesleduju Doctor Who) 5* AWESOME! ()

Andrew Scott je nový pan Ripley

Andrew Scott je nový pan Ripley

26.09.2019

Hvězda seriálů Sherlock (Moriarty) a Potvora (sexy kněz) Andrew Scott získal hlavní roli v připravované seriálové adaptaci slavné série knih o známém zloději, podvodníkovi a sériovém vrahovi Tomu… (viac)

Drákula od tvůrců Sherlocka našel obsazení

Drákula od tvůrců Sherlocka našel obsazení

29.11.2018

V nové drákulovské minisérii od tvůrců seriálového Sherlocka se v hlavní roli objeví herec Claes Bang (Dívka v pavoučí síti, Most). Třídílnou sérii dělají Steven Moffat a Mark Gatiss pro BBC a… (viac)

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

11.03.2018

Pětadvacátý ročník Mezinárodního filmového festivalu Praha - Febiofest letos nabízí velmi kvalitní dramaturgii a zajímavé hosty. Tím jistě nevyhledávanějším bude francouzská herečka Catherine Deneuve… (viac)

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017

Po miliardovém Skyfallu nám bondovská série nabídla Spectre, které se dočkalo horšího přijetí a nevydělalo ani 900 milionů dolarů. Filmová logika v takových případech velí zastavit stroje a zvážit… (viac)