Bláznivý veveričiak Scratt svojou láskou k žaluďom a ich neustálym ukrývaním spôsobí katastrofu nevídaných rozmerov. Podarí sa mu zasadiť žaluď takým spôsobom, že pradávna Pangea začne praskať a lámať sa na jednotlivé kontinenty. Pohyb litosferických dosiek a príval vody našu partičku rozdelí. Ellie s dcérou Kiwi sa ocitnú na jednom kontinente a Manyho, Sida a Diega unáša ľadová kryha na šíry oceán. Ale nech sa deje čo chce, naši traja odvážni priatelia sú odhodlaní dievčatá nájsť a vrátiť sa s nimi domov. Čakajú ich však ešte veľké dobrodružstvá. Na ceste späť im dajú zabrať nielen morské búrky, prílivové vlny a morské príšery, ale musia zvládnuť aj spoločné súžitie na malej kryhe. Zhodou okolností a náhod sa na ich provizórnu loď, ktorú vytvoria z ľadovca, dostane aj Sidova babička, ktorú skupina zachráni z príboja morských vĺn. Už-už sa zdá, že našu partičku zachráni loď, ktorá sa zrazu vynorí z hmiel, lenže jej čudesná posádka nehodlá našim kamarátom pomáhať. Naopak, všetci sú zajatí a dostanú sa do ešte väčšej šlamastiky... (TV JOJ)

D.Moore

A mně se to líbilo. Za mamutí teenagery bych sice někoho extra krutě potrestal, ale jinak je Doba ledová 4 vcelku příjemné, vtipné pokoukání. Animace zase o trochu pokročila (úžasně zpracovaná voda), pirátská tematika, které jsem se kvůli současnému filmovému "přepirátování" trochu bál, byla nakonec fajn a nápaditá, akční scény velkolepé (Emmerichovo 2012 hadr). Ano, příběh mohl být méně omšelý (kdo se do koho zamiluje, kdo nakonec co pochopí... atd.), ale čert to vem, když jsem se dobře pobavil.__P.S. Žaludatlantida neměla chybu.__P.P.S. Vtipná je i hudba Johna Powella, který si tentokrát "půjčuje" Beethovenovu Ódu na radost. ()

Flego

Túto sériu som naposledy zatracoval. Beriem to späť, a hoci používa stále rovnaké metódy, je oveľa zábavnejší ako predchádzajúci diel. V úvode je ako inak zrýchleným spôsobom predstavený ansábl a potom príde k samotnému príbehu. Azda len mohol mať viacej priestoru Scratt ( dlhšia minutáž by vôbec nevadila ). Je to rýchle, občas smiešne a niekedy veľmi zábavné. ()

viperblade

Nebýt otravné linky s mamutí slečnou, tak jdu na plný počet, protože jsem se u tohoto pokračování opravdu pobavil, vše plynulo svižně a animace byla jako vždy parádní. Ruku na srdce, Ice Age: Continental Drift nenabízí nic, co bychom už v této "ledové" sérii neviděli, ale umí pobavit a to, speciálně u animáku, mi ke štěstí tak nějak stačí. Navíc má asi tu nejlepší úvodní scénku z celé série - veverčák Scratt zkrátka pořád jede. 80 %. ()

korbitch22

Nejameričtější, nejroztříštěnejší, nejklišovitější a rozhodně nejslabší díl série. Inteligentní a duchaplný humor prvního dílu je nenávratně v trapu, jediným pořádným příběhem ( což je hodně smutné ) je puberťácka láska mamutů a typické klišé odsunutí menšího, mezi druhového vztahu na jinou kolej....holy crab! Jediný kdo za něco stojí je legendární ( a můj nejoblíbenější ) šavlozubák Diego, který má neskutečnou kadenci hlášek. Scrat tu má nepochopitelně málo prostoru a co nejhorší, 90% jeho scének koluje po internetu už víc jak 2 roky, takže nemáte šanci se jim ani moc zasmát. Jako u nás zemřela síla klasických pohádek, tak v america umírá animovaný žánr geometrickou řadou. Pryč jsou časy prvních Shreků, Nema a konec konců i té první Doby Ledové, pryč je silný příběh, pryč je výpravnost, pryč výrazná hudba.Jen sled pár více, či méně ( spíš méně ) vtipných skečů, které už snad nemůžou fungovat ani u toho nejmenšího publika. Paradox je, že čtvrtý díl je jediný, který jsem viděl bez českého dabingu a ono možná lepší, aspoň to není tak hrozně dětincké. Podprůměrný animák, který dělá ostudu i druhýmu dílu. Slabé 3* 50%. ()

xxmartinxx

Dokázalo se, že nemám moc velkou fantazii. Protože takhle otravný, zbytečný, nezábavný, hloupý (i na poměry animáků) a celkově nepromyšlený film bych ani neřekl, že může vzniknout. Doba ledová 4 jako její souputníci doufá, že jí nekvalitu odpustíme, protože "je to jenom animák". Copak animáky nemůžou být kvalitní? I ty dvě hvězdy, co dávám, jsou možná moc. Humor je založený na těch nejprimitivnějších a nejvíce zrecyklovaných ˇfórechˇ (95 % tkví v tom, že do sebe postavy narážejí), originalita neexistuje, není tu jediný náznak zajímavého nápadu nebo i jen nového kontextu pro starý vtip. Maximální vaření z vody pro ty nejméně "náročné diváky", jak se tak říká. 30 % ()

• Když Scrat (Chris Wedge) připlouvá k Žaluatlatidě, tak ta má tvar žaludu, který je patrný jen z jednoho úhlu. Jak se kamera pohybuje, tak se tvar žaludu rozkládá do vícero menších ostrovů a svůj tvar tak ztrácí. Když však Scrat vytáhne žalud se špuntem a Žaluatlantida se žačne potápět, jedná se o celistvý žaludoidní ostrov. (Aporol)
  • Film bol do kín distribuovaný pod falošným názvom "Blowing Bubbles". (tarponko)
  • Náklady na výrobu byly zhruba 95 milionů amerických dolarů. (NIRO)

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

03.01.2013

Navzdory sténání o upadajícím zájmu diváků a poloprázdných kinosálech mají producenti v zámoří za sebou vynikající rok. V USA zaznamenali nárůst tržeb z kin o 5,6 % ve srovnání s rokem 2011, a to… (viac)