Bláznivý veveričiak Scratt svojou láskou k žaluďom a ich neustálym ukrývaním spôsobí katastrofu nevídaných rozmerov. Podarí sa mu zasadiť žaluď takým spôsobom, že pradávna Pangea začne praskať a lámať sa na jednotlivé kontinenty. Pohyb litosferických dosiek a príval vody našu partičku rozdelí. Ellie s dcérou Kiwi sa ocitnú na jednom kontinente a Manyho, Sida a Diega unáša ľadová kryha na šíry oceán. Ale nech sa deje čo chce, naši traja odvážni priatelia sú odhodlaní dievčatá nájsť a vrátiť sa s nimi domov. Čakajú ich však ešte veľké dobrodružstvá. Na ceste späť im dajú zabrať nielen morské búrky, prílivové vlny a morské príšery, ale musia zvládnuť aj spoločné súžitie na malej kryhe. Zhodou okolností a náhod sa na ich provizórnu loď, ktorú vytvoria z ľadovca, dostane aj Sidova babička, ktorú skupina zachráni z príboja morských vĺn. Už-už sa zdá, že našu partičku zachráni loď, ktorá sa zrazu vynorí z hmiel, lenže jej čudesná posádka nehodlá našim kamarátom pomáhať. Naopak, všetci sú zajatí a dostanú sa do ešte väčšej šlamastiky... (TV JOJ)

zelvicka.

Ach jo. Kéž bych uměl vypnout tu část, která odmítá ledovcovou loď a už naprosto její řiditelnost. Křečci a jejich statečný srdce super. Kryserka tady už dost pokulhává. Už to není pro mě, ale opravdu pro děti. ()

jarmik

Přišlo mi to minimálně stejně vtipné jako 3, kde byl sice skvělý Buck Pegg, ale jinak tam bylo také 1000x pádů někoho někam, což mě trochu unavovalo. Pirátský příběh byl milým oživením a Diegovi jsem tu tygřici přál, chudák byl pořád sám. :) ()

H4ku11

Prvé a posledné minúty so Scrattom boli najlepšou časťou filmu. Som zvedavý koľko prírodných prerodov našej planéty táto nesmrteľná skupinka ešte zažije. ()

PanTumnus

doba ledová je zpět, a mnohem víc pro děti než kdy dřív. ale to kupodivu nevadí. doba ledová se stejně vždy zaměřovala spíš na děti. musím prostě konstatovat že i na počtvrté mě to bavilo. celá série je prostě něco co si v klidu pustím vždy, když jsem down a vím že mi zvedne náladu. mimochodem, některé hlášky jsou víc než super. překvapivě, je do pozadí vytlačen sid a do popředí diego, konečně! setkáváme se také se sidovou famílií (strejda houba!) ()

Erik7595

Jo, účel splnilo, oddýchol som si pri tom, niektoré hlášky sú vážne skvelé, pár krát som sa s chuti zasmial. Najlepšia postava - Sidova babička, ktorá sa postarala o takmer všetkú zábavu a príjemne to osviežila. Lenže podľa môjho názoru to nie je tak zábavné a smiešne, ako som očakával. Dokonca i deti v sále sa počas celého filmu zasmiali tak dvakrát a koniec. Podľa môjho názoru by už tvorcovia nemali zájsť do ďalšieho pokračovania, pretože už je cítiť, že príbehovo sa varí z vody a neustále sa opakuje už 100 krát videné. 60% ()

Anakinekcz

Nic nového pod Sluncem když děláte 4x to samé tak to diváka zákonitě musí přestat bavit. V podstatě se film nikde neposunuje, a tak se můžeme "těšit" na staré kousky, sice nejsou špatné, ale když už jste to viděli 3x předtím tak to přeci jen ztrácí svůj půvab. Po digitální stránce nejde snad nic vytknout, a tak se můžete těšit na skvělou digitální podívanou podtrhnutou 3D. Jelikož já však viděl film pouze ve 2D tak nemohu posoudit faktor 3D, který by měl za důsledek otupění mých smyslů a možná bych dal více než dvě hvězdy, to se však nestalo, a tak dávám pouze 2*. ()

Yokolobuna

Čtvrté dobrodružství ledové partičky kupodivu stojí za hřích, ačkoliv by se mohl trošinku krotit, neb jen těžko spočítáte kolikrát filmem proletěl mamut vzduchem. Upřímně doufám, že autoři nebudou sérii dále ždímat. 7/10 je naprosto adekvátní. ()

toi-toi

Napriek tomu, že stále sa jedná o patetickú zlátatninu bez pravidiel, ide o krok vpred. Humor sa vracia k výšinám prvého filmu a nejde iba o udieranie sa do hlavy. Pre mňa osobne milé prekvapenie. ()

andio

Naanimované to je moc pěkně, ale příběhově, řekl bych, je to jenom nastavovaná kaše.. Už by se neměli znovu vracet k stokrát omletým postavám a měli by radši vymyslet něco úplně nového. 5/10 ()

lili6

Rozhodně jsem se bála si 4. díl Ice Age pustit, nechtěla bych si totiž připustit, že bych z Ice Age mohla být zklamána. Ovšem 4. díl nijak nezklamal. Zachoval si důvdip, poučil malé i velké, byly navázány nové lásky, použity nové postavy, zachovány nové....proč ne.. Já bych řekla, že v celku to šlo :) ()

Flopik

Skvelá animovaná komédia pri ktorej som sa bavil a smial nahlas.Nechápem 67% . Konečne bola zase stará trojka spolu .Po skvelej 1 slabšej 2 skvelej 3 prišlo toto a to bolo super.Chcem ešte ďalšia dobu ľadovú kľudne aj tri časti.U mňa určite 5* a 100%. ()

waits

Před puštěním člověku naskočí jediná otazka: Mám si to (dětem) pustit? Nebude to úplná blbina a totální ztráta času. Tak teda není a dětem se čtyřka pustit dá. Vtipy nejsou úplně špatné ("Kdy budu moct randit? Až umřu. Plus tři dny, aby by to bylo jistý"), animace není vůbec odfláknutá a příběh pěkně odsýpá. Veverka v úvodní scéně je skvělá a v té závěrečné, kde se projeví jako poněkud dementní zvířátko (podezření jsem měl už dlouho) také. ()

Lilloos

Animovaný rádoby katastrofický film je prostě už od pohledu blbost. Děj tedy budu ignorovat. Pak jsou tu tucty tuctových potrhlých zvířátek, které otravují více či méně, a třeba taková postava lenochodí babičky si beze všeho ostychu urážlivě utahuje z prarodičů. Úroveň animce se stále zvedá, u humoru je to naopak. Ale pokud vám k výbuchu smíchu stačí:"Já zaspala i kometu, co vyhubila dinosaury.", budete nejspíš spokojení. ()

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

03.01.2013

Navzdory sténání o upadajícím zájmu diváků a poloprázdných kinosálech mají producenti v zámoří za sebou vynikající rok. V USA zaznamenali nárůst tržeb z kin o 5,6 % ve srovnání s rokem 2011, a to… (viac)