Twilight sága: Úsvit - 2. čast

• Česko Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (viac)
USA, 2012, 115 min

Záverečná časť svetoznámej upírskej ságy vás naposledy zavedie do sveta, kde upíri a vlkolaci bojujú nielen o svoju lásku, ale aj o vlastné životy. Novorodená upírka Bella (Kristen Stewart) a jej manžel Edward (Robert Pattinson) môžu byť konečne navždy spolu a šťastní, ale príchod ich pozoruhodnej dcéry Renesmee (Mackenzie Foy) uvedie do pohybu nebezpečný reťazec udalostí, ktoré pre nich môžu skončiť katastrofou. Rodina Cullenovcov sa ale rozhodne bojovať a kontaktuje priateľov z celého sveta, aby spojili svoje sily a postavili sa vládnucemu rodu Volturiovcov. Veľkolepá bitka, kde víťazstvo môže všetko zmeniť, práve začína. (TV Markíza)

Assshack

Poslední díl serie je kupodivu ten nejlepší. Ne proto, že tolik nenáviděná serie končí, ale proto, že svou kvalitou opravdu převyšuje všechny ostatní. Předpokládám, že většina "pánského publika" se mnou bude souhlasit. Více akce, více vtipu, méně bezmyšlenkovitých dialogů a méně umělého "čehosi", které dokonale pohřbívalo předešlé díly. Takže shrnutí : " Poslední díl serie je opravdu povedeným závěrem a milým překvapením " A rozhodně to netvrdím proto, že by mne moje drahá polovička jakkoliv vydírala :) Za mne 75% ()

malahradna

v rámci série nadpriemer, no nič svetoborné, rovnako ako predchádzajúce filmy...tínedžerky budú asi nadšene vzdychať, my ostatní sa len chytať za hlavu...inak to digitalné dieťa je fakt otrasne spracované ()

turbolama

od hodnotenia ODPAD ma odhovoril iba Michael Sheen, ktory svojej postave opat nic nedaroval... plus trhanie hlav bolo celkom zabavne!... inak nuda, hlupe, naivne a siestoplanove filmove stracanie casu ()

hajner

Konečne koniec.Takto by som mohol uzavrieť mediálne neskutočne otravne prepieranej ságy.Kedže spisovateľka bola donútená dopísať druhú a tretiu knihu.Táto skutočnosť sa nesie celou ságou. Po nekomerčnej jednotke, ktorá podľa mňa bola ešte vcelku dobrá,prišla séria neskutočne slabých filmov v podobe dvojky,trojky a aj štvorky prvej časti.Ale konkrétne k tejto poslednej časti. Konečne kratší snímok bez prehnaných citových výjavov.Až na koniec v ktorom bolo očakávané nostalgické spomínanie na všetko (NE!)zaujímavé čo sa udialo v predchádzajúcich častiach. Najväčšie sklamanie ma čakalo v poslednej bitke,(ne)bitke. Veľmi ma totiž počas sledovanie potešovalo,ako banda nepriateľských upírov odtrháva hlavy príslušníkom rodiny Cullenových.Pokiaľ by to tak aj skončilo moje hodnotenie by sa možno vyšplhalo až na štyri stars. Každopádne poďme ďalej a už prosím dajte pokoj romantickým upírom a prítulným ochranným psom,ktorý sa v ságe objavujú len sporadicky. ()

deedulka

Nejsem sice fanatik do Twilightu ani teenager, ale přece jen mám tohle fantasy dílko opravdu ráda. Na poslední díl jsem se vážně těšila a raději počkala až 2 týdny po premiéře, abych nemusela poslouchat, jak někdo vzdychá blahem a fanynky piští. :) Byl to nádherný zážitek. Celkový dojem jen umocňovalo to, že to bylo v kině na velkém plátně a zvuk se linul všude kolem. Efekty ve filmu a příběh skvěle podkreslené hudbou, vše na jedničku. U líbacích scén jsem sice měla chuť přetočit, ale dalo se to strpět. Celkem trapná mi přišla taky scéna, jak Bella jako upír loví pumu. :) Jinak jsem ráda, že ve filmu nechybí humor, romantika ani napětí s nadpřirozenem. Pro Renesmé byl výběr herečky brilantní, nemohli si zvolit lépe. Film uběhl jako nic a nechal mě sedět v křeslě plnou dojmů, zatímco doznívaly tóny A thousand years od Christiny Perri. Hodnocení 5/5 si film právem zaslouží. ()

Narg79

Viděl jsem celou ságu z které teď mužu konstatovat, mě nejvíc zaujaly díly Zatmění a Nový Měsíc. První část Rozbřesku mě šíleně nudila a dofal jsem že druhý díl bude mít svižnější děj a více akce, ale bohužel. Až na závěrečnou bitvu, je celý film bez jakéhokoliv děje a přišlo mi, že režisér jakoukoliv nedůležitou scénu natahuje na desítky minut. Za normálních okolností by film trval 30 minut a mohl jsem jít domů. Zklamalo mě to a jistě jsem nebyl sám kdo se stejnými pocity odcházel z kina. ()

january

Tentokrát opět nebudu hodnotit. Poslední dobou se mi to stává docela často, jenže já prostě nevím, jak ohodnotit závěrečný díl celé Twilight ságy, když to je podle mě sice mizerný film, jenže já se u něj nad tou mizerností bavila. Ano, sice se můžu držet mého soukromého pravidla, že film hodnotím podle toho, jak ho tvůrci zamýšleli aby byl (podle tohoto pravidla i hloupější filmy mohou dostat vyšší počet hvězd, protože tvůrci jednoduše chtěli aby byl hloupý, např. taková Hanna Montana), pak by si Twilight zasloužil (ne poprvé) "odpad" protože jeho hlavním problémem je, že se myslí smrtelně vážně. Z těch největších stupidit bych poukázala na opětovnou absenci děje, hrůzný scénář/nescénář (nedivila bych se, kdyby každý part herce měl jen jednu stranu), nechtěně vtipné scény (Bella běhá po lese), casting a maskování herců (upírky vypadají jako vyžilé pětatřicátnice snažící se vypadat na dvacet, upíři jako metrosexuálové, David Guetta nebo na steroidech jedoucí blbečci z posilovny. O Volturiových ani nemluvím a vrchol všeho byla ruská dvojka, především upíří rus Vladimir aneb ach můj bože!!!) Triky opět děsivé. Ráda bych dostala vysvětlení, proč musel někdo dělat to digitální mimino. Také jsem ráda, že idolem dnešních mladých holek je emo Bella, jejíž představitelka važí asi tak 30 kilo a postavila svůj život na vztahu s klukem a jinak nic jinýho neumí. Ani soundtrack opět nebyl nic moc. Ale už dost, vracím se na začátek. Já se opravdu v kině pobavila a zasmála. Takže tentokrát budu hodná a nesnížím Twilightu hodnocení mým odpadem. Jsem vlastně ráda, že tu byl a budu čekat dalších x let na něco stejně šíleného. Takže z nostalgie nad závěrečným dílem nehodnotím a loučím se. ()

ReDragon

Vcelku podařené efekty v posledním díle ságy stmívání,ale nějak mi v tomto díle chyběl prostředek...bylo to téměř bez děje,ale jen o tom boji,zklamalo mě v tomto snímku,že odebrali pohled Jacoba (z pohledu vlka) . Jinak dávám 4 hvězdy za to zakončení a ten finální souboj. ()

Piškůůůtek

Myslete si co chcete ale já dávám plný počet! Twilight sága mě nikdy nebavila až od 3. dílů tedy od Zatmění, jse to začala "žrát" a už ten díl jsem viděla několikrát. Dalším dílem se to ve mě začalo ještě víc stupňovat a nemohla jsem se dočkat až uteče rok a já budu v kině sedět na části druhé. Rok utekl neskutečně a já opravdu v tom kině seděla a dokonce jako bonus na obou dvou částech a půlnoční premiéře. Hned n začátku jsem seděla otrávená protože mi přišli zbytečně dlouhé úvodní titulky ale pak když film začal jsem seděla a užívala si ho. Neni v něm část, která by mě nebavila a ze všech dílů mi přišel nejvtipnější. Jelikož nečtu knížky tak jsem nevěděla co čekat ale podle traileru, jsem věděla že to bude pecka! Závěrečná bitva byla prostě perfektní, akční, napínavá. Takhle se mnou ještě žádný film nehnul a to myslim vážně. V průběhu jsem se nejdřív plácla přes pusu, když jsem viděla co se tam děje, pak jsem vykulila oči jestli se i to nezdá a nakonec jsem měla hvězdičky před očima když se to rozseklo. Ano patřím mezi ty "cvoky" co to tak žerou ale upřímně řikám, že se mno uještě nikdy žádný film takhle nehnul (vlastně ano Orphan ale to už odbočuju). Podle mě je to ten správný "borec na konec". Viděla jsem ho už 4x a nehodlám s tím končit, mohla bych na něj koukat pořád a každý den a vím, že mě bavit nepřestane... ()

niniss

Pět hvězdiček za tak nepředvídatelný konec. A i celkově se mi to líbilo. I když pravda, ze začátku trochu nuda, ale pak to stálo za to. Navíc koukat se na Taylora Lautnera je slast ♥ :D ()

Lucky Eda

No jo určitě nejlepší díl ze ságy,ale zase se tam nic neděje .V podstatě pořad o cestování pak se tam někde objeví vlci a upíři se schopnostma. Nějaký kecání,záběry z různých koutů světa,zamilované pohledy a další pohledy... Konec byl velice zajímavý.Přesto jsem zklamaný sebrat upírům schopnosti navíc a záběry jak se ručně řežou a ne nějaký upíři co jsou jako Hereos ... ()

Verounek98

Podle mě je to nejpovedenější film z celé ságy. Bylo tam vše, co jsem očekávala. Příjemně překvapila akční scéna, kdy dojde k boji, která mě přiměla dát filmu o jednu hvězdičku navíc. Bylo to zpestření, ikdyž se to doopravdy nestane. Za přeslazený konec nemůže režisér, ale knižní předloha, takže to nebudu odsuzovat. Určitě to nebylo naposled, co jsem se na to podívala. :) ()

papez12 odpad!

po nedobrovoľnom pozeraní tohto filmu, som musel jednoznačne prehodnotiť môj rebríček najhorších filmov a tento sa dostal na najhoršiu pozíciu. Neviem čo bolo v tomto filme najhoršie či tie digitálne efekty, či to že viac ako polovica filmu bolo len rozprávanie bez deja, či tie úbohé herecké výkony, či tá reklamná kampaň (rozchod a podvádzanie a tehotenstvo hlavných hrdinov v reálnom živote) no proste toto je najhorší film čo som kedy videl, dokonca aj Hon na čarodejnice by som v porovnaní s týmto brakom musel ohodnotiť aspoň na 2 hviezdičky čo by bol najväčší pľuvanec do tváre tvorcom normálnych priemerných filmov, ktoré dokonca aj vedia niečím zaujať (aspoň). Najhoršia sága všetkých čias. Upíri žijúci v lese s mobilnými telefónmi pobehujúci po lese rýchlosťou zvuku a potom jazdia po ceste autom.... najhoršie niečo na filmovom plátne čo kedy človek vymyslel a natočil. Smutný obraz dnešnej impotencie filmového priemyslu hlavne z produkcie USA odkiaľ prichádza čoraz menej a menej kvalitných filmov. mimochodom toto keď má 68% hodnotenie tak tým pádom celý csfd sa stal len bezvýznamným brakom a reklamou na nevkus a gýč. ()

vadas

lepsie dve hviezdy. asi najlepsia cast tohto teenage blabolu. co sa nezmenilo su strnuli herci, ktori nedokazu svojim hranim vyvolat emocie, chvilami som mal pocit ze pozeram panelak. renesmee bola urobena velmi zle, hlava 20-rocnej zeny na tele 10-rocneho dietata. polovicu filmu zaberalo defile roznych upirov, a ich schopnosti. pozitiva - bojova scena a nadherne vlky. na tie vlky asi isli vsetky peniaze, a herci ocividne hrali zadarmo ()

Joike

Poslední část této ságy ve mně nechala velice rozporuplné dojmy. Ač předchozí díly, byly určené mladším divákům/divačkám, tak nechaly alespoň nějaký dojem, obzvlášť díl první, ve kterém bylo leccos nového. Ale poslední díl nenechal dojem vůbec žádný. Myslela jsem, že rozdělení posledního dílu bude dobré v tom, že použijí víc detailů z knihy, ale bylo to spíš naopak. Jediné v čem se s detaily přemohli byla "bitva", která probíhá pouze v hlavě Alice. Nejspíš k tomuto kroku přistoupili proto, aby se alespoň trochu zavděčili mužské části publika, která tuto ságu převážně odsuzuje. Takže vznikla podle mého názoru vcelku nezajímavá patlanina, kterých můžeme vidět v televizy mraky. ()

Jahakob

Musím se přiznat, že ze začátku jsem koukal jak strašně tvůrci začátek přesladili a jak přehnané scénky byly. Hlavně pobíhání v lese (jako Bella a Edie pobíhali před otáčejícím se plátnem) a taky ne moc dobré vizuální zpracování Renesme, i laik musel poznat jak nepřirozeně je počítačem obličej udělaný. Zase ovšem musím uznat, že podobné dítě, v rozmezí několika let asi na konkurzích sehnat nejde... Jinak po odeznění pár desítek minut se film začal dobře rozjíždět a vygradoval perfektní "závěrečnou" bitvou, ve které jsem měl nevím proč stále silou zaťaté pěsti :-) Škoda, že Vultoriovi skonali jen jako ;-) Celkový dojem na mě film udělal ale velice dobrý, i když dějově se zase moc nepovedl, zakládal se vlastně jen na smyšleném udání hloupé blondýny :-) Proto místo 90 procent, pouze 75% :-) ()

The M

V podstate rovnaká úroveň ako naposledy. Má to spád, má to humor. Poznávame nové postavy, ktoré aspoň máličko obmenia tie ksichty, na ktoré sme sa pozerali predchádzajúce štyri roky a sú dokonca celkom zaujímavé. A na záver bombová bitka. Aspoň takýto mal byť každý Twilight, no bohužiaľ, vyšlo to až na záver. ()

K4sum1

Né že bych byla nějaká veliká fanynka Twilight ságy.. ale z tohoto dílu (jak 1. části tak 2.) jsem byla naprosto unešená... Lidi to hodnotí negativně už jen co o tom slyší a je vidět že mnoho znich buďto plně nevěnovalo pozornost filmu, nebo se stydí uznat, že je to prostě výborný film a nejlepší díl z celé série. Konečná bitva mě natolik nadchla, že jsem si jí musela pouštět pořád a pořád dokola^^ Belle to jako upírce móóc sluší, jak řekl můj oblíbenec skvělý Aro "Ah.. young Bella. Immortality suits you." :P A malá Renesmé? Roztomilá^^ ()