Jake Vig (Edward Burns) je podvodník velkého formátu, který šikovně využívá darů, kterými ho obdařila Příroda: přirozeného šarmu, odvahy a schopnosti vylhat se i z té nejošemetnější situace. Štěstí se však od něj odvrátí v okamžiku, kdy prostřednictvím dvojice zkorumpovaných policistů Whitwortha (Donal Logue) a Manzana (Luis Guzmán) a navenek bezúhonného Lionela Dolbyho přijde nezákonně k slušné sumičce dolarů. Když Lionel a Jakeův parťák Al (Louis Lombardi) zahynou, vyjde najevo, že Lionel vůbec nebyl tak bezúhonný, jak vypadal: pracoval totiž jako účetní pro krále zločinu Winstona Kinga (Dustin Hoffman). Aby splatili dluh a zachránili si život, musejí se Jake a jeho zbylí komplicové - Gordo (Paul Giamatti) a Miles (Brian Van Holt) vrhnout do obzvlášť složitého a nebezpečného podniku. Na pomoc při realizaci famózního podrazu si přizvou tmavovlasou kapsářku Lily (Rachel Weisz). Když však dívka vrazí do dveří s vlasy čerstvě obarvenými narudo, je to první signál smůly, která se na partu začne lepit. Na obzoru se totiž objeví Jakeův letitý nepřítel - všeho schopný agent FBI Gunther Butan (Andy Garcia).

Režisér James Foley (Konkurenti, Cela, Válka gangů) rozjíždí ve velkém stylu kriminální thriller o souboji velmistrů podrazů. Rafinovaná hra s důvěřivostí, spolehlivostí a loajalitou se mění ve smrtící souboj kdo z koho - a za kolik. (oficiálny text distribútora)

Džejkop

Film, který by se dal nazvat spíše jako Megapodvod. Příběh se neustále pohybuje mezi pravdou a lží. Nejlepší herecký výkon možná trochu překvapivě, předvádí Rachel Weisz, i když to nemá zapotřebí, protože jí to ohromně sekne. ()

YURAyura

Kdyby to misto toho vymasteneho Burnse hral nekdo s koulema nebo aspon nekdo, kdo umi hrat dal bych 5. Nastesti to ta dalsi sebranka zachranuje ()

Thomassi

Jakoby jsem už podobný film s podobným scénářem viděl. Že by to byli Dannyho parťáci? Jo, to bude vono. Ale scházela mi tady ta elegantnost a coolovost, která zdobila Dannyho a spol. Tak proč tedy tak vysoké hodnocení? Jako příběh se mi to zdálo na dobré úrovni, mělo to nápad a dobře se to zamotalo, no a konec taky nebyl špatný. Mělo to prostě všechno, co by takovýto žánr měl mít. A na herce se také nemůžu stěžovat. Právě oni asi drželi celý film na tak slušné úrovni. Hlavně Dustin Hoffman a Paul Giamatti. Rozhodně by si tahle partička mohla podat ruku s Dannym. I když Dannyho prácička byla lepší, tento snímek rozhodně nezatracuji. Já se bavil a proto dám 75%. ()

Martin741

Mam rad filmy, ktore sa venuju lupeziam, a moze sa aj zmixovat dej. Ale nesmie to byt priserna nuda ako tu a nesmie to rezirovat James Foley. 26 % ()

bourec

Víte co,mě se nždycky líbily filmy s tématem podfuku.Jenže i tenhle je s tim vítěznym koncem,ale náplń je komorní,prázdná bublinka,která dost nudí.A těch filmů je víc.50%.Někdy mi druhá projekce dojem vylepší,ale je taky spousta,co už podruhý nemá co nabídnout. ()

Baker

pěkná hříčka s divákem, velice hezký obsazení a kdyby nebylo tolik zbytečných průtahů a keců okolo, šel bych víš. ()

tom88

Trošku ohraná téma a priemerné spracovanie. Je to priemerný film, no na pozretie a vyplnenie času je to dobré a pozeratelné, no škoda nevyužitého hereckého obsadenia, inak natočené to nie je zle. 60% ()

SeanLSD

Príbehy o správnych podvodníkoch, čo majú v hlave i v srdci ( a trebárs aj pästiach ) sú moja obľúbená šálka kávy ( čaju, alebo i alkoholu ), na druhej strane niektoré klišé, z ktorých sa medzičasom stali takmer povinné súčasti žánru, mi idú pekne na nervy. A takisto sa neviem často ubrániť pocitu, že mať tak na to hlavu, čas a nervy, s logikou do seba zapadajúcich scén by to nedopadlo úplne najlepšie, ba že niektoré motívy by vyšli úplne mimo... ()

fantoci

Obdivuji herce Dustina Hoffmana. V tomhle filmu můžeme nalézt poměšně zdařilé a promyšlené podvody. Celkově mne film spíáše zklamal a přemýšlel jsem o tom, proč Hoffman roli v takovémto filmu přijal. Na toto dílo pravděpodobně do týdne zapomenete. ()

Cedr

Celkem sympatický podfukářský snímek. Laciněji vypadající varianta Ocean's Eleven. S přihmouřenými oči se možná vyrovná následujícím dvěma Ocean's dílům. Mohlo to ale snadno být lepší, scénář je místy dosti slabý a film jako celek působí jako takový výkřik do tmy, po kterém se nikdo neohlédne. ()

andriy

Filmy tohoto ražení se musí natočit opravdu dobře (Podfuck), aby z toho nebyla jen těžce uvěřitelná ptákovina, kde si všichni hrajou na vychytralý a drsný mafiány, jako je tomu v tomto případě. Herecké obsazení navádí k domněnce, že půjde o trhák, ale je to jen (pod)průměrná oddechovka. Ovšem i od oddechovky bych čekal alespoň trochu zábavy, čehož se mi ale v tomto případě moc nedostalo. Jediné, co mě občas probralo z dřímot a zaujalo, byla krásná Rachel Weisz. ()

lennyd

Jake Wig (Edward Burns) se svými přáteli Milesem a Gordem se zapletou do pěkného průšvihu. Jejich způsob obživy je najít "kavku", a obrat ji do posledního pětníku. Ale poslední z nich byl účetní mafiánského bosse Winstona Kinga (Dustin Hoffman). A s tím se nevyplatí zahrávat. Winston ale s Jakem udělá dohodu, že mu jeho prohřešek odpustí, když obere o 5 miliónů dolarů šéfa nadnárdoní bankovní společnosti, Morgana Priceho. Ale kdo nakonec koho obere? Toť otázka.... Další z filmů, které je nutné vidět do poslední vteřiny, a zásadně není možné komukoliv věřit. Film, kde si celou dobu vypracováváte sympatie (nebo antipatie) k jednotlivým hrdinům, aby vám to v posledních minutách převrátil skrz na skrz. Ač plné hereckých es, většina z nich mi moc neseděla (ať už Burns, který se celou dobu snažil napodobit Affleka, včetně jeho výrazu, či sice krásná Rachel Weisz, ale nepřesvědčivá nebo Dustfin Hoffman - také mu ten mafián nějak nešel). Ale jinak film skvělej :) ()

MiCM

To se mi dost líbilo, především díky atmosféře filmu. Takové rozumné tempo, akorát trošičku překombinované na konec, při čemž se to klidně mohlo povézt jěště o něco lépe. ()