Lásky se nikdy nezbavíš.  Cesta z vrcholu na absolutní dno může být velmi rychlá. Někdy stačí jediná věta a všechno, co jste dosud budovali, se zhroutí jako domeček z karet. Uznávaný lékař, milovaný otec a manžel, čelí obvinění z velmi těžkého zločinu. Ze dne na den vyměnil dobrou adresu za celu ve vazební věznici, odkud se nevina prokazuje hodně těžko, zvlášť, když protistraně pomáhá člověk, který může být motivován osobní pomstou. Pravda prý nakonec vždycky zvítězí nad lží a nenávistí. Někdy ani to ale nemusí znamenat vítězství. Někdy je to jen přestávka před dalším, mnohem náročnějším zápasem. Zvlášť, když ve snaze zachránit se obětujete tajemství, která měla zůstat navždy skrytá, protože jsou pro vás i pro vaše okolí příliš nebezpečná. (oficiálny text distribútora)

ratpile

Ucházející první polovina (relativně zajímavě a divácky odvyprávěná) naprosto zabitá snad půlhodinovým mumláním Geislerové při pokusu o nějaký hloubavý přesah. Nechápu, co tím chtěl Hřebejk říct. ()

ona.takova

Nevím, zda mě víc zasáhla citlivě podaná zhnusenost detektiva, nad tím co se děje i u nás za zavřenými dveřmi obyčejných domů. / ruská mafie-týrané dívky, dívenky, donucené šlapat / Kontrast reality brutálních činů s bezelstnou dušičkou postiženého syna...Přivítala bych více prostoru pro detektiva, ten me zaujal nejvíc.Klobouk dolů před tímto povoláním, nechápu, jak jsou vůbec tito lidé schopni normálně žít. Jak snadné je někoho obvinit a jak nesnadno- nemožno se vůbec obhájit? Jaký kousek je od lásky k nenávisti.. Bylo to jako míchat emoční polívku, vztahy, vztahy, vztahy.....jen škoda, že měl každý málo prostoru. Jako plus vidím, že mě celou dobu zajímalo jak to všechno dopadne.Takže dávám 3,5...:) ()

transbeskyd

Skvělý námět, nádherná vtahující kamera, až na výjimky skvělí herci a místy zajímavá hudba. Po trochu startovním zahřívacím úvodu film postupně graduje až do neprvoplánově očekávaného finále. Pro mě s Pouty jeden z nejlepších nejen českých filmů roku. Když ty dva kusy srovnám, tak Nevinnost pro mě dotaženější, Pouta zase živelnější a lepší herecky. Trochu zklamáním je pro mě pan Ondřej Vetchý v roli, která mu až tak nesedla, což drhne v detailech (př. útrpné milostné scény).Na druhou stranu na tom prostoru co dostal, nešly asi zázraky.. Jinak skvělý Hynek Čermák, Geislerka,..Tomu říkám uhodit Hřebejk na hlavičku:) ()

Solverino

Režiséra a jeho předchozí průměrné a prvoplánovité komedie moc nemusím, ale musím uznat, že tohle se mu fakt povedlo. Čeští herci hrají také až neskutečně dobře a opravdově - Vetchý, Geislerová super! Příjemné překvapení od režiséra, kde jsem už nic nečekal. Bravo! ()

Born2BeAlone

Nebýt závěrečné 20-ti minutovky, tak by se určitě našla ještě jedna hvězdička. Do té doby film šlape velmi jistě a dokonce vykazuje smysl pro gradaci (která není úplně vlastní tuzemským snímkům), jejimž vrcholem se asi podle tvůrců měla stát právě závěrečná pasáž, během které jsem se v kině začal ošívat a nervozně koukat na hodinky. Na druhou stranu po delší době spolupráce Hřebejk + Jarchovský vcelku šlapala a snad se začíná blýskat na lepší časy. ()

Casull

Pro mne veliké zklamání. Děj je víceméně předvídatelný, herecké výkony průměrné. Znova bych to vidět určitě nemusel. ()

MaxForValue

Je nesmierne potešujúce, že Jan Hřebejk siahol po téme, ktorá je v našich končinách, napriek nastupujúcej vlne liberálneho pojatia sexu, stále veľmi silno prehliadaná. Téma sexuálneho zneužívania. Je to realita, ktorá bohužiaľ pre mnohých existuje iba na papieri. Nevinnost je snáď v tomto takou prvou lastovičkou. Jednou z funkcii filmu by mala byť aj snaha upriamovať pozornosť na obete sexuálneho zneužívania, a hoci je v tomto filme veľa nie veľmi šťastne zvolených zvratov, tak dá sa povedať, že je to mierny nadpriemer, ktorému k dokonalosti chýba väčšia dravosť, tvrdosť a ťah na bránku. ()

Dashiella

Príbeh bežal mnohými smermi, ale ťažko povedať, či boli všetky postavy rovnako dobre prepracované. Spočiatku som bola veľmi vtiahnutá do deja a spol., potom som čakala, čo príde, keď kus pred koncom vlastne vyriešili Olinkine obvinenie. Na to prišiel úplne hrozný lopatový monológ Lídy, kedy som si naozaj myslela, že pozerám nejaké študenstké cvičenie. Samotný záver sa mi celkom páčil, ale nenapravil už, čo bolo v mojich očiach poškodené. Hynek Čermák jednoznačne vévodil celému castu, Anna Linhartová ma vôbec nezaujala. Hudobné pasáže sprevádzané spevom ma často rušili. Čo sa týka emócií, vytiahlo to zo mňa niečo, určite sa mi aj niekoľkokrát zatajil dych, bolo to však akési nesúrodé. 3,5hviezdy ()

Creony

Po deseti letech, ve kterých nám pan Hřebejk předkládal samé ohavnosti (nepočítám Kawasakiho růži, ještě jsem neměla to štěstá či smůlu ho shlédnout) konečně natočil jasný, surový film se skutečnými emocemi. Perfektní herecké výkony, hlavně Hynek Čermák. Jediným mínusem je pro mě závěr. Rozmohl se tu v českých zemích totiž takový nešvar považovat diváka za hlupáka a na konci mu všechno krásně dopodrobna vysvětlit, jak a co a proč a kdy... Jinak na české poměry nadprůměr. Doufejme, že si tuto laťku Hřebejk udrží. ()

pekas

Jo, na naše poměry dost dobrý. Ale trochu mi vadil závěr, takhle snadno to snad nejde. Já z filmu nějak zvlášť ohromený nebyl, ale 70% mu dám. ()

Sabisk

Už od začiatku som bol príjemne prekvapený kamerou, ktorej kvalita mi v českých a slovenských filmoch často chýbala. No ešte viac ma prekvapil príbeh, vývoj postáv, ich "nevinné" charaktery. Po dlhšom čase český film, ktorý môžem odporučiť. 80% ()

Unka

Už jsem chtěla Hřebejka dávno zavrhnout, ala Kawasakiho růží si u mě dost napravil reputaci a Nevinnost je dalším důkazem toho, že možná nabral druhý dech. Je to snad první jeho film, který má skutečný děj. Je to vlastně skoro kriminální drama s hutnou atmosférou, která se v českém filmu moc nevidí a u Hřebejka a Jarchovského už vůbec ne. Děj a zápletka zajímavá, skvělá atmosféra, perfektní barvy obrazy, dobrá hudba a super výkony (musím vyzdvihnout Vetchého, totálně přirozenou Annu Linhartovou a velmi netradiční charakter Ani G., která evidentně má pořád čím překvapovat). Velmi dobrý film! ()

Heyyy

Do dvou třetin filmu se mi chtělo tleskat, že je to po dlouhé době český film, který neřeší překombinovaně lidské vztahy, je na originální a reálné téma, dokonce i napínavý, a vyřeší se tak, jak se dalo čekat - logicky. Ale poslední třetina filmu na úplně jiné téma mi moc nesedla. Od poloviny jsem tušila, že A.Geislerová "něco tají" a že se "něčeho ještě dočkám", ale ten konec už byl opravdu moc. Měla jsem pocit, jakoby něco co bylo ušito horkou jehlou chtěli natlačit do posledních 10 minut. Nicméně oceňuji, že to bylo drama bez jakékoli snahy o (hořkosladkou) komedii. ()

princesofpersia

Prvních 5-10 minut jsme si říkala, že to snad ani nedokoukám, ale od scény v policejní jídelně jsem nemohla odtrhnout oči. Jedna emotivní vlna střídá druhou (výslechy, scéna u Hynka v kuchyni...) a pointa s Aňou Geislerovou mě srazila na kolena. Z Anny Linhartové sice tak odvařená nejsem, zato Hynek Čermák si rozhodně zaslouží větší pozornost. ()

boombang

Tak tohle bylo téměř až skandinávsky syrové a drsné. Ale podruhé už to vidět nemusím, tím spíš, že jak postavy, tak herci nejsou zrovna nejsympatičtější (resp. si myslím, že Geislerové i Vetchému by nějaká delší filmařská pauza jen prospěla). Zahrané je to ovšem velmi slušně. Celkově to ale vypadalo, jako by šlo o tři různé filmy za sebou: rodinná tragikomedie, detektivka a poněkud zvrácená romance. A ke konci jsem dvakrát čekal konec, a ono furt nic... a nebudu ten definitivní konec hodnotit, protože nevím, jak. Hudba je imho strašná. Přesto hodnotím za čtyři hvězdy, i proto, že Hřebejk s Jarchovským chvályhodně přitvrdili. ()

borohub

OMG to byla pičovina, možná nechápu poklad dnešní české "kinematografie", nebo jsem jen o trošku "intelektuálně výše" nežli průměrný čech, ale prostě tohle mi přišlo jako film slabší. Příběh je zmatený, děj skáče, herci hrají nepřesvědčivě, prostě ve výsledku to hodí hroznej mix a pachuť takových hoven že by se z toho někdo posral. No co více dodat. Ovšem není to zas tak stupidní abych tomu dal odpad, na takové hodnoceni jsou přece jenom hodny jen sračky (ale fakt sračky) nebo americké komedie.. ()

nula87

Nevinnost je výborně natočený film na základě pouze průměrného scénáře. Hřebejk vymáčkne z drtivé většiny scén to nejlepší, bohužel scénář je nepříliš soudržný, používá dost nelogičností a oslích můstků. Možná by Hřebejk mohl zkusit nechat si napsat scénář od někoho jiného než Jarchovského, a věřím že bychom se dočkali výborného filmu. 70% ()

Hřebejk v Hlavní soutěži 48. MFF Karlovy Vary

Hřebejk v Hlavní soutěži 48. MFF Karlovy Vary

12.06.2013

Do hlavní festivalové sekce čítající sedm světových a sedm mezinárodních premiér se s novými snímky vrací šest režisérů, z nichž dva si v nedávné minulosti z Karlových Varů odnesli Křišťálové glóby… (viac)