Už celé stáročia sú obyvatelia malebnej, ale odľahlej horskej dedinky Daggerhorn nútení pravidelne každý mesiac prinášať krvavú obetu vlkolakovi, ktorý počas každého splnu terorizuje okolie ich domovov – radšej mu totiž obetujú niektoré zo zvierat, akoby mal pripraviť o život niekoho z nich. Lenže keď na oblohu vypláva krvavý mesiac, netvor nečakane poruší ich nepísanú dohodu a za obeť si vyberie staršiu sestru krásnej Valerie (Amanda Seyfried). Valerie sa práve dozvedela, že ju jej rodičia prisľúbili za manželku zámožnému Henrymu (Max Irons) z dobrej rodiny. Ibaže Valerie je už od detstva zaľúbená do chudobného drevorubača Petra (Shiloh Fernandez). Mladí zaľúbenci sa rozhodnú nevzdať sa svojej zakázanej lásky a plánujú spoločný útek – ktorý im však nanešťastie prekazí už spomínaný krvavý vlčí útok. Dedinčania sa chcú netvorovi pomstiť a navždy sa ho zbaviť, a tak požiadajú o pomoc legendárneho lovca vlkov a vlkolakov pátra Solomona (Gary Oldman) – chcú, aby beštiu zabil! Lenže Solomonova prítomnosť nepokoje v dedine neutíši, ale naopak ich ešte viac vystupňuje, pretože všetkých vydesí tvrdením, že vlk, ktorého sa tak obávajú, sa počas dňa mení na človeka a pohybuje sa medzi nimi nepoznaný, pretože s najväčšou pravdepodobnosťou je jedným z nich! (TV Markíza)

keoma26

Čekal jsem historický naturalismus nebo alespoň krvavou divadelní stylizaci, dočkal jsem se úplně nanicovatýho bezpohlavního studiovýho slepence. Mohla to být třeba nová Jestřabí žena, místo toho vznikl jen další díl Stmívání. Jedna hvězdička navíc za Garyho Oldmana a scénu s bratrem... ()

iXtr3m3

Videné v dobe vzniku s manželkou, ale žiadna sláva. Pokus o trošku "iný Tvajlajt" nevyšiel napriek slušnému obsadeniu. Vyfučalo z hlavy skôr ako som čakal. ()

Hanys_

Už asi vím, jak skvělý musí být Twilight, když i takový zajímavý námět dokázala Catherine Hardwicke zmrvit..Seyfried je roztomilá - Oldman hraje co umí, ale ani to prostě nestačí, aby z Červené karkulky bylo víc než lehce zapomenutelná slátanina......3,5/10 ()

MareT.

Jasně, že nejde o veledílo. Musíte přistoupit na jejich hru, aby jste to po deseti minutách nevzdali s tím, že s tím jebnete o zeď. Ale na druhou stranu, pokud ve vás je ten kousek sebeironie a přstihnete se, že opravdu uvažujete, kdo by to mohl být, že opravdu Valerii (ano, to je "pravé" jméno červené Karkulky) fandíte, tak máte vyhráno a jak film skončí tak se přistihnete s úsměvem na rtech. JInak dojde i na klasické hlášky jako "proč máte tak velké oči" apod., takže jsem si ani nepřipadal podveden, což začátek naznačuje, protože to připomíná všechno (Twillight), jen ne zmíněnou pohádku. A taky je to místama směšné, ale jak říkám, záleží, jak se na to cítite a jak moc máte smysl pro humor. ()

bloodline

Ešte o 5 minút dlhšie a volal by som psychiatrickú pohotovosť, čomu sa ale zrejme nevyhli Gary Oldman a Leonardo DiCaprio... Skromná hviezdička za exteriéry, ale inak filmová lobotómia deštruktívnych rozmerov a lá Twilight... ()

ti88na odpad!

Tak toto je naozaj veľmi veľmi zlé. Takto zakopať prvotnú celkom zaujímavú zápletku a zmeniť ju na ďalší romantický blábol pre násť-ročných je skutočne neodpustiteľné. Musela som sa veľmi premáhať, aby som to dopozerala lebo toľko hereckého autizmu pokope sa len tak často nevidí. Skutočne snáď len nezaplatené účty mohli spôsobiť, že inak skvelý herec Gary Oldman pripustil, aby sa jeho meno spojilo s týmto brakom. ()

danielosbourne

Jsem celkem překvapen. Jediné co musíte udělat, je odprostit se od klasické karkulky a brát to jako samostatný film. Pohádka se vám připomene, až na ní přijde čas.Celý film jsem byl napnutý, z koho se vyklube onen zloun. Mohl to být uplně každý. Jinak příjemné prostředí, krásní mladí herci a celkem povedená animace. Čekal jsem to o dost horší. ()

Ilhan

Přestože jsem slyšel, že to je po všech stránkách jako Twilight, stejně jsem se na to podíval a musím říct, že jsem se znovu přesvědčil o tom, že vím, proč jsem se na ten Twilight ani nepodíval. Amanda jako jediná za něco stojí. Zbytek včetně vesmírných Shankse a Hogana nestojí za nic. A Gary Oldman opět předvedl, že v pokud nemusí, tak se v herectví opravdu taky nepředře. Jestli jsem u Conana psal o tom, že ho psal někdo bez talentu, tak tohle psal totální dement. Logiku tu nehledejte, nějakou známku konzistence postav už vůbec ne. Jinak tak nesympatický casting mužských rolí jsem už fakt dlouho neviděl, včetně hlavního frajírka, který očividně má šlapat Pattinsonovi, jenže ani tomu nesahá po kotníky a to už je co říct. Celkem slušný závěr a scéna "Babičko, proč máš tak velké oči?" to vytahuje z hranice odpadu na 40 %, ale víckrát už, prosím, ne. ()

Kanca

Jako kamera a hudba dobrý, zbytek byl tak trochu nedotaženej a zbytečnej! PS: Vám to vážně nikomu nepřipomínalo Twilight?!?! ()

kolemjdouc odpad!

jediný pozitivní moment byla hudba která podkreslovala mírně erotickou scénu v asi padesáté minutě.ta se fakt povedla ale ten zbytek to jako mělo mít nějakou hodnotu,Filmaři si dělali z diváků blázny??? ()

Bety88

Červená karkulka není zase tak špatná fantasy, ale výsledek mohl být i lepší. Neseděl mi tam moc ten moderní vzhled, hlavně hudba, která se do prostředí vesničky uprostřed lesů moc nehodí. To mě přivádí ke scéně jakési středověké verzi tancovačky, která působila....divně. Jinak černý vlček vypadal vcelku fajn, připomínal mi kresby z pohádkových knížek mého dětství a červený pláštík povlávající ve větru působil v zimní krajině velice estetickým dojmem. Takže za umělecký dojem bych klidně i hvězdičku přihodila. ()

Bathoryčka

No, takže co to mělo společného s klasickou Červenou Karkulkou, jak ji všichni známe? Ano, objevil se tam červený Karkulčin plášť, byl tam zlý vlk (tedy spíše vlkodlak v tomto případě) a "Karkulka" nakonec vlkovi zašila do břicha kamení...jinak tam z původní pohádky člověk nenajde naprosto nic. Každopádně podívaná to nebyla až zas tak úplně nejhorší a musím říct, že mě za celý film nenapadlo, že by vlk mohla být ta osoba, co to nakonec opravdu byla. Nejprve jsem typovala babčku, pak Henryho a nakonec, když se tam ukázal černočerný vlk, moje volba padla na sympatického Petera, ale furt jsem byla vedle... Celkově film hodnotím jako dobrý průměr, protože určitě to mohlo dopadnou mnohem hůř, ale mohlo to být i lepší... ()

iampatrik

55% Nečekejte pohádkovou klasiku (i když známé scény se zde do jisté míry objeví), co však čekat můžete je poměrně stupidně upravený příběh a dialogy, díky kterým postavy - herci také neohromí. A když přehlédnu i docela levné kulisy a prostředí, film pro mě zachránila "krimi" část, kde sice tušíte, kdo je oním vlkodlakem, ale jisté to zas tak není. I když je komentář psán v negativní duchu a celkové hodnocení také žádná sláva, existují horší filmy.. tři slabší hvězdičky. PS. Příště by to chtělo klasickou (neupravenou) adaptaci, klidně s tímto thrillero-hororovým nádechem. Je to škoda, jakožto autorka Legend z Dogtownu, mohla alespoň lépe vykreslit vážnost děje nebo charaktery postav. ()

Rendiss

Gebrüder Grimm se musí v hrobě obracet. Slátanina Twilight, Van Helsinga (bohužel bez upírů) a nevim čeho všeho ještě. Tisíce nelogičností. Oldmana mám rád, tady mě však zklamal, byl to kokot všech kokotů. A s naší starou, doboru Karkulkou to má společný jedno velký prd. Jako ta noční můra.. No shlédněte sami.. ()

Prochy38

Tohle bylo ale přemilé překvapení. A nijak mě neodradí zdejší nízké hodnocení. Jak se mi A. Seyfried moc nelíbí, tak tady jí to slušelo a dost dobře to dávala. Celkově je příběh vymyšlený moc hezky. Efekty nemají chybu a hororové pojetí nebylo vůbec zle vymyšleno. Jo, líbilo se mi to. Paráda! ()

peetriss

"Babičko, proč máš tak velké oči?", ptá se Karkulka s tváří Amandy Seyfried s nafouklýma a skleněnýma očima jako po dvoutýdenním nepřetržitém flámu! Režisérku Catherine Hardwicke muselo postihnout pomatení mysli, Gary Oldman a Leonardo DiCaprio se museli ocitnout v její nebezpečné blízkosti a tímto pomatením se nakazit, jinak si totiž jejich hereckou respektive producentskou spoluúčast v tomto projektu vysvětlit nedovedu! Výše jmenovaná režisérka asi špatně nesla svou neúčast na vlkodlačích pokračováních série Twilight Sága, rozhodla se znásilnit klasickou pohádku o Červené Karkulce, pohrát si s vlkodlakem po svém a použila téměř totožnou šablonu vyprávění jako při jejím předchozím Stmívání, které je však kvalitativně na vyšší úrovni... Vůbec se nebráním alternativním vyprávěním a vyobrazením klasických pohádek, ani jejich posunům do jiných žánrů, ale Červená Karkulka je průšvih kolosálních rozměrů, a to především díky osobnímu uměleckému selhání C. Hardwicke, jejímu stupidnímu, prázdnému a nekonzistentnímu scénáři, dialogům i špatnému režijnímu vedení. Další ránu filmu zasadilo velmi slabé herecké obsazení s Amandou Seyfried v čele, Gary Oldman se v tomto filmu ocitl snad omylem a i když je Panem Hercem, není supermanem, aby dokázal tento balast sám povytáhnout na vyšší úroveň. Jednu hvězdičku dávám za (bohužel jen sporadické) krásné vizuální prvky a skvělé písně od mnou uznávané Fever Ray. ()

J*A*M*A*L

Docela velké zklamání.Čekal jsem, že se budu docela bavit, ale hodně mě to teda zklamalo.Ani nevím jak to mám popsat.Senzační obsazení a docela slušný příběh, kde se z roztomilé, ale trošku strašidelné pohádky zrodí brutální krvavý horor, který nezná hranice, tak proč se na to nekouknout.Škoda že mě to tak nebavilo.Jednoduše jsem se nudil.20% ()

Hanes88

No chápu, že to není takový trhák. Když už tvůrci chtěli a tento známý příběh hodit do moderního stylu, tak už to měli udělat s většími efekty, ať už je to opravdu takový mysteriózní thriller. Jinak je to spíše taková moderní pohádka, ale to neznamená, že by se mi to nelíbilo. I b-čkové filmy mají něco do sebe. 60%. ()

Luff

Tak toto jsem myslím ani nedokoukala a určitě to nebyla žádná karkulka. Úplně jiný příběh (vlastně ani nevím jaký, nejde to poznat), který je jen zdlouhavý a nic z toho není.Nudné, dlouhé, bez nápadu. ()

Twilightovitá Saoirse Ronan?

Twilightovitá Saoirse Ronan?

05.05.2011

Twilight sága spěje k závěru a je načase něčím navázat. Pokusy typu Červená Karkulka a Beastly pohořely, možná ale pomůže jméno samotné „matky“ Stmívání Stephenie Meyerové. I její román The Host je… (viac)