Na strednej škole sa opakuje množstvo úžasných aj príšerných udalostí, ale veľký maturitný ples je len jeden. Pred najočakávanejšou udalosťou v živote prežívajú neistí tínedžeri vzrušujúce príbehy. Každý mladý pár má svoj vlastný príbeh a dva rovnaké neexistujú, každý je iný. Niektoré vzťahy sa rozpadajú, iné vznikajú a všetci tínedžeri prežívajú neistotu pred ostrým vstupom do dospelého života, ktorý znamená nezávislosť ale aj zodpovednosť, kde ich už nik nebude viesť ale ani chrániť. Nova Prescottová (Aimee Teegardenová) prežíva ťažký vnútorný súboj vôle a citov, keď zistí, že ju priťahuje problematický chlapec Jessie Richter (Thomas McDonell), ktorý jej zároveň môže ohroziť cestu k perfektným maturitným výsledkom a tým aj ďalšiu kariéru. Keď školský vandal zničí plesové dekorácie a kostýmy, Nova ho musí prinútiť, aby jej pomohol nahradiť škodu tak, aby sa ples konal v nezmenenom termíne. Starší spolužiaci Mei (Yin Changová) a Tyler (DeVaughn Nixon) ukrývajú veľké tajomstvo a všetci dovedna čelia neistotám a očakávaniam, které sú späté s jednou z najvýznamnejších udalostí stredoškolského štúdia pred vstupom do dospelosti. (TV JOJ)

SgS_Sarge

"Just one of many"... Mám rád tyhle oddechovky. Jsou hloupé, jsou předvídatelné ale jsou to přesně ty filmy, na které je někdy nálada. Při sledování každého takového filmu si říkám, najde se někdy nějaký který mě překvapí? Který se v poslední minutě neotočí v happy end? A přitom, kdyby se tenhle film držel toho co je řečené v traileru, že maturiťák je splněným snem tří lidí a zbytku se zhroutí sny jako domeček z karet. A do poslední chvíle to vypadalo že to tak snad i dopadne... Kdyby jo, je to nejmíň za 4*. Ale takhle... "Just one of many" ()

oveckaoa

Od Nussbauma jsem viděl 3 komedie Prciny Nahou Míly odpad Královna Ročníku odpad a tohle 3 hvězdy. Oproti těm dvěma jsou zde minimálně 4 sympatické postavy (Simone, Nova, ten kluk co ji nakonec pozval a ta černoška co opustila přítele) chybí zde jakákoliv fekální scéna (zázrak v dnešní době) a dobře se na to dívá. Nadávat na to, že je to klišé nebudu 90 procent komedií jede podle šablony. Akorát škoda, že Simone nedostala více prostoru a , že královnu plesu nevyhrála Nova místo té černošky (chápu, ale , že rasisté by to nedaly kdyby vyhrála bílá). P.s. nejsem odborník na maturiťáky, ale nepozvávají se náhodou na maturiťáky pouze dívky a kluci ze stejného ročníku tady si bore pozve jakousi Řekyni z Kanady a druhý borec malou holku a nikoho to netíží. P.s. nejtrapnější scéna z rozkazu královny tanec královny nebude co to je kurva za sračku pominu to, že tím pošpinili dlouhodobou tradici. P.s. 2 ty dva teplouši s tou hudbou a ten trapák v bílém smokingu jsou jedni z největších hereckých omyl po těch z Homo Direction a Homo Brothers. ()

F.explorer

Príjemná maturitná oddychovka. Dej možno neprekvapí, pretože je tam presne to, čo by ste čakali v teenagerskom filme od Disneyho, ale narozdiel od ostatných s podobnou tématikou, bol tento nevtieravý. Možno tomu dopomohli aj príjemne spracované postavy vo filme. Ak by sme hodnotili tento film na fóre teenagerských filmov, dal by som aj 4*. ()

Lyžař

Romantika. No, většinou je opravdu jednoduché mě na něco podobného "nachytat". Tentokrát se to však nepovedlo. A kdo ví, čím to bylo. Možná, že to je tím, že můj maturák jsem si neprožil tak, jak jsem o něm dopředu snil. Možná to je tím, že doba po maturáku uplynula jak voda a já jsem se vlastně nikam zvlášť lidsky nepohnul. No a možná to bude tím, že je tenhle filmek nedokonalý jak po stránce režie, hudby, ale i všeho ostatního včetně scénáře a vlastně hlavně scénáře. Ten totiž dle mého značně pokulhává. No a herci se pak mohou snažit jak chtějí, ale napravit to prostě nemohou. A nic na tom nezmění ani to, že Thomas McDonell je docela hezký dlouhovlasý klučina. Prostě a jednoduše - bohužel.. ()

Gore

Film plný kliše, plný hloupých dialogů, naivních holek, sladkých chlapců, navenek drsoně se srdcem vs. blonďatá presidentka třídy, multikulturní tolerance, na chlup očekávaného konce, avšak od začátku si film na nic jinýho nehraje a předloží očekávané a vcelku přijatelné formě, kdy člověk ačkoliv ví jak to skončí tak čeká do konce a dělá překvapeného, že to má tak sladce nalajnovaný konce i s klišé největšího kalibru jako je opět fungující fontána. O hvězdičku víc dávám proto, že scénář je příjemně oldschool (i když tam je facebook) a vynechal trapné nebo prdící scény. ()