Asterix a Obelix v službách Jej Veličenstva

• Česko Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva (viac)

Pod vedením Juliusa Caesara napadli preslávené rímske légie Britániu. Jednej malej dedinke sa však darí statočne odolávať, ale každým dňom je slabšia a slabšia. Britská kráľovná preto vyslala svojho verného dôstojníka Anticlimaxa, aby vyhľadal pomoc u Galov v malej dedinke vo Francúzsku vyhlásenej svojím dômyselným bojom proti Rimanom. Keď Anticlimax popísal zúfalú situáciu svojich ľudí, Galovia mu darovali barel svojho čarovného elixíru a Asterix a Obelix sú poverení odprevadiť ho domov.
Akonáhle dorazí do Británie, Anticlimax im predstaví miestne zvyky vo všetkej paráde a všetci to poriadne roztočíia. Caesar sa však rozhodne naverbovať Normanďanov, hrôzu naháňajúcich bojovníkov Severu, aby raz a navždy skoncoval s Britmi. Lenže Normanďania túžia po jedinom - zažiť strach. A to preto lebo niekde počuli príslovie: "Strach Tí dáva krídla" a kto by nechcel lietať? Galovia, Briti, Normanďania a Rimania sa zamotávajú do bláznivej naháňačky za čarovným elixírom, na ktorom záleží spása národa. (TV Markíza)

animaxis

Už to není to,co to bývalo.Nový představitel Asterixe je naprosto nesympatický,komixu se to už vůbec nedrží(mám ho rád)a humor tu byl pro děti,ale očividně je určen i dospělým nebo lidem mého věku,protože malé dětičky asi nepoznají místní parodii na film 300.Do kina na Asterixe už v životě nejdu,ne proto,že je to už opruz a nebaví mě to,ale protože v sále bylo tolik malých dětí a ještě ke všemu jsem tam byl s kamarády přibližně stejného IQ jako mají oni,že ten film jsem tam chápal dokonale snad jen já a to Asterix není zrovna Atlas Mraků. ()

Bauer

Jednička byla velice povedená. Druhý díl byl naprosto šílený a neměl skoro nic společného s prvním dílem, ale přesto šlo o dobrou zábavu, kdy jsem se občas i smál. Třetí díl nebyl taky úplně špatný. No a čtvrtý díl je hovadina na druhou! Mě, jakožto anglofila, naprosto nervy drásalo to zesměšňování Anglie (v pět všeho nechají a jdou na horkou vodu…).Příběh je také celkem o ničem. Další rušivý element přichází v podobě Asterixe. 4 filmy a tři různí herci, přičemž Edouard Baer, je asi nejhorší! Alespoň, že („rusák“) Gérard Depardieu zůstal a jeho Obelix je stále okouzlující filmová postava. Nechtěl bych koukat na film ve francouzštině, ale český dabing se nepovedl vůbec. Původně jsem chtěl dát 2*, ale nakonec volím 1*! Zbytečný film!!! ()

Spiker01

No, rozhodně nejslabší ze všech dílů. Jakmile jsem se o tomto dílu dozvěděl, byl jsem naštvanej, protože se už potřetí změnil představitel Asterixe. Bral bych Claviera, ten byl nejlepší. Kromě toho je film jedna velká parodie a řekl bych, že v Británii to právě bude nejoblíbenější film, co tam kdy měli. Způsob, kterým totiž prezentují Brity je přinejmenším trapný a necitlivý. A navíc trapných sekvencí opět od minule přibylo. Ale i přesto je to pořád Asterix a Obelix a je to docela sranda. Je na každém jak film pochopí...45%...[07.11.2011_Cinestar_Liberec] ()

Jara.Cimrman.jr

Mezi všemi zdejšími znalci filmového umění se cítím intelektuálně osamocen a tak se v případě hodnocení tohoto snímku uchyluji k primitivním instinktům. Od komedie totiž chci, abych se smál a smíchu jsem si užil skutečně hodně, protože je mi zcela jedno, že Asterix není kreslený, že ho hraje již stopadesátý herec a že je to všechno hrozná hovadina. Jako rozený gentleman, který samozřejmě nikdy neběhá, sice musím připustit, že při mém hodnocení hrála jistou nevýznamnou roli nějaká ta soukromá sexuální orgie u Caesara, ale na svém hodnocení přesto trvám, protože znudění Britové uprostřed palby mi dali hodně inspirace ke správnému vnímání světa. ()

honajz

Hodně slabé a hodně špatné. Sem tam fór (většinou převzatý z komiksu, nic původního), slepenec minimálně tří příběhů, homosexuální narážky, mizerné triky, příčemž i herci hrají jako z musu, aby si vydělali na honorář. Občas se tam sice něco vtipného mihne, některé scény se povedly, ale celkově je to utahané, roztahané a nudné, bez kapky nápadu, šťávy. ()

• Gérard Depardieu jako Obelix je jediný herec, který hrál ve všech čtyřech dílech. (ČSFD)
  • Viking Brkoslav je naučen dokonalému gentlemanství, čehož se drží. Ve scéně na útesu však společně s ostatními vikingy běží, přestože je ve filmu mnohokrát zmíněno, že gentleman nikdy neběhá. (Merenre)