Po newyorské ulici jde stařík s dlouhým bílým vousem. Aranžéra ve výkladu upozorní na špatné pořadí sobů ve vánočním spřežení. V průvodu potká opilého Santa Clause a znepokojen jeho stavem převezme s velkým úspěchem jeho místo. Tak se Kriss Kringle z domova pro přestárlé stane reklamní atrakcí obchodu s hračkami. Jeho úspěch spočívá v tom, že je opravdovým Santou, jak to také všem bez váhání sděluje. Někdo mu rád věří, někdo ne. Neurotický psycholog jej chce nechat zavřít do ústavu a tak se tím, zda je opravdu Santou začne se vší vážností a s velkou publicitou zabývat soud. Krissi Kringlovi však jde hlavně o to, aby mu uvěřila malá Susan a její racionální maminka, která se zklamaná životem vzdala fantazie a víry v možnost splnění přání. (Qasa)

Arutha8

V kontrastu s barevností a třaskavostí současné vánoční produkce tahle černobílá klasika boduje. Navodí příjemnou atmosféru i zamyšlení. Je škoda, pokud někoho současná podoba Vánoc odrazuje od tohoto svátku jako takového. Zázrak v NY může napomoci ke klidnějším Vánocům... ()

rivah

Milý a starosvětsky vtipný americký film o Kriss Kringleovi, který prohlašuje, že je Sant Claus. Milý vánoční film. ()

Shredder

Krasny,optimisticky,sentimentalny a vianocne naladeny snimok. Original hravo strci do vrecka remake z 94 s vynimkou jednej sceny(O-dievcatko hovoriace po holandsky, R- hluchoneme dievcatko). Film skvelo odzrkadluje dobu je menej uponahlany, menej agresivny a plny detskej nevinnosti a pravych hodnot. Ceresnickou na torte je Edmund Gwenn, ktory stvarnil Santu dokonale (myslim ze bude sympaticky ludom ktorym vadi ako Santa Claus Tim Allen ci iny sucasny herci). Skoda, ze v dnesnej dobe nam televizie namiesto takejto klasiky ponuknu na Vianoce radsej donekonecna ohrane ceske komedie ci neuspesne americke televizne filmy. ()

PlysovyMacko

Milý dedko s fuzami tvrdí, že je Santa Claus. Dospelaci mu samozrejme neveria a chcú ho dostať do blázinca. Film má oldschoolovu vianočnú atmosféru a dostal ma tým, aký je čistý a naivný. Niekedy treba proste veriť. ()

PlayEasy

Jelikož už jsou opět naše nejoblíbenější svátky tak jsme si tuto klasiku musili pustit a jak pak by ne když jsme se těšili už někdy od září. A viděli jsme užásný film s právoplatně oscarovým Santou Edmundem Gwennem, s krásnou Maureen a s příjemným Johnem Paynem. Film je to krásný a ukazuje co je to víra, to si máme pamatovat a nejen děti! Jednoznačně krása s také velmi dobrou začínající Natalie Wood! Další vánoční klasika! 85% ()

DeDanu

Krisse a Susan si pouštím před každými Vánocemi, když zdobím perníčky. Srdce se mi plní vánoční náladou, nápady se hrnou a práce se stává radostí. Poté pravidelně píši dopis Ježíškovi. ()

TomekR

Miracle on 34th Street, velice milý film s vánoční náladou, který Vás může jen naladit a pobavit. Příjemná černobilá klasika z roku 1947 s duchem kouzelných vánoc. ()

lobo87

V záplave gýčových santaclausovských filmov ma potešil jeden, ktorý má srdce i dušu a neurazí ani tých, ktorým nosí darčeky Ježiško.... 75% ()

Habanera

“Věřím v Santa Clause”…není to, v co všichni doufáme, aby se stalo malinké kouzlo!? V této uspěchané a konzumní době, kdy jsme zapomněli duchovně žít, mají být svátky dni klidu, duchovního zastavení a důvěry v to, že zázraky se dějí, i když zdravý rozum popírá. ()

petrusqa

Bohužel jsem již viděla novější verzi, která je podstatně slabší, ale lehce to ovlivnilo mé hodnocení. Protože u takového filmu velmi funguje vidět poprvé. ()

Desmi

Velmi milý film o Vánocích, který odhaluje jejich pravou podstatu. Líbí se mi zasazení příběhu do komerční sféry a nakousnutí problematiky komercializace již v roce 1947. I po 70 letech stále aktuální téma. ()

BullittSF

Vánoce nedělá Santa Claus, ale lidský příběh, staromilská atmosféra černobílého filmu, výborní herci a parádní zápletka a... asi nějaké kouzlo:-) Nejlepší americký vánoční film, co jsem kdy viděl. A hned ho jistě tak nic nepřekoná!! Nemusím Santu, ale ode dneška miluju Krise Kringla:-) ()

Kekik

Nejprve jsem viděla remake z roku 1994, a tak možná proto jsem z tohoto filmu již tak nadšená nebyla. Více se mně líbil právě remake, ovšem i originál je velmi působivý. Ovšem k dokonalosti mu něco chybí. Něco, co jsem u remaku našla. Zde mi chybí romantická linka. Tady je hodně velmi odbytá. Vůbec jsem jim nevěřila, že se mají rádi. Také malá Susan je v remaku mnohem roztomilejší než zde. Bohužel i Santa je lépe ztvárněn v druhém filmu než zde. Ale i tady je velmi santovsky kouzelný. ()

dragon'88

Toto je fantasticke. Neviem ci sa to da pozerat dokola, pretoze to ma velmi mierne tempo, ale ma to v sebe davku dobrosrdecnosti a dobrosrdecneho humoru, ktora bude fungovat vzdy. Urcite to ale moze hrat na pozadi pocas pecenia medovnikov a neurazit. Klenot vo svojom zanri. ()