Rodina na úteku

• Česko Tranzit (viac)
všetky plagáty

Krátku spoločnú dovolenku manželia Nate (James Caviezel) a Robyn (Elisabeth Röhm) Sidellovco a ich dvaja synovia Shane (Sterling Knight) a Kenny (Jake Cherry) potrebujú ako soľ, pretože po tom, čo sa Nate po osemnástich mesiacoch za mrežami za spreneveru vrátil domov z väzenia, si k sebe opäť musia nájsť cestu a vybudovať si vzájomnú dôveru. Nanešťastie ani len netušia, že práve ich si vyhliadli bezcharakterní gangstri, ktorí ukradnuté štyri milióny z brutálnej lúpeže ukryli práve do Nateovho auta, aby ich tak bez problémov dostali za hranice bez ohrozenia vlastnej bezpečnosti. Ich plán vyjde - a z nič netušiacej rodiny sa tak razom stane vzácna korisť, ktorá sa však svojim prenasledovateľom rozhodne nevzdá bez boja! (TV Markíza)

Dale

Ďalší z tých slaboduchých thrillerov, ktorý vás ničím neprekvapí. Už len to, že rodinka na výlete si poradí so štyrmi ozbrojenými zločincami je neskutočne pritiahnutá za vlasy a ešte ten spôsob... Aj keď to padouši rodinke dosť uľahčili, keď sa stále žrali medzi sebou a občas pripomínali skôr ňoumov Pesciho a Sterna zo Sám doma ako nebezpečných vrahov. Nepridá tomu ani rozkývaná kamera (zase chcel byť niekto cool). 30% ()

bourec

Film sem na dvd viděl podruhý,ale jak u některejch filmů domácí kino přidá na kvalitě a zábavnosti,tady to zůstalo stejný.Poněkud stupidní chování hlavních postav,dost nepříjemně nasnímanej film,kdy kamera leze hercům skoro až do prdele.A i když je jasný,že tady jsme za sakra málo penízků dostali celkově dost muziky,na víc než tři hvězdy to neni.60%. ()

Hal_Moore

James Caviezel ve své nejvýraznější (filmové) roli. Škoda jen, že jde o malý, silně podhodnocený film, který však dělá svému subžánru čest. Klasická ohraná zápletka ze sebe hned v první polovině začíná otřepávat některá klišé a dokáže téměř v každém patnáctiminutovém úseku překvapit netradičním vývojem děje. To však divákovi nezabrání, aby (skoro většinou) úspěšně předem odhalil, co se bude dít. Transit je klasickým příkladem tříhvězdičkového filmu, který si v budoucnu určitě ještě pustím. Za jeho nízké hodnocení však přidám tu hvězdičku navíc. ()

Copacabana

Tranzit hodnotím ako vcelku vydarený, napínavý a ľahko pozerateľný filmík, ktorý sa odohráva v tajomnom prostredí močiarov a letí z vetrom doslova o preteky. Dej je na prvý pohľad jasný a predvídateľný, no má množstvo menších zápletiek ktoré ho posúvajú vždy iným smerom ako divák predpokladá. Výber postáv bol trefný, zlodeji/vrahovia mali niečo do seba a po celú dobu som si nevedela vybrať s kým sympatizovať a komu viac držat prsty, pretože aj tatko rodinky bol zaujímavá postava. Ďalší plusový bod odo mňa získavajú automobilové naháňačky, ktoré vôbec neboli na zahodenie a dodali celému filmu potrebnú dynamiku. ()

Martin741

Reziser Jose Antonio Negret mi fuckt nic nehovori, a po tomto filme to este tak aj pekne dlho ostane. Nudne krymy, ktore nema divaka cim zaujat, len taky prvoplanovy lacny vyvar bez vacsej hodnoty. Jo a Jamesa Caviezela nemam rad, asi preto, ze po kultovej Frekvenci nema nic schopne na konte /okrem Passion of the Christ/. Jo a aj preto, ze nevie hrat. 5 % ()

• Ve scéně, kdy lupiči pronásledují rodinu a vzápětí naráží do jejich auta, je možné všimnout si, že po několika nárazech zůstavají vozy neporušené. (dc125)
  • Poté, co vyprostí Losada (Harold Perrineau) a Evers (Ryan Donowho) Marka (James Frain) z nabouraného policejního auta, najde Evers v autě zbraň M16. Tu však policie ve voze nikdy nevozí. (dc125)