Top Gun: Maverick

• USA Top Gun: Maverick (viac)

Viac než 30 rokov v službe. Pochvaly. Vyznamenania. Jediný, kto za posledných 40 rokov zostrelil tri nepriateľské lietadlá. Napriek tomu ho nikdy nepovýšili. Prečo? Pretože je to Maverick. Rebel, ktorý počúva len sám seba. Aj napriek tomu  dostane ponuku stať sa inštruktorom elitných pilotov stíhačiek v programe Top Gun, ktorých má pripraviť na úlohu spadajúcu do kategórie Mission Impossible. Okrem tejto misie bude musieť Maverick zvládnuť ďalšiu náročnú súkromnú misiu. Jedným z pilotov, ktorých má pripraviť na akciu, je Bradley Bradshaw (Miles Teller), syn jeho priateľa a navigátora Goosea. Znalci prvého Top Gunu, vedia, že Goose zahynul, keď sa neúspešne katapultoval z neovládateľnej stíhačky, ktorú pilotoval práve Maverick. A jeho syn ho obviňuje zo smrti svojho otca. Maverick za žiadnu cenu nechce, aby Bradleyho postihol rovnaký osud ako jeho otca. Pritom si uvedomuje, že šanca, že jeden z pilotov plánovanú leteckú operáciu neprežije, nie je vôbec malá. (Cinemart SK)

DenisR

Osmdesátková atmoška, úchvatný soundtrack a znovu sám sebe překonávající Tom Cruise. Snímek se rozjede na začátku a nezastaví se až do samotného konce. Je tam akce, drama, sranda a vlna nostalgie silně odkazující na původní Top Gun. Poprvé jsem v kině ozkoušel 4D, jež je využito na maximum a na zážitku mnoho přidává. ()

luciasce

Napřed jsem dala dvě, ale ok, dám tři hvězdy, přeci jen ta první rozbředlá polovina byla dotažena celkem povedenou akční druhou polovinou. Kdybych měla hodnotit první půlku, tak to by ani odpad nestačil, jakási emoční slátanina plná patosu. Druhá polovina ale nabrala tempo a bylo se na co koukat. Pominu jakési technické nepřesnosti, smysluplnost mise. Jako proč ty rakety rovnou neposlali do údolí a bombardovali jen letiště a proč když vybombardovali letiště, měl pořád váhu časový limit, který mohl být klidně delší, protože stejně letěli nedetekovaní pod radary. No prostě by to nebylo tak napínavý, ale dokážu si představit tomu dát lepší smysl. Pominu pojebané titulky, (flight level 33 fakt není 180m ale 10km apod.), ty na hodnocení nemají vliv, ale zmínit to musím. Rozhodně ale nelze říct, že je to lepší než první TopGun, sorry to fakt ne. ()

SamGee

Prvý film, ktorý odštartoval letnú sezónu, je Top Gun: Maverick. Toto pokračovanie pôvodnej snímky z r. 1986 vracia späť Toma Cruisa do roli neskrotného pilota Peta „Mavericka” Mitchella.      V zápletke Maverick vycvičuje novú generáciu pilotov, medzi nimi aj Bradleyho „Roostera” Brandshawa (Miles Teller), ktorý viní Mavericka za otcovu smrť. Ako sa popasuje protagonista s touto situáciou?     Hoci dej o konfrontácií medzi starou a novou generáciou je predvídateľný, darí sa mu vybalansovať humor, nostalgiu, emócie a vnútorný konflikt medzi postavami tak, aby si tento film užili všetci.    Charizmatická hviezda Tom Cruise podáva chválitebný výkon muža, ktorý bojuje s vlastnou minulosťou. Miles Teller s mladými hercami sú sympatickými postavami, Jennifer Connelly má skvelú chémiu s Cruisom a Val Kilmer poteší pôvodných fanúšikov prvého filmu.    Soundtrack od velikána Hansa Zimmera a rockové pesničky vedia zabrnkať na citlivú strunu. Popritom, dodávajú snímke štýl, elán a srdce.     Letecké scény panujú tomuto filmu. Sú dravé, napínavé a doslova dych-berúce. Keď prirátame do toho kameru a zvukové efekty, priklincujú návštevníkov kín na stoličky.       Top Gun: Maverick je nezabudnuteľným kinozážitkom, ktorý osloví starších fanúšikov i nových divákov šarmantným Tomom Cruisom, podareným hereckým výberom, emotívnou hudbou a burácajúcimi leteckými scénami. Odporúčam ho vidieť v IMAX-e kvôli lepšej kvalite a intenzite.    Príbeh: 8/10,  Herci: 7/10,  Hudba: 8/10,  Kamera: 9/10,  Zvukové efekty: 9/10,  Letecké scény: 10/10,  Celkovo: 9/10.  (pol boda pridávam za IMAX) ()

aranek

Po hodně dlouhé době konečně skvělý film, který se nevěnuje retardům, hlupákům, podpantoflákům, citečkům a různým absurdním menšinám a je dostatečně velkolepý. Perfektní souhra efektů, hudby, uvěřitelných charakterů a krásné techniky. Pět hvězd, a nejen pro kvalitu nebo proto, že původní TopGun mám rád, ale i hlavně proto, že se dnes už takové filmy netočí. Nevím proč. ()

pds

Konečne po dlhej dobe film, ktorému som dal pri plnom vedomí 5⭐. Vizuál, audio, akcia to všetko je na 5⭐. Samozrejme forever young Tom a jeho šibalský úsmev, nostalgia, Kawasaki. Videné v IMAXe. 95% ()

bonovox

Pokračovanie Top Gun je jednoznačne najfilmovým zážitkom za posledné mesiace a možno aj roky. Je obrovským potešením sledovať s akou veľkou láskou a srdcom je natočené pokračovanie života Peta "Mavericka". Film má všetko... dostatok emócii, nostalgie, úžasných akčných leteckých scén, skvele použitej hudby ale hlavne má Toma Cruisa, ten si film kradne od začiatku pre seba a je neskutočne presvedčivý v každom zábere filmu. Poteší výborne vložené cameo Ice mana Vala Kilmera a taktiež romantická linka s J. Connelly je skvele zakomponovaná do deja. Záverečná misia je zážitkom sama o sebe, doslovne cítiť preťaženie v kabíne stíhačky aj v sedadle kina. Už sa teším na ďalšiu projekciu. 100% a ešte niečo naviac... ()

pollstro

Větší odkaz a poctu si původní díl Top Gunu nemohl ani zasloužit. Od kýčovitého a naivního prvního dílu k diametrálně odlišnému filmovému zážitku, který s úctou a láskou vzpomíná na 80. léta a neustále se ohlíží zpět do minulosti, přičemž si uvědomuje svoji osudovou smrtelnost, zranitelnost, stárnoucí věk a omezenost v čase. Maverick je čistou obměněnou variací původního příběhu, je lehce předvídatelný, prostý, jednoduchý a přímočarý. Přesto svým obsahem, lidskostí a láskou k filmovému řemeslu představuje film z jiného časového období, kdy byl svět ještě v pořádku. Hlavní postava představuje snad posledního velkolepého filmového hrdinu, který jakožto outsider společnosti svádí souboj se současným společenským nastavením, a zároveň přenechává otěže mladší generaci, které se snaží přenechat a předat veškeré své získané dovednosti a zkušenosti. Cruise a jeho postava Mavericka mají společnou životní paralelu, kterou adresují divákovi a filmovému světu. Filmové rozloučení s pocitem obdivuhodnosti, respektu a nostalgie k hrdinům staré školy. Po vizuálně stránce dechberoucí, jedinečná, nadčasová a reálná akční letecká jízda, která svým provedením umocňuje celkový prožitek z leteckých soubojů, které patří společně s vnitřní konfrontací hlavního hrdiny s moderním světem mezi základní stavební aspekty filmu. Všudypřítomná ohleduplnost, ochota, láska a respekt ke kultovní značce ve snaze pokračovat v původním odkazu a zároveň cílené vyhýbání se současným společenským trendům a norem. Kosinski a Cruise dokázali v dnešní době vytvořit emocionální a akční film, který svojí atmosférou a celkovým zážitkem připomíná dávnou hollywoodskou éru kultovních akčních filmových blockbusterů. ()

Neto

Je to tak! Náš nejoblíbenější scientolog se znovu objevil v létající mašině v pokračování tesťákem nabitého kultovního snímku Top Gay! Úžasný počin to byl, i přes místové nechápání fyziky a český dabing (na kterej nemám co píčovat byl jsem na tom dobrovolně jády-jáda) to bylo fakt kulervoucí, nástupy stíhaček, motory řvoucí skrz repráky a do pozadí toho ikonické gongy ze znělky. Film mě chytil za koule a nepustil do konce. Tomík stárně nějak kurva podezřele a mám pocit že je to možná trochu irl cpt.Jack Harkness, ale je to na něm poznat, už to není obočatý tesťákem nabitý sex symbol, ale hraní mu fuckt jde. Casting nabitý známýma tvářema a objevil se dokonce i Kilmer. Za mě to trpělo krátkým runtimem a zasloužilo si to víc, to nic nemění na tom, že to byla dobrá podívaná. ()

marekspanel

Čistokrevná americká kuchyně dotažená k dokonalosti. Bez všech těch současných trendů a korektností to působí skutečně filmově, jako kdysi. Každopádně až s brilantní technickou stránkou filmu je to za 5*. Nelze chtít od tohoto typu filmu více a i přes obyčejný příběh jsou tam momenty, které ve vás zůstanou vč. těch wow. Velmi napínavý, veskrze pozitivní film, kde se klišé nestydí samo za sebe. Cruise mi přestává vadit, ale Jennifer Connelly..ta je čím dál krásnější! ()

hn253

To je zkrátka srdeční záležitost, oproti prvnímu filmu mnohem lepší, pro znalce opravdová lahůdka. Pokud se na něj chystáte, velmi doporučuji připomenout si předešlý film. ()

Heywood

Umělecky to zase taková "rána" není, ale nedivím se, že mnozí dávají plný počet, protože příliš mnoho z toho, co se dnes točí za (skoro) nic nestojí. Děj "dvojky" je podobný jedničce, tentokráte nepřítelem je "jasná země" a místo dronů se použijí piloti. Cruise nezklamal, letci NAVY také ne a Kosinski prostě umí udělat trhák. Kdo by nedal alespoň těch 80%. ()

Repa_02

Mrvík z Hořovic je skvělý film. Trochu předvídatelné ale mega zápletka a konec i když bylo jasné, co se stane, byl naprosto skvělý 92,5% ()

zuzzz.man

To byla nádherná podívaná. Šla jsem do kina s jistým očekáváním, vše se naplnilo a dokonce jsem dostala víc, než jsem chtěla. V kině pecka ()

charles3

Jedna z nejvydařenějších "dvojek" všech dob a když vezmu v potaz jenom ty natočené s podobným časovým odstupem, tak zřejmě ta úplně nejlepší. Přiznám se, že před premiérou se mi hlavou honily nejrůznější úvahy, přání a obavy, V duchu jsem si říkal: Mohli by tam pod úvodní titulky zopakovat ten úvodní song z "jedničky" (a dali ho tam!), mohli by tam dát i tu skladbu před závěrečnými titulky (a dali ji tam!), ale za žádnou cenu ať tam znovu nedávají Take My Breath Away (nedali, huráááá!), mohli by tam dát pár záběrů s Goosem z jedničky (a dali je tam!), mohli by tam najít menší roli pro samotného Kilmera, navzdory jeho zdravotnímu handicapu (a dali ho tam!), ale v žádném případě tam (kvůli její současné vizáži) nedávat znovu McGillisovou, ať už ve flashbacích, nebo v cameu (nedali, hurááá!). Fakt jsem ani po druhém vidění nepřišel na to, v čem to mohli udělat ještě lépe. Hodnotím 90 %, ale vzhledem k tomu, jaký se tvůrcům ještě navíc podařil divácký hit, zaokrouhluji nahoru. ()

Kucca

Právě poslouchám úžasný soundtrack k filmu TOP GUN: Maverick.  Včera jsem měl možnost vidět film v kině a i když jsem nikdy kompletně neviděl první díl tak se nedivím, že má pokračování 91%. Tak unikátní, dynamický a dechberoucí příběh jsem nezažil snad od Interstellaru.  Je to ta nejvíc americká věc, kterou jsem viděl. Stačilo by aby někdo plival žvýkací tabák, v jedné ruce někdo držel hambáč a ve druhé M16. I když film servíruje standardní příběh klasických hollywoodský blockbusterů, tak jsem byl někdy opravdu překvapený tím jak se děj odvíjí. Letecké souboje, které jsou z většiny natočené v reálných podmínkách, herci absolvující několika měsíční letecký kurz pod vedením Toma Cruise a neuvěřitelná dynamika s hudbou od Hanse Zimmera. Za mě film roku.  Teď mě mrzí, že jsem si nepustil nejdřív první díl před tím, než jsem zavítal do kina. (9,5/10) ()

Střelec17

Jsem rád, že konečně vyšel nějaký film, na který můžu do kina. Protože poslední dobou těch filmů moc není. Jedničku Top Gunu jsem viděl, již před delší dobou a popravdě to nebyl pro mě nějak extra zážitek. Ale i tak jsem se rozhodl jít do kina, hlavně díky kladným recenzím a Tomu Cruisovi, který má moji důvěru. Jako nefanda jedničky, jsem byl příjemně překvapen i když se to herecky a scénářem hodně přibližuje jedničce tak to ve výsledku vychází lépe. Už když se pustí soundtrack hned na úvodu dostává vše jiný rozměr, reference na předchozí díl jsou příjemným zpestřením celého filmu a nakonec se dostáváme k efektům a celé akční jízdě, kterou dostáváme od začátku až do finálového konce, kde jsem jen z napětím sledoval, jak to všechno dopadne. Návštěvu kina rozhodně nelituji, i když na vyšší hodnocení se nedostanu, to by musel příběh být trochu více rozvinutý. Ale i tak jsem spokojen. Pozitiva: Jsem rád, že se vrátili i přezdívky pilotů. Negativa: Škoda že Maverick je zase v nemilosti u ostatních. ()

Crust

Když pominu nemálo zbytečných a nelogických retro reminiscencí na jedničku (Roosterova identická mustáž jako u otce,  hraní na klavír v baru, polonahé míčové hry v písku, arogance mladých pilotů, atd...), tak je to prostě skvěle natočený film, který z vás vydoluje emoce a má spoustu špičkových akčních scén, protože se Cruisovi bezpochyby povedl jeho záměr natočit best aviation movie in history. Jo a taky je to jedno z nejlepších pokračování (nejen osmdesátkové klasiky). ()

Kushina

Sice jsem neviděl jedničku, ale i tak mě to naprosto uchvátilo snad vším. Tolika technickými detaily, příběhem, skvělými herci, romantikou, ale především tím zvukem motorů. Prostě naprostá bomba! Je dost možné, že kdybych to neviděl v kině, tak bych z toho takový prožitek neměl. Tom Cruise nám naservíroval fakt parádní film a ačkoliv to v jistých věcech byla trošku pohádka, tak dost kvalitně natočená pohádka. 90% ()

Třetí Top Gun se řítí

Třetí Top Gun se řítí