Benjamin Mee (Matt Damon) je novinár z Los Angeles a autor dobrodružných kníh. Ako slobodný otec čelí pri výchove svojich dvoch detí mnohým úskaliam. Vo viere, že nový začiatok a nový štart pomôže obnoviť pocity rodinnej spolupatričnosti, dá výpoveď v práci a kúpi na vidieku starý dom s obrovským pozemkom a jedným bonusom - patrí k nemu aj zoologická záhrada! V Rosemoorovom zvieracom parku sa o desiatky zvierat starajú ošetrovateľka Kelly Fosterová (Scarlett Johanssonová) a jej oddaný tím. Bez akýchkoľvek skúseností, s minimom času a značne obmedzeným rozpočtom se Benjamin rozhodne, že s podporou svojej rodiny a miestnej komunity znovu otvoria ZOO pre verejnosť. Benjamin Mee už dobrodružné príbehy nepíše, on ich začal žiť na vlastnej koži, a to priamo na svojom pozemku. (TV JOJ)

DavidS.

Rodinný film každým coulem...To znamená jasně nalinkovaný děj, klišé, naivitu a šťastný konec, kde vítězí láska na všech frontách...Naštěstí se Crowe opět zaštítil skvělými herci od roztomilé Maggie Elizabeth Jones, přes otcovského Damona až po Scarlett, která je sexy i v gumákách...Další bod za to, že celý zvěřinec nebyl zneužit pro infantilní a trapný humor... ()

Seti

Krystalicky čistý exemplář Feel-Good filmu, který je ovšem tak průhledný a jednoduchý, až by ho spousta lidí mohla označit za stupidní. Při sledování člověka nemá co překvapit a pouze odškrtává jednotlivé "zvraty" a situace, jejichž nevyhnutelnost je daná už při počátečním nastínění děje. Je ale pravdou, že podobné výtky jsou v tomto žánru značně malicherné, protože struktura filmů tohoto typu je vždy jasná (komu se to nelíbí, tak ať na ně nekouká) a jejich úkolem je prostě jen navodit příjemnou náladu. A to se Cameronu Croweovi s Mattem Damonem celkem povedlo (i když značný podíl na tom má výtečný soundtrack od Jónsiho ze Sigur Rós). ()

Billie777

Pro někoho možná slaďárna ale já jsem se bavila. Je to moc příjemná, hezká podívaná pro celou rodinu. Takové nenáročné, milé. Navíc se tu objevily moji oblíbení herci, Matt Damon a Scarlett Johansson. Pohodovka, rozhodně nadprůměrná. ()

Indy

Kúpa nového domu a ZOO ako liek na začatie nového života, film zabalený do presných pravidiel americkej romantickej komédie :) Ale ono to naozaj funguje, a to najmä vďaka Matovi Damonovi, ktorého hlavný hrdina je fakt sympaťák a držíme mu palce. Spolu s plejádou viacerých výraznejších vedľajších postáv (vrátane mojej obľúbenej Scarlett) a vyváženému koktejlu romantických, vtipných a dojemných scén sa film sleduje naozaj v dobrej nálade. A prekvapenie na záver pre mňa bolo, že je to natočené podľa skutočného príbehu. 7/10 ()

-Dawe-

Velice příjemná podívaná v čele s Mattem Damonem a velice sympatičtími herci. Nádherná hudba, která vám spolu s nádherným příběhem vykouzlí úsměv na tváři. Určitě nejlepší rodinný film, za posledních několik let. Matt Damon u mě má za tento snímek veliké plus. Stačí sebrat odvahu na 20 sekund :-) ()

Michelle75

Moc hezký rodinný film,srdečný,normální a na nic si nehrající. Sálá z něj pohoda a tím se vracím trochu do dětství,protože podobných filmů bylo tehdá víc. Matt Damon je klaďas a dobráctví má v tváři, takže se nedivím, že si pan režisér do podobné roli vybral zrovna jeho. Jasně, že jde o film, který se bude vyvíjet pozitivním směrema a na někoho bude působit až přesládle,ale proč si někdy nenasadit růžové brýle a nenechat plynout čas jen tak. ()

Mistickzz

3/5. Po prvej 20 minútovke som to vypol, pretože tej nudy, citového vydierania a patosu tam bolo na mňa moc. No dnes som dal filmu druhú šancu a vrátil som k jeho sledovaniu. A ku podivu po tej úvodnej 20 minutovke sa film slušne rozbehol a vykľula sa z toho príjemná komédia s prvkami drámy a s pár ozaj podarenými vtipmi. Tiež vzťahy medzi postavami boli veľmi pekne vykreslené a postavy boli sympatické. Klišé síce z filmu úplne nezmizlo, no na nedeľné dopoludnie je to ideálny snímok, zvlášť, keď je vonku tak hnusné počasie. Rozmýšľal som aj nad 4 hviezdičkami, ale silné tri sú to pravé. 69% ()

charlie_ando

Nadšený idiot v hrozné pletené hučce, křížený s Bořkem Stavitelem, se rozhodl, že si pořídí zavřenou, před krachem stojící zoologickou zahradu a zjišťuje, že nemá na každodenní provoz. Ktomu to filmu jsem přistupoval s dost značným despektem. O to víc na mě čekalo příjemné překvapení a velmi milý hřejivý pocit po konci závěrečných titulků. Jednoduchý a prostý příběh o ztrátě životního smyslu a hledání nové cesty, který napsal sám život. Příjemně plyne vpřed s jasně vytyčeným cílem ke šťastnému a dobrému konci a nenudí. Velmi mě upoutala profesionální kamera za kterou stál Rodrigo Prieto a jeho kouzelné záběry přírody a zvířat. Velkou kladnou devizou je obsazení všech postav. V čele s Mattem Damonem, který důvěryhodně zahrál Benjamina Mee, je vidět, že si užíval roli starostlivého rodiče a principála ohroženého zvěřince, každý jeho výraz byl procítěný. Scarlett Johansson ztvárnila postavu Kelly Foster, přírodní tvrdé dívky, která se dokáže postarat o celou zoo a šlo jí to velmi dobře. Hodně prostoru a pozornosti si pro sebe překvapivě utrhla i nejmenší a nejmladší herečka na place Maggie Elizabeth Jones, která hrála Rosie Mee a bylo jí hodně vidět. Velmi pěkný film, který se vyvaroval hraní na strunu citového vydírání pomocí "zvířátek" a naopak je plný pravých emocí. ()

jirijost

Už si ani nevzpomínám kdy jsem si dvě ráno řekl "zapnu si film". Prohlédl jsem si všechny filmy co mám v počítači a z nich jsem si vybral právě tento. Poprvé jsem ho vypnul asi po patnácti minutách, zřejmě jsem neměl tu správnou náladu na takový film. Teď jsem ale vytrval až do konce a vůbec nelituji, velké překvapení, nečekal jsem že by mě takový film mohl tolik vzít. Matt Damon si opět zahrál moc sympatickou roli, moc se mi líbila i role Scarlett Johansson. Co bylo ale na celém filmu vůbec nejúžasnější? To je přece jasné hned z názvu, zvířata a to hlavně tygr Spar. Líbila se mi i hudba, Sigur Rós mám rád a za celý film jsme je mohli slyšet hned několikrát. ()

Joann

Některé scény fajn, vtipné...Na zvířátka se kouká dobře. Začátek filmu dost nudný, člověk má chuť to skoro vypnout. Popravdě poprvé jsem první část přetočila, protože se na to nedalo dívat...a ani jsem asi o moc nepřišla. Zbytek je příjemný film na večer doma. ()

velkyvezir

Původně jsem dal 4*, ale s každým dalším repete na HBO ten film mám čím dál více rád. Já vím, že si to v Hollywoodu oproti reálnému příběhu hodně upravili, ale prostě ten film mám rád. ()

Zagros

Koupili jsme Zoo je krásná filmová pohádka na volný a pohodový večer. Obsazení se povedlo výtečně a společně s hudbou, kamerou a režií z něj dobrý pocit doslova sálá. Ano, je to naivní, postavy jsou naprosto jasně definované a bez sebemenšího vnitřního rozporu a příběh je také bez větších konfliktů přesně nalinkovaný. Od začátku víte, že tohle nemůže a nedopadne špatně. Přesto jde o nadprůměrný snímek. Především je to skvěle vyvážený mix, který si nehraje na nic víc než na rodinnou drama/komedii a díky celkovému vyznění si s přehledem své tři hvězdy zaslouží. ()

kedl

Příjemná romantická komedie s klasickým zabudovaným klišé, ale v tomhle případně mi to vůbec nevadilo už i pro to, že ve filmu hrají mí oblíbenci Matt Damona Scarlett Johansson, a abych nezapomněl hlášky Rosie Mee ( Maggie Elizabeth Jones) stojí opravdu za to. ()

Hanys_

Příjemný filmeček s zfotrovatělým Damonem, stále sexy Scarlett a tunou výborné muziky, který sice jede dost na jistotu a vlastně vůbec nic v něm nepřekvapí, ale už dlouho jsem u sledování nějakého filmu neměl pocit takové naprosté pohodovosti. 7.5/10 ()

Lewisek

Pamatujete na ty pocity, když končil Slumdog Millionaire? Úplně stejně jsem se cítil u tohoto filmu. A právem bych ho nazval dalším "The Feel-Good" filmem. Ty emoce přes všechna klišé fungují, a pět hvězd musím dát hlavně díky malé Rosie. Scarlett nic moc... ()