Benjamin Mee (Matt Damon) je novinár z Los Angeles a autor dobrodružných kníh. Ako slobodný otec čelí pri výchove svojich dvoch detí mnohým úskaliam. Vo viere, že nový začiatok a nový štart pomôže obnoviť pocity rodinnej spolupatričnosti, dá výpoveď v práci a kúpi na vidieku starý dom s obrovským pozemkom a jedným bonusom - patrí k nemu aj zoologická záhrada! V Rosemoorovom zvieracom parku sa o desiatky zvierat starajú ošetrovateľka Kelly Fosterová (Scarlett Johanssonová) a jej oddaný tím. Bez akýchkoľvek skúseností, s minimom času a značne obmedzeným rozpočtom se Benjamin rozhodne, že s podporou svojej rodiny a miestnej komunity znovu otvoria ZOO pre verejnosť. Benjamin Mee už dobrodružné príbehy nepíše, on ich začal žiť na vlastnej koži, a to priamo na svojom pozemku. (TV JOJ)

Janega

Príjemný rodinný film. Napriek tomu, že už po desiatich minútach viete ako to skončí, je zaujímavé sledovať komické i smutné peripetie pokúšania sa oživenia zastaralej zoo. Možno sa, ale mal Crowe viac zamerať na rozvíjaní vzťahu syna a otca, než ukazovať len pubertálnu láskanie medzi mužom a ženou, ako v prípade otca, tak i v prípade syna. ()

arexam

3 jen za to, že tam je Scarlettka. Jinak taková nuda, že jsem před koncem usnul a propásl to mocné finále. O nic jsem nepřišel. prvoplánovka jak sviň jen pár vtipných míst. jak říká má milá: malá holka přirozená jak tanga zařízlý v prd.li. ___________ málo jednorožců na duze!! ()

dopita

Tak trochu komedie, tak trochu drama. Především asi rodinný příběh. Film má dvě hodiny, ale je odvyprávěn plynule aniž by někde něco dřelo, případně přebývalo, nebo naopak chybělo. Zkrátka solidní ale nijak zvláštní scénář režisér odvyprávěl jistou rukou. Matt Damon je v hlavní roli bezchybnej, Scarlett Johanssonová taktéž (ale sympatická mi pořád není), Thomas Haden Church svoji roli pojal výborně minimalisticky a Elle Fanningová je permanentně vytlemená. ()

farfalla

Velmi příjemné překvapení. Ve zprávách jsem slyšela jenom o soukromých amerických ZOO, ve kterých zvířata strádala. Celý příběh v pozadí toho rozhodnutí, proč si rodina pořídí soukromou ZOO, je uvěřitelný a rozumně dojemný. Matt Damon a Scarlett Johansson vytvořili dobře fungující, nepřeslazenou dvojici. Je to oddechový, romantický film, ve kterém také o něco jde. ()

bloodline

Ak vás bude ťažiť déjà vu, neprepadajte panike. Skutočne to nemá nič spoločné s líderkami presladenej romantiky Steel/Pilcher. We Bought a Zoo im statočne šliape na suché päty, ibaže tu máme dočinenia s asi o 50 levelov kvalitnejším spracovaním pri zhruba nemenej rozdielnom výsledku. Krásna rodinná oddychovka aj pre najmenších vcucne všetky negatívne myšlienky, zahatá sklony k domácemu násiliu či urobí škrt cez rozpočet pri štylizovaní listov na rozlúčku. Osobnosti s ťažším životným prídelom dorazí finále, a ktorým nebude stačiť ani to (ako mne), môžu rozjímať sentimentalitu pri parádnom soundtracku (Jónsi a Temple of the Dog... úctivá poklona páni). ()

Sufferer

„Why would an amazing woman like you even talk to someone like me? -Why not?“ Pekných rodinných filmov je momentálne ako šafranu a tých, pred ktoré sa môžete posadiť spolu s vašimi deťmi, je ešte menej. Keď si človek pozrie Kúpili sme Zoo, akoby na chvíľu vpustil do svojho života slniečko a cíti sa, akoby dostával dve hodiny úžasnú masáž, po ktorej je oddýchnutý, výborne naladený a život je preň gombičkou. Skrýva v sebe priehrštie emócii a sladkej chuti na jazyku, ktorej sa nemôžete zbaviť a nakoniec na diváka vybafne so scénou, pri ktorej sa smeje cez slzy. Stretnúť v podobnom snímku Matta Damona sa tak často nevidí, no veľa to svedčí o jeho hereckej všestrannosti a flexibilite. ()

Brona09

Slaďák? Možná..ale k tomuto příběhu to sedlo. Ve filmu je možná nějaké to klišé, ale to nijak na kvalitě filmu neubírá. Film jsem probrečel i prosmál (nezaměňovat s –prospal- já se u toho ani na sekundu nenudil). Herecké obsazení nemohlo být lepší. A ta hudba..Nádhera! Jeden z nejlepších rodinných filmů z poslední doby. A jestli ne ten nejlepší z nejlepších. 5* je zde opravdu na správném místě. Vždycky jsem chtěl bydlet v ZOO! Můj dětský sen se tak na chvíli splnil alespoň v tomto filmu. ()

Prochy38

K dokonalosti tomu chybělo malinko. Škoda. Jediné, co mi opravdu vadilo na filmu, bylo stálé předhazování ztráty matky. Podle mého až přespříliš přehnaný tlak na emoce. Film by to byl nádherný i bez toho! Příběh originální a kouzelný. Sám mám ke zvířatům moc dobrý vztah a každý podobný film na mě moc půdobí. Herecké obsazení bylo moc dobré! Sice mladý pár byl úplně mimo všechno, naštěstí šel jejich pseudorománek dost do pozadí. Malá holčička byla super. Matt i Scarlett fajnový i další v pohodě. Inspektor mě hodně pobavil. Zvířata byla fajná! I když to bylo celé hodně pohádkové a je mi jasné, že to k pravému příběhu mělo daleko, i tak semi to moc líbilo! ()

iampatrik

55% Až moc přeslazená podívaná. Ne že by zde byly například nepřesvědčivé herecké výkony (i když M. Damona obsadit do takové role?), hloupé scény, nudný příběh, špatná hudba, to vše je na přijatelné úrovni zvlášť hudba, ale pro mě (těžko říct čím) vyšuměl naprázdno. ()

PetkaW.

Tenhle mě film mě okouzlil. Byla tu všechna možná klišé, ale ani to mi nezabrání dát plný počet. Někdy je podobný žánr zkrátka potřeba a člověk se jejich kouzlu těžko brání. Alespoň v tomto případě jsem já podlehla na 100 %. Matt Damon je herec s velkým H a i Scarlett se předvedla v jiném světle, než jsem u ní zvyklá. A malá Maggie E. Jones byla tak roztomilá, že si ji musel zamilovat snad každý. Hezké prostředí, zajímavý námět, pěkný příběh, který je sice průhledný, ale nijak mu to neukrádá na atraktivitě. Já neočekávala nic extra a byla jsem opravdu mile překvapená. Koupili jsme ZOO se řadí na seznam filmů, které si ráda pustím ještě několikrát a určitě v něm najdu pokaždé něco nového. ()

vander19

Výborný film, ktorý som mal na disku už veľmi dlhú dobu, ale len nedávno som sa odhodlal si ho pozreť. Matt to zahral fajnovo a rovnako krásna Scarlett mi tam pasovala ako päsť na oko. A keďže zvieratá mám veľmi rád, celý čas som Benjaminovy len tíško závidel ako skvele zvládol náročnú úlohu otec-podnikateľ po životnej tragédií... ()

kill-tec

Tak nádherný, pohodlný, uklidňující a sympatický film jsem už dlouho neviděl. Skvělý Matt Damon si splnil svůj americký sen. Jo jasný, má to svý mouchy, ale.. vždyť oni koupili ZOO. Tohle si pustim minimálně ještě 5krát. ()

J*A*M*A*L

Koupili jsme zoo jsem chtěl vidět hned jenomže jsem to nikde nemohl najít a docela mě to mrzelo.Ten film vypadal docela zajímavě s dobrým obsazením a já to vidět prostě musel.Ovšem asi mi to přišlo moc rodinné.Musím říct, že to bylo pěkně natočené a film se mi vlastně líbil, ale Matt Damon se zrovna moc na roli starostlivého tatínka nehodí.Já ho především znám z těch starejch dobrejch akčních trháků a ne zrovna z rodinejch filmů i přesto, že tu hrál skvěle.Film mě prostě nesedl úplně do písmene, ale líbil se mi taky hodně.89% ()

Schuldiner

Nedokoukáno. I když mam zvířenu moc rád, tohle je (podle první poloviny) tak trochu zbytečný film. Tuctový příběh, tuny klišé, cukrkandlový úsměv malé Rosie, atd.. V podstatě vím, jak to všechno dopadne. ()

peetriss

Příjemná rodinná oddychovka, obsahující vše, co má film tohoto typu obsahovat. Navíc poměrně dobře obsazeno. Rodinka i ošetřovatelé působí sympatickým dojmem, stejně jako inspektor, který je tak praštěný, až je také sympatický. Skvělý Matt Damon v trochu netypické roli ovdovělého otce (ale proč ne) a výborná Scarlett Johansson, která působí v roli venkovské mladé ženy od hnoje, tak přesvědčivě, že se ve stáji snad musela narodit. Cameron Crowe dokazuje, že si umí poradit s každým žánrem, i takovým, který vždy trochu balancuje na hraně brakovosti. ()

Perverz

Nedávno jsem si ho dal podruhé, a našel v něm lepší zalíbení. Za vším tím sentimentem se totiž skrývá něco víc, je to tak lidsky podané, a je tu mnoho scén které mě v tomto hodnocení utvrdily. Příjemně se na to kouká, film je prosluněn, a natočen v hezkém počasí. Matt Damon začal dokonce i měnit výrazy, a moc se mu to vede. Scarlett řekla o své roli, že je ráda, že si konečně může zahrát obyčejnou holku, a zahrála ji tak neobyčejně, a to neukázala ani kotníček, kamera se na ní soustředí velmi často. Film rozzářila i second girl Elle Fanning, milé to stvoření. Na první pohled běžný rodinný film, který vás ale baví každou minutou více a více. Na poprvé jsem ho nedocenil, napodruhé náramně užil. A není to tím že měknu, já kurva neměknu, ten film je prostě dobrý. (Ano, tu kurvu jsem si nemohl odpustit.) ()

Mitin

Absolutně nevím jak hodnotit. Na jednu stranu je to film, který oplývá spoustou příjemných herců, děj plyne hezky a je to takové dvouhodinové dobrodružství. Podle mě ale dvě hodiny byly moc, ve filmu není žádný zvrat, ubíhá jednotvárně a ke konci už jsem se trochu nudil. Maggie E. Jones je ve filmu naprosto nejlepší. Takové 3,5* ()