Evidence

všetky plagáty

Štyria najlepší priatelia vyrazia na výlet spojený s kempovaním. Ryan túto cestu chystá už dlhšie, pretoťe chce nakrútiť dokument o kamarátovi Brettovi.Pri prechádzke lesom si táborníci čoskoro uvedomia, že tu nie sú sami. Ich cestu skríži tajomná postava, ktorá ich začne loviť. (Slavigrom)

elanius

(103/2012, DVDRip) / Prvá polka klasický found footage. Druhá polka namakaná PC hra :). Obidve sú na slušnej úrovni, len škoda, že sa nič nevysvetlilo a cez potenciálne tak skvelý námet sa len doslova preletelo. Je jasné, že v tak malom rozpočte ako sa tvorcovia pohybovali to ani inak nešlo. Tentokrát by som si ale rozhodne nechal vysvetliť viac. (6/10) ()

lennyd

Měl to být odpočinkový víkend spojený s kempováním a vším co k tomu náleží (ženy, víno a zpěv). Navíc Ryan chce z celého víkendu natočit video. Jenže místo, které si vyberou jako cíl jim odpočinout nedá. Už první noc se začínají ozývat strašidelné zvuky a ve tmě se začínají pohybovat různé stíny. Místo rychlého úprku je Ryan přesvědčí, že musí vše zdokumentovat. Ani jeden z nich netuší, že z toho nemusí vyváznout živí... Po nevydařeném FF Alien Abduction, který jsem viděl nedávno, jsem se zařekl, že s tímto tématem nechci mít nic společného - a vida, netrvalo to dlouho, a ruka sáhla opět po tomto žánru. Leč musím hned na začátek přiznat, že tento je jiné kafe - a i když jsem zprvu měl k účinkující čtveřici trochu nedůvěru, nakonec jsem byl jak s filmem, tak i s nimi vcelku spokojen. Na FF žánr film nebyl ani tak moc zprasený, a i když "třesoucí se" kamera prostě musí být, tady to tak hrozné nebylo (takže sem tam bylo i něco vidět). Závěr (asi tak poslední půl hodinka) mne docela překvapil, nečekal jsem kam až se film z původního "kempování" dostane.. ()

Wade

Parádní film kde není vysvětlení a vlastně ani závěr, protože když film skončil já neměl vůbec tušení co se dělo, kdo přežil, kdo zemřel a jaký to mělo účel. Ruční kamera byla luxusní a dokonce i ta nepřehlednost v některých scénách se mi líbila. 100% ()

zdenny

Možná jsem to s tím hodnocením přehnal. Jenomže já už jsem tak dlouho neviděl dobrý horror. Tento found stopage možná není totálně čtyřhvězdičkový, myslím si ale, že ve svém subžánru je to rozhodně tím lepším. Myslím si, že film si na nic nehraje, atmosféricky to je taky na slušné úrovni. A co se týče těch jako příšer, nevadí mi, jak to bylo vymyšleno. ()

ghatos

Snaha a určitý svébytný přístup tam je, to ovšem nestačí. Šakalík správně zmiňuje vady na kráse. Na tři hvězdičky to není. 40%. ()

zolo23

Evidence patrí jasne medzi najprekvapivejší Found footage film za poslednú dobu. A to prvá polhodina vôbec nenasvedčovala tomu, že by mohlo ísť o niečo extra. Štyria priatelia sa rozhodnú, že si urobia menší výlet do lesa (skôr na okraj), aby si jeden z nich natočil menší dokument o svojom kamarátovi. Onedlho niečo zazrú, ale veľkú pozornosť tomu nevenujú až do chvíľe keď sa jeden z nich nevráti do ich autocampu. Bežná rutina pri ktorej si opäť zazúfate, že nejde o nič extra. Ale v tom momente sa dej tak rozpumpuje, že Vám neostane čas si ani prdnúť. Posledných zhruba 20 minút sa strháva nenormálna naháňačka s "niečím" alebo s "niekým" a Vám sa zatočí hlava nielen z trasúcej sa kamery, ale aj s efektívneho strihu a doprovodnej hudby. Páčil sa mi záver, ktorý bol docela dobre vysvetlený (čo sa v podobných filmoch niekedy nedočkáte) a záverečné titulky prepojené s "pohyblivými" obrázkami boli snáď najdlhšie aké som kedy videl. V tomto prípade, ale skôr nevyhnutné. Nič pre odporcov "dokumentárnej" kamery, fanúšikovia tohto fenoménu budú určite spokojný. 65% ()

moukey

Sledování tohoto kousku je něco jako když vám někdo hodinu a čtvrt posílá do ksichtu hroznej proud průjmů, že se celou dobu nemůžete ani nadechnout! ()

jefff

Hodně zajímavé a hodně podivné. Zprvu to vypadalo na klasckou survival vyvražďovačku "obohacenou" o třesoucí kameru, jenže nakonec z toho vypadl nějaký šílený scifi/horor/thriller o fakt ivných monstrolidech. Polsední půlhodina je vskutku intenzivní psycho, ale i první část je dobrá a koukatelná, o mnoho lepší než u jiných hororů. Evidence je hodně strašidelná a děsivá, zprvu kvůli neznámu, poté kvůli nepochopitelnu, které se před očima diváka odehrává. ()

Forsberg11

Nebudem písať o tom že Evidence je kvalitný horor, na ktorý sa dobre pozerá a má rýchly spád atď. Áno, je. Ale mne to nestačilo! Tentokrát sa budem sťažovať na neoriginalitu. Inokedy to nerobím, no v tomto filme mi nesmierne prekážala. Naozaj ma už nebaví pozerať sa v každom druhom lesnom horore na tie isté alebo podobné scény. Evidence neprináša vôbec nič nové a len drzo kopíruje či už The Blair Witch Project (1999), Rec (2007), alebo nórske atmosferáky ako Det Okanda, či Vikaren. Ak by sa však film udržal v medziach úvdonej hodiny, bol by som menej nahnevaný a možno aj potešený. Dovtedy to bol solídny horor, v niektorých momentoch s dosť dusivou atmosférou (samozrejme že dosť dusivou len na USA, Európa je niekde inde) a peknými zábermi na hustý les. Potom sa to však zvrhlo na nejakú podobu akčnej počítačovej hry, kde na vás z každej strany niečo vybafne, veľa sa strieľa, uteká, kričí a všetko sa časom stáva jednotvárne a nudné. A ešte jedna vec. Prečo a ako je možné, že hlavní hrdinovia držia tú posratú kameru za každých okolností a nepustia ju ani v ohrození života, či keď nájdu svojho partnera roztrhaného s vytrhanými črevami ležať v lese. Skutočne zaujímavé a maximálne autentické. 60 %! ()

Šakalík

Tohle mohl být naprosto vynikající found-footage horor, kdyby to netočil úplný dement! Zpočátku to vypadalo na dost velkou nudu, kdy dva páry v lese slyšely strašidelné zvuky a zahlédly chlupaté „něco“, přičemž je to pak začalo nahánět. Prvních čtyřicet minut je tedy úplně o ničem. Ovšem poslední půlhodinka je naopak naprosté žrádlo, kdy ty dvě holčiny vběhnou do jakéhosi (asi) vojenského komplexu, kde se to hemží podivnými tvory a (asi) nakaženými lidmi, přičemž tempo snímku je přímo vražedné a atmosféra uhrančivá. JENOMŽE... Režisér ve snaze vnutit divákovi pocit absolutní reality rozsekal záběry z first-person kamery do shluku nesouvisejících snímků, což jako celek vytvořilo jeden velký, nesrozumitelný bordel. Kameře totiž neustále vypadává obraz nebo zvuk, různě se to deformuje, takže není nic vidět a o co tam vlastně jde, se tak prostě nedozvíme. No je to škoda. Snaha se cení, ale mohlo to být mnohem lepší, kdyby se méně experimentovalo a více točilo. ()

sedm.1

Téměř jako fanatický příznivce found footage filmů jsem bohužel tentokrát trochu v rozpacích. Evidence je film dvou polovin. Ta první je naprosto klasickým přírůstkem do, poslední dobou rozsáhlé rodiny, tímto způsobem zpracovaných snímků, tedy pro mě působivá, napínavá a atmosférická podívaná, která má sice do originality či nápaditosti zatraceně daleko, ale mě prostě tento tradičně subžánrově pojatý úsek opět velice bavil, nezklamal a přinesl mi přesně to, co jsem očekával a chtěl. Pak však v druhé polovině snímku došlo k výrazné změně, a ikdyž se stylově vlastně prakticky nic nezměnilo, najednou to byl úplně jiný film a já nebyl ani trochu spokojen. Z tradiční polodokumentární podívané se totiž stalo „rychle a zběsile“, kdy mi sice tedy to opravdu už hodně roztřesené a přerušované nasnímání stále ještě až tak nevadilo, ale ten film v této části nakousl několik témat a ve výsledku jsem vůbec neměl tušení, co to jako mělo být, co to mělo za význam, proč utíkali před čím utíkali, kdo byli oni a kdo tamti a co se stalo s tamtěmi, prostě film skončil zcela bez odpovědí a vysvětlení a já v té druhé polovině zkrátka nenašel jakýkoliv smysl a to mě strašně naštvalo a vadilo. Takže i díky docela sympatickým hercům dám nakonec Evidenci průměrné hodnocení, ale v rámci žánru se jedná spíš o slabší kousek, a to především kvůli pro mě zcela zmatečné druhé polovině. Ale stejně to stálo za to, pořád to totiž fungovalo, čímž mě to pěkně strašilo :-) . ()

herr_carter

Byl jsem příjemně překvapen náhlým a nečekaným zvratem, kdy se z domnělého narušitele stává daleko větší problém,pecka..............moje hodnocení = 8 z 10. ()

Jane18CZ

Kdybych se dívala sama, po hodině filmu tvrdě spím a to šílený křičení a bouchání by mě stejně nevzbudilo. Absolutní nuda.. 1* za začátek ()

Nemik96

Od záhady Blair witch, která se mi líbila jde tento žánr do sraček, první polovina standartní nuda na jakou jsem si u těhle pokusů třesaček kamer zvykl. Druhá polovina byla naprostá tragedie nemělo to hlavu ani patu 2 slepice na podpadcích pobíhaji dokola ústavu v bohnicích .Herci byli hrozní a jejich role ještě horší kdyby hlavní hrdinka neukázala na začátku kozy, dal bych tomu jasný odpad takhle slabá 1* ()

iXtr3m3

Slušné. Potenciál využitý taktiež slušne, bolo vidieť, že rozpočet bol aj na amatérinu prikrátky, ale inak to potešilo a pokračovanie by som zvládol. :) ()

Holina odpad!

Filmy natáčené "jakoby" ruční kamerou mě serou už z principu. Pokud to nemají tvůrci nějak šikovně ošetřeno, musí i tolerantní divák kroutit hlavou nad tím, jak si hlavní hrdinové vesele natáčejí své strasti i v okamžiku, kdy jim jde o kejhák. Tady to jde ale ještě dál. Skoro žaludeční vředy mi přivodily scény, ve kterých kráva nebeská nejen točí svůj úprk před čímsi, ale snaží se navíc veeeelmi tiše schovat, přičemž ovšem má na kameře rozsvícený světlomet. Moc se tady ječí, tahá to uši a nervy. Obraz se velmi často seká, nebo přeskakuje, aby vypadal autentičtěji. Jenže tohle kamery nedělají už nejméně deset let. Prostě to co je v jiných podobně laděných filmech pakárna, je tady pakárna dvakrát. Hrůza! ()

Corpsegrinder

Hm hm no tak zase taková pecka jak tu pár lidí píše to neni. Začátek vypadá naprosto normálně, dva kluci a dvě holky jedou kempovat do lesa, tam se začnou v noci ozývat divný zvuky, všichni se chovaj jako čim dál tim větší čuráci a ještě k tomu je začne stalkovat gorilí mládě. Film graduje ale pro mě dost špatným stylem protože to dává čim dál tim míň smysl. U jejich kempu se objeví houmlesák což byla scéna která naprosto nechápu co měla znamenat. Pak jeden z nich bůhví proč zmizí z karavanu zatimco všichni spí a NIKDO z ostatních tří si toho nevšimne, až ráno. Co se s nim stalo nevíme, jediná věc co se najde je bota s kusem nohy která zřejmě patřila jemu což potvrdit nemůžu protože na boty jsem mu nečuměl. V jednom záběru tam po louce běží nahatej maník na což neni brán vůbec zřetel. Pak se jde pro pomoc. Holky zůstanou samy a gorila se vrací, holky začínaj utíkat a ta tlustá se rázem stává adeptem na smrt číslo jedna. Najdou kámoše co šel pro pomoc a zjistí že má střevní potíže. Kamera začíná přeskakovat, zrnit, pískat, blikat, šoustat a já nevim co ještě, je čim dál tim víc hovno vidět. Dojdou do restricted zóny no a tam se má spustit asi ten masakr o kterým všichni mluví jenže ono se to celý zvrhne tak moc a tak rychle že naprosto nechápu co to mělo znamenat. Gorily, zombíci, armáda, tajná laboratoř atd všechno je na vás hozeno během pěti minut po hodině lesních radovánek. Od toho momentu už nic nedává smysl, kamera naprosto rezignuje a je fakt hovno vidět. Nakonec vidíme jeden slušnej headshot a Tlustýna utíká z podzemní laboratoře kamsi do pouště (?!) kde jí nabere helikoptéra. Závěrečný titulky pak obsahujou pár záběrů od vojáků ale to už je fakt naprosto zbytečný protože je to prakticky stejný jako těch pár minut předtim. Je vidět hovno, zombíci řvou jak čuráci, gorily je atakujou. Paradoxně budu asi v menšině ale ta první polovina se mi líbila víc, tenhle zvrat ala Cabin in the Woods se totiž silně nepovedl. ()

Litvicek

"Myslím, že si moc unešený svým projektem a nevšímáš si těch sraček, které se dějou kolem nás". Really? Jaký projekt? Nebylo nám vysvětleno, proč jeden čurák natáčí "dokument" o svém kamaradovi čurákovi, který má obavu z toho, že sraní v lese je příliš nehygienické. Sračky, které se dějou kolem nich? V noci něco uslyší a jsou posraní. Ve dne uvidí něco se pohnout a jsou posraní.. A po těhle dvou scénách se hned postavy vyhrocují do extrému a chovají se absolutně iracionálně. Ptám se proč? Jebat, jdeme teda dál. Crew pokračuje ve stanování, chlastání, snad i mrdání. Typický víkend, řekl bych. Ozvou se další zvuky, čurák Brett se schová do stanu a hystericky odmítá vylézt, místo toho, aby se zachoval jako chlap, byl venku a hlídal holky. NO DO PIČI! Velký SPOILER! Už je tam začíná nahánět nějaký druh opice. Celá situace graduje, někdo chcípne, holky utíkají, blablabla. Jdeme ke konečnému hodnocení. Něco se tam dělo a přiznám se, absolutně jsem to nechápal. Co se děje a proč se to děje a jiné otázky. Začalo to něčím jako opicema a končínaje mrtváky z walking dead. Nevím, nebylo mi jako divákovi moc vysvětleno vo co vlastně go. Herci jsou tak nesympatičtí, že jim vyloženě fandíte ať už zemřou, i když to má být právě naopak. Takže mimo debilní cásting, debilní scény u ohně a podobně, nás čeká absolutně nevysvětlitelná sračka. Horor? Hell NO! 2 hvězdy za snahu. ()