Rozprávka sa skončila! Zabudnite na Snehulienku a jej milučký spev, ktorý v legendárnej disneyovke počúva celá príroda. V tejto verzii si krehká princezná neváha obliecť brnenie a na zlú macochu vyráža s mečom v ruke. Snehulienka a lovec je výpravnou dobrodružnou fantasy. Mocná čarodejnica Ravenna (Charlize Theron) sa lsťou votrela do priazne kráľa prosperujúcej a mocnej ríše, ktorý z nej čoskoro urobí kráľovnú a potom zomrie. Ravenne ale podľa proroctva kúzelného zrkadla stojí v šťastí nevlastná dcéra Snehulienka (Kristen Stewart) a posadnutosť vlastnou krásou, ktorú by si rada uchovala navždy. Všetky problémy by vyriešila Snehulienkina smrť, ibaže dievčina práve ušla z domáceho väzenia do Temného lesa, odkiaľ sa ešte nik živý nevrátil. Ale kráľovná potrebuje mať istotu, a tak si najme odvážneho lovca (Chris Hemsworth), ktorý dostane za úlohu ju vystopovať a priviesť späť. Jeho vražednú misiu komplikujú nielen čudní obyvatelia lesa, ale aj to, že Snehulienka nie je len taká obyčajná dievčina. Pokoja pri práci lovcovi nepridáva ani statočný princ, ktorý má pre ňu slabosť už od detstva, a najmä partia siedmich trpaslíkov, ktorí vedia dobre narábať so sekerou a vedia, že so Snehulienkou im svitla nádej na záchranu temnotou zmietanej ríše. (TV Markíza)

ArsenalEagle

Zklamání.. příběh, ze kterého se dalo vytřískat mnohem a mnohem víc, když už chyběla ta pořádná bitva, tak tu nebyla ani romantika.. béčkový dobrodružný film. PS: obsadit do role "nejkrásnější ženy světa" Kristen Stewart, dýchající jen přes svě králičí zoubky a krásou převyšující Charlize Theron? Nevím nevím ()

Vxxx

Jsem asi jedna z mála, komu nevadí Kristen Stewart. Takže zrovna ona na moje hodnocení vliv nemá. Ale jakožto milovníka klasických old-school pohádek mě vyloženě rozčílilo, co se dá s tak kouzelným a nádherným námětem udělat. Tfuj. Film tak zbytečně přehnaný, který i z Charlize Theron na 127 minut udělal špatnou herečku. Nezáživné, plné chyb a nejasností. Nechci to už vidět znovu. 2* ()

GodComplex

Vyborna pohadka se vsim vsudy, od lokaci (juu, ten fairy lesicek), pres hudbu JNH (vcetne uzasneho songu Breath Of Life na konci), az po herce (Charlize bomba a Kristen kupodivu uplne v poradku, az by tomu clovek po Twilightu ani neveril). Inspiraci to sice bere kde se da, od Neverending Story az po Princeznu Mononoke, ale svete div se, oba tyto zminene filmy mam v TOP10 nejlepsich filmu vsech dob, takze se za to vazne zlobit nebudu. Rupert Sanders je, jak uz naznacil v kratkych filmech a videich (viz. treba How To Destoy Angels) nadejny reziser, necekejte od toho nejake tezce sofistikovane fantasy, ale jako moderni pohadka je to super. 7/10 ()

Jillen

Příliš dlouhá, nezábavná, vykrádající, ale vizuálně uhrančivá! a celkem "dospělácká" fantasy. Vrcholem filmu se stává závěrečná píseň od Florence. ()

Macejko

Návrat tej pravej filmovej fantasy (Narnia fuj!) som očakával s naozaj veľkým napätím. A očakávam ďalej. Zo Snehulienky a lovca sa totiž aj napriek veľkolepým trailerom vykľula dokonale neemotívna a fantasy klišé skrz naskrz prevŕtaná, sterilná omaľovánka. Príbeh pracuje v podstate na rovnakom základe, ako Burtonova Alica v Krajine zázrakov (od rovnakých producentov) - vzala sa klasická rozprávka, na vybraných miestach sa trochu "stemnila" (takže menej než jedenásťročné deti si možno sem-tam budú zakrývať očičká) a z hlavnej protagonistky sa urobila archetypálna "vyvolená", ktorá ako jediná môže poraziť zlo. Hovoriť, že tento koncept je v roku 2012 totálne ohraný, by bolo zbytočné. Dôležité je naopak uvedomiť si, že aj to najklišoidnejšie klišé môže výborne fungovať, ak sa ho chopia skúsení tvorcovia (Avatar, anyone?), avšak nová Snehulienka týmto spôsobom bohužiaľ nefunguje. Scenár, narvaný až po okraj patetickými drístami (Snehulienkin záverečný bojový prejav rulezz), je totiž stavaný pre režiséra, ktorý by svojim umom tú potenciálnu debilitu prebil a zmenil ju na prednosť. Rupert Sanders tým režisérom nie je. Na debutanta je to síce solídny remeselník (jeho skóre vyslovených kiksov je prakticky nulové), ale prejavil sa zároveň aj ako uzívaný rutinér, ktorému sa do filmu nepodarilo priniesť prakticky žiaden zaujímavý nápad. Vie natáčať pekné fantasy obrázky, ale pospájať ich do niečoho, čo by malo mať nejakú epickú silu a dopad na diváka, na to mu už veru sily nestačia. Celý snímok sa tým pádom mení na neveľmi zábavné odškrtávanie položiek zo zoznamu atrakcií v podaní nevykreslených a nezaujímavých postáv. Veľká škoda. Zase to bude musieť byť Peter Jackson, kto bude kriesiť žáner. ()

Lum3n

Nevyvážený film. Plno skvělých momentů a také dost... ne až zas tak skvělých. Vizuálně nelze nic vytknout, Sandersova režie byla poměrně jistá (btw plno vypůjčených scén z Pána Prstenů). Skvělá volba herců pro hlavní role. Charlize vynikající hlavně v první polovině, Hemsworth stále v "Thor módu" a i Kristen zvládla roli se ctí, ač jí scénáristé vydatně házeli klacky pod nohy. Právě scénář byl asi největší slabinou téhle jinak epické fantasy sněhurky. 70% ()

Freemind

Pokud je tohle tuctový brak, tak to bych si přál takové braky každý rok. "Sněhurka" má mnoho nedostatků - je zbytečně dlouhá, dramaturgie místy kulhá, konec stojí za trpasličí lejno a Charlize přehrává o sto šest (věru nechápu, proč jsou z ní všichni paf, podle mě podala nejhorší herecký výkon ze všech). Zbytek hereckého obsazení ale ladí dokonale, trefné je obzvláště obsazení trpaslíků (Frost, Hoskins, Jones, Marsan). J.N. Howard dodal tradičně bezchybný hudební podklad, temná atmosféra funguje, kostýmy a scénografie jsou dobré až výborné i když mnohdy víme, odkud se kradlo - celá (mimochodem dechberoucí) scenérie magického lesa je čórnutá z "Princezny Mononoke", ve válečných momentech se míhají střípky z Bessonovy "Johanky", Scottova "Robina Hooda" či "Království nebeského". No a co? Pokud Sander za pár let ještě trošku řemeslně dospěje, tak je vcelku možné, že nás překvapí ještě vydařenějším blockbusterem. Budu se těšit. ()

erased

Moc a moc jsem se těšil. Ne kvůli pohádkovému námětu. Ne kvůli jeho na pohled zajímavému pojetí. Ne kvůli Kristen. Dokonce ani kvůli Hemsworthovi (vím, kdo by se proboha netěšil na Chrise?!). Už v prvním traileru mě okouzlila jen a pouze Charlize Theron, a věděl jsem, že díky ní bych filmu odpustil sebevětší blbost. Že mě ale nejednou zklame i Ravenna jsem nečekal. Už téměř od prvních minut se totiž začnou projevovat největší slabiny celého filmu - dialogy a herecké výrony. Královna je na tom ještě zdaleka nejlépe, i když o to hůř pak občasné přehrávání působí. Jakmile ale prakticky jakákoli postava otevře pusu, je něco špatně a nucená 'epičnost' jde ruku v ruce s celým příběhem, který až příliš působí, jako by byl sešitý horkou jehlou za jediným účelem. Krásné obrázky. Jsou na každém rohu. Všechny už jsme sice někde viděli ale jsou tak krásně béčkově kýčovité, že právě na nich může celý film stavět. Celý film je totiž jenom takový prvoplánový předkrm pro natěšené fanoušky Hobita. Nechybí průlety nad cestující družinou ujetých trpaslíků (Nick Frost!!!), efektní souboje, pohledy na detailní kostýmy ani skvělý soundtrack. K tomu trocha koření z moderní teen chick emancipace a z těch pohádkovějších fantasy v podobě krásně béčkově kýčovitých tvorů a ještě krásnějších, béčkovějších a kýčovitějších míst. Výsledek je sice jako film špatný a hodně mu chybí jakákoli romantika, ale tak dobře se na něj dívá, že je mi to vlastně fuk. A na pokračování se i přes toho přítomného Chrise a absentující Charlize těším. ()

fragre

Taková srágořina, vykrádačka všemožných fantasy šlaků. Vizuál jak z LOTR či Harryho Pottra s občasným výhřezem kýče, Sněhurka jak kříženec Rudé Sonji, Hundry a Xeny, původní příběh překopán do přiblblé a patetické manichejské povídačky. TFUJ!!! ()

Her0.89

Já se inovacím nebráním a docela jsem se na to těšil. Byl to však takový hodně šedý průměr. Největším mínusem tohoto filmu je, že Bella dostala víc prostoru než Thor. A to pak nezachrání ani Charlize v jogurtu. P.S. Sněhurčin proslov patří k tomu nejhoršímu, co jsem v rámci proslovů slyšel... ()

numi

Čekal jsem, že celý film bude takový, jako je poslední patnáctiminutovka. Ta šlape a baví skvěle. Zbytek je ale nuda k uzívání, ze které vás vytrhnou jen skvělé vizuální hrátky s pózami Charlize Theron. ()

buldock

Po druhé, tentokráte domácí projekci na hodnocení přitlačím. V rámci žánru nadprůměr, herecké výkony hlavních protagonistů tomu přidávají další kladné body a vše podtrhuje povedený hudební doprovod. Film: 75% , OST: James Newton Howard - 84% ()

Naslund

Když jsem viděl první trailer, tak jsem se nadchnul, že snad zase zrodí pořádně fantasy s trolama, sexy hrdinkama a houbičkama. Film se rozjede parádně a postupně se tam opravu objeví úžasnej trolík, sexy evil hrdinka, zubatá hrdinka a boží houbičky více druhů. Hotovej Miyazaki, kterým se nechal režisér v mnohém inspirovat vedle pána prstenu. To všechno přijde v první polovině a je to pastva pro oči, ale bohužel nejde o pohádku a ne vše končí tak dobře. Asi v půlce filmu dopadne kosa na kámen a začne se mluvit. Tady někde bych raději skončil... dodám jen fragmenty z rozhovorů: vyvolený, záchrana, poselství, odvaha.... brrr ()

Tirion

Ano, tenhle film je rozporuplný. Jde o to, na jaké vlně se chcete vézt. Vizuálně se to povedlo a herecky to není propadák (Charlize Theron je nepřekonatelná a Kristen Stewart je trochu jiné Sněhurka než byste asi čekali). První polovina filmu je temná a připomene fantasy jako Hra o trůny nebo Van Helsing. Polovina druhá už je umírněnější a víc pohádkovější. Ale všechno štimuje dokonale. Je tu sice dost momentů, kdy si řeknete, že scénárista zešílel nebo měl doma tolik vaty, že se jí potřeboval zbavit a režisérský bouřlivák Newton Howard podlehl senilitě, přesto všechno se budete bavit. A to se téhle Sněhurce daří stokrát víc, než té "komediální" s Julií Roberts. ()

Lulu13

Ja som spokojná. Dostala som presne to, čo som očakávala - nič viac, nič menej. Bolo jasné, že veľké dejové zvraty sa konať nebudú, no vizuálne to bola skutočne pastva pre oči. Herecké obsadenie bolo výborné, najmä u ženskej dvojice a príjemne potešila aj hudba. Jediné čo ma sklamalo, bolo uvedenie do kín v českom dabingu miesto originálneho znenia a prišla som tak o podmanivý hlas Charlize Theron. ()

Tony.cs

Tak trpaslíci ještě nejsou mimo hru, jen se nám jejich počet časem redukuje. Princezna Sněhurka je sestřenicí princezny Mononoke a proto rozdává sílu a život kam vkročí, kdežto jelení bělouš musí dostat na budku stejně jako v japonské verzi. Samozřejmě mytologie je sviňa, protože albína s parožím nalezneme i ve Warcraftu, který si ho také samozřejmě půjčil. Nakonec sympaťák lovec machruje se sekyrkou jako Wolverine za mlada a Vločka se nějak nemůže rozhodnout, od koho se nechat probudit. Čáryfučka Ravenna je nejlepší postavou filmu a Charlize se snaží ji prosadit co nejvíc. Když se to vezme kolem a kolem, tak je to pěknej film, ale vadila mi nevyužitost postav a přes občasnou nápaditost mi vadila i většinová nenápaditost, čti rutina. ()

SarumanKo

Ľahké sklamanie, ku ktorému by asi nedošlo, keby som miesto dospelej fantasy čakal temnejšiu rozprávku. Pretože Sandersova Snehulienka je naivne a pateticky napísaná zbierka rozprávkových archetypov, ktoré sú vizuálne zaujímavo komponované a celkom dynamicky zrežírované, ale postrádajú štipku originality či dojímavosti. A najviac ma prekvapilo, že to má pomerne slabé kľúčové postavy. Charlize uznávam ako krásnu a talentovanú herečku, ale jej zlodušské prehrávanie a škriekanie mi tu príšerne liezlo na nervy. Čo sa týka Kristen Stewart, veril som, že jej imidž je ruinovaná len ságou Twilight, ale vykľul sa z nej „frodovský“ typ hrdinu – nevyhnutný pre posun deja, ale nevýrazný, raz za čas v mdlobách, obklopený zaujímavejšími vedľajšími postavami (sympaťák lovec, nevyužití trpaslíci) a v tomto prípade so škálou hereckého výraziva na úrovni Stevena Seagala. Jej záverečný motivačný prejav by si zaslúžil byť ukončený kopijou, pekne po hlave, ako sa patrí (znalci kvalitnej televíznej fantastiky vedia...). A keď už sme pri kvalitnej fantasy, tú nám koncom roka budú musieť dožičiť iní spievajúci trpaslíci... (6/10) ()

ABLABLABLA

Zajímavé zpracování Sněhurky. Poslední dobou je to asi zas móda aneb Mirror mirror Tato pojata ale zase z opačné strany - té vážnější. Takže spíše takový temný fantasy (no tak samozřejmě, je to sněhurka a kouzla) snímek. Charlize Therona jako zlá královna temna byla super. Pohledný Chris Hemsworth...no co dodat?:) Ale naprosto to zabila Kristen Stewart, které někteří zde připisují právě to, že ona snímek zachránila. Proboha, vždyť ta holka neumí vůbec hrát. Jako Twilight stranou, tam nehrál vůbec nikdo. To byly strašné herecké výkony. Ale ostatní herci v dalších filmech dokázali, že jim pojem herectví něco říká, zato Kristen se furt tváří, jak kdyby měla v prdeli oje. Jediné, co umí je se tvářit jak kakabus a pronášet dialogy s rádoby bojovností. Takže kvůli ní filmu snižuju ty 4*, co bych mu možná i dala. ()

Alementina

3,5* Kristen je porad holka a fakt by me zajimalo, kdy z ni bude zenska, tady spis nekdy pripominala Johanku z Arku, Charlize vede, jak herecky, tak jako uveritelnejsi silna osobnost, co ma na to nekoho vest a svest :).. triky super, asi to nejlepsi z celeho filmu, vili les je uzasnej, jen skoda, ze chybeji vily... scenar slaby, hromada scen, jak kdyby byly pujcene z jinych filmu.... (kun v bazine pro me byl jednoznacne Nekonecny pribeh!, vili les chvilemi pripominal Avatar...) proste to cely drhne a hlavne je to mega dlouhy, coz filmu hodne ubira na spadu. celkove to zustava napul cesty. ()

Připravte se na záplavu pohádek

Připravte se na záplavu pohádek

26.04.2016

Ačkoliv pokračování Sněhurky a lovce ukázalo, že se diváci nehrnou na každý pohádkový film, ty od Disneyho se pravidelně mění v hity. Loni to prokázala Popelka a letos hlavně Kniha džunglí, která… (viac)

Jason Bourne vs. Aragorn?

Jason Bourne vs. Aragorn?

20.06.2015

V Universalu letos slaví jako o život. Z Padesáti odstínů šedi, Rychle a zběsile 7 a Jurského světa se vyklubaly neskutečné hity a nadcházející animák s Mimoni dopadne stejně. Na příští rok pak… (viac)

Star Wars hledají režiséra

Star Wars hledají režiséra

02.05.2015

Rozchody režiséra a studia nejsou zas tak neobvyklé. V nedávné době potkaly třeba Ant-Mana (Marvel a Edgar Wright) nebo spin-off Sněhurky a lovce (Universal a Frank Darabont), nejnověji pak ztratil… (viac)

Lovec bez Darabonta

Lovec bez Darabonta

17.01.2015

A další krásný příběh s ponurým koncem. Prequel Sněhurky a lovce nazvaný The Huntsman měl režírovat věhlasný Frank Darabont (Vykoupení z věznice Shawshank, Zelená míle), pár týdnů před natáčením jej… (viac)