Rozprávka sa skončila! Zabudnite na Snehulienku a jej milučký spev, ktorý v legendárnej disneyovke počúva celá príroda. V tejto verzii si krehká princezná neváha obliecť brnenie a na zlú macochu vyráža s mečom v ruke. Snehulienka a lovec je výpravnou dobrodružnou fantasy. Mocná čarodejnica Ravenna (Charlize Theron) sa lsťou votrela do priazne kráľa prosperujúcej a mocnej ríše, ktorý z nej čoskoro urobí kráľovnú a potom zomrie. Ravenne ale podľa proroctva kúzelného zrkadla stojí v šťastí nevlastná dcéra Snehulienka (Kristen Stewart) a posadnutosť vlastnou krásou, ktorú by si rada uchovala navždy. Všetky problémy by vyriešila Snehulienkina smrť, ibaže dievčina práve ušla z domáceho väzenia do Temného lesa, odkiaľ sa ešte nik živý nevrátil. Ale kráľovná potrebuje mať istotu, a tak si najme odvážneho lovca (Chris Hemsworth), ktorý dostane za úlohu ju vystopovať a priviesť späť. Jeho vražednú misiu komplikujú nielen čudní obyvatelia lesa, ale aj to, že Snehulienka nie je len taká obyčajná dievčina. Pokoja pri práci lovcovi nepridáva ani statočný princ, ktorý má pre ňu slabosť už od detstva, a najmä partia siedmich trpaslíkov, ktorí vedia dobre narábať so sekerou a vedia, že so Snehulienkou im svitla nádej na záchranu temnotou zmietanej ríše. (TV Markíza)

ic

Mnoho lidí tu zmiňuje vykradené scény / inspiraci v jiných filmech / kopírování ... no zajímavé je kolik jiných filmů se do tohoto kousku vešlo... to je taky umění... vzpomenout na tolik cizích filmů. ()

Sammya

Je mi to vlastně i docela líto, ale ani na třetí pokud jsem to nedokoukala. Dostala jsem se někam k 50. minutě, každopádně jak se tam objevil ten trol nebo co to bylo, to už bylo na mě moc a vypnula jsem to. Už ani předtím mě to bůhvíjak nebavilo. Jediné, co bych tak pochválila, byla královna a její slizký bratr. ()

KajusaK

Nebýt úžasné Charlize Theron a Chrise Hemswortha tak nevím jestli bych to dokoukala. Spíš ani nevím jestli bych takový film vyhledávala. Jeníček a Mařenka lovci čarodějnic jsou podstatně lepší. 4* slabé. BTW je vážně docela blbé když Sněhurka která má být hezčí tak v podání Kristen vypadá hůř než Charlize na začátku filmu :D) ()

necisty

Přes všechny své sympatie ke Kristen s kouzelným zrcadlem nesouhlasím, Charlize je v celém království rozhodně nejkrásnější i s ohledem na jejich aktuální věkový rozdíl. Moc jsem tomu nedával, ale ono se mi to zalíbilo a postupně ty 4 hvězdy vybojovalo, konec mě dokonce tak uchvátil, že dám plný. Sněhurka v brnění vypadala v traileru divně, ale ve filmu už to bylo v pohodě. Moderní a temné zpracování starých pohádek se mi vážně líbí, už kvůli drobným změnám a překvapením, protože jsem málem zapomněl na okur... pardon na jablko. ()

PavelVanekArt

Ten film mohl být tak fajn... nebýt naprosto idiotsky obsazené Stewartky. Ta ženská opravdu neumí zahrát ani prd. Hemsworth je oproti ní herecké eso. Charlize Theron to ale drží hodně vysoko spolu s vizuálem a kouzelně temnou výpravou. Bohužel kdykoliv se objeví již zmiňovaná herecká zrůda tak je mi upřímně do smíchu. Škoda. ()

Juto

Nikdy celkom nesplní svoj sľub, temné prerozprávanej rozprávky, v ktorej ženy držia skutočnú moc, ale rozhodne ma to bavilo. 6/10 ()

papaJA21

Charlize Theron hraje jak o život, je to krásně přesvědčivá mrcha, až Vás zamrzí, že plýtvá talentem v takové kravině. Což bohužel Sněhurka a lovec nepopíratelně je. ()

čidlo

Dosti drně vypadající ale pro mě okouzlující verze Sněhurky v podání Kristen a skvělá zlá,krásná královna Charlize. Mile překvapen 80% ()

c.tucker

Proč ne, takovou Snehulienku si nechám líbit. Kristen Stewart mám rád už od Panic room a nenechám si na to šahat (od ní bych klidně nechal). Charlize je naprosto výborná a roli si patřičně užívá. Postavy jsou castingově na výbornou a to především trpasličí skvadra našroubovaná na těla malých lidí. Triky mě vůbec nerušili, tedy s výjimkou trolla na mostě. Fantasy jak má být. ()

Immortal17

Už jako "Červená Karkulka", tak i "Sněhurka a lovec" se velmi povedla, s rozdílem, že tentokrát to dopadlo daleko lépe. Dlouho jsem se těšila na Kristen Stewart a Chrise Hermswortha a čekání se vyplatilo. :) Přiznávám se, že strach ze zklamání byl obrovský, ale jsem moc ráda, že jsem nakonec do toho kina šla. ()

WolfR

Průměrná upachtěná fantasy na základě tradiční pohádky, sice je tu pěkný vizuál, ale třeba postavy, která tam jsou, jsou tam jen fakt, že tam jsou. Charlize Theron je ultimátní sexy mrcha, ale to je tak všechno. Jinak je to opravdu žádnou scénu nevyčnívající průměr s pár scénáristickými kiksy, 3 hvězdy. ()

pufina

Nová temná Sněhurka, rozhodně mě pojetí překvapilo a celkové zpracování se mi líbilo. Ale naprosté zklámání v hereckém obsazení - Charlize Theron dovede zahrát lepší výkony, zde na mě působila tak, že do toho nešla naplno; Kristen Stewart jsem nemohla nic uvěřit, do role Sněhurky mi nepasovala, přišla mi zde jako naprosté kopyto a jako kdyby neměla za sebou žádné herecké zkušenosti, no hrůza! Chris Hemsworth to nezachránil, ale byl skutečně výborný! ()

dr.fish

Film je poměrně zručně řemeslně natočený film, zdá se, že režiséři reklam dnes umí víc, než ti někteří filmoví. Líbilo se mi, že film ze sebe nedělá víc než je- je to béčkový film v áčkovém kabátku a není z toho,jak je obvyklé, cítit snaha o umění a velikost. Prostě to plyne. Nenudil jsem se, ačkoliv o spádu se opravdu nedá mluvit. Pár momentů mne bavilo, několik překvapilo (projev Kristen Stewart před bitvou), jednou mne to i strhlo a jednou i dojalo. Shrnuto podtrženo, příjemná zábava po pracovním dni. 70% ()

mortak

Koncept Sněhurky jako fantasy sympatický a životaschopný, bohužel fungující plně jen v první třetině, kdy má všechno na povel Charlize Theron. Kristen Stewart se pak snaží, jenže scénář jí toho na bedra nakládá až moc - od zachraňované, přes sexuální objekt, spasitelku až k Johance z Arku, a královně. Tohle prostě jedním polibkem nevysvětlíte. Pak už není čas vůbec budovat vztah k ostatním postavám jako je lovec, princ nebo trpaslíci. Scénáristé totiž ani moc nevědí, proč je tam vlastně mají. Po takto nezvládnuté jedničce mám chuť dát dvojce čtyři hvězdy, protože Jessica Chastain to válí s Hemsworthem daleko líp. ()

bartias

Dobrodružství v předvídatelném stylu Dostaňte Sněhurku! aneb Sněhurka musí bojovat, aby zachránila království a vyhnala z něho Temnotu je ambiciózní, ale nic se v něm neděje. Nejdříve přes hodně dlouhý a hodně vysvětlující prolog trvá, než se něco konečně dít začne. A pak akorát přibývají čím dál trapnější výroky a veškeré to dění je stejně nuda, jakoby se nechumelilo. Herci jsou (kromě rozpačité Kristen Stewart) skvěle vybraní a film je vizuálně krásný. Jenže spíše než fantasy ve velkolepém stylu Pána prstenů je to taková úplně průměrná pohádka se špatně promyšlenými a nedomyšlenými detaily. 5/10 ()

Noviik

Tak si to shrňme. Kristen Stewart se stále nenaučila zavírat hubu, její zubař musí mít upřímnou radost. Charlize Theron je naprosto dokonalá mrcha. Christ Hemsworth je nový Bruce Willis, z toho chlápka fakt něco bude. 8 trpaslíků vám nedá spát, nakonec to však v tomhle ohledu "dobře" dopadne. Film dokázal být svým způsobem opravdu krásný (hudba, vykreslení lokací, ač umělých), ale také hodně otravný (již zmíněná Kristen Stewart, dvě hlavní mužské postavy, přičemž ani jedna nedostává dostatečný prostor, přemrštěná stopáž). Při vstupu do temného lesa se vám vybaví Tim Burton, při cestování vidíte Pána prstenů či Hru o trůny. Nakonec ale odejdete celkem spokojeni. ()

SeanLSD

Kašlem na to, čo všetko si SNEHULIENKA A LOVEC berie z PÁNA PRSTEŃOV, Burtona, NARNIE, LEGENDY či NEKONEČNÉHO PRÍBEHU, aj na relatívnu plytkosť a prázdnotu, a dokonca aj na to, že Kristen Stewart môže byť najkrajšou ženou skutočne iba v kraji, kde všetci páchnu hnojom a váľajú sa po blate... Jeden z mojich najväčšich tohtoročných filmových favoritov ma nesklamal ani v najmenšom. Samozrejme preto, že som opäť raz videl v dokonalej forme svoje dávne túžby. Kedysi, keď som už nebol úplne malý, ale ešte ani úplne veľký, a rozprávky som stále miloval, nechával som si v predstavách zhmotňovať fantastický farebný a plastický svet chlapčenských snov. Rozmýšľal som, prečo vymýšľajú nové, umelé, trápne mytológie a nespravia takto radšej, keď na to majú prostriedky, klasické rozprávky. Veď sú predsa tak skvelé - a v prepise do modernej filmovej reči by mohli byť tak veľkolepé, dravé, drsné, sexy, psychedelické... ( a cituplné, dojímavé, brutálne, tragické )! Vravel som si, že to asi budem musieť urobiť sám, keď budem veľký a slávny... no v prípade Snehulienky už nemusím... ()

Iwus.ka

V žádném případě nečekejte pohádku, ale příběh plný temnoty a zla. Později samozřejmě svádějíc boj s dobrem. Na jedné straně tu máme Sněhurku, údajně nejkrásnější ženu na světě, přitom se jí lekne v lese kdejaký trol. Ona Kristen rozhodně není typická kráska. Pokud však bylo záměrem mít Sněhurku drobnou, křehkou a plochou jak žehlicí prkno, budiž. Od Tvajlajtu zatím příliš herecky nevyspěla a líbat se taky nenaučila. Stále ta nesmělá Bella. Na druhé straně máme zlou královnu Ravennu. To je jiná. Krásou předčí samotnou Sněhurku, bohužel má tu nevýhodu, že časem usychá jako švestka. Ani její nejvěrnější přítel zrcadlo, jí zrovna nelichotí. Charlize je v roli naprosto nepřekonatelně úžasná a tu její zlobu, nenávist i utrpení ji prostě žerete. Vychválit musím taky dokonalé ztvárnění území, upadající pod její krutou vládou. A do Temného lesa raději nevstupovat. Působí halucinace tak věrohodné, o nichž si huliči můžou nechat jen zdát. Děj příběhu skvělý, nádherná filmová výprava a po vizuální stránce se tají dech. Stačilo jen odbourat trochu nesmělý výkon Kristen a parádně jsem si to užila. Během filmu se mi několikrát příjemně naježily chlupy, zvláště při onom legendárním probouzecím polibku. Neméně dobrá práce byla odvedena i na hudebním doprovodu. Když poslouchám soundtrack, husinu mám ještě teď. Nakonec jsem se tedy rozhodla změnit své hodnocení ze čtyř* na pět* a konec! ()

Připravte se na záplavu pohádek

Připravte se na záplavu pohádek

26.04.2016

Ačkoliv pokračování Sněhurky a lovce ukázalo, že se diváci nehrnou na každý pohádkový film, ty od Disneyho se pravidelně mění v hity. Loni to prokázala Popelka a letos hlavně Kniha džunglí, která… (viac)

Jason Bourne vs. Aragorn?

Jason Bourne vs. Aragorn?

20.06.2015

V Universalu letos slaví jako o život. Z Padesáti odstínů šedi, Rychle a zběsile 7 a Jurského světa se vyklubaly neskutečné hity a nadcházející animák s Mimoni dopadne stejně. Na příští rok pak… (viac)

Star Wars hledají režiséra

Star Wars hledají režiséra

02.05.2015

Rozchody režiséra a studia nejsou zas tak neobvyklé. V nedávné době potkaly třeba Ant-Mana (Marvel a Edgar Wright) nebo spin-off Sněhurky a lovce (Universal a Frank Darabont), nejnověji pak ztratil… (viac)

Lovec bez Darabonta

Lovec bez Darabonta

17.01.2015

A další krásný příběh s ponurým koncem. Prequel Sněhurky a lovce nazvaný The Huntsman měl režírovat věhlasný Frank Darabont (Vykoupení z věznice Shawshank, Zelená míle), pár týdnů před natáčením jej… (viac)